Keresés

Részletes keresés

erikanyu Creative Commons License 2017.07.04 0 0 24835

A segítségetekkel szépen összeállt a 4 napos programunk. Bár megvallom egyre nehezebb a logisztikai szervezés. Megnézni valók bőven vannak, csak már nehéz egy kupacba helyezni őket. Miután ez nem sikerült, saját kedvem alapján raktam össze a látnivalókat. Lesznek benne, régi kedvencek, és sok új dolog. Kicsit szervezkednem kellett a nyitva tartások miatt is, eddig nem volt hétfői nap az útjainkon, de ezt is úgy érzem megoldottam, már sok múzeum hétfőn is nyitva van. Roma pass lesz, sorban állás, utazás miatt.

Első napra a Palazzo Altemps, majd séta Pantheon, Trevi kút, Spanyol lépcső felé. Második nap Angyalvár passetóval, Baracco múzeum (ez új, és ha jól néztem ingyenes), majd ebéd is pihi a szálláson. Délután Palazzo Massimo, és séta lefelé a két régi templom (Portunus, Herkules), rózsák kertje (nem tudom lesz-e még rózsa tavasszal még nem volt, most lehet már nem lesz), igazság szája, Santa Sabina, a bencés szerzetesek Sant Anselmo, Róma kulcslyuk egész a Piramisig. Hétfő Palazzo Corsini (ez is új), csavargás a Trasteverén ami belefér. Ebéd Carlo Mentában tervezve. Délután Vittorio Emanuele lift, kilátás, Caracalla termái (új) majd Popolóig metró, és onnan séta a belvárosba búcsú a várostól, Mózes kút, Fontane templom a kutakkal. Kedd reggel mivel a Terminiben van a  szállás (Hotel Madison megint nagyon jó áron tudtam foglalni) Diocletianus fürdője vagy csak a kert, vagy ami belefér a busz indulásáig. Jó meleget ír a net, kalap, lenge öltözék előkészítve, sok fagyival és hűtött sörrel kombináljuk majd az utat, és persze finom kávékkal. Meglátjuk mi fér bele.

 

uati Creative Commons License 2017.07.03 0 0 24834

Szia!

Ez én is meg tudom erősíteni! 2008-ban már működött ez a dolog, senki nem volt előttünk, azonnal tudtunk jegyet venni (igaz ez október elején volt). Tavaly rutinból mentünk a Palatinus pénztárához és talán ketten voltak előttünk (július második fele). Nekem szokatlan és furcsa volt a rengeteg tolakodó jegyüzér/idegenvezető a Colosseumnál. Tizenöt méter alatt négyen szólítottak meg.

Előzmény: timsó (24833)
timsó Creative Commons License 2017.07.03 0 0 24833

Szia!

Én egy hete jöttem haza Rómából. Nekem csak a Vatikáni Múzeumba volt előre vásárolt jegyem. Ott is egy A4-es lapra kinyomtattott voucher volt nálunk. Van egy olyan kordon, hogy "ticket holders" , abba kellett beálni és soron kívűl a biztonsági kapun történt beeresztés után a pénztárnál adtak a voucher alapján jegyet. 

A Colosseum- Palatino-n a helyszínen vettük a jegyet a Palatino pénztáránál, ahogy azt sokan tanácsolják, mert szinte nincs sor. Utána a Colosseumnál szintén a ticket holders kordonnál mentünk be és pillanatok alatt bent voltunk.

Javaslom, hogy a Palatino pénztárához menjetek a voucher-rel (csak 200 m a Colosseumtól), ott váltsátok ki a jegyet és úgy menjetek be a Colosseumba a fent leírt módon. 

 

Előzmény: tudatlankak (24830)
erikanyu Creative Commons License 2017.07.02 0 0 24832

Keresek, szűrök. Köszönöm az ötleteket. :)

 

Előzmény: Törölt nick (24827)
berez1 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 24831

Üdv,tudja -e valaki,hogy Fiumicino reptéren lehet-e kapni CIS heti bérletet?

