Keresés

Részletes keresés

egzo Creative Commons License 2003.09.15 0 0 1010
Ami azt illeti, szívesen segítek a zene átírásánál, ez volt a szakterületem :)
Előzmény: Povi_ (1008)
Ep128 Creative Commons License 2003.09.15 0 0 1009
Poén lenne...:-) Idejét sem tudom, mikor készült utoljára Spectrum -átírat EP-re...
Szólj majd, ha (teljesen) kész!
Előzmény: Povi_ (1008)
Povi_ Creative Commons License 2003.09.15 0 0 1008
Jó hír!
Készül egy új spectrum átirat (spectris). Már csak a csicsák hiányoznak hozzá (zene, pontszámkiírás, és még a bright színek kezelése), de egyébként működik, az ext joy-al lehet irányítani. Majd ha lesz honlapom, felrakom rá. Az eredeti zene rutint kiirtottam, mert nem volt leírásom az AY chip emulálásáról. Helyette majd berakok valamit a musicboxból...
Ja, egyébként csak 1 hónapja foglalkozok Z80 assembly-vel, ahhoz képest pedig ez elég jó haladás, nem? Persze nagy segítség volt a Spectrum Világ is.
Ep128 Creative Commons License 2003.09.13 0 0 1007
"Tegnap vettem egy 1984-es (!) 5.25"-ös drive-ot, de 720k-ra nem tudtam formázni vele, de egyébként működik."
Az bizti 720K-s? (SDD?)
"Vettem még egy kisfloppy-t is 700-ért, azzal szuperül megy, meg kisebb helyet is foglal. Viszont csak B: meghajtónak hajlandó működni..."
Bizti nincs rajta jumper? Van, ahol el van dugva a nyák alá! Egyébként ezt "ÚGY" kell kiválasztani, (ha az ember lemezmeghajtót vesz) hogy OLYAT kell találni, ami BIZTOS jumper-elhető! (Meg kell nézni, mielőtt megveszi az ember...) Nekem is hónapokba telt anno,mire "D"-nek jumper -elhető 1.44 -es drive-or találtam.:-) Márkától is függ egyébként, pl. a Chinon (nem Canon!) vagy a Teac rendszerint jól alakítható "betűjelileg".
"Hogy lehetne megmondani az EXDOS-nak, hogy legyen az az A: meghatjó? "
Ha valóban NINCS rajra jumer, akkor sajnos sehogyan.
Jumper híján ő "nevezi el" a meghjtókat, ahogy jónak látja, és azt ki nem vered a fejéből.:-)
Karakterek:
Több féle magyar betűkészlet is fenn forgott anno, de az un. Hfont volt a legtutibb, és a legelterjedtebb! (Azért Hfont, mert Haluska Laci programjaiban szerepelt, ő írta!) Ezzel sosincs ékezet-béli probléma, a többit meg "el kell felejteni", csak "poénnak" jó. Nem, nincs abból más tudtommal, amit kérdeztél.
Előzmény: Povi_ (1006)
Povi_ Creative Commons License 2003.09.12 0 0 1006
Hát ez egy szuper bolt!
Tegnap vettem egy 1984-es (!) 5.25"-ös drive-ot, de 720k-ra nem tudtam formázni vele, de egyébként működik. Vettem még egy kisfloppy-t is 700-ért, azzal szuperül megy, meg kisebb helyet is foglal. Viszont csak B: meghajtónak hajlandó működni (csak az van most rákötve az EP-re), jumper meg nincs rajta. Hogy lehetne megmondani az EXDOS-nak, hogy legyen az az A: meghatjó?
Más. A emulator ROMS könyvtárában van egy zozo féle .rom file, amin van magyar (:hun) bővítés. Azonban ez valami más magyar karakterkészletet használ (talán hfont?), amit ő magának átdefiniál, és nem igazán jók a hibaüzenetek. (pl.: Nem örtem). Nincs ennek a :hun bővítésnek más változata?
Előzmény: szalai56 (1002)
Ep128 Creative Commons License 2003.09.11 0 0 1005
Nagyon precíz!:-)
Köszi!
Előzmény: DoJo (1004)
DoJo Creative Commons License 2003.09.11 0 0 1004
Akit érdekel: Abyss térkép

Ep128 Creative Commons License 2003.09.10 0 0 1003
A "mezei" lemezvezérlő kártya NEM kezel 1.2-es meghajtót, ahhoz turbo kártya, és 7,12 MHZ szükségeltetik!:-) (Lásd honlapom. Az 1.44-es meghajtóval viszont stabilan megoldható a 720K-s (800K-s) lemezkezelés. Az 1.2-es meghajtót mint "hardvert" nem kezeli (jól) 4Mhz-en. Az 1.44-est viszont igen!
Előzmény: szalai56 (1002)
szalai56 Creative Commons License 2003.09.10 0 0 1002
Szerintem nem. Tegyél rá 360kb floppyt. Az apro.mogyoro.hu -n van 140 Ft-ért 360kb-os lemezegység. Én is itt vettem és müködik rendesen. Az eredeti EXDOS vezérlő max. 720 kb-os egységet kezelt. Állítólag Zozo csinált egy módosított vezérlőt és az már kezel 1.2 mb-s lemezt.
Üdv
Előzmény: Povi_ (1001)
Povi_ Creative Commons License 2003.09.10 0 0 1001
Tegnap vettem egy EXDOS kártyát...
Ez működik 1.2M-os meghajtóval? (persze csak DD-s lemezekkel) Ez a meghajtó a PC-vel működik, de az EP-n, ha rámegyek, állandóan azt írja, hogy foglalt. Vagyis csak másodszorra. Ha legelőszőr beírom, hogy dir, akkor műxik, de utána már nem. Csak ha kikapcsolom, és újra be a floppyt. Jumperelni kell valamit? Vagy nem mindegyik floppymeghajtót szereti az EXDOS kártya?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!