Keresés

Részletes keresés

bucoka Creative Commons License 2003.09.19 0 0 758
Elm!

Elolvastam a hitel-történetedet. Nem semmi. Vezettél közben naplót? Nagyon tanulságos:)

Kár, hogy nekem nem jutott eszembe. Évek múlva érdekes lenne visszaolvasni.

Annyira tipikus, hogy mindig mást mondanak, nálunk már az elején kezdődött, de nem csak a banknál, hanem az építtető ügyintézőjénél is. Ő állítólag elvégzett egy hitel-tanácsadó, vagy mi a szösz tanfolyamot, de naponta más infót mondott.
pl. a vételárnak hány %-a a hitelfedezeti érték. 100-ról indult, pár nap alatt lement 70-re, a vége 100 lett:) Bár jobb, ha nem kiabálom el, mert még bármi megtörténhet. :))

B.

bucoka Creative Commons License 2003.09.19 0 0 757
Sziasztok!

Nem tudjátok pontosan, hogy mennyiben van most maximálva a lakáshitelek kamata?

Lehet, hogy rosszul, de én úgy emlékszem (szinte a csapból is ez folyt néhány hete), hogy új lakásnál 5, használt lakásnál 6 százalékban maximálta az állam.

Mit tudtok erről?

Csak azért, mert nálunk most szept. 1-től a K&H felemelte 5,5%-ra az új lakásra (eddig náluk 4,75% volt), és nekem ez nem annyira tetszik. Jó, ez egy dolog, tudom:))
Ráadásul már 1 éve kezdtük intézni, beszereztünk minden igazolást, megkaptuk a hitelígérvényt, most meg az ügymenet közepén felemelik a kamatot.:(
Az összes igazolást be kell újra szereznünk (tudom, hogy az APEH 30 napig érvényes), és még a HITELKÉRELMET! is be kell újra adnunk, mert mint mondják új nyomtatvány van. Annyi, mintha 1 éve semmit nem csináltunk volna? Jogos ez?

Üdv.
Bucóka

gaBo Creative Commons License 2003.09.19 0 0 756
En nagy ivben elkerultem a "nagy" kivitelezok projekjeit, mert eddig csak rosszat hallottam feloluk, es vegul leszerzodtunk egy negylakasos tarsashazat epito vallalkozoval, aki minden szempontbol teljesen rugalmasnak bizonyult. A nagy projekteknel viszont eleve adott hogy melyik bankhoz fordulhatsz hitelert (nyilvan amelyik finanszirozza a beruhazast), es az ilyen tipusu hitelhez nem kell az albetetesites.
Előzmény: V6lacko (755)
V6lacko Creative Commons License 2003.09.19 0 0 755
És erre nyitottak a vállalkozók? Én úgy vettem észre, hogy a gyorsan fogyó lakásoknál (14M Ft körül) szeretik az egyszerű ügymenetet, mert tuják, hogy ha nem nekem, akor másnak biztosan eladják...
Előzmény: gaBo (754)
gaBo Creative Commons License 2003.09.19 0 0 754
Hali,

mi is hasonlo cipoben jartunk. Ha a vallalkozonak szerzodese van valamelyik bankkal, csak attol tudsz hitelt igenyelni. Egyebkent a legegyszerubb az, hogy megveszed a telekhanyadot, kotsz egy vallalkozasi szerzodest a vallalkozoval hogy felepiti a lakasodat, es epitesi hitelt veszel fel. Mi igy csinaltuk, sima ugynek tunik.