(sima jegy az tudom ,hogy van,az érvényes a Cotral járataira?)Köszi

tudatlankak Creative Commons License 2017.06.30 0 0 24830

sziasztok. megszeretnem kerdezni, h abban az esettben, h online-n vasaroltam a jegyet 2 szemely reszere a Coloseum palatino forum romanum-ra, elegseges, ha egy peldanyba nyomtatom ki, vagy 2-be szukseges? Illetve azt is megkerdeznem, h a "voucher"-en, amit kinyomtattam, nem kellene vonalkodok is legyenek? vagy meg van egy kovetkezo lepes, amely segitsegevel megszerzem a jegyet? ez amit kinyomtattam elegseges a belepeshez?

Előzmény: Törölt nick (24800)
raulista Creative Commons License 2017.06.30 0 1 24829

Nem vagyok biztos benne, de nekem úgy tűnt, hogy nem.

Előzmény: erikanyu (24826)
vélemény Creative Commons License 2017.06.30 0 1 24828

Kis kedvenc múzeumom a Baracco. Egészen közel a Navonahoz. És még egy szavazat a Caracallara.

Előzmény: erikanyu (24825)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.30 0 1 24827

Menj át a Szenvedélyes topicba, írd be a Phamphilit, ki fog dobni egy csomó mindent. A Szenvedélyesen részletes beszámolók vannak, a csemegéket ott keresd. Szűrj Manipura, Catella, Bonnita nevére, azokból remekül tudsz tájékozódni. Meg ha gondolod az én blogomban is van több mint tíz napnyi Róma.

Caracalla termái megvoltak? Domus Aurea? 

Előzmény: erikanyu (24826)
erikanyu Creative Commons License 2017.06.30 0 0 24826

Manipura, olvasom, hogy  te jártál a Villa Doria Pamphili kertjében. Ott magát a villát is meg lehet nézni? Erről van valami infód? Vagy másnak? Köszönöm. 

erikanyu Creative Commons License 2017.06.30 0 1 24825

Rakom össze a 4 napos programokat, ami inkább ugye 2 egész nap meg első nap délután. Kellene valami új is a programok közé, segítsetek. Megnézzük a Római Nemzeti Múzeumokat, Angyalvárat, Pantheont, és ami közben nyitva lesz templomot. Séta a Trasteverén. De keresek még valamit. A városból még nem mennék ki. Mit javasoltok? Lehet múzeum, vagy egy klassz épület ami titeket megfogott. A kötelezők szerintem már megvoltak. Gondolkodom a Palazzo Corsinin, Galleria Spadán, és a Palazzo Venezián? 

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.27 -2 4 24824

haggyad már,sokan meg szállást keresnek

Előzmény: oleandro (24823)
oleandro Creative Commons License 2017.06.27 -4 3 24823

EZ NEM  HIRDETÉSI ÚJSÁG

Előzmény: Elena95 (24821)
erikanyu Creative Commons License 2017.06.27 0 0 24822

Nagyon köszönöm. Izgalmas programok. :)

Előzmény: Catella (24820)
Elena95 Creative Commons License 2017.06.27 -2 2 24821

Udv mindenkinek.

Roma, kozel a metro Batristinihoz, Stazione  Aureliohoz, villaban kétágyas szobak teraszokkal kiadók.

Akár hat személynek is egyszerre, nappali, konyha hasznalattal. Dupla parkoló, csaladoknak is idealis, csendes, rendezett környék, gyalog minden szükséges dolog 3 percre van, a tenger 20 perc vonattal, par megallo a FORUM palesta, uszodaval.

A közlekedés kiváló mindenfelé.

Fiumicinorol 3,60 ert busszal elérhető.

Emailben lehet érdeklődni. sole99999@gmail.com

Catella Creative Commons License 2017.06.26 0 1 24820

Este nyitva van az Angyalvár, természetesen emelt áron:) Pontos programot még nem látok.

S. Pietro mellett a Borgoban Festa della Madonna della Traspontina  keretében 3 este is lesz zenés előadás, népi színjáték a Piazza del Catalone a helyszín, júli 7-8-9, este 9-kor.

