Keresés

Részletes keresés

Diótörő Creative Commons License 2016.10.01 0 0 2426

Kösz szépen a választ, milliókat nem vártam, de azért ennél talán többet.
De hol vannak már azok, akik bélyeget gyűjtenek?

A fiatalokat már csak az elektronikai kütyük érdeklik, a gyűjtemények meg lassan mehetnek a kályhába.

Van még ilyen boríték, de azok 91-es dátummal vannak, a többinél eléggé sérült a bélyeg, mert ott nyitották fel.

Régebben ebben a topicban is volt nyüzsgés, de már ez is halott.

No szia, egy nyugger.

Előzmény: GENOM_66 (2425)
GENOM_66 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 2425

Természetesen ér "valamit"!

Nagyságrendileg néhány ezer Ft-ra saccolom amennyiért elkelne, persze nem kereskedőnél.

Egyébként szépen megmaradt levélnek látszik!

Előzmény: Diótörő (2421)
pf1987 Creative Commons License 2016.09.28 0 0 2424

köszi a választ!

Előzmény: beauvois (2423)
beauvois Creative Commons License 2016.09.27 0 0 2423

1. Talán a szerkesztők. De alap (minden katalógusnál) újdonságok a névérték kétszereséről indul.

2. a modern magyarok nem. 60-70-80-as évek szinte eladhatatlanok.

3. a kereskedők ennyiért adják.

4. A posta a normál kiadásokat névértéken árulja, általában 1-2-3 évig.

5. Spéci darabok,klaszikusok: amennyit éppen adnak érte.

Előzmény: pf1987 (2420)
Diótörő Creative Commons License 2016.09.26 0 0 2422

Lemaradt a kép:-(

Előzmény: Diótörő (2421)
Diótörő Creative Commons License 2016.09.26 0 0 2421

Üdv Mindenkinek !

Meg tudná valaki saccolni, hogy ez a bélyeg borítékkal mennyit ér?

Egyáltalán ér valamit?

pf1987 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 2420

Üdv.,

valaki meg tudná mondani, hogy a magyar katalógus árait hogy számolják ki?

Sejti ezt valaki? Tényleg ennyit érnek ezek a bélyegek?

Láttam a katalógusban egy blokkot, amit a 2000-es években adtak ki, a mai napig árulják a Posta webshopján, kb. 2000 HUF-ért, a 2016-os katalógusban meg kb. 5000 HUF az értéke.

Hogy van ez?

wangared Creative Commons License 2016.09.14 0 0 2419

Köszönöm, nem nagyon gyűjtöm ezeket. Egyszerű árverési oldalakon adnak értük a legtöbb pénzt. Viszont a hátoldalukról szigorúan fel kell tenni fényképet.

Előzmény: tony94 (2418)
tony94 Creative Commons License 2016.09.13 0 0 2418

Amúgy van egy 1851 merkúr bélyegem is. Ha ad egy email címet akkor meg tudjuk beszélni a dolgokat

Előzmény: wangared (2416)
tony94 Creative Commons License 2016.09.13 0 0 2417

Üdv hát nem is tudom.A távirda bélyeg annyit kell tudni róla hogy falcos. Mennyit adna érte ? 

Előzmény: wangared (2416)
wangared Creative Commons License 2016.09.12 0 0 2416

Szerintem túl sokat nem érnek. Talán a távirda bélyeg lehet kicsit értékesebb. Megválnál tőlük?

Előzmény: tony94 (2415)
tony94 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 2415

Üdv érdeklődnék mennyit érnek ezek a bélyegek ? Köszönöm

SzárnyasFerenc Creative Commons License 2016.08.17 0 0 2414

csak a vatera, ami még megbízható

Előzmény: Kenderbajusz31 (2411)
B-csabi Creative Commons License 2016.08.17 0 0 2413

Facebook bélyeg csere eladási oldal is van pár...

Előzmény: Kenderbajusz31 (2411)
wangared Creative Commons License 2016.08.17 0 0 2412

Csak a Vaterát tudom ezen kívül szerintem jelenleg esélytelen a dolog.

Előzmény: Kenderbajusz31 (2411)
Kenderbajusz31 Creative Commons License 2016.08.16 0 0 2411

Köszönöm a sok jó tanácsot! :)

 

Tudsz esetleg valami jó aukciós oldalt mondai ? A vaterán kívül :)

Előzmény: wangared (2410)
wangared Creative Commons License 2016.08.16 0 0 2410

Jobban nézve a képeket egy-két jó tanács. Ami szakadt, hiányos fogú bátran dobd ki, nem szeretik őket a vevők. Az ország szerinti szortírozást folytasd, praktikus ország szerint feltenni árverésre őket. Sajna nagyon sok köztük a külföldi forgalmi tucatbélyeg, de nem reménytelen a dolog.

