Keresés

Részletes keresés

mephysto Creative Commons License 2016.03.03 0 0 19677

Szia!

 

Nagyon szépen köszönöm! B@sszus, nem is értem, hogy ezt én google-val hogy nem találtam meg. Nagyon jó! :)

 

Üdv:

Jani

Előzmény: szigma1 (19675)
AL1_G Creative Commons License 2016.03.02 0 0 19676

Megnéztem a Baxi UK oldalát, náluk 10 év garanciát vállalnak a platinumra. Ezzel én is kiegyeznék! :)

Duo tec-re 7 év.

Előzmény: bastardo (19664)
szigma1 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 19675

Szia!

Unical kazánok szervizeseinek listáját a linkelt fájlban "szervizesek adatai ..." xls fájlban találod:

http://www.homor.hu/unical/szerviz.zip

Próbáld megkérdezni közeledben lévő szervizestől.

 

Előzmény: mephysto (19674)
mephysto Creative Commons License 2016.03.02 0 0 19674

Sziasztok,

 

egy kérdéssel fordulnék a tisztelt szakikhoz :)

 

Egy Unical Iven 04 (http://www.unicalboiler.com/out-of-catalogue/59/iven-04) cirkóval rendelkezem, ami idestova 10 éves. Eddig minden évben karban volt tartva (bár az utóbbi 2-3 évben szerintem a szaki csak kifújkálta a port belőle, ami nem igazán nevezhető karbantartásnak).

 

A cirkó látja el a fütést és a melegvizet. A melegvíz használata estén 10-ből 1-szer fura, eddig nem hallható hangot hallat. Kicsit olyan, mint amikor egy csapágy lóg és elkezd búgni.

 

A legvégső esetben szeretnék új cirkót vásárolni (nyilván, ha nincs más hátra megteszem), így keresek olyan szakembert, aki ért ehhez a típushoz. Sajnos úgy látom az eddigi google-zések és telefonálgatások alapján, hogy már nem egy igazán támogatott típus.

 

Amit szeretnék a szakembertől kérni:

1. egy normális karbantartást.

2. ha szükséges, akkor természetesen javítást, alkatrész cserét

 

Előre is köszönöm a segítő válaszokat :)

 

Üdv:

Jani

Csaba 2015 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 19673

Sziasztok!

Vezérlésben kérném a segítségeteket.

 

BAXI Luna Duo-Tec 1.12 vagy BAXI Luna Platinium 1.12 kazánban gondolkodom de még a fűtés vezérlése miatt nem tudom melyik legyen.

 

Egy direkt köröm van alacsony hőfokú. 1 szoba falfűtés a többi szoba padlófűtés. 1 elosztón van az egész  1 keringetőszivatyú lesz beépítve + hidraváltó a kazán védelmére. Szerintem muszáj lesz minimum 2 termosztáttal vezérelnem ezeket a különböző tehetetlenségű hőleadó felületeket.  Luna Duo-Tec-hez ezt néztem ki MLC 30 Zóna szabályozó (4 to 1) 710 932 001. Salyos nem találok róla pontos adatokat igy nem tudom valóban összelehet-e hozni vele a vezérlést. Direkt rendszert fűtési körhöz van kitalálva a leírása apján. Tudja vezérelni a keringetőszivattyút és a szelepmozgatókat is?

Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban vagy van hozzá bekötési rajza, telepítési útmutatója?

 

 

 

 

Előzmény: Csaba 2015 (19660)
vjozso Creative Commons License 2016.03.01 0 0 19672

Indirekt tároló beszerzésén agyalok. Eddig azt hittem, hogy veszek egy ilyet, a szerelő beköti, oszt jónapot... :)

Ma kezdett felderengeni, hogy valszeg nem mindegy, hogy milyen kazánom van (Immergas victrix TT  kombi)

Szóval az érdekelne, hogy mennyire bonyolítja a helyzetet, hogy a kazán kombi?