Júli 9-ig ingyenes kiállítás Fermo városka műkincseiből a San Salvatore in Lauro régi konventjében (templom baloldalán), a via dei Coronari közepe felé, gyönyörű az épület is, nyitva:k-v 10:30-13:00 / 16:00-19:00.

Tevere parti buli idén a Porta Portesetől egészen az Angyalvárig tart, kajálós helyek, kirakodó vásár, zenészek, jó hangulat esténként.

Trasteverén a piazza S. Cosimaton esténként a szokásos ingyenes mozi, nagy kivetítővel, sok emberrel.

Gépen a 16/D

Előzmény: erikanyu (24819)
erikanyu Creative Commons License 2017.06.26 0 0 24819

Sziasztok!

Két hét múlva újra Róma :) Nézegetem a múzeum oldalait, nem találok nyári hosszabb nyitva tartást. Gondolok itt esetleg egy esti Angyalvár látogatást. Nincs, vagy csak én nem találom? Még mindig a Passetto ügyében. (Az megvan hogy alapból mikor van vezetett járat, de hátha lenne más lehetőség is) Most mi is laza programot tervezünk: Angyalvár és a Római Nemzeti Múzeumok, és Pantheon mert az kimaradt tavasszal. Ja és persze Trastevere amennyi csak belefér :) Júli 8-11 ha tudtok valami fontos megnézendő eseményről szívesen veszem. Köszönöm.

Catella hazafelé megkereslek a gépen, legalább egy köszönés erejéig. :) Mi 28 E-F helyen ülünk majd. 

anblock_italia Creative Commons License 2017.06.25 0 2 24818

De jó is lehet annak, aki ilyen lazán sétálgat már Rómában, nem szaladgál az egyik csodától a másikig, mert mindent látott elégszer, és újra lehet csak lazán örülni annak, ami szembejön az emberrel! :-) Lassan úgy jársz Rómába, mintha hazamennél..., irigyellek!:-)

Előzmény: bonnita (24813)
Torlonia Pyrand Creative Commons License 2017.06.25 0 1 24817
Előzmény: bonnita (24812)
bonnita Creative Commons License 2017.06.25 -1 0 24816

Óriási a szárazság Olaszországban- Rómában is. Felmerült, hogy pár napra elzárják a köztéri kutakat, a nasonékat Rómában.

http://www.romatoday.it/politica/emergenza-acqua-nasoni-roma.html

bokenzoli Creative Commons License 2017.06.24 0 1 24815

Szerintem az ilyen leírások alapján kapnak kedvet az emberek arra hogy még latogassanak ilyen helyeket, es aztan bele is szeressenek. Mi reggel megyünk még Colosseum látogatás újra, aztán délben irány a reptér. 

A csomag méret ellenőrzés itt szigorubb vagy Ferihegyen? A lányok Azt hiszem többet vásároltak mint kellett volna. 

Főleg apróságokból ami miatt nem szeretnék plusz poggyászt fizetni :)  már nézegetem a szeptemberi jegyeket, és a szállásokat. Nem itt a környéken, ha van amit ajánlanátok akkor azt szívesen fogadom. 

Előzmény: bonnita (24813)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.24 0 2 24814

Na végre! Már vártalak :) Nagyon jó kis beszámoló, fantasztikus hangulata van. Kedvet kaptam egy ismétléshez.

