Keresés

Részletes keresés

zbacsko Creative Commons License 2018.10.27 0 1 2310

Általában addig marad egy új verzió "teszt" állapotban amíg elegendő új funkció nem kerül bele (egy fő verziónyi :) ) és amíg le nem zajlik a kellő tesztelés (A Vogons fórum szokott lenni a legaktívabb). Az egész folyamat általában 1-2 hónapot vesz igénybe. Az előző verzió szeptember végén jelent meg, szóval van még egy kis idő.

 

 

 

Előzmény: djuice (2308)
zbacsko Creative Commons License 2018.10.27 0 1 2309

1.Nem kell, a BassMidi Vsti egy függeteln plugin egyéb VST host-ok számára. A Midiplayer mellé teljesen felesleges (bár működik vele) mivel a Bassmidi output integrálva van a player-be. A VST/VSTi pluginok használatához csak engedélyezned kell a Device Settings-ben a Use Bass(Soundfonts/VST) opciót a Midi out résznél és ezután a főmenüből be tudsz tallózni bárhonnan pluginokat. A VST folder csak a player mellé csomagolt "beépített" pluginok számára van, nem szükséges oda másolni egyéb pluginokat.

Itt egy videó a VST pluginok használatáról:

https://youtu.be/mzZhhLXG0kk

 

2. Ez a hibaüzenet azt jelzi, hogy a Directsound capture nem tudja inicializálni a kiválasztott felvevő eszközt az adott formátummal (alapesetben 44kHz 16-bit sztereó). A Device settings->Recording Source résznél ellenőrizd, hogy a megfelelő felvevő eszköz van-e kiválasztva. Ha a kiválasztott eszköz az "Elsődleges felvevő" eszköz (alapértelmezett), akkor a Windows felvevő eszközök paneljében ellenőrizd, hogy a kívánt eszköz van-e megadva alapértelmezettként. De megteheted azt is, hogy explicit módon Te választod ki a kívánt felvevő eszközt a playerben. Belső szoftver szintik felvételéhez válaszd a Stereo Mix/What you hear eszközt, külső szintik esetében pedig azt a Line-in forrást ahová a szinti audio output-ja van kötve.

Ha nem segít a megfelelő (kívánt formátumot támogató) felvevő eszköz kiválasztása sem, akkor azt még ellenőrizd le, hogy valamely más audió szoftver nem hasznélja-e az eszközödet exkluzív módban, ez ugyanis okozhat ilyen gondot (pl. ASIO4ALL ilyen).

Ez az egész egyébként csak akkor fontos, ha NEM Bassmidi/VSTi outputot használsz, hanem normál Windows Midi outputot. Ilyenkor ugyanis a hangot nem maga a player rendereli, így kell egy külön szál ami a hang felvételt intézi a Windows Directsound infrastruktúráján keresztül.

Bassmidi/VSTi output használata esetén a hangot is maga a player állítja elő, ilyenkor nem kell a Directsound (hiba sem jön akkor sem ha baj van a felvevő eszközzel) mivel a felvétel a Bass belső függvényeinek segítségével történik.

 

Előzmény: djuice (2308)
djuice Creative Commons License 2018.10.26 0 0 2308

A honlapon látom még nincs fenn a letöltési rovatban. Meddig marad teszt verzió Zoli?

Másik hogy ha ezt akarom "hangmodulnak" használni vele és beteszem a dll-t a VST folderbe, még a Bass VSTi Plugint is le kéne töltenem hogy menjen?

http://veg.by/en/projects/syxg50/

 

 

 

 

+ ezt miért dobja indításkor? https://i.imgur.com/0jgDefE.png

Előzmény: zbacsko (2301)
prisoft Creative Commons License 2018.10.17 0 0 2307

Igen, én is visszakerestem, ezek voltak.

Köszönöm, hogy fáradtságot nem kímélve összesítetted.

Előzmény: zbacsko (2306)
zbacsko Creative Commons License 2018.10.17 0 0 2306

Ha jól emlékszem a szóló hangerő problémádra ezek voltak a megoldások:

 

1.  Ha a szintidre küldöd a Midi üzeneteket (Use Bass kikapcsolva, Midi Out: USB Midi Interface):

'Use SysEx for Volume/Balance' mixer résznél bekapcsolva és a player Volume csúszkája állítja a lejátszott Midi hangerőt, a szintié pedig az összeset (leírásod alapján):

A volume csúszka tökéletesen működik, így le tudom venni a megfelelő hangerőre a teljes midi hangot, hogy a szólózás jól hallatszódjon, majd a szinti hangerőgombjával tudom az összhangzást beállítani

 

2. Ha a Bassmidi-re küldöd a Midi üzeneteket (Use Bass bekapcsolva, Midi Out: Bassmidi):

'Use SysEx for Volume/Balance' mixer résznél kikapcsolva és a szóló hangerejét a szóló csatornáján a 94-es kontroller értékét állítva tudod növelni:

Ezután a fő felületen a Channel kontrol alatt állítsd a User Controller Number-t 94-re.