 

Az SD-nek pl. van direkt kombi kazánokhoz való tárolója, de ehhez is külön meg kell venni egy készletet, amivel hozzá lehet kötni a kombi kazánhoz. Létezik olyan készlet, amivel pl. ez vagy ez a tároló hozzáköthető a kazánomhoz?

AL1_G Creative Commons License 2016.03.01 0 0 19671

Persze változik, de nem akartam túl sok kérdést feltenni :)

 

Én két értéket számoltam ki, ami segít meghatározni, hogy milyen teljesítményű kazánra lenne szükségem: 1. -15 fokban milyen hőszükséglete van a háznak (erre érdemes tervezni a legnagyobb teljesítményt, inkább régi házaknál fontos ahol 10 kw-nál lényegesen több ilyenkor a hőszükséglet), 2. +4 fokban milyen hőszükséglete van a háznak (erre pedig azért van szükség, mert ez az átlaghőmérséklet a fűtési időszakban kishazánkban).

Előbbivel a maximális teljesítményt határoznám meg, utóbbival pedig a szükséges moduláció mértékét (minnél közelebb legyen a minimális teljesítmény).

Van hozzá egy app a biosolar oldalán, korábban linkeltem.

 

Nekem ezek 4,3 és 1,9 kW jöttek ki.

Előzmény: Palási (19669)
bastardo Creative Commons License 2016.03.01 0 0 19670

Nagyon jó, igen, fontos! De a kérdésem egyáltalán nem erre vonatkozott. Nem tudom hogy tudnám feltenni másként a kérdést, hogy érthető legyen :)

Előzmény: Palási (19669)
Palási Creative Commons License 2016.03.01 -2 0 19669

"Fontos lenne kiszámolni, hogy mekkora fűtési teljesítményre van szükséged."

Na végre valaki nevén nevezi a gyereket és nem hőigényről beszél. Mondjuk az is értthető.

 Viszont most akkor jan. 18-án vagy okt 29 -én kérdéses ez a fűtésteljesítmény igény , 

 mert az bizony változik. Amúgy  majd minden kazán tudja a lak

ások hőteljesítmény igényét biztosítani. Hőigény /hőteljesítmény számítás kissé a fontoskodás kategória.

 Természetesen a kastélyok és az egérlukak kivételek.

Előzmény: AL1_G (19666)
bastardo Creative Commons License 2016.03.01 0 0 19668

Köszi. Melegvíztárolósra nincs szükségem. De a nem tárolós Luna Platinum is 440 ezer körül van.

A kérdésem inkább általános próbált lenni. Mitől 250 ezer az egyik kazán, és mitől 450 a másik?

Mi az ami miatt ekkora különbség tud lenni az árban? Anyaghasználat? Szolgáltatás? Garancia? etc..

Előzmény: AL1_G (19666)
AL1_G Creative Commons License 2016.03.01 0 0 19667

Engem az érdekelne, hogy a vezetékkel vezérelhető kazánoknál honnan tudom, hogy kompatibilis-e ezzel a termosztáttal? https://nest.com/support/#works/?mode=guide

Néztem szerelési útmutatókat, de ilyen R,W,Y és hasonló jelű kábeleket egyik se írt. Valakinek sikerült esetleg ilyen termosztátot beüzemelni itthon kapható kazánnal?

AL1_G Creative Commons License 2016.03.01 0 0 19666

Szia!

 

Baxi platinumból két fajta van, az egyik a Luna, a másik a Nuvola család tagja. Utóbbiban van egy 45 literes melegvíztároló. A tárolós kazánok 24 kw teljesítményben kb 400-450e-től kezdődnek. A sima átfolyósak 200-220-tól vannak.

A Nuvola egyébként egy igen fejlett kazán, képes kezelni napkollektort és hőszivatttyút is.

