Keresés

Részletes keresés

vermestibi2 Creative Commons License 2021.10.31 0 0 3091

Ugyanitt bal oldali 207-es Babetta takarólemezt keresek olcsón.

vermestibi2 Creative Commons License 2021.10.31 0 0 3090

A blogjaim az elmúlt években eléggé átláthatatlanná váltak, ezért most kicsit átrendszereztem őket, s elkezdtem a Riga Delta történetét is dokumentálni (a bal oldali menüsorban a "Riga Delta" pontra kattintva).

https://vermesmotor.blog.hu/

A Delta egyébként tegnap beindult, még a Rigás Csabi-féle tuning hengerrel. Most kezdek hozzá a membránossá alakításhoz, meg a plusz felömlő kialakításához.

darusferi Creative Commons License 2021.10.30 0 0 3089

Udv roncsfelujito !

 Az uzemanyag srtabilizalot soha nem hasznaltam , ezt most tanultam t toled ugy hpgy ,szukseges nekem is  . A benzin hogy meg romlik azt tapasztaltam mar regen is szemellykocsinal  egy ev alas utn negyutemu letere alig akart be indulni 

roncsfelújító Creative Commons License 2021.10.30 0 0 3088

100-as benzint tankolok minden olyan gépbe, amit kevesebbszer használok, tehát ritkábban, mint egyhavonta. Ezekbe még üzemanyag stabilizáló adalék is megy, így sokat kibír. Talán egy évnél többet is. Addigra pedig mindig kap friss keveréket. A 95-öst nem szeretem sokáig benne hagyni a motorokban, még stabilizáló adalékkal sem. De azok is kibírják a téli leállást, igaz utoljára már ezekre is rátankolom a 100-asat a szezon végén.

Előzmény: darusferi (3085)
darusferi Creative Commons License 2021.10.29 0 0 3087

Ma probaltam egy kereket szalonkepes allapotba hozni , hasznaltam hozza l Wd 40  et  Cif et  Coca Cola t   kromtisztitot de ahol egyszer mar nincs krom bevonat ott nem segit  egyik sem .

darusferi Creative Commons License 2021.10.29 0 0 3086

M

darusferi Creative Commons License 2021.10.29 0 0 3085

Udv roncsfelujito  ! 

Igen az abszolut hasznalaton kivuli tankba nem szivesen teszem a benzin olaj kevereket mert

Parolog belole nem is keves . 

Romllott keverek ,, tudom hogy relativ  , de tapasztalatod szerint  mennyit bir ki a benzin.

Es ugyanez ervenyes meg 100 as. Benzinre is ??j

 

 

roncsfelújító Creative Commons License 2021.10.29 0 0 3084

Ezek az etanolos benzinek biztos több szennyeződés feloldanak, de elpárolognak, és utána ugyanúgy rozsdálni kezd a szabad lemezfelület. Ha kombináljuk a kettőt az lehet a legjobb megoldás. Ha nem kerül vissza a helyére egyből a tank jobb a gázolajos átöblítés a végén, mint feltölteni a tartályt.

Egyébként érdekesek ezek a szennyeződések, mert a romlott keverék után maradt iszapot a víz jobban oldja, mint a benzin. Az iszap alatt levő rozsdára viszont a benzin jobb oldószer.

Előzmény: darusferi (3083)
darusferi Creative Commons License 2021.10.28 0 0 3083

Udv roncsfelujito ! 

 Emlited a benzinnel valo oblitest , gondolkodoba ejtettel  jo otlet mert kulonosen a fizika  tisztitaskor le vallt szenyezodesek amenyiben a vizes oblitessel nem jottek ki a benzin nagyobb eselyel moshatja ki mint a gazolaj .

roncsfelújító Creative Commons License 2021.10.28 0 0 3082

Igazán nincs mit! Ha mégis kell valami szólj.