Majd azon a csatornán ahol ki szeretnéd emelni a saját játékod a User Controller (94) értékét állító kör gombot állítsd 127-re.

A 94-es Controller-hez a Bassmidi esetében lehet különböző DSP effekteket/VSTi pluginokat társítani, de ha nincs egy sem társítva, akkor alapértelmezetten növeli a csatorna hangerejét (127-es értéken lényegében duplázza).

 

Előzmény: prisoft (2305)
prisoft Creative Commons License 2018.10.15 0 0 2305

Bocs' mostanában nem nagyon jutottam a szintihez, de most végre sikerült kipróbálni.

Szóval a szinti a pc2 mode-ban, a split pont bekapcsolva. Ekkor a jobb kéz a 3, a bal pedig az 1. csatornán játszik. az alábbi hotkey-ekkel teljesen jól váltható mindkét csatorna külön-külön.

A szóló hangerejével megint van egy kis gondom, de túl sok nekem az információ, majd ülepszik.

Egyszer már sikerült külön a midi hangerejét lejjebb venni mint a saját játékot, hát majd csak visszatalálok a rendes útra :)

 

A bővített hotkey-ek is tökéletesen működnek, nagyon jó a program, csak dicsérni tudom.

 

Előzmény: zbacsko (2301)
prisoft Creative Commons License 2018.10.12 0 0 2304

Aztaaa... !!! :-O

 

 

Előzmény: zbacsko (2300)
djuice Creative Commons License 2018.10.11 0 0 2303

Komolyan mondom, belőled itt magánrendelésre fejlesztő lesz. :)

Jól nyomod!

Előzmény: zbacsko (2302)
zbacsko Creative Commons License 2018.10.11 0 1 2302

Ja, és a 'Patch Change Hotkeys' menüpont átkerült közvetlenül a fő menübe és meghívható a Ctrl+Alt+H kombóval is a könnyebb elérhetőség végett. 

Előzmény: zbacsko (2301)
zbacsko Creative Commons License 2018.10.11 0 1 2301

A letöltési link ugyanaz maradt:

http://falcosoft.hu/midiplayer_55_test.zip

Előzmény: zbacsko (2300)
zbacsko Creative Commons License 2018.10.11 0 1 2300

A bal kézbe megy a pohár, ha már a jobb kézben a sör van :)

Ok, a videó alapján sejtem, hogy mire gondolsz. Szerintem ez csak úgy lehetséges, ha a szintid más csatornát használ a bal kézhez, mint a jobbhoz. Mintha rémlene, hogy találkoztam valami ilyennel az általad belinkelt dokumentációban:

Playing Different Voices with the Left and Right Hands—Split ->  46. oldal

 

Szintén a dokumentációban van valami a 62. oldalon a Using Transferred Songs for Lessons résznél:

In order to use Songs (only SMF format 0) transferred from a computer for lessons it is necessary to specify which channels are to be played back as the right-hand and left-hand parts. Refer to the “Lesson Track (R)” or “Lesson Track (L)” in the Function Setting List on page 57. The procedure for setting the “guide track” is as follows:Select a transferred Song you want to use for lessons. Press the [FUNCTION] button a number of times until the “R-Part” or “L-Part” appears in the display, and then use the number buttons [0]–[9], [+], [-] to select the channel you want to play back as the specified right- or left-hand part.We recommend that you select channel 1 for the right-hand part and channel 2 for the left-hand part.

Azt nem tudom, hogy ez érvényesül-e PC2 módban csak outputra küldés esetén, ki kéne próbálni.

 

Mindenesetre bővítettem a Hotkey settings-t a programban arra az esetre, ha sikerülne. Ilyenkor biztos, hogy a Channel Override -ot ki kell kapcsolnod, és abszolút csatorna címzéssel kell definiálnod a Hotkey -eket az eddigi relatív helyett, hogy tudj váltani külön hangszert a jobb és a bal részén is a szinti billentyűzetnek.

