Keresés

Részletes keresés

seeman Creative Commons License 2007.04.16 0 0 517
   Igazán jó eredményre csak a relatíve kevés lencsetagból álló, fényerősebb fixek szembefordítása esetén számíthatsz!
Előzmény: betafoto (516)
betafoto Creative Commons License 2007.04.16 0 0 516
Valaki tudna segíteni szembefordított objektívokkal kapcsolatban?

Mostanában kísérletezek a különböző macro nagyításokkal és a következő kérdésem lenne.
Ha egy 70-300-as telére szembefordítom a 18-55 kit objektívet, akkor az egy szűk körben ad csak képet. Egészen a tele kb. 135mm-es állásáig. Gondolom a látószögekkel van baj. Lehet, hogy egy nem EF-S objektívet szembefordítva a tele 70-es állásában is teljes kép lenne? Ugyanis ott még emberi a nagyítás és a minőség is jobb.
tamas9569 Creative Commons License 2007.04.08 0 0 515

Papugaja,

 

köszönöm a választ.

(csak, most, hogy benéztem az oldalra vettem észre, hogy annakidején nem köszöntem meg.)

Előzmény: papugaja (507)
szvl Creative Commons License 2007.03.29 0 0 514
Kipróbáltam a Canon gyári előtétlecséjét is (TC-DC58B), azzal a kép sarka is tökéletes (pedig még a Raynox 2020-as előtéttel is picit életlen volt). Szóval azt tudom javasolni a tele előtétet kereső Canon S3IS tulajdonosoknak, hogy válasszák a gyári előtétlencsét, még akkor is, ha az csak 1.5-szeresre növeli a fókusztávolságot.
Előzmény: szvl (513)
szvl Creative Commons License 2007.03.26 0 0 513
Kipróbáltam az Optiform-nál a Kenko KRT-20Pro-t is és a Raynox DCR-2020PRO-t is. A Kenko használatával a képek siralmasak (elmosódottak) lettek, a Raynox-al sokkal jobb eredményt értem el. Nem igazán értem, hogy a Raynox-ra miért panaszkodtak páran Canon S3IS mellett.
Előzmény: szvl (512)
szvl Creative Commons License 2007.03.24 0 0 512
Van valakinek tapasztalata a Kenko KRT-20Pro –val Canon S3IS-el kombinálva?

Canon S3IS-hez keresek tele előtét lencsét. Előszőr Raynox DCR-2020PRO-val szemezgettem, de az kiesett a számításba jövő előtétlencsék közül, mert pár angol nyelvű fórumon az S3 tulajdonosok arról panaszkodtak, hogy a Raynox DCR-2020PRO a Canon S3IS-el nem igazán vált be (homályos képeket produkált).
Geret Creative Commons License 2007.03.09 0 0 511
Bocsánat Raynox:)
Előzmény: Geret (510)
Geret Creative Commons License 2007.03.09 0 0 510

Persze nem új, és nem Soligor.

Pl egy ilyen (ez 58mm ugyan és nem 55mm) de ez jó lehet digitális fényképezőhöz?

Ha jól nézem makro funkcióhoz le kell csavarni az egyik lencsét? 

 

LINK

Előzmény: Lebenstod (509)
Lebenstod Creative Commons License 2007.03.09 0 0 509
Kérdésed nekem azért érdekes, mert egy Raynox 52mm-es nagylátószögű előtétlencse 43ezer Ft. (Optiform)
Előzmény: Geret (506)
GamMa Creative Commons License 2007.03.09 0 0 508

Sziasztok!

 

Tudna-e valaki segíteni a következő kérdésekkel kapcsolatban:

A Nikkor 80-200/2.8 kétgyűrűs változata konverterképes obi-e?

Ha igen,vajon csak a Nikkor konverterekkel kapcsolható össze,vagy a Sigma tipusai is megfelelnek hozzá?

 

Köszönettel

 

GamMa

papugaja Creative Commons License 2007.03.09 0 0 507
A TC-ket alapvetően telékhez optimalizálják. A Nikon ezt odáig fokozzta, hogy más-más TC való a különféle tartományokhoz.
Félő, hogy nem leszel vele elégedett.
Előzmény: tamas9569 (505)
Geret Creative Commons License 2007.03.08 0 0 506

Üdv!

 

Kérdezni szeretnék:

 

Van egy Fuji FP S5600 - os gépem, előtét lencsét szeretnék hozzá. Egy ismerősömnek fotóbörzén mondtak 55mm-es(ilyen való hozzá) makró/nagylátószögű előtétet.

Létezik hogy kettő az egyben (makró/nagylátószög)?

Márkát, típust tud valaki?

Esetleg valakinek van itt eladó?

(8000Ft-ért árulták újpesten, max ilyen árkategóriában nézegetek én is)

 

tamas9569 Creative Commons License 2007.02.13 0 0 505

Sziasztok,

 

véleményre lennék kíváncsi.

 

1.) Van egy 7D-hez használt Minolta 50/1.4 objektívem.

Ezt szeretném megtoldani 1,4x-es konverterrel portrézáshoz, egy fényértéket veszítve még elméletileg egész jó a helyzet.

E-bay-on kb. 25e -ért be lehet szerezni szállítással Soligor AF 1.4 Pro-t.

Mivel konkrét eszköz ismeretem nincs, a kérdésem az hogy ésszerűnek találjátok e a megoldást minőségi szempontból.