Előzmény: Kenderbajusz31 (2407)
wangared Creative Commons License 2016.08.16 0 0 2409

Kitűnő fotók, ennél jobb nem is kell hogy a legnépszerűbb árverésoldalon pénzzé tedd őket. 1 titka van. 1ft-ról indítsd. Nem leszel gazdag, de legalább tisztességes áron megszabadulsz tőlük. Megnyugtatásul, én is pont ezt csinálom az összes felgyülemlett felesleges bélyegemmel, és még soha nem volt olyan hogy ne legyek elégedett a kapott árral Azért a telet várd meg velük, most nyaralási szezon van. (tartsd őket száraz helyen addig !) Sok sikert. Boltba ne vidd megnézetni, semmi értelme.

Előzmény: Kenderbajusz31 (2407)
B-csabi Creative Commons License 2016.08.15 0 0 2408

Sajnos ezekre a darabokra is jellemző hogy tucatbélyegek,az értékesebb bélyegek régen is  meg voltak becsülve albumban címkézve stb..sokan gyűjtöttek akkor is de csak kevesen adtak komolyabb pénzeket mint most.Ha értékesebb darabot akarsz találni akkor a gyűjteményben okmánybélyeget vagy 1920 előtti darabokat vadássz. de még ez sem grancia mindenre mert pl 1850 es bélyeget is kapsz 50 forintért :-)

 

Előzmény: Kenderbajusz31 (2407)
Kenderbajusz31 Creative Commons License 2016.08.15 0 0 2407

Üdv újra :)

 

Sajnálattal hallom , hogy nem érnek semmit :(

 

De nem adom fel !!

 

Sikerült szétválogatnom egy részét a "maradék" bélyegeknek :) 

 

Itt már ( érzésem szerint ) a "komolyabb" bélyegek találhatóak , pontosan 24 országnak a bélyegei :)

 

Ha van időtök , kérlek benneteket , hogy kukkantsatok bele , hátha , max elviszem valami üzletben megnézeti őket , mert még ezeken kívül is elég sok van , ami szétválogatásra várnak ! 

 

Előre is köszönöm !!

 

Előzmény: wangared (2402)
Jánosi András Imre Creative Commons License 2016.08.12 0 0 2406

Köszi a választ. Szinte mindenféle bélyegen tapasztaltam ezt már, magyar bélyegeken is a 70-80-as évekből is. Világgyűjteményem van, így nem tudok konkrét országot mondani, szinte mindenhol előfordul, főleg a 60-as és 90-es évek közötti bélyegeken, főleg a 'fényesebb' gumizásnál, a matt gumizásnál ilyet még nem láttam, azok szinte mindegyike rendben van. Tegnap egy 60-as évekbeli kubai sor első értékénél vettem észre, ami nem volt éppen olcsó darab. A gond az, hogy ezeket nemigen lehet darabra megkapni, mint a magyar bélyegeket, mert ha lehetne csak az első értéket cserélni, az még nem is lenne olyan drága. :)

Igen, én is vettem a Filapostán nemrég bélyeget, ott is kézzel téptek, és semmi nyom nem akadt szerencsére a hátoldalán.

 

Viszont vannak bélyegboltok - most nem nevezném meg melyek, mert nem akarom lehúzni őket, - ahol kézzel fogdossa az eladó a bélyegeket és úgy adja el. Engem meg az idegbaj kerülget, hogy ujjlenyomatos lesz-e vagy sem. Csak hát most, hogy szóljon az ember egy több évtizede működő árusnak, hogy ne újjal fogd már meg a bélyeget. Egy másikba meg azt mondta az eladó, hogy én megfoghatom, mert nekem nem 'zsíros' az ujjam. Régen szelektálás nélkül vásároltam mindenhol, ma már igencsak meggondolom, hol vásárolok. Mindegyik hivatalos kereskedő, az ember azt gondolná, hogy itt bizony minőségi anyagot lehet vásárolni.

Előzmény: wangared (2405)
wangared Creative Commons License 2016.08.11 0 0 2405

Nehéz rá válaszolni mi lehet ez a dolog. Egyébként milyen bélyegeken láthatóak? 70-es 80-as évek Magyar Zsíros hatású gumijain? Ezeken tényleg előfordulhat hogy ha nem ujjal, csak az ember véletlenül hozzáér, és nyom marad utána. Esetleg tönkrement bélyegen lehetne kísérletezni, hogy hogyan lehet előidézni ilyen hibát. Én személy szerint csak a határozott ujjnyom miatt bosszankodok, és selejtezek ki. Véleményem az hogy valójában ezek a bélyegek nem érték csökkentek, de sajna tudom milyen bosszantó dolog ha az embert egy ilyen kis apróság bosszantja. Érdekes hogy a mai bélyegeket a postás kis csaj kajakra ujjal tépi, és semmilyen ujjnyom nincs rajtuk. A 60-as évek matt gumijai szintén kevésbé érzékenyek ebből a szempontból.

