Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.02.21 0 0 247
Van bevonat az érzékelőn és autómatikus ill iso 200 al lett készítve....
Előzmény: Törölt nick (238)
areacode212 Creative Commons License 2006.02.21 0 0 246
Nem tudom ismeritek-e ezt a linket, de nagyon komoly gepek vannak a lapalja fele.... Ugy vannak megbuheralva, hogy latjak mind az IR mind a lathato tartomanyt mindenfele szuro nelkul es kozben a hatspkijelzo-t hasznahatod keresokent ami ugye a D70-nel nem egy szokvanyos dolog....


udv


maxmax.com
areacode212 Creative Commons License 2006.02.20 0 0 245
te ez nagyon komoly! :)Milyen szurovel keszult? MArmint melyikkel es milyen geppel?

thx

ac
Előzmény: .Pecarobi (242)
fvcc Creative Commons License 2006.02.20 0 0 244
van egy katonai 20 cm átmeröju infraszüröm - érdekel valakit? Publikus vagyok
areacode212 Creative Commons License 2006.02.20 0 0 243
koszi szepen!!! Akkor marad az r72 reszemrol.....


:)
Előzmény: Badmotorfinger (241)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.20 0 0 242

Szeptember eleje 1/15; iso 1600; f3,5:

 

 

 

Nyáron ennél rövidebb idö is elég kell legyen.

 

Ha meg találtad a bw-t az a legolcsobb  ;o)))

Előzmény: areacode212 (236)
Badmotorfinger Creative Commons License 2006.02.20 0 0 241

Némileg kisebb IR hatást, többet a látható fénytartományból. A magasabban áteresztő szűrők a drágábbak általában. A Hoya 900nm-es például sokszorosa árban a 720-nak. A 720nm is csak IR közeli, mert olyan 750nm fölötti az infra tartomány.

 

Szerintem.

 

Nem minden gépen kell állvány, csak a nagyon erős IR cut szűrővel felszereltek. Az újabb gépek többsége már ilyen. Volt anno egy 2 megapixeles Sony CCD, amivel több fényképezőt szereltek Nikon, Olympus stb. Na, azokkal jó napsütésben, simán lehet kézből infrafotózni. Mondjuk egy Hoya-val.

Előzmény: areacode212 (236)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.20 0 0 240
Mindegyiken van hot- mirror, csak a nikonokén vékonyabb, mint a canyonokén.
Előzmény: Törölt nick (238)
madgie Creative Commons License 2006.02.20 0 0 237
Meggyütt a pínz, májszter! Kösz a vásárlást!
Előzmény: fotoblog (234)
areacode212 Creative Commons License 2006.02.20 0 0 236

hello!

 

Talaltam egy B+W infra szurot ami 650nm-nel vagja a fenyt a hoya 720nm-vel szemben! Szerintetek milyen kulonbsegek varhatok? Bar meg a Hoya sem volt birtokomban soha ugyhogy nem hinnem, hogy nagy csalodas erne, hogy ha a felebe kerulo B+W melle tennem a voksot....

 

Szerintetek?

 

 

Masik dolog:

 

Szal akkor nyaron erdemesebb, es keszuljek hosszu zaridore is, tehat allvany hasznalata javallott?

 

thx

 

ac212:)

madgie Creative Commons License 2006.02.17 0 0 235
Akkó' jó! Szjép gyászszínű mikrokendőt csomagoltam hozzá???
Előzmény: fotoblog (234)
fotoblog Creative Commons License 2006.02.17 0 0 234
Madgie, megjött a kicsike :)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.14 0 0 233

 

Ez a tegnap esti termésből van...

 

Infralámpa , előtte egy zselés gyertya és egy kis PS a szinbeállítás miatt.

 

NIKON D70 50mm fix és Hoya szűrő...

::sb:: Creative Commons License 2006.02.13 0 0 232

Tavasszal is fog működni, sőt akkor fog csak igazán, én már próbáltam hasonló kombinációval (sőt más obikkal is)... :) A D70 szerencsére elég jó infrázásra.

Előzmény: Törölt nick (231)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.13 0 0 231

NIKON D70 és 50 mm 1.8 alapobjektívvel és Hoya infraszűrővel kipróbálva.

Szabadban kb 4-6 sec expóidő , szép egyenletes bíborvörös kép.

Szobában 2 db 500 w-os izzóval (praktikeres állványos...) kb 4-6 sec expóidővel önarckép... egyenletes bíborvörös fotó , amit ha szintelenítek a PS-ben , nagyon szép fekete-fehér kép az eredmény. (no nem az arcomra irtam , hanem a minőségre. :-)

Tehát tökéletesen működik a dolog ilyen összeállításban is.

Következő próba majd tavasszal , sok nappal és sok zölddel...

madgie Creative Commons License 2006.02.12 0 0 230

OK, várom a levelet. Így már csak egy 512-es CF kari, meg a körtefecskendők alkotják a fotósfelszerelésem :DDD

Juteszembe, ha a fórumtársnak ennyi gondja van a 7D-vel, az baj... én is azt szeretnék... 

