Keresés

Részletes keresés

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.07.14 0 0 16380

Mondjuk ez igaz :)

Előzmény: totopad (16379)
totopad Creative Commons License 2021.07.14 0 0 16379

Ezt úgy -Santorini-t leszámitva-, kb az összes görög szigetre rá lehetne vágni, de nagyon, nagyon, nagyon...

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16378)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.07.14 0 1 16378

Én azt gondolom, hogy az apróságok a krétai létezés igazi gyöngyszemei, egy falu egy kávézóval, vagy megállni az út mellett valahol, szóval inkább ezeket. Azogiresben van (volt) a világ legjobb omlettjét felszolgáló étterem, ott megállnék :-)

Előzmény: peanut21 (16377)
peanut21 Creative Commons License 2021.07.09 0 0 16377

Köszi mindenkinek a tippeket. Sajnos a toplistás strandok azért top listásak mert mindenki ismeri őket. Miután az első utunk lesz Krétára így szeretnénk megnézni őket, a mostaninál jobb időszak úgy sem lesz a tömeget tekintve. Elafossinin ha nagyon gáz van akkor B opciónak ott van Kedrodasos. Talán egyel kevésbé nyomasztó. 

 

Végül megfogadtuk a tanácsot nem kocsikázunk túl sokat a strandok miatt így az első 3 éjszakát (estére érünk ki) Kissamosban töltjük így Balos és Falasarna is kellemes távra lesz ahhoz hogy akár naplementézzünk is. Innen megyünk majd le Palaiochora-ba. 

Azon gondolkodom, hogy aznap mikor megindulunk lefelé van e még északon, a nyugati parton, vagy lefelé az valamelyik úton olyan hely amit érdemes megnézni útközben egy kis kitérővel? 

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.07.09 0 0 16376

Idén mi is így okoskodtunk, hogy kevesebbenn lesznek Elafonisin, majd most megmutatjuk a gyerekeknek, és bár Kréta max a kapacitása  harmadával üzemel, Elafonisi tele volt. Vagy lehet, hogy az sem volt fullon, de akkor milyen lehet amúgy???

 

Én hanyagolnám a nagyon populáris strandokat, nagyon kevés pluszt adnak, cserében elképesztő mennyiségű orbitális seggfej van, kellemetlen az egész. 

Előzmény: peanut21 (16369)
hair001 Creative Commons License 2021.07.08 0 0 16375

Én még nem próbáltam még, de a térképet nézve több mint 7 km, összesen 14km. És nem teljesen sík, hiába 10/1. A korábbi hozzászólásomban van egy videó, hátha segít eldönteni.

Előzmény: peanut21 (16374)
peanut21 Creative Commons License 2021.07.08 0 0 16374

Köszönöm a tippet! 

Balos lenne az egyik olyan nap ami "combosabb" utazás tekintetében így számítottam rá, hogy koránkelős. (Ha csak nem, az első/utolsó pár napon a környéken nézünk szállást.) Aktív túrázók vagyunk így talán -ha időben érkezünk - nem gond a parkoló le/fel. 

Apropó túrázás. E4.

Találtam egy ilyen útvonalat: https://www.cretanbeaches.com/en/what-to-do-in-crete/outdoor-activities-and-adventure/trekking-and-hiking-in-crete/the-e4-european-trail/elafonisi-paleochora

 

Ennek több mint a fele autóval megtehető Paleochorából Krios Beachig. Innen lenne egy 4,5 - 5 km 10/1-es nehézségű túra séta Kedrodasosig. Próbálta ezt valaki? Talán ennyi "vadregényesség" beleférhet így asztal mögül. 

Előzmény: hair001 (16373)
hair001 Creative Commons License 2021.07.08 0 1 16373

Balost meggondolnám Paleochorából már a távolság miatt is, de a parkolótól a strandig le-fel gyaloglás nagymelegben pocakosan nem lesz egyszerű.

Ha mégis bevállaljátok, akkor (nagyon) korán keljetek, mert megjönnek a hajók dél körül, jobb szedni a sátorfát. Meg akkor már kössétek össze egy délutáni Falassarnával, ott jobban eloszlik a tömeg.