Baxi katalógus: http://www.gepesz.hu/baxi/szakmai/dokumentumtar/arlista/ 

Érdemes ezt elolvasni:  http://statisztikus.hu/kondis/

Fontos lenne kiszámolni, hogy mekkora fűtési teljesítményre van szükséged.

Előzmény: bastardo (19665)
bastardo Creative Commons License 2016.03.01 0 0 19665

azt elfelejtettem mondani, hogy nekem csak fűtésre kell, hmv-re nem.

Előzmény: bastardo (19664)
bastardo Creative Commons License 2016.03.01 0 0 19664

Sziasztok!

 

Én is kazáncsere előtt állok, vszínű idén megejtünk egy teljes fűtésrendszer felújítást.

Többször többféle kazán gyártó és típus előkerül ezen a fórumon, mint ajánlott darab, de mégis mik azok a főbb dolgok, amik meghatározzák, hogy az egyik kazán 250.000ft, míg a másik 450.000? Nyilván benne van a márka is, de gondolom nem csak ez.

Miért kerül pl egy baxi platinum 450.000ft-ba?  Széles modulációs tartomány, hőcserélő anyaga?

Ha valaki megteheti, mik azok az tulajdonságok, amiért hogy úgy mondjam érdemes többet fizetni?

 

Próbálnám összehasonlítani a kínálatot, de ezekkel jó lenne tisztában lenni kicsit.

 

Köszi!

KSZD Creative Commons License 2016.02.29 0 0 19663

...+ a legtöbb kondenzációs kazán is

Előzmény: Csapszi (19662)
Csapszi Creative Commons License 2016.02.29 0 0 19662

Pl. az Ariston Genus Premium Evo tud ilyen alacsony hőmérsékletű vízzel fűteni.

Előzmény: nihill01 (19661)
nihill01 Creative Commons License 2016.02.29 0 0 19661

Sziasztok,

Kazáncserét tervezek, ehhez lenne szükségem néhány információra/tanácsra:

Jelenleg egy 38kw-os nyílt égésterű kazánunk van, és egy szintén nyílt égésterű fürdőszobai vízmelegítő. Ezeket szeretném lecserélni egy kombi kondenzációs kazánra. Valamint a fürdőszobai vízmelegítőhöz a pincéből felmenő gázcsövet meg is szüntetni egyúttal. A kémény hossza amit bélelni kell kb 10m. A házban mindenhol mennyezetfűtés van, a kazán egy 500l-es puffert tölt, ebből van kikeverve a fűtővíz egy termosztatikus szeleppel. Amikor január elején a -10c környéki hidegek voltak, napi 3 órát ment a kazán és 40/35 fűtővízzel fűtöttem (23c környéki belső hőmérséklethez). Jelenleg napi 2 órát megy és 31/27 vízzel fűtök. Tavaly októberben amikor indítottam a fűtést, elég volt napi fél óra kazánidő és 25c körüli előremenő is. Ilyen alacsony előremenőt tudnak a kazánok, vagy marad a puffer? Mert a neten mindenhol 40/30-ra van írva a minimum teljesítmény, de nekem ilyen meleg víz csak nagy hidegben kell, akkor is fele ekkora hőlépcsővel.
3ó*38kw/24ó = 4,75kw/ó a ház hőigénye -10c-ban jól számolom?

Milyen kazánt javasoltok erre a felállásra?
Illetve milyen költségekkel kell számoljak a kazán árán felül? Beszerelés, kéménybélelés mennyibe kerül kb, illetve papírok stb mire kell még fizetni?

köszönöm

Csaba 2015 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 19660

Köszönöm a válaszodat.

De gondolom a kazánban beállított maximális előremenő víz hőfokát nem engedi túl lépni?

Direktbe lesz rákötve a kazán a rendszerre. Nem keverve lesz előállítva a 40 fokos víz.

Előzmény: Csapszi (19654)
Rendo84 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 19659

Sziasztok!

