Keresés

Részletes keresés

josefus Creative Commons License 2009.12.24 0 0 156
Üdv Mindenkinek!
A munkaviszonyomról a miskolci onyf. adott másolatokat,javukra legyen, viszonylag gyorsan korrekten.Kérdésem: csatoljam ezeket a leszázalékolási kérelem mellé, avagy csak a másolatot?(Most,hogy végre megvan.)
Egyébként annyiban változott a helyzet,hogy a nyakamon jobb oldalon találtak még egy-két rákos csomót,így jan.-ban lesz egy műtét.A táppénzes időm márc.-ban lesz egy éves.
József
Előzmény: the66 (149)
HFkettes Creative Commons License 2009.12.23 0 0 155
Üdv mindenkinek.53éves vagyok39év munkaviszonnyal. Sajnos kiderült hogymelkas daganatom van és áttétes a májamra.cemó után valamejest javult de nem szünt meg.müteni nem lehet.Mellete cukorbetegségem is van.Most készülök eliniteni a rokkantságit. Havalaki van akiigy lett lezsázalékolva kérem irjameg hogy kb-hány százalékot kaphatok.Elöre is köszönöm.
síküveg Creative Commons License 2009.12.10 0 0 154
Ha valakinek,van tapasztalata,kérem írja le.Voltam a bizottság előtt.67%-on vagyok.{skizofrénia}.És kérték a gépjármű vezetési képesség felülvizsgálatát,Orvosszakértő által.Eredményt még nem kaptam...Köszönöm előre is.
dmke Creative Commons License 2009.11.26 0 0 153

Úgy van, ahogy m41 2197 olvtársunk mondja,  változott az értékelés módja 2008. január 1-jétől, a 100 % munkaképesség-csökkenés volt, a 82 % pedig egészségkárosodás. Ugyanúgy maradtál II. csop. rokkant,semmi nem változott, nem javult az állapotod 18 %-kal ! Maradt a nyugdíjad összege is, mint írtad, mit akarnál megfellebbezni ?

 

Azzal a példával tudnám érzékeltetni a dolgot, hogy pl. a London-Budapest távolságot megadhatjuk  kilométerben és mérföldben is,attól még a két város ugyanolyan távolságra van egymástól, csak más szám fejezi ki a távolságot.

Előzmény: valaki0115 (150)
lokcomotiv53 Creative Commons License 2009.11.26 0 0 151
Szia,szerintem ne piszkáld,minden maradt a régiben.Örülj hogy nem vették le 40 %ra.Most inkább ez a trendi.
Előzmény: valaki0115 (150)
valaki0115 Creative Commons License 2009.11.26 0 0 150

Tisztelt Cím!

32 éves koromban a II. rokkantsági csoportba 100%-ra leszázalékoltak.

Majd három évet követően ORSZI elé kellett mennem felülvizsgálatra.

Itt szintén a II. rokkantsági csoportba százalékoltak le 82%-al. Ez a nyugdíjam összegén nem változtat. A problémám csak az, hogy az egészségügyi állapotom elmúlt 3 év alatt nem változott, sőt inkább romlott(pacemakert kaptam, st...) melyek dokumentálva vannak. A 3 évvel ezelőtti orvosi szakvéleményben is ugyanazok azok az orvosi diagnózisok vannak feltűntetve mint a mostaniban.

Kérésem az lenne, hogy mi alapján találtak 18 % egészségjavulást nálam ? Esetleg törvény szabályozza ezt? Véleménye szerint egyetértsek a határozattal vagy fellebbezzem meg?

Megtisztelő válaszában bízva üdvözlettel: valaki0115!

the66 Creative Commons License 2009.11.13 0 0 149
A munkakönyvemet én sem találtam meg, de a munkáltatóm azt mondta, a TB igazolványon is minden fel van tüntetve. Ez az igazolvány a munkáltatódnál kell, hogy legyen, arról kérjél másolatot. - így nekem nem kellettek külön igazolások, tényleg kezdetektől fogva rajta volt minden munkahelyem. Viszont a szakmunkás iskola illetve  felsőfokú iskola is ( közép nem) munkaviszonynak számít, arról kell a bizonyítvány másolat.
Előzmény: josefus (147)
dmke Creative Commons License 2009.11.13 0 0 148

 A munkaviszonyoddal kapcsolatos igazolásokat szerintem kezd el beszerezni.