 

 

Előzmény: peanut21 (16369)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.07.08 0 0 16372

Most voltunk Sougiában, gyakorlatilag nincs fenn a bookingon, tele van üres szálláshelyekkel, helyben lehet válogatni.

Előzmény: p6y8tt (16371)
p6y8tt Creative Commons License 2021.07.07 0 0 16371

Sziasztok, köszönöm a tippeket, tanácsokat kezd körvonalazódni a program.

 

A kiindulópont Kissamos ami ahol 3 éjszakát töltünk itt a program Balos, Falasarna, Elafonissi majd ezután jön a Samaria. 

Néztem Sougi-at, de elég limitáltak a szálláslehetőséget szóval inkább úgy döntöttem, hogy alszunk egyet Omalos-ban, így reggel frissen kipihenve vágunk neki a túrának ahonnan a komp+busz kombóval visszatérünk majd reméljük épségben, majd az időjárást nézem azért, mert a hó elején pl zárva volt a hőség miatt, ez gondolom Aug végén ugyanígy előfordulhat.

 

Ezután az utolsó 3 éjszakára a bázis "Koútelos" egyik ismerősünk itt szállt meg és nagyon ajánlotta a fekvése és a jó étterme miatt. Itt az első nap pihenést terveztem, de az imént láttam meg Loutro-t ahová hajóval mennénk a szállás mellett lévő Sfakia-ból. Az utolsó 2 teljes napra pedig Skinaria/Preveli és Matala/Red Beach.

 

Chrysi kicsit fáj, hogy nem fér bele, de majd a Heraklioni túrában legközelebb.


 

peanut21 Creative Commons License 2021.07.07 0 0 16370

Ami lemaradt: Nem lusták vagyunk csak 2 testben leszünk hárman így meg kell találnunk az optimumot a szép helyek felfedezése és a vele járó sok zötykölődés, túrázás között. :) 

Előzmény: peanut21 (16369)
peanut21 Creative Commons License 2021.07.07 0 0 16369

Sziasztok, 

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

8 napot fogunk jövő héttől kezdve eltölteni Krétán. A cél: Nyugodt pihenés, a nagy tömeg kerülése, autóbérlés max kb. 1,5 - 2 órás egyirányú utakkal felfedezés de csak módjával. (Hosszabb gyalogtúrák most nem játszanak.)

Az eddig neten talált információk alapján a terv: 

Szállás: Paleochoraban. (Még nincs lefoglalva.)

Partok melyeket megnéznénk egy egy napi kirándulással: Balos, Elafonissini, Kedrodasos, Falassarna. (Tudom, hogy felkapott partok, de talán a covid miatt kevesebben vannak most mint máskor.) Ez összesen 4 így ha kedvünk támad duplázni lesz plusz napunk rá, illetve a hegyekben is lehet kicsit nézelődni. 

Van esetleg jobb ötletetek illetve plusz ötlet? 

Köszönöm! 

 

hair001 Creative Commons License 2021.07.05 0 1 16368

Én megosztanám a szállásokat, és nem Agia Marina/Stalos-ban keresnék szállást az első 4 napra, hanem mondjuk Kissamos környékén valamelyik faluban, onnan nyersz naponta 1 órát, Balos, Falassarna felé és Elefanosi is 1 órára van. A második 3 nap bázisra szerintem Sougia lenne a legjobb választás, ahogy már írták onnan könnyebben elérhető a Samaria, de helyette az Irini szurdok is meggondolandó  és egyébként is Sougia környékén van túrázni/fürödni való hely. Matala bár kétségkívül jó hely, nagyon kiesik innen (5-6 órát ülnétek autóban).

Előzmény: p6y8tt (16365)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.07.04 0 0 16367

Ja, és nézzetek utána indulás előtt, hogy nyitva van-e Samaria, lehet, hogy nem.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16366)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.07.04 0 1 16366

Samariat nem tudod megcsinálni, hacsak nem Paleochorában, de még inkább Sougiában alszol - reggel f7 körül kell beülni a buszba, hogy felvigyen Omalosba, és az utolsó hajó 4 körül indul vissza ugyanoda. Persze technikailag el lehet indulni Chaniából reggel ötkor, de minek, ráadásul Sougia jó. Az tény, hogy délen nem nagyon lehet kelet-nyugati irányban mozogni, a Lefka Ori és Samaria kettévágja, de összességében az északi part nagyságrendekkel rosszabb, mint a déli. Matala kicsit kilóg a nyugatból, de mindenképpen nézzétek meg, és ha már ott vagytok Fesztosz is megérős. Kournas szerintem kihagyható, és vagy Elafonisi, vagy Balos, nyomasztó tömeg van mindkét helyen.

