Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.28 0 0 48707

...mmeg! :-)

Ez naggyon beteg! :-) Örülhettek neki a vadászok!

 

Más:

Szokásos keresztkérdés:

 

Hol jártunk ma?

Nagy hagyományokkal rendelkező körtúra, nem kék hanem piros sáv jelzéssel, őserdővel, várral tarkított útvonallal. Az év egy napján talán a legszebb jelvény jár a bejárásáért amit én ismerek, persze csak a kéktúrás mellett. :-)

De talán még annál is szebb.

 

A fán látható zöld jelzés már nem erre megy, ez is egy érdekesség, főleg tuhu és osm szerkesztőknek. Végül is még terepen ott van, sok helyen! :-P

 

 

Előzmény: jzp2107 (48706)
jzp2107 Creative Commons License 2015.03.28 0 1 48706

hűba.. :-)

Előzmény: annyi baj legyen (48705)
annyi baj legyen Creative Commons License 2015.03.28 0 0 48705

De ha van hely... :)

Előzmény: jzp2107 (48702)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.28 0 0 48704

Szentkútnál még sosem járt a kék tudtommal.

Ágasvár-Pásztó (asszem mai sárga)-Bableves útvonal viszont már volt.

Előzmény: csg65 (48699)
jzp2107 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 48703

bocsánat: Mátraszőlős

Előzmény: jzp2107 (48702)
jzp2107 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 48702

kösz az infót

és mi lett vele, véletlenül odakapott a forralt bor?

 

én a mai túrán vártam volna a turista legjobb barátját (a kocsmárost) de Sámsonházán is meg Mátraszőlősön is pofáraestem :-(

utóbbin a kocsma kedden és csütörtökön (vagy keddtől csütörtökig, majdnem mindegy) van nyitva 9-12 között

hűűűű

 

szerintetek az különben normális, hogy ha a mária utas festő csak vékony csenevész fát talál, akkor nem rakja fel az m betűt, csak húz egy csíkot

mármint jelzésalapra

ez a lila máriánál még nem volt durva, de a kéknél így odakeletkeztek szabvány kék sáv jelzések amiknek ott semmi keresnivalójuk (Sámsonháza Mátraszőllős közötti kék mária út)

miért nem lehet csak egy sima kék sáv, vagy kék fehér kék?

nem, fehér kék fehér

mindenki azt hitte OKT (az tudtommal mindig a Tepkén ment fent)

Előzmény: Csuhás (48701)
Csuhás Creative Commons License 2015.03.28 0 0 48701

Az a nagy épület az első kéktúráinkon még kocsma volt. Ma is emlékszem egy tél eleji szeles túrán átfagyva milyen jól esett a csípős paprikával készült forralt bor.

Előzmény: jzp2107 (48700)
jzp2107 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 48700

azt nem tudod, Verebélyen ott a központban mi az a nagy épület?

terméskő az alapja, a falai még állnak

olyan mintha bombatalálatot kapott volna

 

én most voltam ott másodszor (azon a felső soron ahol a kék még hivatalosan megy ott még nem), de borzasztó

bár talán legutóbb még rosszabb volt, most szipus gyerekek épp nem voltak

 

Szandánál tudtommal nem a mostani zöldön fog menni, hanem a Mária-forrás felé

Előzmény: csg65 (48699)
csg65 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 48699

A Szentkútnál valamikor régen (Rakk Gyuszi?) már járt a kék, hát most ismét kitér oda. Egyébként nagyon szép hely, megéri és nagyon szépen is festik a jelzéseket, bár a gerecsei jelzések lennének ilyen szépek (persze nem tudom azok újak vagy csak újszerűek).

 

Sajnos Verebély közepe, ahol ezek után is átmegy a kék, hát az is csak a gettó szóval jellemezhető, a domboldali rész már valóban megkerülhető lesz.

 

És igen, azt én sem értem miért marad ki a Szandavár, nem sokkal megy el majd alatta, tán a mostani zöldön.