Előzmény: Jánosi András Imre (2404)
Jánosi András Imre Creative Commons License 2016.08.11 0 0 2404

Sziasztok.

Már több éve gyűjtök bélyegeket, de egy valamire még nem tudtam rájönni, és sehol sem találok hozzá szakszerű magyarázatot. Lehet sokaknak fel sem tűnik, vagy nem foglalkoznak vele, az is lehet hogy csak én vagyok a láma.

Valaki megtudná mondani, hogy mik ezek az egyes bélyegek hátoldalán látható apró kis nyomok? Sajnos nem tudom túl jól körülírni, de aki látott már ilyet az biztos tudja/érti, mire gondolok. Nem kimondottan ujjlenyomat, de ahhoz hasonló, apró kis halvány, sűrűn hálózott nyomok, a legtöbb esetben foltszerűen vagy kis körívalakban látszódnak a gumizáson, általában 1-2 kis területen. Csak fény felé fordítva láthatóak, néha jobban, néha meg nagyon kell figyelni, és csak akkor válnak láthatóvá. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy ez mi lehet. Engem kissé idegesít, mert úgy vagyok vele, hogy a gumizás akkora  legjobb, ha teljesen "tiszta", és úgy gondolom/tudom az értéke is ekkor a legjobb. Volt már rá példa elég sokszor, hogy kétszer is megvettem egy-egy értékesebb sort a tiszta gumizás miatt, de sajnos bőven akad még ilyen a gyűjteményemben, amit cserélni kéne. Nem tudom, hogy ezt most természetes jelenség-e egyes gumizásoknál, vagy valamilyen összetapogatás eredménye és ezáltal érték csökkent?
Általános jelenség ez sajnos, elvileg csak 'megbízható' kereskedőknél vásárolok, de mégis mindenhol tapasztalható kisebb-nagyobb mennyiségben. Már előre félek, mikor újabb tételeket veszek, milyen lesz a gumizás. Ennyi hibás bélyeg lenne? Mivel mindenhol lehet ezzel találkozni, ezáltal minden bélyeggyűjtő vásárol és rendelkezik is ilyen bélyegekkel...

Ezekre a kereskedők se figyelnek, csak úgy beleteszik a kínálatba, az ember meg méregdrága sorokat vesz így, és csak akkor döbben rá, mikor hazaér és alaposan átnézi... Kidobott pénz, oda az öröm, és az embernek teljesen elmegy a kedve az egésztől, olyan mintha rásóznák az emberre - hibás, vidd gyorsan. Távozás után meg reklamációt nem fogadunk el...Olcsóbb soroknál is bosszantó, de amikor több ezres, netán, több tízezres sort kell újra megvenni, az már igen felháborító tud lenni...
Örülnék, ha egyszer valaki konkrétan eltudná mondani, illetve ki tudná fejteni mi lehet ez...

wangared Creative Commons License 2016.08.10 0 0 2403

Ha a vaterára felrakod őket jó sok képpel, 1ft-ról  akkor annyiért fognak elmenni amennyit valójában érnek. Tapasztalatom szerint annyit lehet variálni hogy mikor rakod fel őket. Nyaralási szezon alatt kevesebbért, de télen ha nagyobb a vásárlási kedv akkor többért mennek el a dolgok. Én pl bélyeget mindig télen rakok fel eladni, de pl nyáron kedvezőbb áron szoktam vásárolgatni.

Előzmény: claire83 (2378)
wangared Creative Commons License 2016.08.10 0 0 2402

Nincs közöttük értékes, sőt nagy részük lényegében eladhatatlanul értéktelen.

Előzmény: Kenderbajusz31 (2385)
wangared Creative Commons License 2016.08.10 0 0 2401

tudok, bocs rosszul írtam

Előzmény: Zola720813 (2391)
wangared Creative Commons License 2016.08.10 0 0 2400

Az értékükről tusok mondani valamit: majdnem 0ft-ot érnek. Más nem mondható el róluk nagy hirtelen

Előzmény: Zola720813 (2391)
wangared Creative Commons License 2016.08.10 0 0 2399

Nem kell hagyni a fenébe, fel a vaterára 1ft-ról aztán hajrá. jó sok fényképpel. Veszteni nem vesztesz semmit.

Előzmény: Styx79 (2394)
wangared Creative Commons License 2016.08.10 0 0 2398

Szerintem nem sokat. Nagy valószínűség szerint néhány forintot.

Előzmény: Kenderbajusz31 (2397)
Kenderbajusz31 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 2397

Üdv. 

 

Ezek érnek valamit ?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!