 

2.) Más kérdés telekonverterekről általában:

A fényveszteséget kizárólag a fókusztávolság megváltozásából eredeztethetjük, vagy olyan eset is előfordulhat nagy fényerejű obiknál, amikor a konverter lencse átmérője kisebb, mint az objektívé és önmagában ez okoz fényvesztést. Azaz a telekonvertereknél a lencseátmérő jellemző paraméter-e?

 

A válaszokat előre is köszönöm.

Lebenstod Creative Commons License 2007.02.12 0 0 504
Fontos topik, feljebb vele!
garfieldka Creative Commons License 2006.12.21 0 0 503
Ötezerért legfeljebb használtat kapsz itthon. Az ebay-en a legolcsóbb is közelít a hatezerhez, de így jobban hangzik. Küldtem mailt, ha nem akarsz a beszerzéssel foglakozni.
Előzmény: McGuyver (498)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.21 0 0 502
Sziasztok keresek Canon EF 2x II telekonvertert. Mailem publikus, várom az ajánlatokat!
McGuyver Creative Commons License 2006.11.23 0 0 501
Köszönöm a segitséget.
Előzmény: Százbolha (500)
Százbolha Creative Commons License 2006.11.23 0 0 500
Előzmény: Százbolha (499)
Százbolha Creative Commons License 2006.11.23 0 0 499
1-et eladtam. Másikat megtartom.
eBay-ról rendelhető. Kb ennyiért.

http://search.ebay.com/search/search.dll?sofocus=bs&sbrftog=1&catref=C6&from=R10&satitle=canon+macro+extension+MF&sacat=625%26catref%3DC6&sargn=-1%26saslc%3D2&sadis=200&fpos=ZIP%2FPostal&ftrt=1&ftrv=1&saprclo=&saprchi=&fsop=1%26fsoo%3D1&coaction=compare&copagenum=1&coentrypage=search&fgtp=
Előzmény: McGuyver (498)
McGuyver Creative Commons License 2006.11.23 0 0 498

Szevasztok!

 

Érdekelne, hogy kol lehet hozzájutni ahhoz a kínai manuális közkyűrűsorhoz 5.000FT. ért.

Nikon végű érdekelne.

Kérlek ha nem írod meg ide, akkor dobj egy emilt.

Válaszodat előre is köszönöm.

Előzmény: Százbolha (497)
Százbolha Creative Commons License 2006.11.21 0 0 497
Van. 5000 Ft-os manuális Kinai közgyürű készlet.

Én inkább a Soligort ajánlanám....
Előzmény: Jeannie (494)
s4775 Creative Commons License 2006.11.20 0 0 496
Állítólag van Zuglóban egy úriember, aki mindenféle átalakítót készít (esztergál, kovácsol, stb.)
Tudja valaki az elérhetőségét, címét? Esetleg azt, milyen minőségben dolgozik?
Köszönöm és elnézéseteket kérem, ha netán OFF-nak számít...
nord Creative Commons License 2006.11.19 0 0 495
Igen.
Előzmény: Jeannie (494)
Jeannie Creative Commons License 2006.11.19 0 0 494
Üdv, írtátok lejjebb hogy közgyűrűvel lehet makrózni a fix 50 obival. Működik ez minden további nélkül EOS 33-on is? Esetleg ezekkel: Soligor közgyűrűk? Valami olcsóbb alternatíva esetleg...?
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.16 0 0 493
Összeszerelési minőség, anyag minőség, bajonett pontossága stb...
Kenko-t vettem.
Előzmény: nord (492)
nord Creative Commons License 2006.11.16 0 0 492
Milyen minőségre gondolsz? A fém/műanyag karikában a lyukra? :)))
Előzmény: Törölt nick (490)
tlight Creative Commons License 2006.11.16 0 0 491
Állítólag ez a két termék teljesen ua. csak a feliratok eltérőek, lehetséges ez?

SOLIGOR 1.4X PRO AUTOFOCUS TELECONVERTER
43045 CANON C/AF 50400.-

Kenko AF Conversion Lens PRO 1.4 x DG
KE-MC2PAFE Kenko MC1.4x Pro300 DG Canon 52 300
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.16 0 0 490
kenko vagy soligor közgyűrűt jobb minőségű?Melyiket érdemesebb venni?
Joco.. Creative Commons License 2006.11.14 0 0 489

Sziasztok!

 

Látom, itt elég sok profi van. Hozzám képest biztosan. Én még csak most tanulom a fotózást. Van egy FUJI S 9500-as gépem. Segítene valaki abban, hogy milyen tele előtét objektívet lehet hozzá venni, ill. hogy milyen illesztő gyűrű szükséges? Gondolom, hogy az ill. gyűrűk minőségében nem sok különbség lehet, de az objektívekben biztosan számít a gyártó.

Tehát tanácsot kérek, azoktól akik jártasak az ügyben!

Köszönöm

O'haze Creative Commons License 2006.11.03 0 0 488

Sziasztok,

Kenko TELEPLUS PRO 300 Pro DG 1.4x teleconvertert vettem.

Idáig minden várakozásomnak megfelelően működik, az itthoni és külföldi véleményekkel megegyezően.

Az összes prime objektívemmel használható, EF-S objektívekkel nem.

Itt köszönöm meg a véleményeket.

Bátran tudom ajánlani minden hezitálónak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!