Keresés

Részletes keresés

Vgyuri Creative Commons License 2013.03.10 0 0 28011

Próbálkozz a MédiaMarkt-ban. Ők árulták és szoktak tartozékot is készletezni. Az eBay-on biztosan van, csak vigyázni kell velük, mert az eladók néha tévednek, szerintem nem azt küldik, amit rendelek, hanem ami raktáron van :-(

 

Pl. ez. Csak bakkártya kell hozzá.

Előzmény: Törölt nick (28010)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.10 0 0 28010

Sziasztok!

 

MIO moov 400 készülékhez szeretnék szélvédőre autós tartót beszerezni. Tudna valaki segíteni, hol lehet ezt megtenni? A gugli nem igazán adott találatot.

 

Előre is köszönöm 

Vgyuri Creative Commons License 2013.03.05 0 0 28009
Előzmény: kocsonyaz (28008)
kocsonyaz Creative Commons License 2013.03.05 0 0 28008

Az kellene, amelyikben levő fájlok hasznalata lehetővé teszi a frissítést/okosítást!

Előzmény: Vgyuri (28007)
Vgyuri Creative Commons License 2013.03.05 0 0 28007

Melyiket?

Előzmény: kocsonyaz (28006)
kocsonyaz Creative Commons License 2013.03.04 0 0 28006

Sziasztok!

 

Egy kis segítség kellene nekem egy C720b-hez. Keresem a 3 file-os csomagot, de sehol nem találom!

 

Köszi

Vgyuri Creative Commons License 2013.03.04 0 0 28005

Kérj kölcsön valakitől egy másik töltőt és méresd ki.

 

De hát a mikro USB csatlakozó bekötését meg lehet találni a neten.

Előzmény: davnc (28003)
Kelly69 Creative Commons License 2013.03.04 0 0 28004

Sziasztok ! A Mio készülékekhez megjelentek a 2013 évi friss térképek. Írjatok a terkep220@citromail.hu címre.

davnc Creative Commons License 2013.02.20 0 0 28003
Sziasztok!Van egy MIO C320-om, aminek eltört az autós töltőn lévő mikro USB csatlakozója. Kicsinysége miatt nem tudtam megforrasztani a letört vezetéket, és a csatlakzó házat sem lehetett stabilan összerakni. Szereztem egy USB vezetéket aminek az egyik végén ugyan olyan mikro csatlakozó van. A töltő vezetékéről levágtam a rossz csatlakozót és összeforrasztottam az új vezetékkel amin az új csatlakozó van. A töltő veztékében három ér van, piros, fekete és fehér. A piros és a fehér össze volt forrasztva. A csatlakozós vezetékben négy ér volt, piros, fehér, zöld és fekete. Ennél összeforrasztottam a pirosat a fehérrel, majd ezeket összekötöttem , és a a feketéket is. Ezután próba az autóban és a készülék csak adatkábelként látja a töltőt nem lehet rendeltetésszerűen használni. Szétszedtem a két vezetéket, és a csatlakozós kábel piros vezetékéről levágtam a fehéret. Most csak a piros-fehér a pirossal, fekete a feketével van összekötve. Ha most bedugom a szivarrgyújtóba a csatlakozót, van töltés. Ha gyújtásra kapcsolok, ismét adatkábelnek látja és nem lehet menetközben használni. Olvastam, hogy van valami trükk a MIO-nál, de nem találtam. Jó bonyolultan írtam le, ha tudtok segítsetek nagyon szépen megköszönöm.ui.: tudom hogy lehet kapni másik autós töltőt, de ha csak a két kábelt kell valamilyen trükkel összeforrasztani, megpróbálnám! 
StMiklos Creative Commons License 2013.02.17 0 0 28002

  Szevasz!

Azon túl, amit már leírtak a következőt mondom.

A Primonak nagyobb a hardverigénye az IGO-nál, és hát a 720 "vasa" elég gyenge. 400-as processzor, ez még tán nem volna baj, de csak 64MB a RAM, elég kevés azokhoz a ficsőrökhöz képest, amivel a Primot fel lehet ruházni. Ez még akkor is gond, ha lemondasz sok kacabajkáról.

(De azért próbálhatod feltenni, mert nekem azt mondta valaki, hogy látott olyat, aki feltette, de az nem én voltam)

Magánvélemény: többször próbáltam többféle készüléken is futtatni és barátkozni a Primoval, de mindig visszatértem az IGO-hoz, az nekem sokkal kezelhetőbb, szimpatikusabb.

   Üdv: StMiklos

Előzmény: MrPriest (28001)
MrPriest Creative Commons License 2013.02.17 0 0 28001

"Mit kéne csinálnom pontosan,hogy minden menjen?"

Először is Primó-t nem tudsz tenni rá mert legálisan nem tudod megoldani.

 

Lopni meg ügye ......

