Keresés

Részletes keresés

Kucced Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22094
A Dangerous utáni megjegyzés természetesen a My Joy-ra vonatkozik, én barom...)))

K.

Előzmény: Kucced (22091)
Skywalker. Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22093
Majd rádzúdít egy csomó pergőt! :-)
Előzmény: Kucced (22092)
Kucced Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22092
A Devotional Tour és a paris mix nagyban hozzásegített, hogy ezt a dalt is megszeressem - nem úgy, mint a Judast... Most gyorsan felkapok valamit a fejemre, mielőtt még MarK rámzúdítana valamit...))))

K.

Előzmény: Szigi101 (22051)
Kucced Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22091
Üdv itt a topicon...))))

Dangerous: Végiggondolva ez egy minimalista, kicsit hűvös hangulatú szám, szóval lehet hogy túlságosan is elragadottá tettem a fordításommal....

Ez volt az első dal, amibe fordítás közben úyg istenigazából bele tudtam magam élni. Kislemezváltozat és slow slide mix: nem is kellene közéjük szünet. A mixet nem tudom, ki csinálta, de telitalálat. Ha teljes kakón meghallgatod őket egymás után, talán téged is elkap az a hangulat, ami engem. Istencsászár ez a dal! Nekem a szöveg és a hangszerelés tökéletes összhangja. Az effektek, a kompomálás azt az állapotot festi le, amikor valaki eszét vesztve szereti a másikat, amikor már igazán fáj, amit érzel, amikor már szinte belövöd magad, az egekig szökik az adrenaliszinted, ha csak meglátod a másikat, pláne, ha még mellette is lehetsz. Ezért van tele annyi túlzással a fordításom, a három kiragadott sorod is pont ezt példázza: a levegő helyett te éltetsz, úgy nézek rád, mint az istenre (In God I believe - Istenként neked hiszek), vérként folysz az ereimben, te töltöd ki minden gondolatom (Flows in your name – mindent félresöpör, ha neved kiejtem), ki más jöhetne utánad, mi okozhatna még örömet (The pleasures I missed - ...milyen ki nem próbált örömök?)?
A bánatűző, megtisztító dalom eddig a Mercy in you volt, most már ez is...))) A fenébe, már megint elragadtattam magam, de ki hoz le a földre..?))))

Dreaming of me: Association Hall/whore: én is hall-t hallok, ebben a mozis megjegyzésben meg határozottan van valami... Végül is eladja magát, mert nem tetszik, amit a vásznon látott magáról, és a majdani mozilátogató is egy tévesen ítélehti meg a jellemét, asszociálva arra, a szeme előtt pereg...

New life: Feladom! Én csak erre nem tudok gondolni. Szerintem elég egyértelmű a You think you only know me... sor. Más is tudja, ki vagyok én, nem csak te. Nem értem, mi ez a szoba izzik a veszélytől-valami? A túl heves szexre gondolna? Miért vörös az árnyékod? Ezt még annyira sem értem, mint az előzőeket... Persze minden megeshet - eggyel nő a bakok száma a falamon...

Azért elég vicces, hogy ennyi év után sem derült ki, hogy szól helyesen ez a pár szöveg...

Many thanks!

Előzmény: Szigi101 (22045)
dangersign Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22090
sziasztok!

Ha valakit érdekel van néhány kép a Goodnight Lovers forgatásáról ezen a címen:

http://www.depechemode.be/frame_depechemode.htm

sőt, ha ott ráklikkeltek a Bild.de linkre, akkor egy német cikket is el olvashattok (asszem a klipforgatásról??).Talán v.ki lefodítja...

Bocs, hogy nem rakom ide a képeket, de én nem vágom ezt a linkelés dolgot:))

SEDI Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22089
A Condemnation olyan lelki szemeimben, mintha Dave egy nagy kövér, néger gospel szólistává változott volna, és egy kórussal a háta mögött a bekukorékoltak idegesítő mosolyával énekelne.

Vagy olyan, mint amikor egy nagy adag somlóinak a végénél tartok, és szinte összehúzza a számat a tömény édesség...:)

Tök ellentétes mindennel, amiért a Modeot szeretem.

