Keresés

Részletes keresés

m61petyus Creative Commons License 2021.04.08 0 1 15318

Én is megvettem az életművet. Rájöttem egy nagy kedvencem csak mp3-ban volt meg eddig.

 

Ez a - Far Side of the Face - Jerome album.

 

Zene maximálisan számomra, nagyon érezni néhol a gyökereket is. Harmónia, néhol Schmoelinget idéző billenytyű szolók, jellegzetes Jerome gitárhangzás, lírai tételek váltva modern techno-s tételekkel, egyik track meg egy az egyben Berlin School szekvenciát is behoz. A számok indulnak valahonnan, fejlődnek valamerre egy -egy csúcspontot elérve és pont olyan hosszúságúak, hogy egy téma ne váljon unalmassá, de ne egy sláger rövid track legyen.

 

A másik, Jerome albumai java, nekem tetszően van keverve a TD 90-es albumok is tovább éledtek. Úgy tutom mega kever java részt. Hangmérnöknek is ügyes.

 

Lehet Jerome elfogult vagyok, de nekem zenei élmény. És végre az összes DMX is megvan rendesen :-)

 

Egyszóval ez a Jerome Froese kosár, jó húsvéti nyuszi ajándék volt :-)

 

Várom izgalommal az új teljes albumot és LOOM folytatást is.

Előzmény: music picture (15317)
music picture Creative Commons License 2021.04.04 0 1 15317

Egyetértek maximálisan. Ez a track eszméletlenül jó, nagyon-nagyon tetszik!!! Vártam már a visszatérést!

Előzmény: m61petyus (15314)
Tdöreg Creative Commons License 2021.04.03 0 0 15316

Köszönöm, hátha a többi kérdésemre is lesz valami információ

Előzmény: m61petyus (15315)
m61petyus Creative Commons License 2021.04.02 0 0 15315

Az elsőre tudom a választ. Nem készült magyar fordítás. Kis példányszám okán nem érné meg. 

Előzmény: Tdöreg (15313)
m61petyus Creative Commons License 2021.04.02 0 0 15314

Igen végre alkot, nekem továbbra is nagyon tetszik. Ő zeneszerző is mint apja, élvezetes, jellegzetes:

https://jeromefroese.bandcamp.com/track/asymetric

 

Én is megveszem. Írta is most húsvéti bejegyzésében, sokat dolgozott azon az új anyagokban a jellegzetes Edgar guitar sound szólaljon meg, mintha papája Gibson-ja lenne.

Várom a teljes anyagot, végre visszatért egy Froese. Van is egy bejegyzése last Froese címen.

 

Ősztől meg a Loom is belendül :-) 

 

Előzmény: sanofi (15312)
Tdöreg Creative Commons License 2021.04.02 0 0 15313

Sziasztok!

Több kérdésem is van.

1. Van-e már hozzáférhető/megvehető magyar fordítása Edgar könyvének?

2. A Purgatoriót talán kétszer adták elő. Tudtok-e valahol erről készült filmet?

3. Ugyanez a kérdés a Paradisoval kapcsolatban is.

Köszönöm, ha tudtok segíteni.

sanofi Creative Commons License 2021.04.02 0 0 15312

60 % húsvéti kedvezmény a Jerome összesre a Bandcamp-en. Már meg is vettem!

Előzmény: m61petyus (15311)
m61petyus Creative Commons License 2021.03.22 0 1 15311

Igen nem bánnám 8 évet követően Schmoelling bácsi ott klimpírozna 3m-re tőlem :-)

 

Másrészt örülök ha végre Jerome kimászik ebből a krízis állapotából, mert szerintem van vér benne még 50 felett bölcsebben komponálni a műfajban valamit apja után.

 

 

Előzmény: sanofi (15310)
sanofi Creative Commons License 2021.03.21 0 1 15310

Ezek tényleg jó hírek! Csodás lenne egy újabb A38...

Előzmény: m61petyus (15309)
m61petyus Creative Commons License 2021.03.18 0 3 15309

Végre valami érdekesség. Jerome közzé tette, hogy készül valamiféle - BLUE- album részéről egy másik zenész közreműködésével. A keverésen dolgoznak.