 

Igo 8... széria még úgy tudom kapható legálisan kártyán, azt segítek feltenni, az enyémen is így van.

 

Jóval gyorsabban is dolgozik mert kisebb a hardver igénye.

 

 

"Nagyon fontos volna!"

Akkor viszont egyszerű.

Bemész boltba, veszel egy prímós készüléket és több évre előre le van tudva a dolog.

 

De mi lehet az a nagyon fontos amit csak a Prímó tud ?

 


Előzmény: steffe81 (28000)
steffe81 Creative Commons License 2013.02.15 0 0 28000

Sziasztok!

 

Nagy kérdésem lenne..

szeretnék egy c720-as miora igo primot tenni,ugy,hogy a kártyáról induljon..

olvastam már sok helyről is,de eddig sehogysem sikerült megcsinálni...

a legnagyobb bajom,hogy a mio-t ha rádugom a gépre akkor nem látom a belsejét,csak pár fájlt..

letöltöttem valami transfer heck-et is,követtem az utasításokat,de igy sem tudom másolni a fájlokat.

próbáltam win7 alatt is és win xp alatt is..

Mit kéne csinálnom pontosan,hogy minden menjen?

csak akkor tudtam feltelepiteni ezzel a wceusbsh.inf fájlal,ha magát a miot activesync-re állitottam az usb beállitásnál...

de ezután sem látta a mio transfer hack...

nem világitott a flash gomb...

Mit csináljak?

 

Nagyon fontos volna!

 

Előre is köszi a segítséget!

Vgyuri Creative Commons License 2013.02.12 0 0 27999

Emailban is válaszoltam, de mást is érdekelhet.

 

Az egész stopword unlockolási rendszer azon alapul, hogy a kütyü gyárilag a kártya berakásakor megvizsgálja annak tartalmát, és ha abban talál bizonyos fájlokat, akkor azoknak megfelelően viselkedik.

 

Ha kikapcsolod a masinát, akkor ezt elfelejti és visszatér a gyárilag beépített menühöz. (Nem kék képernyőnek kellene lenni, nyilván valamit elpiszkáltál, ami az eredeti menühöz kellene.)

Előzmény: beller1 (27998)
beller1 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 27998

Sziasztok! Szeretném kérni a segítségeteket a következőkhöz. C520-am van amin telepítve van az "520 stopwordhack blondey edition" felület. Két problémám van vele. Az egyik, hogy amikor kikapcsolás után újra indítom, mindíg a "kék" felület jön be, hacsak nem kivett SD-vel indítom.Milyen autorun-t kell az sd-be írni, hogy ne a kék felület jöjjön be? A másik hogy az "én megyek" program nem talál holdat. Nem tudom, hogy port 1-en van e a GPS vevő és a sebessége (baud) mennyire kell beállítva legyen. Előre is köszi a segítséget.

MrPriest Creative Commons License 2013.02.04 0 0 27997

Örülök, hogy nem sértődtél meg mert abszolute nem sértésnek volt szánva. :-)

Előzmény: Vgyuri (27996)
Vgyuri Creative Commons License 2013.02.04 0 0 27996

A te szemed nem fogja bírni, ha a nap direktben rásüt a képernyőre: )

Előzmény: MrPriest (27995)
MrPriest Creative Commons License 2013.02.03 0 0 27995

"Nem rossz az a kütyü, csak a repülőgépben árnyékoló dobozt kell hozzá csinálni."

 

Miért ?

Nembírja a napfényt ? :-)

 

Anyám !!!.

Igaza volt Einsteinnek. Nem a világegyetem végtelen ...


Előzmény: Vgyuri (27994)
Vgyuri Creative Commons License 2013.02.01 0 0 27994

A haverem, aki ezt évek óta elhozta, de nem tudtam segíteni, az is nagyon fel van villanyozva. Nem rossz az a kütyü, csak a repülőgépben árnyékoló dobozt kell hozzá csinálni.

Előzmény: Aldric01 (27993)
Aldric01 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 27993

Köszi érdekes ez az oldal. Utána néztem, legális ez a keretrendszer. Valami navigátor szoftvert meg veszek hozzá és akkor a régi is megmarad és lesz egy újabb is hozzá. Már azt hittem semmit sem ér ez a C520.

Előzmény: Vgyuri (27992)
Vgyuri Creative Commons License 2013.01.29 0 0 27992

Innen csináltam a letöltéseket

 

http://navisi.weboldala.net/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=35&Itemid=139

http://dc193.4shared.com/download/7BdpQceM/miopocket_30_release_59.zip?tsid=20121217-112528-adb362c7

 

Persze ez a kezelőfelület és az unlock program. A navigációs program könyvtárakat onnan töltöd fel, ahonnan akarod. Az egyik helyre másolhatod a jelenlegi MioMap V3.0-t.

