Keresés

Részletes keresés

FotexZoli Creative Commons License 2003.09.25 0 0 800
számolgattam, remélem helyes, utána számolhatna más is

azt még nem tudom, hogy változnak-e jövőre a sávhatárok

havi 90e jöv.= 1080e/év

650e-ig 18%=117e adó
650-1350 között van még 430e jöv. amire 26% adó jut, ami 111,8e adó

adó össz. 228,8e

adójóváírás, havi 9e= 108e/év (most úgy néz ki, hogy évi 1350e-ig teljes mértékben jár)

adófiz.: 120,8e/év

na ez az a 120e, amit még ki lehet venni a hiteltörlesztések után

FotexZoli Creative Commons License 2003.09.25 0 0 799
az attól is függ, hogy van-e más adókedv. jogosultságod, pl. családi adókedvezmény gyerekek után

majd számolgatok neked egy kicsit később

Előzmény: Johnny B. (797)
CELL Creative Commons License 2003.09.24 0 0 798
Ezek szerint nekem senki nem tud segiteni?:-(
Johnny B. Creative Commons License 2003.09.24 0 0 797
Sziasztok!

Enge az érdekelne, hogy mi az a minimum fizetés, amelyiknél vissza lehet igényelni havi 10e Ft-ot?

FotexZoli Creative Commons License 2003.09.24 0 0 796
hát igen, az adókedvezmények alapja, hogy legyen miből levonni

aki eddig le tudott vonni havi 15-20e-t, annak szigorítanak, aki eddig sem tudta érvényesíteni az nem került rosszabb helyzetbe, ez tény

ha olyan szempontból vizsgáljuk az adójóváírást, hogy van valakinek havi 50e törlesztése és 20e jóváírás jut erre (még idén), akkor elképzelhető hogy nominálisan kevesebbet kell visszafizetnie, mint amennyit felvett, azért ez tényleg abszurd támogatás lenne

mivel már eleve a kamat támogatott, így sok szakember szerint eléggé megkérdőjelezhető a további támogatás, az adójóváírás

véleményem szerint az évi 240e jóv. csakis a választási kampány miatt volt, és ha most az ellenzék lenne kormányon, akkor ők is megprobálnának kihátrálni ebből valahogyan, mert néhány év múlva, amikor a mainak többszöröse lesz a hitelállomány, oriási lenne a teher a költségvetésen, amit azoknak is viselniük kell/kellene akik nem vettek fel hitelt

Előzmény: Elm (793)
jegyzőkönyv Creative Commons License 2003.09.24 0 0 795
Köszi. Megrémítettetek, a srác most szedi össze tételesen, hogy mire mit fizetett ki, holnap közkincsé teszem. Biztosítást biztosan kötettek vele még a legelején. Amúgy ERSTE Bank.
sere Creative Commons License 2003.09.24 0 0 794
persze, de akkor mi a halál került 300 ezer pénzbe azon a hitelbírálaton???? Csak róbáltam összegyűjteni, hogy milyan kiadások merülhetnek fel ilyenkor...
Előzmény: FotexZoli (790)
Elm Creative Commons License 2003.09.24 0 0 793
(mert ne felejtsuk el, hogy a minmalber ugymond "adomentes", tehat a munkavallaloi kedvezmeny, vagy mi a fene a neve a havi 9000Ft-nak, ami visszajar, azzal egy minimalberesnek kozel 0 szja-ja van, es ez szepen csokken ahogy megy felfele a ber, de mondjuk br 80-90 bejelentett fizunal is meg jopar ezer Ft, ami siman visszajar az adobol)
Előzmény: Elm (792)
Elm Creative Commons License 2003.09.24 0 0 792
Na igen, de ne felejtsd el, hogy az orszag egyik harmada kenyszervallalkozo (=0 szja, mindent elszamol, nincs nyereseg papiron), masik harmada minimalberen (vagy legalabb is ahhoz kozeli) bejelentett alkalmazott, a harmadik harmad meg nincs raszorulva a hitelekre, vagy legalabbis az adovisszaigenylesre...(na jo, ez is erosen nezopont kerdese)

Szoval pl. en a hitel miatt (kellett!) kotottem eletbiztositast is, van ket gyerek is, asszony gyed/gyesen, penzem tobb mint felet nem teljesen hivatalosan kapom, ha erted, mit akarok mondani, szoval a kettonk altal befizetett adot mar az elozo tetelekbol visszaigenyeljuk, a hitel utani adokedvezmenyt meg 120 plafon eseten se tudjuk kihasznalni. Es igen sokan vannak hasonlo helyzetben...

(Azert a havi 250br hivatalosan(!) meg nem atlagos annyira szvsz...)