 

(Munkakönyved biztos van még, katonakönyved  ha van, iskolai bizonyítványok, ha felszámolták a  volt munkahelye(i)det, akkor a felszámolóhoz tudsz fordulni.  A Nyugdíjbiztosító nem jár utána a hiányzó munkaviszonynak tudomásom szerint, aszerint számolja ki a munkaviszonyodat, amit tudsz igazolni.)

Előzmény: josefus (147)
josefus Creative Commons License 2009.11.13 0 0 147
Köszönöm a törődést, a kérdés, hogy ott le tudják-e ellenőrizni, mivel a papírjaim,(nem az éveim), eléggé hiányosak. József
Előzmény: dmke (146)
dmke Creative Commons License 2009.11.13 0 0 146
Megnéztem az adatlapodat,azon azt írod 51 éves vagy, tehát neked minimum 15 év igazolt  munkaviszony kell a rokkantsági nyugdíjhoz ( illetve rehabilitációs járadékhoz, ha az egészségkárosodásod 50-79 % közé esik  majd).
Előzmény: dmke (145)
dmke Creative Commons License 2009.11.13 0 0 145

 Szia, a 76. hozzászólásomban van a táblázat,de ide is bemásolom. (Sajnos, már nem emlékszem én sem,hogy hol találtam meg,de a neten, az biztos.)

 

Tehát  életkorhoz kötött munkaviszony feltétel :

 

 

22 éves életkor betöltése előtt 2 év,
22-24 éves életkorban 4 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 3 év,
25-29 éves életkorban 6 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 4 év,
30-34 éves életkorban 8 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 6 év,
35-44 éves életkorban 10 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 8 év,
45-54 éves életkorban 15 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 12 év,
55 éves életkor betöltésétol 20 év, korkedvezményre jogosító munkakörben 16 év.

Előzmény: josefus (144)
josefus Creative Commons License 2009.11.13 0 0 144
Kösz a segítséget, de úgy látszik nagyon béna vagyok. Nem találom a táblázatot. József
Előzmény: the66 (143)
the66 Creative Commons License 2009.11.13 0 0 143
ha jogosult vagy a nyugdíjra, akkor azt.  Munkaviszonytól függ, van egy táblázat a www.onyf.hu -n, ott nézd meg, ennyi idősen, mint amennyi vagy, hány évet kellett ledolgoznod. 
Előzmény: josefus (142)
josefus Creative Commons License 2009.11.13 0 0 142
Üdvözlök mindenkit. Itt van előttem minden papír, de még mindig nem tudom mit jelöljek be.(rokkantsági nyugdíj..rokkantsági járadék....stb.)Valaki röviden súgjon valamit. Köszönettel:József
bözse64 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 141
Szia! Nagyon sok kitartást kivánok! Mindig a napos oldalt nézd! Lessz még jobb is! Ha tudok bármiben segiteni, nagyon szivesen teszem.Várjuk a fejleményeket.
Előzmény: josefus (138)
illesibolya Creative Commons License 2009.11.09 0 0 140
Csak rajta! Minél előbb, annál jobb! És addig kell menni, amíg meg nem kapod!
Fel a fejjel és kitartást, mielőbbi javulást mindenkinek!
Előzmény: josefus (138)
lokcomotiv53 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 139
Igen,sajnos veszteni valód nincs,el kell menni a végső fórumig,harcolni kell.Ne add fel ha elsőre csak 30-40 %-ot adnak,itt visszaolvasva láthatod hogy több fordulós a játszma.
Előzmény: bözse64 (137)
josefus Creative Commons License 2009.11.09 0 0 138
Nagyon köszönöm a segítséget, egyenként is,"illésibolya,the66,bözse64"!! Nagyon jól esett olvasni a sorokat, a szomorú őszi nap is naposabb lett. Hát akkor irány a háziorvos, a fejleményekről beszámolok.
Köszönettel:József
bözse64 Creative Commons License 2009.11.08 0 0 137
Szia! Én is daganatos beteg vagyok. Mindenképp inditsd el a leszázalékolást. Ha nem is nagy %-ot kapnál,ami ki van zárva,akkor is rehabilitácios járadékra jogosult vagy. Ezt 3 évig kaphatod. Menj be a területileg illetékes nyugdijfolyositóhoz,ott a további részleteket elmondják.Majd a házi orvosodnak kell egy igazolást adnia és azzal mész a bizottság elé. Veszteni valód semmi nincs,ugy hogy kezd el intézni.
Előzmény: josefus (134)
the66 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 136

én is éppen ezt kérdeztem valamikor, igaz, választ nem kaptam rá, de azóta megismertem a folyamatot.