A fentieken felül (kicsit talán djuice is örülhet ennek) további fix Hotkey-ek is bekerültek, amelyek viszont továbbra is mindig az aktuális csatornát használják:

 

Ctrl+ Up -> +1 Program léptetés

Ctrl+ Down -> -1 Program léptetés

Ctrl+ PageUp -> +8 Program léptetés

Ctrl+ PageDown -> -8 Program léptetés

 

A +/- 8 program léptetés elsőre talán furcsának tűnhet, de logikus mivel a GM hangszer csoportok ilyen távolságra vannak egymástól, és a Dob csatornán is ilyen távolságra vannak egymástól a Dob készletek:

 

Melodic Channels:

Pianos: 0..7

Chromatic Percussions: 8..15

Organs: 16..23

Guitars: 24..31

Basses: 32..39

etc.

 

Drum Channel:

Standard Kit: 0

Room Kit: 8

Power Kit: 16

Electronic Kit: 24

Jazz Kit: 32

Brush Kit: 40

Orchestra: 48

etc.

 

 

Előzmény: prisoft (2296)
prisoft Creative Commons License 2018.10.11 0 0 2299

Nemnem. Ez nekem magas. Jobb lesz a szerkesztő :)

Köszönöm!

Előzmény: djuice (2298)
djuice Creative Commons License 2018.10.11 0 0 2298

Nem inkább ilyen balra gondolsz? :DDD

https://www.youtube.com/watch?v=XsA7yv9uwdo

Előzmény: prisoft (2296)
djuice Creative Commons License 2018.10.11 0 1 2297

Neked akkor ez a midi szerkesztő kell: https://openmidiproject.osdn.jp/Sekaiju_en.html

Előzmény: prisoft (2289)
prisoft Creative Commons License 2018.10.11 0 0 2296

Na jó, jó, a jobb kezet kitárgyaltuk.

De mi lesz a ballal? ;) :D

https://www.youtube.com/watch?v=z131cXtJ6Ig

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.10 0 0 2295

minden jó, ha jó a vége :)

off: és akciós a sub command

Előzmény: zbacsko (2294)
zbacsko Creative Commons License 2018.10.10 0 0 2294

Hát akkor most hogy minden probléma megoldva tényleg jöhet az a sör... Mi hátradőlünk Te meg játssz valami szépet :)

Előzmény: prisoft (2293)
prisoft Creative Commons License 2018.10.10 0 0 2293

Működik bassmidivel is és a szintivel is az override, így már különböző hangszereken szól a we are the world is, ahogy kell. És a pitch meg a modulation is működik a szintimen (ami egyébként nincs rajta) ahogy a midi fájl tartalmazza :)

Szuper a programod!

Előzmény: zbacsko (2292)
zbacsko Creative Commons License 2018.10.09 0 1 2292

Jobban belegondolva a Channel override -nak akkor is működnie kéne, ha Midi output -nak a szintid adod meg és PC módra váltasz, hisz a szintid nem küldi tovább az outputjára, amit az inputján keresztül kap a playertől, csak azt, amit te játszol.

Előzmény: zbacsko (2291)
zbacsko Creative Commons License 2018.10.09 0 1 2291

Ha Bassmidi outputot használsz megoldás lehet a problémádra ha a "Device Settings" -ben a Midi input résznél a 'Channel -> Override' -ot választod. Ilyenkor mindegy, hogy a szintid billentyűzete milyen csatornán küldi az üzeneteket, a Midiplayer arra a csatornára fogja az üzeneteket átirányítani, amelyik ki van választva a Midiplayer-ben a "Channel" kontrollal.

Előzmény: prisoft (2289)
zbacsko Creative Commons License 2018.10.09 0 1 2290

Rossz hír: Az, hogy hol szól a "fő hangszer" nem a sávtól (track) függ, hanem a sávban található Midi üzenetek által használt csatornától. Szóval hiába teszed a 4. track-et az 1. helyre, ettől még a Midi üzenetek ugyanazok maradnak és ugyanazt a csatornát fogják használni.  Szóval olyan szerkesztőt kell találnod, amelyik miden egyes Midi üzenetnél kicseréli a 4. csatornát 1. -re...