Ami még izgibb, be jelentette ősszel a LOOM 4 év pauze után folytatja tevékenységét, mindjárt egy új anyaggal és majd Covid lecsengésével turnéval!

 

Kérdés Waters és Schmoeling mester akkor felhagy a SAW project-el amiről szintén friss posztokat látni vagy párhuzamban hol Jerome-al LOOM-ként zenélnek, időnként meg a másik taggal SAW-olnak :-)

 

Mindegy ha Jerome újra ambient zenészként komponál és zenél és a LOOM is újra lendül, az jó hír, talán hallhatunk még akár élőben pár TD érzetet és hangulat felidézést.

A másik talán picivel izgalmasabb alkotásokat hoznak létre az említettek, mint amit az utóbbi időben a nevet bitrolóktól hallhattunk. 

 

Tudom unalmas vagyok, de nekem Schmoeling és Jerome sokkal inkább TD utó line még mindig. Legyen az én bajom :-)   

Epsilon Creative Commons License 2021.01.31 0 2 15308

Időközben (mondhatni fű alatt) a Tangerine Dream örökség-zenekar csinált egy remix-et az új Steven Wilson lemezen lévő King Ghost számból. Olyan mala-kuniás ulrich-os  feeling-je van.

Egyébként az új Wilson modern electronica-val jól megspékelt príma kis album.

falum Creative Commons License 2021.01.16 0 0 15307
falum Creative Commons License 2020.12.22 0 0 15306

Soulseek.

Előzmény: music picture (15305)
music picture Creative Commons License 2020.12.22 0 0 15305

Hol elérhető? Nekem is meg kellene hallgatnom, hogy jövőre betervezzem-e vagy ne? (FLAC-ban természetesen)

Előzmény: falum (15301)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.22 0 0 15304

Persze, lehet, hogy tudok segíteni 

Előzmény: falum (15303)
falum Creative Commons License 2020.12.22 0 0 15303

Soroljam?:))

Előzmény: Törölt nick (15302)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.22 0 0 15302

Szuper!

 

És mi az a 2%,ami nincs meg flac-ban? 😀😀😀

Előzmény: falum (15301)
falum Creative Commons License 2020.12.22 0 0 15301

Én leszedtem,és meghallgattam.Sajnos egy tartalék philiphs fülhallgatóval tettem mindezt,szegény sennheiserem szervizben van.Szerintem is jó,de ez nem mérvadó ebben a helyzetben,győződj meg majd magad is. Az biztos ha visszakapom a fülesem,akkor az egészet végigtolom rendesen. Egyébként nekem 276 gigabyte-nyi TD cuccom van a gépen mindenestül 98% flacban,és ebben még nincsenek benne a szólóanyagok.:)) Azzal együtt 300 egyébként.

Előzmény: Törölt nick (15300)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.21 0 2 15300

Állítólag a Zeit, Atem és Green Desert mérföldekkel jobban szólnak az előző kiadásoknál és ha jól értesültem a Zeit vagy fél-1 perccel hosszabb is az előző kiadásoknál. A Zeit nekem a 2. kedvenc TD lemezem, a Green Deserthez meg érzelmi okok kötnek, úgyhogy én sajnos megrendeltem őket. Ezzel el is értem a 400-as számot ami a CDn ill. Lpn lévő TD kiadványaimat illeti (kivéve bootlegek és DVDk) . Most már biz'Isten leállok! 😀😀😀

Előzmény: music picture (15299)
music picture Creative Commons License 2020.12.21 0 0 15299

Hát megleptél! Most akkor be kell ezeket is szerezni? Francos krumpli!

Előzmény: Törölt nick (15298)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.21 0 0 15298

Két év után ma tudtam meg, hogy a 2018-2019-ben az Esotericnél megjelent Pink Years és Blue Years book remaszterelt lemezeket tartalmaznak és a remasztert ugyanaz végezte, aki a Hades meg a Pilots boxok remaszterét is csinálta, vagyis Ben Wiseman. Gondoltam szólok, ha érdekel valakit. 