Előzmény: bonnita (24812)
bonnita Creative Commons License 2017.06.24 0 4 24813

bonnita Creative Commons License 2017.06.24 0 5 24812

A viszonyunk Rómával eddig tökéletesnek volt mondható, mindig nyájas és szeretetteljes volt
a kapcsolatunk , 16-án viszont nem volt tekintettel rám és közlekedési sztrájkot tartott.
Sciopero, annyiszor olvastam, hallottam, de a saját bőrömön eddig még nem tapasztaltam, itthon
olvastam valami vasutas sztrájkról, de csak a reptéren derült ki, hogy a városi tömegközlekedés is
leáll. A neten azt írták 17-20 óra közt felfüggesztik a sztrájkot, és 18-20 óra közt garantálják a szolgáltatást.
A Ciampino-ról egy transzfer busszal bejutottunk a Terminihez, vettünk egy paninót és vártuk
hogy megnyíljanak a buszunk ajtajai, ami ott állt a helyén. Legszélesebb mosolyommal még a
közelben csevegő buszsofőrökhöz is odamentem érdeklődni, de csak további várakozásra bíztattak-
igaz, nagyon kedvesen. Aztán már a booking embere is hívott, hogy a kis panzió tulajdonosa aggódik
hol vagyunk, hisz már rég ott kellene lennünk a Trastevere pályaudvar melletti kis bb-ben.
Másfél óra napon aszalódás után feladtuk, és beültünk egy taxiba, bár ott lapult a zsebünkben
a heti bérletünk. Elfoglaltuk a szállást, kicsit rendbe tettük magunkat, és elcsíptünk még nyolc
óra előtt egy villamost. A Carlo Menta teraszán soproni ismerőseink vártak bennünk, hosszasan
vacsoráztunk, beszélgettünk, majd elkísértük őket jó darabig, ők a Vatikán túlsó falainál laktak.
Visszatérve a Sidney Sonnino térnél lévő megállóhoz, magam sem tudom miben bíztam,
villamosnak nyoma sem volt, de jött egy N8-as busz, az ajtaiból karok és lábak lógtak ki, és
még néhány tucat ember megpróbálta magát felpréselni rá. Kairóban láttam ilyesmit, meg fényképeket
az indiai tömegközlekedésről. A taxi állomás a szemközti oldalon, ott sorakozott kb száz ember, néha
megjelent egy-egy taxi. Már épp elindultunk volna gyalog mikor újabb N8-as gördült be, csak emberi
végtagokat láttunk, és még így is többen próbálkoztak felpréselődni . Pont a sofőrfülke előtt álltunk
reményvesztetten, mikor a buszsöfőr kikacsintott és valamit jelzett a kezével. Hátranéztem, hogy kinek
szól mindez, majd újra megismételte. Harmadszorra sikerült becsuknia az ajtókat, majd kinyilt előttünk a
pilótafülke ajtaja, a sofőr pedig intett, hogy parancsoljunk, fáradjunk be a tágas, légkondicionált
helyre. Azonnal megbocsájtottam az ATAC-nak, Rómának és mindenkinek. Persze hálát rebegtünk
a nemes cselekedetért, megkérdeztem hogy hívják ( Gianluca ), ha imáimba foglalom, az Úr tudja kiről
is van szó :)

Másnap reggel mint a güzük úgy jártak a buszok, villamosok mi pedig a Santa Cecilia templomba
igyekeztünk. A szűk utcákon kóborolva belebotlottunk egy XI. századi kis templomba, ez a
Santa Maria in Cappella csak kívülről csodálhattuk meg, filmforgatás miatt. A Santa Cecilia templomról
Vélemény és Manipura minden lényegeset leírt már, a Cavallini freskó kivételével mindent megnéztünk,
a végén meg összefutottunk a 3 évvel ezelőtt "megismert " esküvői templomdiszítő virágosokkal.
Bár reggel ittunk egy jó erős kávét, a közeli terecskén lévő hangulatos bárban csak a "végrerómában" érzés
miatt felhörpintettünk egy újabbat.
A Borgo Ripa kertjébe is benéztünk, nagyon érdekes hely, valami köze lehet a Santa Francesca Romana
otthonhoz is , az épületnek mindenképp, és a Santa Maria in Capella kis templom hátsó fala is itt van.
Egy busszal kimentünk a Piramidéhoz, ott metróra szálltunk, és a Tiburtina pályaudvarról elmentünk
Tivoliba. Rómában sem fáztunk, de Tivoliban valami pokoli hőség fogadott. A hugom még nem járt
itt, nagyon szerette volna látni a Villa d 'Este-t, én pedig szivesen visszatértem. A fő utcában leültünk
egy büfébe, ettünk valamit és megittunk két sört, nehogy kiszáradjunk. A Villa d' Este kertje gyönyörű
itt-ott megpihentünk, és újra és újra feltöltöttük ívóvizzel a palackjainkat. A hegyek felől fekete felhők
tornyosultak, vágytam egy kiadós zuhéra, de nem lett belőle semmi. Este megint a Trasteverén vacsoráztunk.