Udv
gaBo

Előzmény: V6lacko (752)
Tofi Creative Commons License 2003.09.19 0 0 753
Mail ment
Előzmény: V6lacko (752)
V6lacko Creative Commons License 2003.09.19 0 0 752
Tehát egy épülő társasháznál már van tulajdoni lap, csak még egyben az gész házra. Hm. Értem.
A többit egy kicsit részletesebben le tudnád írni? Akár maílben is.
Elég kezdő vagyok hitelre történő lakásvásárlásban :( Viszont érdekes, hogy sem az építtető, sem az Első Lakáshitel nem tudott semmilyen megoldást a problémára. Lehet, hogy mégis van? :))
Előzmény: Tofi (751)
Tofi Creative Commons License 2003.09.19 0 0 751
Szia!
Tudsz vinni tulajdoni lapot, csak még nem lesz lakásokra bontva az ingatlan.
Amint megvan a lakhatási engedély bejegyzésre kerül a társasházi alapító okirat, akkor lesz lakásokra osztva az ingatlan.
Mi hasonló cipőben járunk, mi a következőt csináltuk: mivel az alapító okiratot már benyújtották (még nem kapták meg, mert még nincs lakhatási) az adásvételiben azt írtuk, hogy az alapító okirat szerinti X/5-ös lakás, vagy ha ez nem kerül bejegyzésre, akkor az ingatlanon 1020/10001 (írtam két számot) tulajdoni hányadod szerzünk.
Ez a banknak elegendő (legalábbis remélem, csak szerdán tudjuk beadni a végső papirokat), elvileg.
Előzmény: V6lacko (750)
V6lacko Creative Commons License 2003.09.19 0 0 750
Hello!

A következő problémát már lehet, hogy valaki leírta, de én nem találtam, viszont szükségem lenne valaki segítségére:

Szeretnék vásárolni egy 40-50nm körüli lakást, lehetőleg új építésű társasházban Budapesten max. 14M Ft-ig. Köztisztviselői hitelre tudnám megvenni, így az állam 100%-ban megfinanszírozza a lakást. A probléma az, hogy csak akkor adják, ha viszem a tulajdoni lapot. Csakhogy egy most épülő háznál még nincs tulajdoni lap. Mikor már van, addigra a lákás rég el van adva. Az ilyen esetekre milyen megoldás kínálkozik? Régi házban vagy panelben nem akarok venni, mert egy jó állapotú ugyanannyiba kerül, mint az új...

Piri Creative Commons License 2003.09.17 0 0 749
Hi!
Még minig keresek olyan embert aki BAR lista ellenére tudna intézni 3M Ft hitelt 14M Ft or érő lakásra

köszi

FotexZoli Creative Commons License 2003.09.17 0 0 748
kicsit a kamatokról

ügyfélév fordulás miatt hitelszámla kivonatot küldött nekünk az a drága macis bank

mikor felvettük a hitelt 2,75%+ 1,75% kezelési ktg. volt a hirdetményben

most pedig 2,95+2,04=4,99%

így a részletünk kb 11%-kal emelkedett, hurrá

mondtam már, hogy utálom a POSTABANKOT (is)!

Elm Creative Commons License 2003.09.17 0 0 747
Igen, remlik, hogy egy ilyet is bedobtak, de nekem ugy remlik, hogy mar el is felejtettek, pont az effele anomaliak miatt. De elore felesleges ezen ragodni, a kormany pont ma dont, ami mar akar 90%-nak is veheto majd... de a 100% a kozlony lesz...

(szvsz egy igazolast allit ki a bank, amin mindket/tobb ados neve rajta van, mert a hitelhez kapcsolodan allitja ki. Aztan az adostarsak ugy osztanak, ahogy akarnak, csak ezt ala kell irniuk, es egymas munkahelye fele eljuttatni.)

Előzmény: FotexZoli (746)
FotexZoli Creative Commons License 2003.09.17 0 0 746
belöktek valami 3,4 MFt-os éves br. jöv. határt

de vajon hogyan kell ezt értelmezni, mert ugye van hitelfelvevő+adóstárs (ált. férj és feleség)

meg, hogy nem lehet megosztani (mint most)

a család össz. jövedelme számít vagy akinek a nevére kiállítja a bank az igazolást a törlesztésekről

és kiállíthatja-e az adóstárs nevére is??

Előzmény: Elm (745)
Elm Creative Commons License 2003.09.17 0 0 745
A 2004-ben beadando (tehat az elozo adoevrol szolo) adobevallasodban meg ervenyesitheted a 2003 ev folyaman befizetett torlesztoreszletek utana 40%-ot, max 240.000 Ft-ot.