Előzmény: FotexZoli (786)
Elm Creative Commons License 2003.09.24 0 0 791
Hogy pontosan mit jelent bankilag/penzugyileg nem tudom. Mindketto jelzalogalapu hitel egyebkent, (igen, a jelzalog miatt), az egyik kamattamogatott, a masik jelzaloglevel-tamogatasu. A jelzalogozando hazra kibocsatanak egy jelzalog levelet, ezt "veszi meg" a kibocsatotol a bank, utobbi esetben ezt tamogatja az allam, a kamattamogatasnal meg kozvetlenul helyetted fizeti a kamatokat a bankank az allam (ezert hivjak az elobbit forrasoldali tamogatasunak is). De most hogy ez pontosabban hogysmint, azt passzolom. Talan ha 316e21 jar erre, felhomalyosit...
Gyakorlati szempontbol egyebkent mind1, ha uj lakashoz vesztek fel hitelt, akkor az a kiegeszito kamattamogatasos lesz...
Előzmény: bucoka (785)
FotexZoli Creative Commons License 2003.09.24 0 0 790
az ügyvédi díjat szerintem kár ide sorolni, mivel az hitel nélküli vásárlásnál is van
sere Creative Commons License 2003.09.24 0 0 789
annak a banknak a jóQrva....

Ahhoz, hogy lakáshitelt vehessen fel, kell egy adásvételi (=húzós ügyvédi díj, ált. az ingatlan értékének 1%-a), tul. lap az összes fedezetbe vont ingatlanról (3000 Ft/db), értékbecslési díj (ingatlanonként 30-40e Ft)+ hitelbírálati díj (ez nincs minden banknál).

A 300e-t nem értem, mert a folyósítási díj (hitel 1%-a), a közjegyzői díj csak a pozitívan elbírált hiteligénylés után jön. Biztosítást is elég közvetlenül a folyósítás előtt kötni. (csak a bírálat költségei szvsz nem érik el ezt az összeget, hacsak nem 25 millás a ház, de ott is az ügyvéd a drága)

Előzmény: jegyzőkönyv (787)
FotexZoli Creative Commons License 2003.09.24 0 0 788
kicsit soknak tűnik az a 300e, miből jön össze?

biztosítás? arra a lakásra amit meg akart venni?

az egyik legnagyobb tétel a közjegyzői díj, nálunk kb 50e volt, aztán egy 40e-es épszer. bizt., de ezeket akkor kéri a bank, ha már tuti a szerződés

Előzmény: jegyzőkönyv (787)
jegyzőkönyv Creative Commons License 2003.09.24 0 0 787
Sziasztok!
Itt még új vagyok, szeretnék kérni egy kis segítséget.
Az egyik barátunk szeretett volna felvenni lakáshitelt. Elment az egyik bankoh, majd 3 hónapon keresztül bírálták a kérelmét. Kötnie kellet a lakásra biztosítást, amennyire tudom minden földhivatalos papírt ő fizetett ki, majd ezek után a bank elutasította a kérelmét.
Az ügyintéző "jószándékúan" elárulta, hogy nem a hitelképességével van a gond, de hitel nem kap.
Benne fekszik az ügyben kb. 300E Ft-ja. Azt vissza nem kapja. Van ilyen? Ha másik banknál próbálkozik az megint 300E, csak úgy látatlanban?
Ha valaki tud segíteni, azt nagyon megköszönném!
FotexZoli Creative Commons License 2003.09.24 0 0 786
azt a havi 10e szja-t azért nem nehéz összehozni, ha már egyszer valaki hitel vett fel

nézzünk egy extrém példát

házaspár1 (adóstársak) bruttó jöv.: 750e+250= 1 milla
a kisebb jöv. személy visszaigényelheti az évi 120e-t mivel jövedelme= 12*250=3 milla< mint a 3,4 millás alsó plafon

házaspár2 (adóstársak) bruttó jöv.: 340e+340= 680e
egyik sem igényelheti mivel a 340*12=4080e nagyobb mint a felső plafon (4m)

ilyen szituációban előfordulhat, hogy a nagyobb családi jöv. esetében érvényesíthető az adókedv., a kisebbnél pedig nem...

bucoka Creative Commons License 2003.09.24 0 0 785
Megkaptam, nagyon köszönöm.

Átrágom magam rajta, de közben eszembe jutott valami:
Mi a különbség a jelzáloglevél alapú hitel (valahogy így hívják) és a kamattámogatásos hitel között? Mert ugye a kamattámogatásosnál is jelzálogot tesznek a lakásra.
Bocsi, biztos, hogy hülyeséget kérdezek, de elbizonytalanodtam.
(Mi egyébként a kamattámogatásos hitelt vesszük fel, ami a fiatal házasoknak jár, + szocpolt, + ÁFA visszatérítést.)