 

Előzmény: Vgyuri (27991)
Vgyuri Creative Commons License 2013.01.29 0 0 27991

Ezt nézd meg, ez nálam működuk

 

http://www.miofan.com/forum/index.php?topic=226.0;wap2

 

Előzmény: Aldric01 (27990)
Aldric01 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 27990

Egyenlőre várok visszaszól-e az a cég, akiktől vettük. Azt mondták régen, hogy a frissítést is megtudják oldani. 1 hete szóltunk nekik, még nem szóltak semmit. Ma újból telefonáltam nekik, azt mondták elfelejtették, de intézik.

Dobozban találtam hozzá Usb kábelt, Linux simán felismerte, így ami a Mio-n volt mindent lementettem a PC-re. Az általad adott linket megnéztem. Az ott lévő rapidos linkek nem működnek, így az kilőve.

Találtam az alábbi videót, de az meg nem mutatja mit honnan kell rátenni.

 

 

Aldric01 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 27989

Értem. Na én ezért nem használok semmilyen wines dolgot. 7 éve csak linux van minden gépünkön, tableteken és a telokon meg android. Szeretem magamnak alakítani a dolgokat. Ezt nem én vettem, hanem a feleségem. Majd átolvasom a dolgokat, meg előkeresem a dobozát is ennek a mio-nak, hátha van benne valami használható dolog.

Köszönöm, hogy foglalkoztál a problémámmal.

Előzmény: Vgyuri (27987)
Vgyuri Creative Commons License 2013.01.29 0 0 27988

Nem, csak a gyárilag elzárt (lockolt) WinCE-t nyitja ki (unlockolja) a buheráló számára.

Előzmény: Aldric01 (27986)
Vgyuri Creative Commons License 2013.01.29 0 0 27987

Nem kell olyan mélyre ásni, ez  olyan, mint a windózban az asztal. Csak a WinCE alapú mobileszközökben nem tudsz belenyúlni a gyárilag adott asztalba, azt a programot és onnan tudod indítani azokkal az ikonokkal, ahogy azt gyárilag kitalálták. (Ez úgy alakul, hogy magához a Windows Explorer alaphoz ne - ami a háttérben ott van - tudjon hozzájutni a felhasználó, mert akkor már akármit elindíthat.)

 

Ez persze "sértő" a rendes számítógépekhez szokott képzettebb felhasználókat, akik köszönik a gép és a vele adott szoftverek kedvező árát, de inkább saját maguk szeretnének rendezkedni. Ez kezdődik az asztal képének (skin) csicsázásával és terjed az idegen szoftverek telepítéséig és indításáig. Ezt a gyártó szeretné megakadályozni azzal, hogy nem teszi lehetővé idegen program elindítását, ami a C520-nál elég jól is sikerült, de a végén (majdnem) mindig a hackerek győznek :-)

 

Erre egy példa belinkelt megoldás, ami sok máshoz hasonlóan a Daniel Schuman által kitalált SystemInformation nevű "asztalt" indítja el a MioMap helyett, amit azután a hozzáértő felhasználó tetszés szerint variálhat.

Előzmény: Aldric01 (27985)
Aldric01 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 27986

most gondolkozom, ezen wince van, ez a bizonyos keretrendszer ezt cseréli le?

Előzmény: Aldric01 (27985)
Aldric01 Creative Commons License 2013.01.29 0 0 27985

Nem foglalkoztam még ilyen dolgokkal. Számítástechnikában jártas vagyok azért. Akkor ez a keretrendszernek nevezett program olyan, mint egy operációs rendszer (pl. linux) és erre lehet telepíteni a különböző navigációs, vagy egyéb szoftvereket?

Előzmény: Vgyuri (27984)
Vgyuri Creative Commons License 2013.01.29 0 0 27984

Ha a 27949-50-re gondolsz, abban az van, hogy hogyan nem lesz megoldás.

Amit én leírtam, az egy keretrendszer, amibe be lehet emelni teljesen legálisan beszerezhető programokat is (pl. Sygic, Navitel), sőt némi üggyel-bajjal a dobozos (PDA-ra szánt) jogtiszta iGO-k is elfutnak rajta.

Előzmény: MrPriest (27983)
MrPriest Creative Commons License 2013.01.28 0 0 27983

Schaf egyszer már leírta, hogy hogyan lehet legálisan igo8-at tenni 520-ra.

Ha szépen megkéritek, talán leírja mégegyszer.

Előzmény: Vgyuri (27982)
Vgyuri Creative Commons License 2013.01.28 0 0 27982

2009-es még talán van, de azzal nem vagy sokkal előbbre. A megoldás a MioMap kilövése és helyette más navigációs program elindítása. (Unlockolás.) Ez sem egyszerű a C520 esetén, de van kidolgozott módszer..

 

Az más kérdés, hogy ez egy keretrendszer, ami többféle programot tud indítani, de hogy azokat és térképanyagukat honnan szerzed meg jogtisztán.

Előzmény: Aldric01 (27981)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!