Most az oszi ulesszakon fogjak vegso formaba onteni az uj adotorvenyeket, es ugy nez ki, hogy majd a 2005-os adobevallasban a 2004-ben befizetettek utan mehet vissza a 40% megint, viszont egyenlore meg nem biztos, hogy 120.000.-ra csokken, de igen valoszinu. A masik verzio pl., hogy nem csokken a felso hatar, viszont csak az elso 5 evre jar majd. Sot, amit en utoljara hallottam az a savositas, tehat 10M hitel felett semmi se fog visszajarni, 5 es 10M hitel kozott 40%/120e, mig 5M hitel alatt talan 40%/240e. Meg meg valoszinuleg vannak mas verziok is, ez csak akkor derul ki, ha megjelenik a kozlonyben a szoveg, elobb nem fogjak elmondani...

A lenyeg, hogy az iden befizetettek jovo tavasszal visszajarnak meg, az tuti.

Előzmény: Firvald (743)
sere Creative Commons License 2003.09.17 0 0 744
2004-es adóév

szvsz durva lenne, ha visszamenőleges hatállyal változtatnák a szabályokat

Előzmény: Firvald (743)
Firvald Creative Commons License 2003.09.16 0 0 743
Hali!2x

Biztos valahol foglalkoztok ezzel de hol?
Ha nem akkor kérdéseim:

A 120.000 Ft max visszaigényelhetőségről érdeklődöm.
Ki mit tud?
Ez 2003-as, vagy 2004-es adóévre vonatkozik?

Üdv

Elm Creative Commons License 2003.09.15 0 0 742
?

Valami tortent a gepeddel? Nem kellett volna... szoval ez egy doksi a hitelugyintezesrol: www.tar.hu/tetoter/Hitelugyintezes.doc
Ha nem muxik, osszefoglalhatom...

(Letolteni sikerult magat a filet? Mert a doc file lehet, hogy nem 1000% virusfree, bar szerintem az, de csak a letoltessel csak nem omlik ossze egy gep...)

Előzmény: nemigaz66 (740)
simine Creative Commons License 2003.09.12 0 0 741
Sziasztok!

Bocs ha már volt szó az alábbi problémakörről.
Lakásbővítés: kedvezményes hitel + fél szocpol. A hitelt megkaptuk, a szocpol még függőben. Azt mondták a bankban, hogy ha el tudunk jutni szocpol nélkül az lakhatási engedélyig, akkor szerezzük be és utána 1 összegben megkapjuk a szocpolt.
kérdés: Nem mondják majd azt, hogy ha megvan a lakhatási mire kell már nekem a szocpol, hiszen készen vagyok?
Valaki járt már hasonló cipőben?

simine

nemigaz66 Creative Commons License 2003.09.12 0 0 740
Kedves elm !

Ha a "nekem ez" válasz merénylet volt a gépem ellen akkor ...., ha nem akkor légy szíves fejtsd ki bővebben a nézeteidet.

Köszönöm

Abaddon Creative Commons License 2003.09.12 0 0 739
Azt még kifelejtettem, hogy mindenáron az EREDETI építési engedélyre és az azt jogerőre emelő határozatra fájt interface foga. Mondom neki: azt nem adom. Azt mondja: de kell. Készíttettem mindkettőről közjegyzővel hitelesített másolatot. Azt mondja: hát meg lehet próbálni, de ha a bank nem fogadja el, akkor az eredetit kell leadni. A közjegyzőt direkt megkérdeztem erről. Azt mondta: az eredetit semmiképp se adjam ki a kezemből, a hitelesített másolatot eredetiként kell elfogadniuk. Vajon mit akarhattak az én eredeti irataimtól?
Előzmény: Abaddon (738)
Abaddon Creative Commons License 2003.09.12 0 0 738
Hidd el, amit a magyar népmesék a rókáról mondanak.