Előzmény: jzp2107 (48697)
csg65 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 48698

Én is végigmentem, nem is egyszer és nem törtek az életemre, de nem is rólam szól a történet. Egy kicsit mindig megdöbbenek, hogy van még lejjebb a legutóbbi ottlétem óta is, de egy pl. egy diák vándortábor szerinted ettől kap majd kedvet a folytatáshoz? Hát, kétlem.

 

Bár az is igaz, hogy ez azok szemét is talán felnyithatja, akik még hisznek a királyi tévé Kánaán jelentéseiben.

Előzmény: rozaa (48696)
jzp2107 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 48697

én is voltam, jól elfáradtam :-)

 

annyival kiegészíteném, hogy jelenleg a Mátraverebély-Sámsonháza irány van terelve (tehát a lila márián), ez kedden készült el

Aki Sámsonháza felől jön, azt még a jelek az eredeti gettós útvonalon vezetik

 

És igen, el lesz terelve a kék a Szentkút felé, ez nekem teljesen új, erről volt szó csak én maradtam le róla? Tisztára ledöbbentem

Minek?

Szandavárhoz nem megy a kék, akit érdekel kitér

Akkor a szentkúthoz nem tud kitérni akit érdekel?

lehetett volna a kék négyzet - lila márián vinni és akkor csak pár száz méter a letérés

ehhez képest most csináltunk egy saccra 1.5 km-es kerülőt

 

azt még megtudtam, hogy a salgótarjáni zöldút egyesület csinálja (egyébként szépen)

Előzmény: csg65 (48695)
rozaa Creative Commons License 2015.03.28 0 1 48696

"(ha Abaújszolnokot nem vesszük ide, de azon legalább nem kell végigmenni)" Hát, én végigmentem Abaújszolnokon, és még élek! :D Nem hiszem, hogy bárkinek baja lenne attól, amit ott lát. Legfeljebb átértékeli az agyonszajkózott szlogeneket, és rádöbben, hogy messze még a Kánaán. Annyi a Világ, amennyit felfogsz belőle, és annyi az életed, amennyit beleraksz (a fölfogottakból)!

Előzmény: csg65 (48695)
csg65 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 48695

Ma teljesítettük a Magyarországi Forrástúrák cserháti középtávját és jelentem, hogy javában zajlik Mátraverebély környékén a kéktúra útvonal módosításainak festése. A falu végletekig lepusztult központjából már balra a templom felé kerül az új kék és Szentkútnál is festik a jelzésalapokat.

 

Azt azért Hörpölintől megkérdezném, hátha tudja, hogy amikor kb. másfél éve az MTSZ-ben kialakultak az OKT útvonal módosítások, akkor senkinek nem jutott eszébe, hogy a nagy, új, agyonreklámozott kéket (a "Magyar El Camino"-t) tán nem kellene átvinni a verebélyi gettón? Aki majd netán itt kezdi el a kéket és első túrája átvezet ezen a falun, az sajnos - tán joggal - gondolhatja azt, hogy egész Észak-Magyarország ilyen lesz és hagyja a francba az egészet. És hiába tudjuk mi, hogy ez - még - majdhogynem egyedi jelenség (ha Abaújszolnokot nem vesszük ide, de azon legalább nem kell végigmenni), mert rengeteg remek kis falu van az északi hegyek útján. Ettől még ez a falu sokakban fog mély nyomot hagyni.

Jesper Olsen Creative Commons License 2015.03.28 0 0 48694

Tavaszi hérics. 

Előzmény: Pápai vándor (48693)
Pápai vándor Creative Commons License 2015.03.28 0 0 48693

Balaton-felvidéki kéktúra

2015.03.28

Pétfürdő-Litér

 

 

Sziasztok!

 

A mai napon teljesítettem a szakaszt , az út eseménytelenül telt egészen addig míg el nem tévedtem.

Előre kijelentem az én hibám volt , mivel elfelejtettem elvinni a baseball-sapkám amiben egyébként mindig túrázok( igaz most lehet lefújta volna a szél a fejemről ) a nap a szemembe sütött ezért nem vettem észre egy balos kanyart egy rétnél, így jártam , hamar rájöttem .