Előzmény: p6y8tt (16365)
p6y8tt Creative Commons License 2021.07.04 0 0 16365

Sziasztok,
Aug 25-től leszünk 7 éjszakát Chania-ba érkezve.

Mindenképpen autóbérlésben gondolkodom, ahogy visszaolvasva az Autrip-et ajánlottátok többet is, igen kedvező áruk van így ezen továbblendülnék és inkább a bázis/ok érdekelnének.

Aktív nyaralók vagyunk, de azért a meglátogatni való strandokon is szeretnénk időt töltetni így főleg ennyi időben szerintem nyugat-Kréta fér bele Santoroni, Herkalion-Knossoos, Agios Nikolaos, Vai nélkül.
Mivel Chani-ba érkezünk így a szállásnak Agia Marina/Stalos-t gondoltam a kérdésem az, hogy van-e értelme megosztani az éjszakákat egy déli szállással.

Észak-nyugati látnivalók: Agia Triada-Stavros strand, Balos, Falasarna, Kourna-tó, 

Déliek: Elafonissi, Samaria, Skinaria/Preveli, Matala

 

Az úthálózatot nézve nem látom értelmét délen szállást nézni, mivel elég sokszor észak-déli írányban kell mozgoni ahhoz, hogy keleti irányban haladhass tovább.
Mit gondoltok erről? Vagy még az is eszembe jutott, hogy 4 éj Agia Marina és 3 éj Réthimno vagy mellette valamelyik kisebb üdülőfalu. 

travelservice Creative Commons License 2021.06.15 0 0 16364

Köszönöm szépen!

Előzmény: kabret (16363)
kabret Creative Commons License 2021.06.15 0 0 16363
Előzmény: travelservice (16362)
travelservice Creative Commons License 2021.06.14 0 0 16362

Sziasztok😊

Esetleg tudja valaki, hogy mikor megy a legelső hajó Ierapetrából Chrissi szigetére?

Vagy esetleg menetrendet hol találok?

Köszönöm szépen😊

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2021.05.17 0 1 16361

(Dél)-keleten talán Xerokambos meg Vai környéke, Ierapetra és attól keletre levő részek azok elég turistásak. Lendas és környéke (Dytiko, Trafula) a klasszik nudistás hely, bár pl tavaly rettenetes mennyiségű görög volt mindenhol 7végén, és ők azért nehezményezték.

Előzmény: Törölt nick (16360)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.12 0 0 16360

Köszönöm válaszod. Igen ott már találtunk mi is. Főleg dél-keleti rész az ami érdekelne. Jobbára arra leszünk.

Előzmény: totopad (16358)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.12 0 0 16359

Köszönöm át böngészem.

Előzmény: hair001 (16357)
totopad Creative Commons License 2021.05.10 0 1 16358

Tavaly bejártuk a dél-nyugati oldalt, ott tele volt olyan kis stranddal, ahol rajtunk kivül a kutya sem volt. Egy-egy helyen (főleg az északin, ami amúgy is zsúfolt) láttam nudi tiltó táblát, de a déli részen tuti találsz rá alkalmas szakaszt.

Előzmény: Törölt nick (16356)
hair001 Creative Commons License 2021.05.10 0 1 16357

A déli és keleti partokon sok nudista barát strand van. Bővebb infót - hogy hol ajánlott és hol nem többek között a vallási kegyhelyek miatt - a https://cretanbeaches.com oldalon találsz (itt a szűrt lista), illetve a következő linken is van információ: http://www.capnbarefoot.info/start Az északi partról nincs sok tapasztalatom, ahol mi jártunk, ott nem volt. 

 

Előzmény: Törölt nick (16356)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.09 0 0 16356

Sziasztok Kréta imádók!

Bár átgörgettem a topicot kb 2011 ig nem találtam konkrét listát a nudista strandokról. Néhány kivétellel amiket már mi is ismertünk.