Skywalker. Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22088
MarK:
Helyes! Kedvedért én meg megnézem ezt a Popó csajok satöbbi-t! :-))))

Blasphemous Rumours nagyon zsiiir! Egyik kedvencem!
Az albumverzió végén az a szipogós rész meg mindig megnevettet! :-)))

Condemnation meg annyira nem szar na, bár én legtöbbször skippelem...

Előzmény: MarK (22087)
MarK Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22087
Egyszerűen csak hallgasd.
:))

Around 8 o'clock...
:)

Előzmény: mortals (22086)
mortals Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22086
Már kifejtettem régebben is, hogy a BR azért nem tetszik, mert túlságosan vontatott, és erőltetettek a beindulások. Sohasem tudtam eldönteni, hogy lassúzzam rá egy csajjal, vagy tomboljak a haverokkal.

MarK. Te nem moziban vagy? ;-)

Prophecy Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22085
Condemnation: Én is a 10%-hoz tartozom, nekem tetszik dal, hamgulata van, még ha a "hullapelyhesfehérhó" akkordjait vélem benne felfedezni. Mindenesetre jobban bejön mint az Exciter album legtöbb dala...

üdv, Prophecy

Előzmény: dUpLo (22084)
dUpLo Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22084
Mortals én is a 90 % hoz tartozom abban a témában:)
a Blasphemous Rumours pedig nagyon komolyan szól szvsz is
Skywalker. Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22083
disp:
Köszi a linket!

A BL interjú ismét igen izgalmas olvasvány volt!

"Milyen volt ez a Regionális Rajongói Találkozó?
A klubtagok nemes egyszerűséggel csak az 'évtized
bulija'-ként emlegették. Ilyen perzselő, tomboló
tömeget akkoriban nagyon ritkán láthattunk.
Hajnalban, a lámpák feloltását követően még vagy
15 percen keresztül táncolt az egész nagyterem...
bakancsaikkal dübörögve követelték a folytatást! A
Klub történelmének egyik legszebb pillanata volt...
[...] Együtt voltunk magyarok, szlovákok, csehek,
bulgárok, osztrákok, németek, olaszok és franciák!
Rajtunk volt a világ szeme!"

Volt ezen a bulin valaki? Meséljen már!

"Isteni szerencse egyébként, hogy Norbi éppen nem
volt velünk a vezetőségi szobában, mert akkor
garantáltan tömegverekedés kerekedett volna..."

De kár, hogy Aeolous pont most lépett le! :-)))) Kíváncsi lettem volna a részletekre...

Előzmény: MarK (22082)
MarK Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22082
A legtetszetősebb hangszerelése a Blasphemous Rumours-nak van a Some Great Reward lemezről...szerintem :)).
Előzmény: mortals (22081)
mortals Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22081
Condemnation. Én is a 90%-hoz tartozom!!!! De lassan mindenki kibékül vele. Én 93-ban végig sem tudtam hallgatni, azóta is csak a Live verzióval (igaz, Morpet?) tudok kibékülni, azt meghallgatom. De a Condemnation Live MAXI nagyon király, azon van felejthetetlen Enjoy, Personal, és Halo is. Szerintem kötelező darab minden Mode fannak...

Lehet, hogy meglincseltek, de a Somebody-tól és a Blasphemous Rumours-tól elkap a hányinger (bár ez utóbbitól mostanában nem annyira)...

Cyroo Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22080
Az a baj, hogy csak egyszer hallottam, és az is rég volt.
Többször meg kell (kellene) hallgati.....
De ott, akkor, tetszett...
Emlékszik valaki az opraénekes hölgyre? :-)
Előzmény: Szigi101 (22078)
CENSOR Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22079
akkor itt a masik oldal,
en peldaul teljes mertekben gyulolom a condemnationt. [meglepo mi? ;-]
sohasem ertettem miert szuletett egy ilyen dal...
senki kedveert nem vagyok hajlando vegighallgatni :-)

de jo mert a kornyezetem legnagyob DM fanjai is igy vannak vele ;-)

it dosent matter-nek meg semmi baja, ha jol remlik... melyik is az? vagy az mar a masodik ami tetszik? no midnegy. tuti jobban tetszik mint a condem.

thank you,
CENSOR.