A jelek kis odafigyeléssel jól követhetők , egy kritikus helyet kell megfogalmaznom , amikor kiérsz Pétfürdőről és mész a fennsíkon ott jobb és több jelölés kellene. Mivel vannak cserjék is lenne rá lehetőség vagy a kövekre. Igaz ezen a részen most nem tévedtem el de nagyon-nagyon kell figyelni .

Pétfürdőn a vasútállomáson megkaptam a Pétfürdő nyomatot minden gond nélkül , és kegyetlen szélben elindultam , azt gondoltam ekkora szél törni fogja a faágakat különösen a sok fenyős részen de érdekes módon szinte letört faágak sem volt , viszont fent a Mogyorós - hegyen a zúgás és a fák összeérése miatta csattogás félelmetes volt.

Aztán beértem Litérre , Varjas kisvendéglő zárva volt így itt most nem tudtam pecsételni , egy buszmegállót mentem felfelé és a Z-fogadóban megkaptam a céges pecsétet , továbbá egy ingyen kávét . Történt ugyanis hogy amint beléptem az ajtón a földön találtam egy bankkártyát amit természetesen azonnal leadtam a pultnál , és mint utóbb kiderült a tulaj haverjáé volt , így meghívott egy kávéra :)

Az úton sok ilyen virággal találkoztam , ti biztos tudjátok mi ez

 

 

Random- Creative Commons License 2015.03.28 0 0 48692

Az a túra bakancslistás volt, és szerencsére már teljesítettem. Az utolsó 30 tényleg keserves, mikor már látod a szegedi Dóm tornyát, de sehogy se akar közeledni. :D

 

Azt mondták nehéz elviselni az egyhangúságát, nekem talán azért nem ment nehezen, mert volt társaságom. Meg egyébként is azokon a töltéseken szoktam olykor futni, ha szüleimnél vagyok. Egy apró probléma volt, hogy Makónál elfelejtettek pecsételni a füzetünkbe és vissza kellett fordulnunk, de még városon belül voltunk szerencsére.

Előzmény: annyi baj legyen (48689)
Pulmy Creative Commons License 2015.03.28 -1 0 48691

Egy érdekes PR cikk a Kékről,amiben nem csak a természetjárást,hanem a szipkázást is népszerűsítik(bár én sem vagyok szent...)

   Az egyik legdurvább kijelentés:    "...viszont előképzettség és gyakorlatilag költségek nélkül élvezhetjük ..."

Güsziológus Creative Commons License 2015.03.28 -2 0 48690

Turista főútvonalak (Sokoró)

 

Győrszemere vá. - Pannonhalma vá.

 

Írogattam anno a zarándokútról, mely Győrszemere és Pannonhalma között jó darabon a S- jelű turistaúton vezet.

Ravazdnál "rövidít", P+ és S+, majd vissza a főútvonalra.

 

Valamikor 2014 decemberében kezdtem kijavítani a hiányosságokat, végül a harmadik "nekifutás" meghozta az eredményt.

Folyamatos az útvonal a TUHU adatbázisában, a hossza 34.761 m.

 

Írtam már a TUHU azon processzéről is, melynek segítségével MapSource "alá" betölthető az útvonal és megjeleníthető.

Ez a szolgáltatás tájegységenként és útvonal típusonként mutatja az útvonalakat, a Kisalföld tájegységben jelenleg még 8 db S- jelzésű útvonal van, de ha átvezetjük a legutóbbi felmérést, akkor reményeim szerint már csak 3 lesz.

És akkor a térkép részlet.

annyi baj legyen Creative Commons License 2015.03.27 0 0 48689

Ha jól emlékszem, három éve voltam. A kilencvenes távon. Az első hatvan km nem volt vészes, a végét viszont már nem szerettem.
Widi cimborámmal voltunk, ott aludtunk a rajtban. A szobatársunk egy idősebb úr volt, ha jól emlékszem, Miskolcról. Együtt rajtoltunk, de aztán tíz perc múlva ott hagyott minket, mert kicsit lassúnak találta a tempónkat. Vagy három órát ránk vert a célig :)

Előzmény: Törölt nick (48688)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.27 0 0 48688

Túl messze volt a híd Szeged és Makó közt? :-)

30, 60, vagy 90 km-re?