Ebben kérném a szakavatottak segítségét hogy néhány ilyen konkrét strand helyét osszátok meg velünk. Előre is köszönöm.

hair001 Creative Commons License 2020.11.26 0 0 16355

Saját őszi élmény híján amíg várakozunk fórumtársunk beszámolójára szeretném a figyelmetekbe ajánlani egy angol hölgy kirándulós csatornáját. Jelenleg is Krétán tartozkodik és majd mindennap kirándul és megosztja velünk. Sok jó helyen járt, adott kiváló tippeket is. (ja és a kutyái többet szerepelnek, mint szerintem kellene)

https://www.youtube.com/channel/UCB_qJN9_-5x1yVw008WC_PA

 

Előzmény: Sylvester Standalone (16352)
Never Man Creative Commons License 2020.10.22 0 2 16354

Hellósztok, rövid leszek, egy kis maradék augusztusról, még szót akartam ejteni a koronavírus hatásáról.  Heraklionból esténként többször is elsétáltam Amoudarába egy palack ásványvízzel, ami ügyesen preparálva volt retsinával úgy ahogy azt kell - két rész retsina és egy rész szódavíz, ami a nagyfröccs kémiai  formulája csak több molnyi mennyiség fér a petpalackba.  Mivel elég általános hogy az emberek vizet visznek a kezükben, nem keltett feltünést hogy egy padon üldögéltem pár órányit egy palack vizet iszogatva, aztán hazadűlöngéltem megtakarítva még egy eurot. A túristaforgalom meglehetősen gyér volt, gondolom a szállodák, éttermek és boltok inkább a katasztrofális jelzőt használnák:  https://drive.google.com/drive/folders/1E5BJ2ILTxv9t0iY8v6caOiXKanSO3kmD?usp=sharing

 

Voltam heraklioni piacon is (szerdán van), ahol  feltünést kerülendően csak lógott nyakamban a kamera mint ami nem működik, de vett ezt-azt:

https://drive.google.com/file/d/1ukmWVRep789kNwigXGWqPwZXN2A3aIXF/view?usp=sharing   - az árak a szokásosak voltak. Viszont egy kis boltban megtörtént ami korábban nem, közvetlen célzást kaptam rá hogy esetleg nem ütnék be a pénztárgépbe azt a pár eurot, és én együttműködő voltam.

 

Maguk a görögök lazábban fogták fel az egészet mint az utazni rest külföldiek, bent Heraklionban nagyobb volt a nyüzsgés, de fele-negyede az egyébbként szokásosnak ... ez a néhány foto nem reprezentatív:  https://drive.google.com/drive/folders/17E9VoELzF3N3oW_IL-BVU_jEh8o1wYL4?usp=sharing

 

Ismét találkoztam a helyi lakos ismerősömmel egy másik utcában, de most is el volt fáradva nagyon és nem tudtunk beszélgetni:

Ekkor tudtam meg, hogy ez a kresztábla ki miatt van kitéve:  NO LYING - ennek kaliforniai megfelelője a No loitering, No camping feliratú tábla.

 

Aztán irány bele az éjszakai mulatozásba a görög ifjúság színe-javával együtt fittyet hányva a vírusokra, várva a világvégét:

https://drive.google.com/file/d/1IQ_uWqVHQZmZNNx2mwv5Sn9YqO17hKb2/view?usp=sharing

 

Még a külsőbb Kaminia kerületben is folyt aminek kellett - Apokalypse Now:  https://drive.google.com/file/d/11a-Fcg_qVU7uCXFmDHbcune96CUa8hdv/view?usp=sharing

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Never Man (16328)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2020.10.19 0 1 16353

Remélem ennyi nap elég volt!

Előzmény: Sylvester Standalone (16352)
Sylvester Standalone Creative Commons License 2020.10.06 0 1 16352

:) adjatok néhány napot, most nem akarok a neten lógni. 34 fok volt ma, egészen nevetséges, augusztusban és szeptemberben két nyaralás alatt összesen 4 hetet töltöttem Krétán, egyszer sem volt 30+ fok. Most amúgy is más helyeken vagyok mint szoktam, talán érdekes lesz ezekről is beszámolni.

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2020.10.06 0 0 16351

De :-)

Előzmény: Sylvester Standalone (16349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!