[np:nin:terrible.lie-live]

Előzmény: BBEA (22071)
Szigi101 Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22078
A Brooklyn Bounce-ot nem szeretem....

Hát én sem, elhiheted... De mégis több dal, illetve több régi dal új feldolgozása ezt az együttest juttatta eszembe... :-(

Előzmény: Cyroo (22076)
morpet Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22077
Kazaa. Nincs link. És amit letöltöttem, az is elég rossz minőségű volt, ráadásul a vége hiányzott.
Előzmény: Justis_4_US (22070)
Cyroo Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22076
A Brooklyn Bounce-ot nem szeretem....
de a koncert tetszett....igy visszagondolva
nekem olyan Lobog a Léptem hangulata volt,
+ kopasz Norbi, - 1 Csaba....
Előzmény: Szigi101 (22072)
Justis_4_US Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22075
A hunting high and low a legkirályabb szám. Ehhez képest a Condemnation "vezet valahová"... hát nem tudom. Nem értek egyet azzal a zenei ízlésficammal, amin átestél gimiben.
Előzmény: morpet (22057)
Szigi101 Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22074
Hidd el, ez most csak véletlen! :-)
Előzmény: BBEA (22071)
MarK Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22073
Pontosan emlékszem, hogy azon a 98 január 10.-i bulin olyan qrva sokan voltak és ahhoz képest olyan qrva sokan csóválták szintén a fejüket (köztük én is) az új (akkor még teljesen idegen) hangzás miatt... A közönség nagy részének abszolút csalódás volt a koncert, pedig emlékszem, nagyon készültek Milkáék. Akkor lett először bevetve a Norbira erősített kamera, stb. Látványban jó volt, de akkor még ilyen, hogy Neo még szóba sem került, vagyis abszolút furcsa volt számunkra ez a hangzás. Mai füllel biztos jobban értékelnénk, én bizotsan :).
Sz'al, hogy Lajos, v. Peti volt-e az, akire gondolsz, nemtom, de talán mindegy is. Véleményem szerint mindketten értékelték a Popu-t, majd később a Neo-t is, bár erről sohasem beszélgettünk.
Előzmény: Szigi101 (22066)
Szigi101 Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22072
Húúú, nekem nagyon nem... :-(((( Végig a Brooklyn Bounce-hatás motoszkált a fejemben...
Előzmény: Cyroo (22069)
BBEA Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22071
Condemnation: ahogy elnézem lassan megfordul az arány,és 90% lesz,aki szereti,és 10%,aki nem!

It doesn't matter: nem szeretem

Justis_4_US Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22070
94 óta sokat fejlődtek vissza.

Igazad lehet, mert én nem ismerem csak a legutóbbi két albumukat. Akkor lökd a linket, ahonnan letöltötted!

Előzmény: morpet (22020)
Cyroo Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22069
De jó volt az a koncert!!!
Bárcsk megint hallhatnám azokat a számokat!
Egy kicsit meglepődtem én is.... de, nagyon tetszet. :-)
Előzmény: Szigi101 (22066)
morpet Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22068
köszi artifex!

Az elején viccesen keveset lehet látni a felvételből, de aztán egyre jobb a kép, nagyon nagy részek vannak benne. A közönség lazán elálldogál az első sorokban.

Előzmény: artifex (22049)
MarK Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22067
Huhh, hááát nem DM dalok közül bizony jócskán van, amit igenis tiszta szívből gyűlölök, máglyán égetném el az előadót... :)
Előzmény: morpet (22057)
Szigi101 Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22066
98-ban, első Pecsa-bulimon (most lesz 4 éve!!!) a Populär lépett fel. Borbély Lajos (ha jól emlékszem, bár bevallom, lehet, hogy Károly Petivel keverem) nagyon-nagyon dühösen rázta a fejét a produkcióra. (lehet, hogy az új hangzás nem tetszett neki?)
Előzmény: MarK (22064)
Szigi101 Creative Commons License 2002.01.15 0 0 22065
Szerintem is csak egy... :-)
Előzmény: christina-g (22060)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!