1. Nyugdíjintézettől kapott, vagy a www.onyf.hu  honlapról letöltve  kitöltesz egy pároldalas nyilatkozatot, ehhez csatolsz egy háziorvosi beutalót -ebben a háziorvos részletezi a betegségedet -, plusz kell születési anyakönyvi kivonat másolat, + munkahelyról TB igazolvány másolat. Úgy emlékszem, ennyi.

2. Ezeket eljuttatod a nyugdíjfolyosítóhoz. Ez után majd ők jelzik, mikor kell menned  orvosi bizottság elé vizsgálatra az összes létező zárójelentéseddel együtt, ahol megállapítják az egészségkárosodás mértékét, ezt megküldik a nyugdíjfolyósítónak.

3.Nyugdíjat  csak megszünt/etett munkaviszony után folyósítanak. Tehát amíg nem építenek le, és kapod a táppénzt, mérlegeld, hogy anyagilag melyik éri meg jobban.

 

ha valami nem világos, kérdezz nyugodtan. :)

 

 

Előzmény: josefus (134)
illesibolya Creative Commons License 2009.11.04 0 0 135
Szia! Feltétlenül indítsd el a leszázalékolási kérelmet. Saját jogon is kérheted. Csak egy nyomtatvány kell a Nyugdíj Intézettől amit kitöltesz és visszaküldesz. Én 46 évesen kerültem ezzel szembe, saját jogon kértem. Volt egy nyitott szívműtétem 45 évesen és pikkelysömörös ízületi gyulladásban is szenvedek. A legelső vizsgálatnál kaptam 2 évet 67 %-on, majd ezt követően 3 évet szintén 67 %-on. És most szeptemberben ismét 2 évet ÖEK (összegészség károsodás): 60 %.
Szóval érdeklődj mindenhol és próbáld meg, vesztenivalód nincs.
További jobbulást és kitartást kívánok!
És ha kérdésed van, szívesen válaszolok rá!
Előzmény: josefus (134)
josefus Creative Commons License 2009.11.04 0 0 134
Tisztelt Fórumozók! 51 évesen túlestem egy gégerák kemo és sugárterápián. Tavaly március óta vagyok táppénzen. A legutóbbi konzílium a daganat stagnálását állapította meg, 3 hónap múlva kontroll. Eddig ennyi. A háziorvosom szerint indítsam el a leszázalékolási kérelmemet, mivel a munkahelyem is leépít, a betegségem sincs lezárva.(Hogy legyen valami "mankóm"-mondván.) Ennyi aktív év után ez a helyzet számomra annyira ismeretlen, nézek mint egy kisgyerek. Kérem, ha valakiben van türelem és megértés, segítsen elindulni a "kályhától"! Köszönettel: József
Nuti49 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 133
dmke! Köszönöm a tanácsot!
dmke Creative Commons License 2009.10.23 0 0 132

Az orvosi részéhez nem szólnék hozzá, de az adminisztratív részéhez igen :

 

A háziorvos valószínűleg úgynevezett előzetes vizsgálatot kért, amin  valóban ez a szöveg szerepel :

" Jelen szakvélemény a kezelőorvos  tájékoztatására szolgál, erről határozat nem készül, ezért jogorvoslatnak helye nincs"  - vagy valami hasonló.

 

Tehát a párod jobban járt volna, ha még a táppénzes ideje alatt - akár a tp. ideje elején is - bemegy a lakhelye szerint illetékes nyugdíjbiztosítóhoz és saját jogán elindítja a leszázalékolását. Ezt még most is meg tudja tenni, csak így időt veszített. Ha beadja a kérelmét, be fogják hívni I. fokú vizsgálatra, azután ha az  nem felel meg, II. fokra fellebbezhet, végső esetben jön a munkaügyi bíróság (iü.orvosszakértői vélemény alapján).

 

Általánosságban is azt tudom tanácsolni, hogy senkinek ne a táppénzben tartó orvosa indítsa el úgymond a leszázalékolását,mert egyrészt kifut az illető a táppénzes évéből (ami ugye üzemi balesetet kivéve 1 év és nem hosszabbítható) és ott marad pénzbeli ellátás nélkül, és mert  az csak egy olyan vizsgálat lesz, amiről a szakvéleményt postán az orvos kapja meg tájékoztatás céljából, a nyugdíjbiztosítóhoz nem kerül el és ezért nincs megfellebbezhető határozat. 