Előzmény: fotoblog (218)
Duda Creative Commons License 2006.02.12 0 0 229
ez a feheregyensuly beallitas tenyleg mukodik, kosz!
Előzmény: fotoblog (222)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.12 0 0 228
"2500K a minimum a gepemen" öö, ez a manuális wb. Ennek nem sok köze van az infra sugárzáshoz....
Előzmény: Duda (221)
Duda Creative Commons License 2006.02.12 0 0 227
minolta 7d, es mas objektivekkel is elojon exz a hiba
Előzmény: .Pecarobi (225)
Duda Creative Commons License 2006.02.12 0 0 226
a levels-t allitgattam szincsatornankent, igy korrekt ff kepet lehet csinalni, de meg mindig nemolyan mint a neten par kep :(
Előzmény: fotoblog (222)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.12 0 0 225
Nekem a canon a85nél tükrözödött, amig az obi végét fekete filcel be nem festettem. Milyen géped van? Nekem eddig a manualis wb adott jo eredményt, de volt hogy poénbol végigprobáltam az összes wb- beállitást.
Előzmény: Duda (224)
Duda Creative Commons License 2006.02.12 0 0 224

ilyen tukrozodes van a sarkokban

ez pl a jobb felso sarok:

 

 

 

tukrozodes
fotoblog Creative Commons License 2006.02.12 0 0 223
Nekem is volt ilyen tükröződés, igaz a kis Minoltámon két adapterrel (35,5->37, 37->52mm) tudtam csak feltekerni a szűrőt. Érdekes módon a kisebb adapter tükröződött, még akkor is, ha a többi nem volt rajta. Megoldás: tágabb kivágás és utólagos vágás, vagy kreatív retus... :)
Előzmény: Duda (219)
fotoblog Creative Commons License 2006.02.12 0 0 222
Duda: ISO 3200-t felejtsd el, iszonyat zajos lesz még egy jó gépen is. ISO100-200-400 max.
Sokféle megoldás létezik, nézz szét az infrafoto.lap.hu -n. (nem azért mert én szerkesztem... :) ). Régen Luben Solev-nek volt egy nagyon jó leírása, (www.solev.net), de mióta átépítette az oldalát, nincs fenn. Sajnos.
Az egyik megoldás, hogy "Levels" -> színcsatornánként beállítod úgy, hogy a hisztogram alsó és felső részére húzod az alsó háromszögeket. Utána lehet még kontraszt, meg ami ízlés szerint kivánkozik.
Ha meg akarod vadítani, akkor felcseréled a vörös és kék csatornákat csatornakeverővel. Vagy FF-be teszed ugyancsak a keverővel. Ilyenkor főleg a vörös csatornát használd, gyönyörű tónusokat lehet varázsolni belőle.
A fehér lapos WB állítás is sokat segít, ilyenkor a gép feljebb tekeri a zöld és kék csatornák szintjét, nemcsak vörös lesz a kép.
Ja, a werkfoto.hu -n van egy írásom az IR alapokról... :)
Duda Creative Commons License 2006.02.11 0 0 221

2500K a minimum a gepemen, ugy tudom ez alatti az infra sugarzas

Előzmény: .Pecarobi (220)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.11 0 0 220
Manuális fehéregyensuly fehér lapra, és már sokkal jobb. Sajna csak erös napsütésben müködik igazán.
Előzmény: Duda (219)
Duda Creative Commons License 2006.02.11 0 0 219

ma a napsutesben ISO3200-n 1/6-1/4sec-re is lement az expo, ami jo jel

 

viszont van egy problemam, elegg tukroz a szurom, es a kep sarkaiban vilagos foltok keletkeznek hosszabb zaridoknel. mas is tapasztalt ilyet?

 

van valahol a neten leiras, hogy hogy kell ebbol a piros zajos kepbol valami ertekelhet kepet kesziteni?

Előzmény: Dimage Dani (207)
fotoblog Creative Commons License 2006.02.08 0 0 218
Ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá :)))
De, kell, mert most költséghatékony vagyok. Csak piszkos módon elfelejtettem. Írom a címet holnap, a munkahelyemre kellene küldeni, mert akkor nem kell este postán sorban állnom. Viszont a pontos paramétereket (pl. ir. szám) csak holnap tudom megnézni. ( Ciki, nem? Nem tudom a céges címemet... :)
Előzmény: madgie (217)
madgie Creative Commons License 2006.02.08 0 0 217
Az írásod első része alapján akkor nem kell az 58-as Hoya R72-őm, ugyi ?
Előzmény: fotoblog (216)
fotoblog Creative Commons License 2006.02.08 0 0 216
Ha előtte megkérdezed, elmondtam volna akkor is...
A lehető legnagyobb átmérőjűt kell venni, mert sosem tudhatod, mikor melyik obira akarod felrakni. Igaz macerás a közgyűrűk használata, de nem tudok annál bosszantóbb dolgot elképzelni, mint amikor az 50mm kevés, kellene egy jó nagy látószög, de a 62-68 -as menetre nem tudod feltekerni a szűrőt...
A fényerőnek ebből a szempontból (számomra) elhanyagolható jelentőssége van. Miért? Én kis digi kompakttal kezdtem infrázni, amivel nagyságrendekkel egyszerűbb ez a műfaj, pusztán azért, mert a kijelzőn látod a képet, oda fókuszálsz, ahová akarsz. Amikor megvettem a 300D-t, utána vért izzadtam, mire az első használható IR képet össze tudtam hozni. Hiába fókuszálsz szűrő nélkül és kapcsolod MF-be az obit, az infravörös fény előrébb fókuszálódik mint a látható! Ha nincs az objektíven IR jelölés, megette a fene az egészet. Ezért én úgy szoktam (bár a Sigma 70-300-on van ilyen jel), hogy az alsó fókuszpontot választom ki, kissé a téma elé állítom, feltekerem a szűrőt és lerekeszelem 8-10 környékére. A 300D tud infraszűrővel fókuszálni, és így nagy valószinűséggel az is éles lesz, amit szeretnék. Innentől kezdve mindegy, hogy az obi 1,8 vagy 4,5 fényerejű. Max. az objektív rajza nem mindegy.
Ja, jut eszembe: a werkfoto.hu -n van egy cikkem az infra alapjairól, sajnos a folytatást azóta sem írtam meg, de hátha segítek ezzel is valakinek...
Előzmény: Törölt nick (213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!