 

Sokan szinonimaként használják a track (sáv) és a channel (csatorna) fogalmát, pedig nagyon különbözőek.  A csatorna a Midi protokoll része, minden egyes (short) Midi üzenet magában kódolja, hogy melyik csatornát használja. Pl. a Program Change '0xC0' esetében a 'C' jelzi, hogy Program Change az üzenet típusa, a '0' pedig hogy 1. csatorna. A '0xC3' pedig hogy Program Change a 4. csatornán stb. A track(sáv) ellenben nem része a Midi protokollnak, hanem csak a Midi fájl (SMF) specifikáció szerinti szervező egység. Érdekességek: Mivel a státusz bájton belül (0xC0) a csatorna csak 4 biten van kódolva, ezért csak 16 csatorna (0-15) használható a Midi üzenetekben. Ellenben a Type 1 Midi fájlok akár 65536 sávot is tartalmazhatnak. A Type 0 Midi fájlok viszont csak 1 sávot tartalmazhatnak, ellenben használhatják mind a 16 csatornát :) 

Szóval Track != Channel.

 

Előzmény: prisoft (2289)
prisoft Creative Commons License 2018.10.09 0 0 2289

És tényleg működik! Csuda ez a program! :)

De jó már a soundfont is, tényleg jó minőségű! Csodát tesz egy jobb fülhallgató és a basszus gomb a lejátszón.

Csak hogy ne üljön le a fórum :) Most majd keresek egy egyszerű midi szerkesztőt, amelyikkel könnyen ki tudom cserélni a hangsávokat, mert ugye a szinti csak az egyesen hajlandó zenélni, és sok zenében a négyesen van a fő hangszer.

Előzmény: zbacsko (2288)
zbacsko Creative Commons License 2018.10.09 0 1 2288

Ha most kiveszed a pipát a Device Settings-ben a Mixer résznél a 'Use SysEx for Volume/Balance' -ból, akkor a Balance is működni fog Bassmidi outputnál :)

Ez a beállítás külső szintikhez lett kitalálva, pipa nélkül a Bass mixerét használja a Midiplayer és minden működik Bassmidi és VSTi -k esetén is.

Ha jól látom a kép alapján FluidR-t használsz soundfontként. Csodálkozom, hogy szerinted nem jó minőségű. Persze vannak 1GB+ soundfontok is, de tapasztalatom szerint a nagyobb méret nem feltétlenül jelent jobb hangzást/minőséget. Esetleg tehetsz egy próbát az én sondfontommal is, én szeretem ahogy szól, de persze kompromisszumosabb, mint a FluidR (32MB vs. 140MB). Esetleg a 'Device Setting'-ben kapcsold be a 'Use Sinc Interpolation'-t, a default lineáris interpolációnál jobb a minősége.

http://falcosoft.hu/reality_gmgs_falcomod.zip

Előzmény: prisoft (2287)
prisoft Creative Commons License 2018.10.09 0 0 2287

Nem volt világos. Én a szintin vártam a hangot :)

Felvettem a fülhallgatót és láss (hallj) csodát, szól. És jól is szól! A volume, bass, treble csúszkák működnek, a balance itt se, de nem is hiányzik :) Kellene még egy jó minőségű sf2, és mindenhogy tökéletes lenne.

Előzmény: zbacsko (2286)
zbacsko Creative Commons License 2018.10.08 0 1 2286

Örülök, hogy akkor sikerült találnod egy jó megoldást. A Balance egyébként jobb-ball egyensúlyt állítana, ha a szintid támogatná a GM Master Balance SysEx üzenetet, de a jelek szerint csak a GM Master Volume-t támogatja.

 

1. Sejtettem, hogy halk lesz. Végül is ez nem kísérethez lett kitalálva, csak hogy a teljes némítás helyett azért hallatszon valami a többi csatornából.   

 

2. Csak a teljesség kedvéért azért próbáljuk meg kitalálni mi lehetett a probléma. Az ugye világos, hogy ilyenkor nem a szintiden kell hallanod a lejátszott midi hangját, hanem a laptopodon? Szóval először ellenőrizd, hogy a laptop hangja hallható-e. Ha nem ez a gond, akkor próbáld meg a Buffer csúszkát 10 ms helyett mondjuk 30-50 ms -re állítani, lehet hogy a laptopod nem támogatja a puffrelés nélküli lejátszást (Directsond-ot is kipróbálhatod de ott minimum adj meg 50 ms a puffernek).

Ha ez sem segít légyszi csinálj egy szokásos videót a problémáról ahol látom a 'Visualization (Spectrum & Channels)' ablakot, tudod az a fekete alapú, ahol alapértelmezésben a csatornák hangerő bar-jai látszanak. Kattints bele az ablakba párszor, hogy a Bass Spectrum analyzer ls Waveform analyzer látszódjon. Így ugyanis látszani fog, hogy a Bassmidi maga renderel-e hangot, csak nem hallatszik valamiért, vagy maga a Bassmidi motor nem renderel semmit.