Még ezekben a napokban jól lehet tankot mosni, de hideg, szeles időben már nem szeret az ember vizezni:) A gázolajos öblítést majd kipróbálom, én keverékkel szoktam átlötykölni, majd csurig töltöm egy másik, friss keverékkel.

Előzmény: darusferi (3080)
darusferi Creative Commons License 2021.10.27 0 0 3081

Tibi ! 

A simson dugatyu abba hengerbe megy amit  Rigas Csabi adott  ? 

 

darusferi Creative Commons License 2021.10.27 0 0 3080

Udv roncsfelujito !  

Anyira nem fontos , meg nem surgos  ,  felbukannak  meg  mashol is ezek . Ne faradjal erte .

   

      De a felajanlasod jol esett  ,  nagyon szepen koszonom neked  !

roncsfelújító Creative Commons License 2021.10.27 0 0 3079

Szia Feri!

 

Tőlem kb 35 km-re lakik az illető. Ha fontos, valamelyik hétvégi délutánon el tudok gurulni oda megnézni a szükséges alkatrészeket. Még lehet én is találok valami nekem valót...

Előzmény: darusferi (3065)
darusferi Creative Commons License 2021.10.27 0 0 3078

darusferi Creative Commons License 2021.10.27 0 0 3077

darusferi Creative Commons License 2021.10.27 0 0 3076

darusferi Creative Commons License 2021.10.27 0 0 3075

Ma jo ido leven elovettem a delta tankjat ami belul kisse rozsdas , e celbol  elso fazisban szarazon tettem bele  12 / 24  . es zuzott kavicsot ezzel kicsit att forgatva es razva  az igen eles kavics megcsiszolta a rozsdat , utana e zuzalekot a boseges rozsdaporral egyutt ki ontottem , majd ment bele  a vizben mar elore feloldott citromsav  , ezt   benne marad 48 orara majd a felmaratott rozsdaval egyutt ki ontesre kerul , es harmadik.  fazisban ujra a zuzalek es a meg le nem valt de fel lazult rozsdat igy mar szepen le csiszolja . Majd egy alapos vizes oblites utan de meg a teljes ki szaradas elott meg egy egy oblites de mar gazolaj al  hogy ne tudjon egy ideig vissza rozsdalni .

vermestibi2 Creative Commons License 2021.10.27 0 0 3074

Akkor jössz a Komarért, amikor akarsz, nekem nem sürgős.

Ma megjöttek a Simson dugattyúk. Több ponton eltérnek a Rigáétól, de nekem pont jók lesznek, be tudom őket faragni.

Feri, holnap 18 óra után megcsörgetlek.

Előzmény: darusferi (3073)
darusferi Creative Commons License 2021.10.26 0 0 3073

Udv vermestibi ! 

Sajnos nem tudtam menni ,mint emlitettem is  csaladi program kereteben el kellet mennem  Szombathely re .

De most hogy serult torott az ujjam nem probalkozhatok a motorozassal ,egy honapig .

Viszont ami kesik nem mulik  ugy hogy elek a lehetoseggel .ez a k 60 as karburator jol szolgal mas motoron is , hat csak tudtak ezek az Orosz szakik .  / egyebkent is Orosz technikakkal epult fel az orszag .

A Katona motorjaert  megyek a napokban hogy ne kerulgessed mar .

A takarolemezt hogy  mondod  ,  hat latom  is hogy vannak akik  egy egy rozsdas vasbol szeretnenek meggazdagodni 

darusferi Creative Commons License 2021.10.26 0 0 3072

Udv Katonka !