Mégegyszer köszi.
B

Előzmény: Elm (784)
Elm Creative Commons License 2003.09.24 0 0 784
Elkuldtem, txt formatumban. Igy biztos olvashato, bar kicsit omlesztett, de minden benne van...
Előzmény: bucoka (782)
Elm Creative Commons License 2003.09.24 0 0 783
Kezenfekvo, hogy ha az adostarsak egyike igenyleheti vissza az adobevallasaban, akkor annak a jovedelme szamit... :o)

Amugy ez se nagyon rossz dolog, ha eleg magas lesz a felso korlat, mert kiszuri azt, akinek onmagaban keves jovedelme van, de bevon valaki nagy jovedelmut, hogy jol visszaigenyljek a sok lovet, holott utobbinak a hitelhez/lakashoz sok koze nincs...(persze ez nem hinnem, hogy tul gyakori lenne, meg bazinagy jovedelemmel se szivesen szallnek be csak ugy mas hitelebe)

Persze egy egyes hazasparoknal (adostarsaknal ugye) ez problemat okozhat, mert ha az egyiknek tul magas a jovedelme, az azert (a plafon miatt), akinek alacsony, az meg azert (nincs eleg befizetett adoja, amibol visszaigenylehetne) nem tudja visszaigenylni, ami nem tul szep dolog...

Előzmény: FotexZoli (780)
bucoka Creative Commons License 2003.09.24 0 0 782
Elm!

Küldd el légyszi az itteni címemre.

Nagyon köszönöm.
B.

Előzmény: Elm (781)
Elm Creative Commons License 2003.09.24 0 0 781
Ööö... nem tudom. A pdf-hez az Acrobat Reader nevu ingyenes progit kellene telepiteni (letoltheto akarhonnan), a masik rtf-et pedig meg a wordpad is megnyitja, ha valami, akkor a zip lehet a gond, az meg kicsomagolo program, szinten van ingyenes a neten asszem.

Mas formatumrol nem tudok a neten.
Egy doc formatumot elkuldhetek az itteni mailodra, ha gondolod...

Előzmény: bucoka (777)
FotexZoli Creative Commons License 2003.09.24 0 0 780
elnézést a lakáskassza kontra csoportos vásárlás miatt

igen, a kamat is a 2§-ban van jól leírva

amennyiben 5% feletti kamatot állapítottak meg, kérdezd meg őket, hogy miért is

adókedv., igen, egy egy szóval elejtették, hogy most már nem lehet megosztani, de továbbra sem derül ki, hogy kinek a jövedeleme a mérvadó

gyanítom ezt csak akkor kezdhetjük értelmezni, ha megjelenik a tv.

GG69 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 779
A poligrupót ez a Carion vásárolta meg. A Carion Rt. 9 éve működik Magyarországon, ezt még elmondták az okosító beszélgetésen. Náluk 180 emberenként van a csoportosítás, és havonta sorsolással döntik el, hogy ki kapja a pénzt. Kíváncsi vagyok, akik belevágtak, mennyi éve fizetik. Félek belevágni.
Elm Creative Commons License 2003.09.24 0 0 778
Amugy hallottad / hallottatok az adojovairas uj szabalyait? En is csak a tv-ben, de ott egy erdekest is. Az rendben, hogy 120e a plafon. A jovedelemhez kotes is, a hitelhez kotes is, a hasznalt/uj megkulonboztetese is (30/40%). De ami uj volt teljesen az az, hogy megszunik a megoszthatosag. Tehat 1 azaz EGY ember igenyelheti vissza a let 1 azaz EGY hitelszerzodes alapjan. Hogy ezt hogy dontik el KI, azt nem tudom, mert pl. a mi hitelszerzodesunkben nincs ados ES adostars, hanem egyetemleges adosok vagyunk, es benne van, hogy ez oszthatatlan szolgaltatas a bank reszerol. Lehet, hogy valaszthatunk, melyikunk igenyli vissza, de jovore mar nem oszthatjuk meg allitolag.

Igy viszont mar a jovedelem hatar sem lenne kerdeses, hogy hogyan kell ertelmezni, mert nincs szo tobbet osszeadasrol. Egy jovedelem van, es kesz.

Mondjuk ez meg csak kormanyszintu, a parlamentben meg minden lehet belole, raadasul kertvkben se bizom nagyon, gyakran elofordul benne (mondjuk igy finoman) "suletlenseg", de egyenlore nem tudom mi lehet az igazsag...

Mas forras otlet?

Előzmény: FotexZoli (774)
bucoka Creative Commons License 2003.09.24 0 0 777
Köszi Elm!