Nekem csak 30-ra volt pár éve, de eluntam az életem a gáton...:-)

 

Jzp, igen igazad van a régebbi gyerek jelvény felülete tök sima, az újabbé valamivel recésebb, jobban átüt a bevonaton a minta. Biztosan gyártásbeli eltérés lehet.

De mindkettőn van bevonat, ilyen a rendes kéktúráson nincsen.

 

Mikor 2009 végén bementem a gyerek jelvényekért akkor 4-4 tájegységi és 2 gyerek kéktúrás jelvényért valami 5-6 ezret biztosan ott hagytam, de már pontosan nem emlékszem mennyit.

Csókakőtől Szarvaskőig voltunk meg a kékkel.

 

 

Előzmény: annyi baj legyen (48687)
annyi baj legyen Creative Commons License 2015.03.27 0 0 48687

Egy példa: ezt a képet Makó mellett készítettem a gáton, látszólag a telefonpóznák 15 méterenként vannak:


Pedig... :)

jzp2107 Creative Commons License 2015.03.27 0 0 48686

előkerestem Kisinas jelvényét, a rajzolata ilyen mint a tiédnek, de az övének tök sima a felülete, mintha be lenne vonva valami műgyantával vagy nemtommivel

a te képeiden meg úgy látszik mintha olyan "hagyományos" jelvény lenne, amin ha végighúzod az ujjad akkor nem sima, kicsit hülyén hangzik de jobban nem tudom leírni

 

és ha élére állítva nézem, akkor meg van benne egy kis hajlítás, egy ív

nem sík, mint pl a 60 éves jubileumi OKT

 

akkor most ez valami új verzió?

vagy a tieid is pont ilyenek?

 

azért mániám ez az új verzió, mert senkitől se hallottam még hogy 1700 lenne

ezt azóta se hevertem ki :-)

Előzmény: Törölt nick (48619)
annyi baj legyen Creative Commons License 2015.03.27 0 0 48685

A zoomolásnál fellépő látószög csökkenése meg tudja viccelni az arányokat :)

Előzmény: Törölt nick (48683)
Csuhás Creative Commons License 2015.03.27 0 0 48684

Csalóka, mert alighanem teleobjektívvel készült, ezért látszik a hegyhez sokkal közelebb a vonat. Az aszfalt pedig egy egy fasorral szegélyezett, így nem látszik a fától a ....... szántás

Előzmény: Törölt nick (48683)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.27 0 0 48683

Na hagyjál már, hát hol van ott a hegyhez képest a vonat?? :-))

Meg ennyi fa...

 

Nem szórakoztál picinykét a képpel? :-)

Előzmény: annyi baj legyen (48679)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.27 0 0 48682

Jó képek, a vitányi és a gesztesiek is. Azért az a friss gesztesi kiomlás felvet kérdéseket a műemlékvédelemmel és az egykori helyreállítás minőségével kapcsolatban...

 

Nem hinném hogy egy várat mikor őseink megépítettek akkor utána pár évtizeddel csak így ripsz-ropsz kiomlott 10 köbméter kő a falakból, akkoriban picit többet bírtak. Pár száz évet mondjuk. Vagy akár egy ostromot, amely során vasgolyóbisokkal lőtték őket.

Előzmény: donjuan1984 (48672)
annyi baj legyen Creative Commons License 2015.03.27 0 0 48681

Így van :)

Előzmény: Csuhás (48677)
kakukKata Creative Commons License 2015.03.27 -2 0 48680

Ja, hát akkor mindjárt van másik alternatíva :-)  Úgy látszik én mostanában mindenhol Badacsonyt látok. Köszi!

Előzmény: annyi baj legyen (48673)
annyi baj legyen Creative Commons License 2015.03.27 0 0 48679

St. George Mountain :)

Előzmény: donjuan1984 (48676)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.03.27 -1 0 48678

Bocsi..rosszul olvastam..szóval ha nem az..akkor passz :D

Előzmény: donjuan1984 (48676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!