Igen az volt , a Delta legszurot terveztem Tibi nek adni ugy tudom neki hianyzik .

vermestibi2 Creative Commons License 2021.10.26 0 0 3071

Feri, nem jöttél a hétvégén a Komárért. Pedig ha jöttél volna, kipróbálhattad volna a Mustang-Tomos-Babetta motort, mert vasárnap menetkész lett. Már egy ideje a porlasztóval bajlódom, nem akart tökéletesen működni a Mustang karburátorral - végül úgy oldottam meg, hogy lecseréltem egy k60-asra. Így most már jó, már csak szépítgetni kell, a tankot meg a sárvédőket újrafesteni. Meg szükségem lenne egy bal oldali Babetta takarólemezre, mert a mostani elhasználódott - - néztem, hogy mennyiért árulnak ilyen lemezt a Jófogáson, és azóta cserélgetem a borogatást a fejemen.

vermestibi2 Creative Commons License 2021.10.26 0 0 3070

Egy Delta cuccokat (légszűrő, lámpa, óra, stb.) áruló hirdetésnél én is érdeklődtem. Nekem annyit válaszolt, hogy már elkelt.

Előzmény: Katonka Balázs (3069)
Katonka Balázs Creative Commons License 2021.10.26 0 0 3069

Akkor egyrol beszelunk. Engem is hulyere vett. 

Előzmény: darusferi (3068)
darusferi Creative Commons License 2021.10.26 0 0 3068

Konkretan az a kep mar nincs fenn , egyebkent Mosonszentmiklos .

Katonka Balázs Creative Commons License 2021.10.26 0 0 3067

Melyik hirdetes az Feri. ? Egy engem is megszivatott. 

Előzmény: darusferi (3065)
darusferi Creative Commons License 2021.10.25 0 0 3066

Udv vermestibi !

Nem reg beszegettunk a moped gumikrol ,  hogy a Deltara mi is kellene valami jobb  , meg itt a  rulezen is elhangzott hogy Riga gumi  meretben nincs nsgy valasztek . A viszonylag elerheto aron levo Fortune most sehol nincs , Latok most egy Szlovenia ban gyartott Mitas t  250 / 16 meretben   Dunafoldvaron  a ViCZAI  KFT kinalataban .  Az ara sajnos kozel van a Nemet gumi hoz ,  hat nem tudom hogy milyen lehet minosegben . Meg hat a mintazata nem olyan Riga s .

darusferi Creative Commons License 2021.10.25 0 0 3065

Sziasztok  !

A jofogason RIga alkatreszeket kinal  ,,valaki ,, egy fel asztalnyit viszonylag olcson , esetlegesen  vigyazzatok vele .Egyik kollegammal kozosen szuksegunk lett volna ezekre , telefonos elerhetoseget nem tett fel ,ennek ellenere en ki kerestem , csak harmadszorra vette fel a telefont , kertem postazza el , erre mindenfele nevetseges indokokra hivatkozva elalt az eladasi szandekatol . Lehet hogy ezek az alkatreszek esetleg valojaban  , ...   ......... ? 

Katonka Balázs Creative Commons License 2021.10.20 0 0 3064

Neztem mar en is de valamiert letettem rola. Csak nemtudom mar mi volt az ok. 

Előzmény: vermestibi2 (3063)
vermestibi2 Creative Commons License 2021.10.19 0 0 3063

Elv- és márkatársak!

Lehet, hogy istenkáromlás, de: az S51-es Simson dugattyú nem jó tirisztoros Rigába?

vermestibi2 Creative Commons License 2021.10.12 0 0 3062

Hát, nem tudom. Találkoztam már olyan dugattyúval, amiben kilötyögősödött a stift. De nem esett ki, mivel zsákfurtatban volt. Ha ez kilazul, kiesik - körbeforog a gyűrű, beakad a nyílásokba a széle, széttörik, a stift meg előbb-utóbb beakad valahova. Szóval, én ebben nem bízom, ez így lutri.

De most más baj is van vele - eleve át akartam helyezni a stiftet, hogy ne hátul legyen (mert oda tervezek egy plusz felömlőt), hanem elöl, a kipufogó nyílás másik oldalánál, ahogy pl. a Babetta dugattyúnál. Ha ebből kiszedem a stiftet, akkor ott marad a luk...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!