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.06 0 0 15297

Az előadást illetően még az sem - ismert, hogy a zene legnagyobb része USB-ről ment. Talán pár TQ meg Beibl szóló volt élő (meg biztosan a dobolások nagy része is). Volt is valami sztori Edgarról, egy technikusról meg egy USB-ről, amin a koncert anyaga rajta volt, de már nem emlékszem pontosan hogyan is szólt. Ezeket az USBs dolgokat próbálta Edgar szemfényvesztéssel helyettesíteni - korbács, lufik, hegedű összetörés stb. Na, de most nem is ezzel van a baj ... akkor a TD meg mindig TD volt, mert ott volt Edgar. A minőség, az más tészta. De a most, TQ által vezetett valami már semmilyen szinten nem TD.

Apropó TQ - most, hogy kijött ismét a DM5, meghallgattam a rajta levő Horizont remixet és megint eszembe jutott a TQ és US által szétcseszett verzió a Recurring Dreamsen és ismét nagyon dühbe gurultam. Egyebet már nem írok a két “művészről”, mert le leszek megint  cseszve. De ha valami xar, akkor az xar ... Klasszikus zenében  (és ugye a TDt mi itt már klasszikusnak tituláljuk) ha egy előadas xar úgy összességében, meg idióta a karmester, senki sem fogja azt mondani, hogy igen, de a 30 hegedűsből az egyik a Nigel Kennedy volt és most őt kellene magasztalni, mert ő mégis egy virtuóz, vagy őt kellene sajnálni, mert beült játszani egy hülye karmesternek. Ha rossz az előadás, akkor rossz, ha a karmester nem tudja összetákolni a csapatát, akkor rossz az egész, még akkor is ha az egyik Hegedűs virtuóz ...

Előzmény: Selax (15296)
Selax Creative Commons License 2020.12.06 0 0 15296

Nagyon eltaláltad a lényeget: a TD a 90-es években kreatív alkotó zenészek társulásából egy profi nosztalgia banda lett nagyon képzett session zenészekkel.

Irisnek nem csak a fogai tetszettek :), a csajszira mindenestől buktam: csupa mosoly, tűz, energia - kontrasztként pedig ott volt Linda kimért eleganciája. A két csajszi mindig hozta magát: korrektül, hibátlanul és ALÁZATTAL. Tudták, hogy ők csak  fogaskerekek egy gépezetben, statiszták, de ennek meg is feleltek.

A jelenlegi japán csajszitól undorom van: lerí róla, hogy ő ennél többre tartja magát és világfájdalma van, hogy ezt kell csinálnia (sokat állni és keveset zenélni) - ő ennél többre hivatott. Akkor meg mi a facér csinálja?

Egyébkét az akkori koncert dvd-ik egy részét megvettem, mert a nóták nagyon jól szólnak ezeken.

Volt egy pár hét, amikor a YT-on átmenetileg fenn volt csaknem mindegyik dvd-jük, szépen leszedtem őket mp4-ben, ma is nézem és hallgatom ezeket.

Mert legalább becsületesen, profin és zenei alázattal előadott

Előzmény: Törölt nick (15293)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.04 0 0 15295

Most hallgatom ... a Mojave Plan remix nagyon jóra sikeredett!

Előzmény: m61petyus (15289)
pert2 Creative Commons License 2020.12.04 0 0 15294

A tangerinevdeam egy legenda, mozart meg bach egy ketszaz meg egy negyszaz eves legenda, parszaz ev mulva kiderul melyikuk a legendabb:-)

Előzmény: Törölt nick (15293)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.04 0 0 15293

Igen, de nem mindegy, hogy hogyan játsszák. Én mondjuk kíváncsi lettem volna, hogy Bach meg Mozart mit hoztak volna ki egy szintiből.