Okulásul elmondanék egy történetet, hogyan nem szabad építési kölcsönt intézni.
Történt egyszer, hogy nekiálltunk otthont teremteni kicsiny családom részére. Mivel csak hitellel oldható meg a dolog, körbenéztünk lehetőség-fronton. Ismerősön keresztül eljutott hozzánk a rókás társaság egyik képviselője. Náluk úgy néz ki a hitelkonstrukció, hogy belépési díj a lakástakarékjukba ELŐRE, legalább az első befizetés meglegyen, utána juthatsz tovább. Sikerült a továbbjutás a hitelt majdan nyújtó bank és az ügyfelek között lévő utolsó interface (még mindig róka) elé. Interface a harmadik találka után még mindig tudott új nyomtatványt adni, hogy töltsem ki. (Az egyensúly kedvéért: nálam is volt még tanúkkal alá nem íratott, de a szükséges papírokat nem csepegtetni szokták az ügyfelek részére) Ezen kívül azt akarta, hogy a költségvetést olyan nevetséges szintre tornázzam le, amire a majdani értékbecslő (jelen esetben egy kiszállás 25000.- jómagyarforint) valszeg annyit mondott volna, hogy mit szórakozunk vele. Készítsünk egy normálisat, majd akkor kijön újra. (Egyébként az az ismerősünk, aki ajánlotta őket, így járt. Már ők sem róka-ügyfelek) Ráadásul interface említette, hogy az egyik ismerősének van egy cserép és társai boltja nem messze az építkezésünktől. Hogy nézzek be oda. Következő szeánszon kérdezi: na, benéztem? Mondom nem. Szabályosan nekem támadt, hogy mért nem néztem be, ott van a közelünkben, ugyan menjek má' be! Ja még annyi, hogy közben a hitelelbírálás idejét kettőről három hónapra emelték. Szóval nálam ezek után elfogyott a cérna, letiltattam az átutalást, elküldtem ajánlottan a szerződés azonnali felmondását és körbenéztem másfelé is bankfronton. Kiderült, hogy a legnagyobb lakossági banknál szintén létezik hasonló konstrukció csak jóval kedvezőbb feltételek mellett. Nem kell előre belépni a lakástakarékjukba, csak a szerződéskötéskor, elbírálás ideje két hónap, de igyekeznek, fizetési feltételek jobbak, stb. Amikor kb. hét hónapja körbejártam a témát és a bankokat, a rókáé elég jónak tűnt. Most már nem annyira. A belépési díj és két havi befizetés (kb 130000.- jómagyarforint) bánja a hülyeségemet, hogy bíztam a rókában. Talán visszautalják egy részét.
Szóval ennyi.

GCS Creative Commons License 2003.09.12 0 0 737
Mi tőlük veszünk fel hitelt, eddig egy rossz szót nem tudok rájuk mondani. Semmi kavarás nem volt a beadott papírokkal (még mondták is, hogy túl sokmindent vittem:), a kitöltéssel, a kért hitelösszeget is megkaptuk.
Remélem ez így lesz végig, még kb. 3-4 hónap, amíg teljesen befejezzük a lakást.

De gondolom ez fióktól is függhet!

Előzmény: nemigaz66 (735)
Elm Creative Commons License 2003.09.12 0 0 736
Nekem ez.
Előzmény: nemigaz66 (735)
nemigaz66 Creative Commons License 2003.09.12 0 0 735
Mi a véleményetek az MKB-ról?
RatKid Creative Commons License 2003.09.12 0 0 734
:)

nálunk amúgy az a fő probléma, hogy barátnőm szülei nem akarják eladni a bp-i lakásukat, amit kiadnak havi 60-ért. ebből vennénk a telket, ami után 4-ünknek kellne fizetni ezt a 60-at az anyósjelöltnek. tehát nem is esnének a el a pénztől. és mégsem akarják eladni.

ma reggel volt egy parázs vitám a barátnőmmel, mert nem szeretem azt, amikor vmit megbeszélünk szüleivel, aztán eltelik pár nap és teljesen megváltozik a véleményük. és hát ugye, amikor én ezt szóváteszem barátnőmnek, akkor persze jön ez a :"hogyanmersztebeleszólni?" és stb. klisé duma...

ráadásul a másik pár meg abszolút nem hajtja az ügyet, pedig tulajdonképpen nekik először "csak" a havi 30-at (60-nak a fele ugye, mert a másik 30-at barátnőmmel mi fizetnénk az anyósj-nek) kellene fizetni a telek után addig, amíg úgy nem érzik, hogy be merik vállani a hitelt a házra.

nem érzik, hogy ez most egy tök jó lehetőség, de
majd 2-3 év múlva, amikor ez már nem lesz, tudni fogják, nagyot hibáztak. csak ez engem rohadtul nem vígasztal.

de tudjátok eleve ad egy rossz szájízt számomra az, hogy nekem kell erőltetni ezt, ők nem érzik még annyira fontosnak, ha mondjuk a későbbiekben lesz vmi gáz, akkor mindenki engem fog ba...ni, hogy "látod, minek erőltetted?"

na bocs a hosszú, magánjellegű post-ért, de ki kellett adnom magamból, mert nagyon el vagyok keseredve.

