Keresés

Részletes keresés

cintenia Creative Commons License 2010.01.03 0 0 172
Mindenekelőtt szeretnék nagyon BUÉK minden kedves fórumozónak, dmk-nek, aki sokat segit ,ahogy visszaolvastam: minden felmerült kérdésben szinte, Az én kérdésem kapcsolódna az utolsó fórumozóéhoz, anyukám 2009-ben  vált rokkantnyugdijassá, sztném kérdezni ,hogy a nyugdijemelés  valamely %-ben vonatkozik -e rá is ez évben?
lokcomotiv53 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 171
Köszi,akkor nem teljesen reménytelen az eset,majd figyelem és ha tényleg kap a feleségem,közlöm itt és akkor tisztul a kép.Azt is megírom ha nem!
Előzmény: dmke (170)
dmke Creative Commons License 2009.12.31 0 0 170

Én erre a kérdésedre csak mint laikus tudok válaszolni, mert a nyugdíjügyekkel ilyen értelemben nem foglalkozom, nem is értek hozzájuk.

Csak azt tudom, hogy az én családomban is van rokkantnyugdíjas - aki 1996. óta az, illetve már életkor szerint régesrég öregségi nyugdíjas korban van - ő minden emelésből szokott részesülni, (a korrekciókból is) amit a nyugdíjasok kapnak. Úgy tudom, ebben  nem szoktak különbséget tenni a rokkant- és "rendes" nyugdíjasok között.

 

Buék mindenkinek !

 

 

(Pozo-nak : Kedves sorokat írtál, köszönöm, de az nem segítség,amit én teszek, mert leülni a géphez és pár billentyűt lenyomni nem az.:)

Előzmény: lokcomotiv53 (169)
lokcomotiv53 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 169
Kedves dmke!Kérlek próbálj válaszolni a következőre!Sejtem a válaszodat,csak megerősitésedre várok.Korrekciós nyg. emelésről lenne szó,azt kérdezném Tőled,hogy a leszázalékoltakra is vonatkozik ez a rendelkezés.Sehol nem találtam a nyufin erre utalást.Feleségem 96 óta rokkant,III.csoportos,ugye nem számíthat a +4%-ra.Kedvességedet előre is köszönöm és Neked külön BUÉK a sok segítségért!
lokcomotiv53 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 168
BUÉK minden fórumozónak!
pozo Creative Commons License 2009.12.30 0 0 167

 

dmke! De jó, hogy vagy! Én szerencsére nem vagyok érintett, de az Isten áldjon meg, hogy segítesz a nehéz sorsú embertársaidon!

Előzmény: dmke (165)
bridgi Creative Commons License 2009.12.30 0 0 166
köszönöm a választ, ok.megnéztem 80%.:-))
Előzmény: dmke (165)
dmke Creative Commons License 2009.12.29 0 0 165

79%ot kaptam, 2-es csoport.

 

Valamit nem jól olvastál a határozaton, mert ha 79 % egészségkárosodás szerepel rajta, akkor az biztosan III.csop. rokkantság (ez 50-79 % egészségkárosodás esetén van), vagy pedig ha II.csop. rokkant lettél, akkor az egészségkárosodásod 80 % vagy afölötti lehet.

II. vagy III.csop.rokkantsággal jogosult vagy a nyugdíjas utazási kedvezményekre, illetve II.csop. rokkantság esetén a közgyógy.ellátásra. Lehet,hogy még több mindenre is,nekem csak ennyi jut eszembe.

Rokkantság mellett is lehetséges dolgozni, valamilyen kereseti határ van, de azt nem tudom pontosan, a nyugdíjbiztosító honlapján talán utána tudsz nézni ( illetve az életkorodat figyelembe véve te még a rehabilitációs járadék programra is esélyes lehetsz majd.)

Gyógyulást! 

Előzmény: bridgi (164)
bridgi Creative Commons License 2009.12.28 0 0 164
Sziasztok!

Nem tudom tudtok-e segiteni, ha igen légyszi válaszoljatok.39éves vagyok, emlő daganatom volt.Még kezelés alatt állok.
Most kaptam meg a végzést, 79%ot kaptam, 2-es csoport.
Légyszi irjátok már le, hogy milyen kedvezményekre vagyok ezzel jogosult?Gondolok itt a közgyógyra, utazásos dolgokra, utiköltségtéritésre stb...
Ill.majd ha tul leszek a kezeléseken (és jól leszek)azért szeretnék valamennyit dolgozni mellette, ez lehetséges?és mennyit lehet?

Előre is köszönöm a válaszotokat!