 

Vasárnap reggel Mauróhoz mentünk fűszerekért a Campo de Fiori-ra, a tesóm kecskesajtokat készít és itt
szoktuk beszerezni a fűszereket. A villamosról láttuk, hogy a híres Porta Portese piac kiér egészen a
Viale di Trasteveréig ezért egy kicsit ott is körülnéztünk, bámészkodtunk, vettünk két strandruhát
és kimentünk a Campo-ra. A cuccainkat visszavittük a szállásra, aztán irány a Termini, ahonnan
elmentünk Castelgandolfo-ba. Az Albanói- tó valószerűtlenül kék, vulkáni eredetű, néhol 170 m mély.
Körülötte mindenhol strandok, napernyőkkel. Az állomás a tó és a városka közt van, egy szerpentines
gyalogúton vonszoltuk fel magunkat, az út mellett pazar villák, nagy kertekkel. Oxigénpalack nélkül
nem kis teljesítmény volt, de végre felértünk. Tudtuk, hogy nem fogunk tudni bejutni a nyári rezidencia
kertjeibe, és a palotába sem, hisz előzetes regisztráció szükséges. A városka egész kicsi, túlzottan nem nyűgözött
le, de néhol pazar kilátás nyílt a tóra. Szépen körbejártunk mindent, ittunk egy koktélt a főtéren, és
visszamentünk az állomásra. Ott szembesültünk azzal, hogy a jegyautomata csak bankkártyával működik, amit
a hotelban hagytam. Ha a vonaton vesszük a jegyet plusz 10 eurót számolnak fel. Mivel még sok idő volt
a vonat érkezésésig, és biztosak voltunk abban, hogy mégegyszer nem tesszük meg a felfelé utat, hogy
a városban jegyet vegyünk, azt az ördögi tervet eszeltem ki, hogy megvárjuk, hátha jön valaki bankkártyával
jegyért, mi meg megfűzzük, hogy vegyen nekünk is, és persze kifizetjük neki készpénzben.
Jött is két srác, kérdeztem tülük, hogy olaszok-e mondták nem, de angolul beszélnek. Kérdeztem honnan
jöttek, kis tétovázás után kibökték, hogy oroszok. Előadtam a kérésünket, picit bizalmatlannak tűntek
de aztán látták, hogy nincsenek hátsó szándékaink, és megvették nekünk a jegyeket, Igor és Alexander,
szpászivá !
Este a Da Baffetto 2-ben kajáltunk, én pizzát kértem, amit szétáztattak teljesen, tocsogott a paradicsomban,
a széléből eszegettem. Leszerepeltek, soha többé nem megyek oda, pedig régen nagyon jók voltak.

 

Már itthon kitaláltuk, hogy hétfőn lemegyünk Ostiára strandolni, mivel már megtapasztaltam mekkora tömeg
lehet a vonaton hétvégén -egyszer Ostia Anticán nem fértünk fel a vonatra. Készítettünk szendvicseket és
hideg innivalót, a helyszínen kiderült, hogy teljesen feleslegesen, ott is van minden, kisbolt, szupermarket,
sőt a strand büfé árai is elfogadhatóak.
Lido Centro megállóban szálltunk le a vonatról fél óra az út. A Battistini strandra mentünk csak úgy
találomra. Két ágy és egy napernyő 24 euro volt. Nagyon jól éreztük magunkat a tengerparton, nem volt
tömeg, talán a harmadik sorban kaptunk helyet, a víz meleg volt, bár nagyon sekély. Vannak kis kabinok,
ahol ebédidőben a rómaiak pastasciuttát és mozzarellát tálalnak a pici asztalokon.
1998-ban jártam itt utóljára, sok minden nem változott 19 év alatt, na jó talán annyi, hogy a 38-as
bikinit 42-es egyrészes fürdőruhára cseréltem :) Még egy 20 perces masszázsra is befizettem, egy kínai
nőnél, kicsit próbált trükközni a pénz visszaadásnál, de résen voltam.
Rómába visszatérve tettünk egy udvariassági látogatást Campidoglio- Foro- Colosseo-Trevi útvonalon,
majd búcsúvacsora a Trasteverén.
Másnap délelőtt még jártunk egyet a Ponte Sisto körül , és a Ghetto-ban majd hazareppentünk.