 

 

Előzmény: prisoft (2285)
prisoft Creative Commons License 2018.10.08 0 0 2285

A volume csúszka tökéletesen működik, így le tudom venni a megfelelő hangerőre a teljes midi hangot, hogy a szólózás jól hallatszódjon, majd a szinti hangerőgombjával tudom az összhangzást beállítani. (a balance nem tudom mit balanszírozna, nem veszek észre semmi változást)

Ezzel a csúszkás hangerőszabályozással -és főleg a 0-9 billentyűkkel- tökéletesen megoldódott minden kérésem. Nagyon köszönöm a fejlesztést és a segítséget.

 

1. Tényleg túl halk, de a módszer működik.

 

2. a kíséret nem szól, csak a saját játék hallatszik, semmi más:

Előzmény: zbacsko (2284)
zbacsko Creative Commons License 2018.10.07 0 1 2284

Nem a szintin lévő Volume állítására gondoltam. Arra voltam kíváncsi, hogy a Midiplayer Volume és Balance csúszka kontrollerei tudják-e változtatni a szintid megfelelő beállításait, ha bepipálod.

 

A problémád kapcsán 2 dolgot még meg lehetne próbálni.

 

1. Fő menü -> Compatibility Setings -> Set Mute/Solo to Attenuate legyen bepipálva. Ezután kapcsold be a Solo módot (kis zöld gomb) azon a csatornán ahol ki szeretnéd emelni a saját játékod. Szerintem így túl halk lesz a többi csatorna, de azért egy próbát megér.

 

2. Próbáld ki a beépített Bassmidi szintetizátort outputként a saját szinyód helyett.

Use Bass(Soundfonts/VSTi) legyen bepipálva. Ezután tallózz be egy soundontot a Default Soundfont-hoz. Állítsd az output módot WASAPI-ra és a Buffer csúszkát a minimumra (10ms).

Nyomj OK-t. Ezután a fő felületen a Channel kontrol alatt állítsd a User Controller Number-t 94-re.

Majd azon a csatornán ahol ki szeretnéd emelni a saját játékod a User Controller (94) értékét állító kör gombot állítsd 127-re.

A 94-es Controller-hez a Bassmidi esetében lehet különböző DSP effekteket/VSTi pluginokat társítani, de ha nincs egy sem társítva, akkor alapértelmezetten növeli a csatorna hangerejét (127-es értéken lényegében duplázza).

Előzmény: prisoft (2283)
prisoft Creative Commons License 2018.10.07 0 0 2283

Módosítanám előző hozzászólásomat (ha engedné a rendszer), a pipát ha beteszem, ha kiveszem, a szintin a style vol., a master vol, a dual vol állítható valamennyire, de a saját játékot csak akkor tudom igazán kiemelni, ha az egyes midikben minden csatorna volume-t leveszem 50-60-ra és az 1-est hagyom 127-en.

Előzmény: prisoft (2282)
prisoft Creative Commons License 2018.10.06 0 0 2282

Nekem magas amit írogattok, de ha erre gondolsz: a stylevolume és a dualvol (a basszus, azt hiszem a 2. csatorna) állítható a szintin, egyedül a 4. csatorna hangerejét nem tudom lejjebb venni. A lejátszás hangját felnyomtam maxra (Mastervolume: 127), de a kíséret még így is hangosabbnak tűnik mint amit én játszok. Még próbálgatom a beállításokat, biztosan lehet finomítani.

A program tesztelését nyomom, de eddig nagyon jók a tapasztalatok. A 0-9 billentyűk tökéletesen váltanak hangszínt! :)

Nagyon köszönöm, jövök egy (pár) sörrel! :)

Előzmény: zbacsko (2272)
zbacsko Creative Commons License 2018.10.06 0 0 2281

Köszönöm :)

Ha már akkordokkal játszol (még ha véletlenül is) szerintem prábáls ki a "Scale Effect" -eket (Scale Effect Settings...). Érdekes tud lenni néhány Midi más hangnemben.

Ha engedélyezed az "Apply Scale to Midi in/Virtual Piano" beállítást akkor nem tudsz melléütni, mindig hangnemben maradsz :)

https://youtu.be/kFe07eD6_dY

 

 

Előzmény: Törölt nick (2280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!