Üdv.
Hogyaszongya Creative Commons License 2009.12.28 0 0 163
köszönöm
Előzmény: síküveg (162)
síküveg Creative Commons License 2009.12.26 0 0 162
Szia Kinga! Annyit tudok javasolni,hogy édesapádat nyugtasd meg,hogy marad rokkantnyugdíjas.Mert Teljesen idegbeteg lesz januárig.A bizottság után még hosszú hetek kérdése,hogy meghadják-e.De a leírtak alapján nem fogják visszavenni.Édesapádnak jobbulást kívánok. síküveg.
Előzmény: Hogyaszongya (161)
Hogyaszongya Creative Commons License 2009.12.26 0 0 161

Hátha valaki elolvassa..

 

Édesapámat 40 éves gyomorrákkal műtötték: Gyomor ki, lép ki, hasnyálmirigy fele ki,

rekeszizomszár jobb oldalon ki,nyelőcső fele ki, és összekötve a vékonybéllel.

 

Inzulinos lett a műtét után+ annyi pszihocuccot szed( antidepi,nyugató, altató) mint egy kórterem.

 

Fogyott 25 kilőt, minden evés után félkómás állapotban van, és attól retteg hogy 1 év rokkantnyugdíj után januárban munkaképessé nyívánítják.

 

Szerintetek?

 

Köszönöm

 

J.Kinga

gourman1 Creative Commons License 2009.12.26 0 0 160

Üdv!

36 éves  férfi vagyok,idén februárban műtöttek egy kiszakadt gerincsérvvel,aug.11-ig táppénzen voltam,de a műtét után kialakult a bal lábam ujjaiban egy spontán lépés közbeni behajlás.

Nos ettől a spontán behajlásoktól csak nehézkesen ,sántán tudok csak menni,rendkívűl fárasztó.Többen kérdezték tőlem,én pedig itt kérdezném,hogy van-e esélyem ezzel az állapottal leszázalékoltatni magam.

Nem a "rendkívül magas" rokkant nyugdíj érdekelne hanem hogy egyáltalán foglakozzam-e a dolgoggal érdemben...

köszönöm ha válaszoltok...

illesibolya Creative Commons License 2009.12.24 0 0 159
Mindenkinek Boldog Karácsonyi ünnepeket!
lokcomotiv53 Creative Commons License 2009.12.24 0 0 158
Kellemes karácsonyi ünnepeket a topiklakóknak!
dmke Creative Commons License 2009.12.24 0 0 157

 Josefus  - szerintem amikor bemész a nyugdíjbiztosítóhoz beadni a leszázalékolási kérelmedet, úgyis megmondják,hogy mit csatolj, ezen ne izgulj.

 

HFkettes - szigorúan szerintem, mert nem vagyok orvos,csak laikus -  II. csop. rokkantság valószínű az általad leírtak alapján.  

josefus Creative Commons License 2009.12.24 0 0 156
Üdv Mindenkinek!
A munkaviszonyomról a miskolci onyf. adott másolatokat,javukra legyen, viszonylag gyorsan korrekten.Kérdésem: csatoljam ezeket a leszázalékolási kérelem mellé, avagy csak a másolatot?(Most,hogy végre megvan.)
Egyébként annyiban változott a helyzet,hogy a nyakamon jobb oldalon találtak még egy-két rákos csomót,így jan.-ban lesz egy műtét.A táppénzes időm márc.-ban lesz egy éves.
József
Előzmény: the66 (149)
HFkettes Creative Commons License 2009.12.23 0 0 155
Üdv mindenkinek.53éves vagyok39év munkaviszonnyal. Sajnos kiderült hogymelkas daganatom van és áttétes a májamra.cemó után valamejest javult de nem szünt meg.müteni nem lehet.Mellete cukorbetegségem is van.Most készülök eliniteni a rokkantságit. Havalaki van akiigy lett lezsázalékolva kérem irjameg hogy kb-hány százalékot kaphatok.Elöre is köszönöm.
síküveg Creative Commons License 2009.12.10 0 0 154
Ha valakinek,van tapasztalata,kérem írja le.Voltam a bizottság előtt.67%-on vagyok.{skizofrénia}.És kérték a gépjármű vezetési képesség felülvizsgálatát,Orvosszakértő által.Eredményt még nem kaptam...Köszönöm előre is.
dmke Creative Commons License 2009.11.26 0 0 153

Úgy van, ahogy m41 2197 olvtársunk mondja,  változott az értékelés módja 2008. január 1-jétől, a 100 % munkaképesség-csökkenés volt, a 82 % pedig egészségkárosodás. Ugyanúgy maradtál II. csop. rokkant,semmi nem változott, nem javult az állapotod 18 %-kal ! Maradt a nyugdíjad összege is, mint írtad, mit akarnál megfellebbezni ?

 

Azzal a példával tudnám érzékeltetni a dolgot, hogy pl. a London-Budapest távolságot megadhatjuk  kilométerben és mérföldben is,attól még a két város ugyanolyan távolságra van egymástól, csak más szám fejezi ki a távolságot.