A szállással nagyon elégedettek voltunk, 2 percnyire voltunk a Trastevere pályaudvartól, a 3-as és 8-as
villamosok vonalán, a környéken gyorsbüfék, kis üzletek, és egy szuper kis bár, ahol a reggelit kaptuk.
Isteni briósok, péksütemények, jó kávé. Kedden reggel a szokásos helyünkhöz tartottunk, kezünkben
a kávé és a briós, ez az asztal félig benn, félig a járdán állt, és ott ült az egyik ott dolgozó srác a bárból.
Láttuk, hogy valami baja van, mert csendben sírdogált, rögtön kérdeztem mi a gond, és ne szomorkodjon,
erre mondja, hogy nem kap levegőt, és nagyon rosszul van. Szaladtam vízért, amibe beledobtak egy cukrot,
megitta, de egyre rosszabbul lett, a végén már feküdt a kövön szegény fal fehéren, kiabáltam a többieknek
rögtön hívták a mentőt, közben jött arra valami vöröskeresztes autó, ők sok mindent nem tudtak csinálni,
de szerencsére hamar ott volt a mentő. Délben még visszamentünk érdeklődni, de nem tudtak még semmit
mi lehetett vele. Mirco-nak hívják a srácot, huszonegykét éves lehet, remélem már jól van.

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.24 0 1 24811

Na jó, akkor este itt igyatok egyet: Bar San Calisto, szintén a Trastevereben.

Előzmény: bokenzoli (24810)
bokenzoli Creative Commons License 2017.06.24 0 0 24810

Köszönöm szépen, igen ma lett 18 éves, tettünk egy körutat Spanyol lépcső, Trevi kút, Pantheon, Piazza Navona. 

Még akartunk menni a Vatikánhoz de páromnak feltörte a lábát a cipő, így most pihenünk, este lesz Vatikán tér, Colosseum kivilágítva. Ebédelni végül egy Tratoriaban voltunk, kaptunk ajándék kávét, és sajtot ( a sajtot becsomagolva :) egy idős bácsi meg a felesége volt a tulaj, felszolgalo egyben. 

Előzmény: Törölt nick (24808)
Sikambria Creative Commons License 2017.06.24 0 0 24809

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, hogy tud-e valaki jó "all you can eat" éttermet Rómában, vagy akár a Nápolyi-öbölben valahol.

 

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.24 0 0 24808

Úgy emlékszem fiatalka lányod van, menjetek a Trastevere negyedbe! Imádni fogja a hangulatát, meg a nyüzsgést, ami van. Általában a Carlo Mentaba szoktak járni a többiek, nekem nagyon bejött a Dar Poeta, bár ott csak pizza van. Népszerű még a Navona Notte (az nem a Trastevere).

Előzmény: bokenzoli (24807)
bokenzoli Creative Commons License 2017.06.23 0 0 24807

Köszönöm szépen, most már értem a környék kérdést, bár a Termini környéke sokkal rosszabb. 

A szállás szerintem teljesen jó, a szoba nagy, kényelmes, tiszta, fürdő és WC rendben van, ami rossz volt hogy a lift vagy nem jó vagy nem tudjuk kezelni, de már voltunk a spanyol lépcsőn, meg a Colosseumnál, de már csak kívülről, holnap jön a benti séta. 

Az biztos hogy ide vissza kell jöjjünk mert rengeteg szép dolgot láttunk már amire nem lesz idő, pedig érdemes lenne alaposan körbe járni mindent. 

Ami nekem borzalmas az a metró. Holnap lesz a lányom születésnapja, néznunk kell egy éttermet. 

 

Előzmény: Törölt nick (24806)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.23 0 0 24806

Akkor mégis Roma Pass kell, bocs :) Érezzétek jól magatokat!

Előzmény: bokenzoli (24804)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!