Bocsi, de a gépem valamiért nem tudja egyik formátumot sem megnyitni.

Meg tudnád mondani, hogy konkrétan hol keressem?

Köszi
B

Előzmény: Elm (776)
Elm Creative Commons License 2003.09.24 0 0 776
Nem, ez se az :o)
Az uj rendeletben nem kotogetik semmihez, egy az egyben ez van benne:

"79/2003. (VI. 6.) Korm. rendelet
...
2. §
...
g) ügyleti kamata és a támogatás időtartama alatt - a szerződésszegést, valamint az előtörlesztési díjat kivéve - bármilyen címen felszámított költség és egyéb ellenszolgáltatás együttes éves mértéke
ga) új lakás építése, vásárlása esetén legfeljebb 5 százalék,
gb) használt lakás vásárlása, lakásbővítés és lakáskorszerűsítés esetén legfeljebb 6 százalék."
"

Előzmény: FotexZoli (774)
Elm Creative Commons License 2003.09.24 0 0 775
NEmnemnem, a lakaskasszat ne keverd a "vasarloi csoportokkal". Amit leirtal az az utobbi, szabalyozatlan, kockazatos, es gyakran visszaelnek vele. Akinek 1000% hogy nincs mas eselye, az is max. az ismertebbekkel probalkozzon, amelyek mar evek ota a piacon vannak (pl. a poligrupo), de ez se garancia semmire. En nem tennem soha, de ez az en bajom.

A lakaskassza meg az elotakarekossagos akarmi, allami tamogatassal, allami garancias hitellel, stb, az teljesen korrekt dolog. Marmint legalabbis annyira, mint egy bankhitel, mar aki atesett mar rajta, es tudja, hogy az mennyire korrekt dolog... :-/

Előzmény: FotexZoli (773)
FotexZoli Creative Commons License 2003.09.24 0 0 774
3. §
Az R. 12. §-ának (3) bekezdése helyébe a következő
rendelkezés lép, egyidejűleg a 12. § új (4) és (10) bekezdéssel
egészül ki, a jelenlegi (4)—(8) bekezdések megjelölése
(5)—(9) bekezdésre változik:
,,(3) A kamattámogatás mértékének meghatározása:
a) A kamattámogatás mértéke megegyezik új lakás építésénél,
vásárlásánál a támogatás alapjául szolgáló jelzáloghitel-
ügylet forrását képező, még nem törlesztett jelzáloglevelek
kamatával, használt lakás vásárlásánál, bővítésnél,
korszerűsítésnél ennél 1 százalékponttal kevesebb, de
legfeljebb
b) új lakás építésénél, vásárlásánál a jelen bekezdés
szerinti állampapírhozam 105%-a, használt lakás vásárlásánál,
bővítésnél, korszerűsítésnél az így számítottnál
1 százalékponttal kevesebb.

FotexZoli Creative Commons License 2003.09.24 0 0 773
van egy "otp lakáskassza"

és egy sima "lakáskassza"

olvass bele, gondolom lehordják őket

ha jól tudom van még egy poligruppo nevű cég is a piacon, ami régebb óta van

FotexZoli Creative Commons License 2003.09.24 0 0 772
ez olyan lehet, mint a lakáskassza, stb.....

lényeg: tegyük fel, hogy van száz ember, aki lakást akar venni, ha külön-külön spórolnak, akkor mondjuk 6 év múlva mindenki tud venni magának

ezeket az embereket összhozza egy ilyen cég, mindenki havonta bedobja a közösbe a megtakarításra szánt összeget, kisorsolnak valakit, és az összedobott pénzből megveszik az ő lakását, a köv. hónaban egy másikét stb....

és végül a 100. tag a 6.év végén kapja meg, tehát ő ugyanúgy jár, mintha saját maga gyüjtögette volna a lóvét, a többiek viszont hamarabb jutnak lakáshoz, ki sokkal, ki kevésbé

nagyjából ez lehet az elmélete ezeknek a cégeknek

persze közben ezeket a cégeket üzemltetni kell a tagok hozzájárulásából

mindenképpen olyan céget érdemes választani, ha már ilyenben gondolkozol, aki régóta a piacon van, leinformálható, stabil, az újabbaknál több kockázat

egyébként szerintem biztosan van itt valami topic, ami ilyen cégkkel fogl.,

utánanézek neked

Előzmény: GG69 (769)
Elm Creative Commons License 2003.09.24 0 0 771
A rendelet neve 79/2003. (VI. 6.) Korm. rendelet, amiben a kamatplafonok benne vannak, es letoltheto INNEN (pdf), illetve mondjuk INNEN (zipben, asszem rtf formatum).
Előzmény: bucoka (770)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!