Mint már írtam, engem TQ virtuozitása nem érdekel. Vannak hozzá hasonló virtuózok kismillióan, akik Session-zenészek. Szerintem ez az ő szintje. Edgar nem a virtuózokat látta a 90-es évekig a csapattagokvan, hanem azokat, akiknek egyedi a gondolkodásuk. Utána teletömte a csapatot Session-zenészekkel (kezdve Linda-vál, meg a kismillió gitárossal akiknek már a nevükre sem emlékszem). A gitárosok is eléggé virtuózok voltak, de ennyi. Iris is jól püfölt, de legjobbak a fogai voltak😀

Az utolsó igazán egyedi mozgatórugó Jerome volt, de ő is (mint a volt tagok legnagyobb része) csak Edgarral egy csapatban volt nagy.

TQ még Edgar mellett is csak egy Session-zenész szerepét töltötte be, amit meg most csinál az egyenesen röhejes (lenne, ha nem TD név alatt csinálná, de sajnos a vadbarma azt teszi😡

Látom Ulrich kicsit lenyugodott - respekt neki, remélem így is marad... De ott van ez a Frick gyerek, ez valószínűleg nagy hasznot fog abból húzni, hogy ál-TD tag lett. Sikerült TQ-nak egy újabb idióta session-zenészt beszereznie abba a csapatba, amibe még neki sem lenne semmi keresnivalója 2015 január óta😡

Előzmény: pert2 (15292)
pert2 Creative Commons License 2020.12.04 0 0 15292

Ok siman el.tudnak jatszani mozartot meg bachot, tan ha nagyon erolkodik bach is el tudna jatszani egy tangerine creamet:-)

Előzmény: Törölt nick (15291)
Törölt nick Creative Commons License 2020.12.04 0 0 15291

Egyébként TQ is kijött egy párral a középszerű, ötlettelen marhaságaiból. Szerintem továbbra is verik Mozartot meg Bachot. 

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.04 0 0 15290

Igen, én is olvastam, én is megvettem. Úgy tűnik 6-os nem lesz, habár ki tudja... Akkor most már neked is teljes a Rapszódiád:) 

Előzmény: m61petyus (15289)
m61petyus Creative Commons License 2020.12.04 0 0 15289

Bezony én megvettem letöltöttem :-) Még nem hallgattam, de a DM újragombolt verziókhoz ez is hiányzott. Ha az előbbiekből indulok ki jó lesz ez is.

Ezzel is támogattam a még aktív Froese-t :-) Ma az övé a teljes bevétel. Ezen ne múljob csak komponáljon újabb dolkokat ismét. Azt ígérte lesz ilyen.

 

Jerome vissza emlékezik  édesapjával való együttműködéséről a DMV kapcsán az FB-n. Érdekes dolgokat ír, az akkori TD albumok nem vitték a prímet :-) Ugye akkor már nem volt TD tag és annó én megörültem egy új TD DM amelyben ismét kollaborált Jerome. Nincs benne TQ és a többiek az akkori line-up-ból. Nem is csoda a DM-ek eleve Jerome projectek voltak még amikor a TD tagja is volt. Érdekes, hogy Edgar orientálta rá, noha akkor már LOOM projectben dolgozott Jerome.

 

Idézet, lusta vagyok fordítani:

 

Jerome Froese FB 2020.12.03.

"Aye! As already announced some time ago, this week we are coming to the last segment of my Tangerine Dream back catalogue. Dream Mixes V is still the most current part of the series, even though it was created 10 years ago. After listening to it I would like to mention that I still find the remixes well done and in a special way unique. The fifth part sold better than many of the other TD albums released in that period, so Edgar asked me just a few months later if I would be willing to work on a sixth part soon. As I had other plans at that time (solo album, LOOM project etc.) I declined and I think that's how it will stay. These five parts are a great retrospective and a tribute to the history of Tangerine Dream, seen from my point of view. I know that some may have recognized these works as a sacrilege against the originals, but I always had the full support and enthusiasm of Edgar and that was enough for me. And it was fun as well! So the circle of my past closes with this release. I hope to see you again this week on Bandcamp Friday!"

Előzmény: Törölt nick (15288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!