Előzmény: Nuti49 (131)
Nuti49 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 131

Kedves mindnyájatok!

Olvasva as leszázalékolással kapcsolatos soraitokat, vettem a bátorságot és próbálok segítséget, tanácsot kérni Tőletek.

Párom,- aki most 58 éves, 44 éves szolgálati idővel- aug.19-én volt a Tb leszázalékolási egy fős bizottsága előtt. A háziorvos indította a rokkantosítását mert december 5-én lejár a táppénzes éve. Egy hét /!!/ mulva a háziorvos megkapta a választ: 40 % és -állítólag- fellebezésnek nincs helye!

A betegsége: 2006- ig szinte nem is volt betegállományba, amikoris megműtötték a térdével, egy speciális műtet hajtott végre az orvos. Térdébe csavarok, a lábszárát "kiegyenesítette". A térdébe a csavarok eltörtek, 2007-be. Borzalmas fájdalom, minden suly a másik lábára kerűlt, 2008 decemberébe azt a térdét is mütötték térdprotézis kerűlt bele. A lába egész jól "használható" lett. Ez év juniusába a másik térdéből kivette az orvos a csavart, mondván ahogy gyógyul a seb, azonnal beülteti abba is a protézist. DE!!! A Kórházba leállították -határozatlan időre- a protézis beültetést sőt ahogy érdeklődtem, más Kórházba is ez a helyzet!!! 

Vagyis jött a leszázalékolási kérelem, annális inkább mert a szívbillentyűje felmondta a "szolgálatot", a vérnyomása az egekbe van. Ördögi kör! Ha beültetnék a protézist, már a gyógyulására sincs elég táppénzes ideje. Jelenleg kivette a szabadságot, majd elmegy az ez évi 15 napos betegszabadságára, majd???? Előrehozott öregségi nyugdijra 2011 márciusába mehetne. Kapna előtte 6 hónap felmentést és kivenné a szabadságot. Vagyis alig 5 hónapot kellene dolgoznia, ha meglenne  a protézis és  természetesen ha bírná így a munkát / tehergépkocsi vezetés/ De ha leszázalékolták volna , nem is tudom, hogy folytassam-e??!

Most itt tartunk és nem tudom hogyan tovább? Ha van valami használható ötletetek írjatok! Előre is köszönöm!

lokcomotiv53 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 130
UI: lemaradt és meg kell jegyeznem egy dolgot.Az igazságügyi orvosszakértőhöz ugyan azokat a leleteket vittük,amelyeket előtte a 2 bizottságnak is bemutattunk.Ennyi köztük a különbség,mindössze.Nem mindegy honnan nézel valamit,milyen aspektusból:ártani v. segiteni akarsz-e!
Előzmény: lokcomotiv53 (129)
lokcomotiv53 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 129
Hála!A mi esetünkben igazolódott az igazságügyi orvosszakértő Tb-től való függetlensége.Felülbírálta az első és másodfokú orvosi bizottságok 40 %-át,és folytatólagosan megítélte a régi 67-et,ami most ugye 50 és 79% között mozog.Azért írtam le,lássátok,feladni nem szabad,saját,vélt igazságunkért érdemes és kell harcolni.Sok sikert másoknak is.
Előzmény: Szera1 (94)
bözse64 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 128
Nincs mit köszönnöd,sok sikert kivánunk! Természetesen édesapádnak pedig még jó egézséget,és minél előbbi gyogyulást!
Előzmény: MissStefani (125)
mattocean Creative Commons License 2009.10.09 0 0 127
Tisztelt Fórumtag!

 

Bodnárné Kiss Gabriella vagyok. Szakdolgozatomat a mozgássérült fiatalok diplomaszerzési lehetőségéről írom.

 

Kérem, segítse munkámat azzal, hogy amennyiben Ön, vagy családtagja, ismerőse mozgássérült, kitölti kérdőívemet, melyet ide kattintva érhet el: http://www.bimmerteam.hu/kerdoiv/  A kérdőív kitöltése név nélküli, kb. 5-7 perc.

 

Köszönöm, hogy a kérdőív kitöltésével segíti munkámat!

 

Üdvözlettel,
Bodnárné Kiss Gabriella

lokcomotiv53 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 126
De vigyázzatok,15 nap a fellebbezési határidő,az átvételtől számitva,utána a másodfoku határozat jogerőre emelkedik!
Előzmény: MissStefani (125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!