Előzmény: valaki0115 (150)
lokcomotiv53 Creative Commons License 2009.11.26 0 0 151
Szia,szerintem ne piszkáld,minden maradt a régiben.Örülj hogy nem vették le 40 %ra.Most inkább ez a trendi.
Előzmény: valaki0115 (150)
valaki0115 Creative Commons License 2009.11.26 0 0 150

Tisztelt Cím!

32 éves koromban a II. rokkantsági csoportba 100%-ra leszázalékoltak.

Majd három évet követően ORSZI elé kellett mennem felülvizsgálatra.

Itt szintén a II. rokkantsági csoportba százalékoltak le 82%-al. Ez a nyugdíjam összegén nem változtat. A problémám csak az, hogy az egészségügyi állapotom elmúlt 3 év alatt nem változott, sőt inkább romlott(pacemakert kaptam, st...) melyek dokumentálva vannak. A 3 évvel ezelőtti orvosi szakvéleményben is ugyanazok azok az orvosi diagnózisok vannak feltűntetve mint a mostaniban.

Kérésem az lenne, hogy mi alapján találtak 18 % egészségjavulást nálam ? Esetleg törvény szabályozza ezt? Véleménye szerint egyetértsek a határozattal vagy fellebbezzem meg?

Megtisztelő válaszában bízva üdvözlettel: valaki0115!

the66 Creative Commons License 2009.11.13 0 0 149
A munkakönyvemet én sem találtam meg, de a munkáltatóm azt mondta, a TB igazolványon is minden fel van tüntetve. Ez az igazolvány a munkáltatódnál kell, hogy legyen, arról kérjél másolatot. - így nekem nem kellettek külön igazolások, tényleg kezdetektől fogva rajta volt minden munkahelyem. Viszont a szakmunkás iskola illetve  felsőfokú iskola is ( közép nem) munkaviszonynak számít, arról kell a bizonyítvány másolat.
Előzmény: josefus (147)
dmke Creative Commons License 2009.11.13 0 0 148

 A munkaviszonyoddal kapcsolatos igazolásokat szerintem kezd el beszerezni.

 

(Munkakönyved biztos van még, katonakönyved  ha van, iskolai bizonyítványok, ha felszámolták a  volt munkahelye(i)det, akkor a felszámolóhoz tudsz fordulni.  A Nyugdíjbiztosító nem jár utána a hiányzó munkaviszonynak tudomásom szerint, aszerint számolja ki a munkaviszonyodat, amit tudsz igazolni.)

Előzmény: josefus (147)
josefus Creative Commons License 2009.11.13 0 0 147
Köszönöm a törődést, a kérdés, hogy ott le tudják-e ellenőrizni, mivel a papírjaim,(nem az éveim), eléggé hiányosak. József
Előzmény: dmke (146)
dmke Creative Commons License 2009.11.13 0 0 146
Megnéztem az adatlapodat,azon azt írod 51 éves vagy, tehát neked minimum 15 év igazolt  munkaviszony kell a rokkantsági nyugdíjhoz ( illetve rehabilitációs járadékhoz, ha az egészségkárosodásod 50-79 % közé esik  majd).
Előzmény: dmke (145)
dmke Creative Commons License 2009.11.13 0 0 145

 Szia, a 76. hozzászólásomban van a táblázat,de ide is bemásolom. (Sajnos, már nem emlékszem én sem,hogy hol találtam meg,de a neten, az biztos.)

 

Tehát  életkorhoz kötött munkaviszony feltétel :

 

 

22 éves életkor betöltése előtt 2 év,
22-24 éves életkorban 4 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 3 év,
25-29 éves életkorban 6 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 4 év,
30-34 éves életkorban 8 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 6 év,
35-44 éves életkorban 10 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 8 év,
45-54 éves életkorban 15 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 12 év,
55 éves életkor betöltésétol 20 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 16 év.

Előzmény: josefus (144)
josefus Creative Commons License 2009.11.13 0 0 144
Kösz a segítséget, de úgy látszik nagyon béna vagyok. Nem találom a táblázatot. József
Előzmény: the66 (143)
the66 Creative Commons License 2009.11.13 0 0 143
ha jogosult vagy a nyugdíjra, akkor azt.  Munkaviszonytól függ, van egy táblázat a www.onyf.hu -n, ott nézd meg, ennyi idősen, mint amennyi vagy, hány évet kellett ledolgoznod. 
Előzmény: josefus (142)
josefus Creative Commons License 2009.11.13 0 0 142
Üdvözlök mindenkit. Itt van előttem minden papír, de még mindig nem tudom mit jelöljek be.(rokkantsági nyugdíj..rokkantsági járadék....stb.)Valaki röviden súgjon valamit. Köszönettel:József

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!