Előzmény: GCS (733)
GCS Creative Commons License 2003.09.11 0 0 733
:)

ez így világos, az kavart be engem, hogy Te a 721-re írtad, hogy "ez így nem jó :)", ami a szocpolos megjegyzésem volt, azt gondoltam, azzal sántít valami

Előzmény: RatKid (732)
RatKid Creative Commons License 2003.09.11 0 0 732
írtad, hogy:
"Viszont ha kettéosztjátok, akkor a hitel alapja is változik, hiszen már csak 5M(telek)+10M(lakás) lesz, így 15M*0.8*0.7= 8.4M hitel lehetséges"

tehát ez azért nem jó így, mert ha kettéosztjuk, akkor nem lesz elég a 10M hitelhez a 8.4M, amit a bank megállapít ugye, és hát a szocpolos 2M-t nem tehetjük csak úgy hozzá, mert arra is kellene ingatlanfedezet nekünk is, és még a másik párnak is.

de szerintem nem is fogjuk tudni kettéosztani, tehát az marad, hogy mi a telek egészét meg az épülő házunkat leterheljük, a másik párnak meg keresünk vmi ingatlant még fedezetnek.

Előzmény: GCS (728)
Tofi Creative Commons License 2003.09.11 0 0 731
Na ezt a kört anno én is megjártam.
Aztán fordítva is: azt hittem a CIB a nyerő bank (nincs értékbecslés, stb...), de kiderült, hogy az építtető másal szerződött le...

Tudom, hogy milyen érzés...

Előzmény: ipsi (730)
ipsi Creative Commons License 2003.09.11 0 0 730
Hat ez eleg szemet dolog a bankok reszerol, mar amelyik nem szamolja be onreszkent. Nem igazan ertem, hogy ha 70% hitel ugyis felveheto, akkor az onresz miert nem csokkentheto pl a cib-nel a szocpol osszegevel, hisz ezt a lovet allambacsi ugyis kifizeti a banknak. Ennyit igazan kedvezhetnenek, ha mar ilyen q. magas az onresz.
Ha meg nem szuletik meg az 1-2 gyerek, akkor a bank ugyis leveri az osszeget kamatos kamattal a hitelfelvevon.
Azt hittem, hogy van valami egyseges szabalyozas erre.

Az igazi szivas az, hogy hiaba akarok en xy takarekszovetkezettol/banktol hitelt felvenni (aki beszamolna az onreszbe), ha az adott lakasepito cegnek szerzodese van a cib-bel v. otp-vel. Ehh, szar ugy. :(

Előzmény: Tofi (727)
bencsné Creative Commons License 2003.09.11 0 0 729
Sziasztok!

Mi tegnap voltunk (ismételten) az OTP-ben, és olyan lazák voltak, hogy meglepődtünk.

Szitu: fiatal házasok, építkeznénk, szocpol-t előre kérjük

Szocpol: önerőből levonható, de kell rá ingatlanfedezet. Vagyis az értékbecslő a telket is figyelembe veszi az eddig felépült valami és a ház várható értékének meghatározásakor. Vagyis elvileg nem reménytelen a dolog, bár azért kíváncsi vagyok, hogy "élesben" is így működne-e.

Más #1: az építkezés ktg-einél a nevünkre szóló számlák mennyisége, értéke tényleg banktól, ill. fióktól függ. Minimum 3.4 m Ft kell, mert csak akkor jár az áfa-visszatérítés. De nekünk azt mondták, hogy ennyi tkp. elég... Túl szép, hogy igaz legyen. Lényeg, hogy az önrész (ez ugye a pincénél kezdődik) meglétét nem kell számlákkal igazolni, majd az értékbecslő felméri a kócerájt.

Más #2: a lakhatási engedélyig a hitel 5%-át tartják vissza. Utána tényleg van még egy szemle, de a visszatartott részt folyósítják, amennyiben a készültségi fok 80% feletti, és az épület elegendő fedezetet nyújt a hitelre. Vagyis remélhetőleg a falak külső színezésétől eltekintenek...

Ennyi, majd beszámolok, hogy tényleg ilyen "jófejek" voltak-e.

Előzmény: Tofi (727)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!