 

Nektek általában hány %-on szokott üzemelni a kazán fűtési szivattyúja? Illetve ezzel párhuzamosan a kazán teljesítménye és a fűtővíz előremenő és visszatérője mennyi szokott lenni? Nagyon kíváncsi lennék kinek hogyan alakulnak ezek az értékek általánosságban.

KSZD Creative Commons License 2016.02.27 0 0 19658

A két kört úgy lehet egymástól függetleníteni, ha a kazán vagy opciós tartozéka lehetevő teszi azt, hogy eltérő fűtési jelleggörbét lehet neki beállítani vagy lehet az egyik fix hőmérsékletű a másik időjáráskövető.

Ha mindkét körnek van hőigénye a kazán a magasabb értéknek megfelelően fog fűteni ilyenkor az alacsony hőmérsékletű

fűtőkör keverőszelepe szabályozza az alacsonyabb hőfokú vizet. Ha csak a padlófűtésnek van hőigénye akkor csak annak megfelelő hőmérsékleten dolgozik a kazán. Természetesen, a vezérlés önmagában nem elég annak megfelelő hidraulikai kialkítás szükséges. A melegvíz programozhatósága a lakók napirenjétől függ, bizonyos esetekben jó.

A fűtésrendszerben található különböző fémek és fűtővíz minőség kapcsolatáról a gyártó tud megfelelő instrukciókat adni.

Fűtési tágulási tartály adott méretben adott víztérfogatú rendszeren tud megfelelelően működni.

Ha a tartályod kicsi a rendszeredhez, idő előtt tönkremegy majd, vagy kiegészítő tágulási tartályt is felszerltetsz, de az nem minden környezetben esztétikus.

 

Előzmény: AL1_G (19657)
AL1_G Creative Commons License 2016.02.27 0 0 19657

Ja, de epp az hogy nyiltan maga ellen beszelt es nem kezdett el hadovalni. Felhivtal a Sanyiduvalt is, azok meg a katalogusban leirtakat se tudtak hiba nelkul visszamondani. A bosch pl nem valaszol emailre. Szoval vannak erdekes dolgok.

En a retegtarolosakat favorizalom, a tobbit elvetettem.

Azt hogy ertsem, hogy szoftveresen tud ket kort kezelni?

Egestermek elvezetest megcsinalja a kivitelezo.

A tarolo anyaga tenyleg valtozo, a rozsdamentes ritka, masik reszenel meg se adja a gyarto.

A radiator anyaga miert szamit? Valoszinuleg alu.

A melegviz programozast se sokan irjak. Talan a baxinak lattam eddig. Ezen lehet annyit sporolni, hogy fontos legyen? Az aristont kerdeztem, 5 cm-es szigetelessel keszul. De azt varnam, hogy a tobbi gyarto is hasonloan gyartja.

Futesi tagulasi tartaly merete miert szamit?

Előzmény: KSZD (19656)
KSZD Creative Commons License 2016.02.27 0 0 19656

Az értékesítési vezető értékesít, nincs ezzel baj. :)

Visszakerestem, hogy egy padló és egy radiátoros köröd lesz vagy van.

Elég erős szempont, ha a kazán tud 2 független kört kezelni (nem relézéssel, mert úgy mind tud) hanem szoftverben.

Ha forgalmaznak gyári keverőköri szettet az megint csak nem elvetendő.

A hmv tároló részben is akadnak különbségek lehet csőkígyós tároló vagy rétegtároló.

A rétegtárolósban van +1 szivattyú ami a melegvízkészítésért felel - ez az árak összevetésénél jelentkezhet-

Tároló lehet bevonatolt vagy rozsdamentes is.

Hogy alakítható ki az égéstermék-elvezetés...

Milyen radiátorok lesznek acél/aluminium...

A melegvíz időprogramzási lehetőség valakinek fontos valakinek kevésbé.

Beépített fűtési tágulási tartály űrtartalma.

Az elsődleges hőcserélőt azért hagytam a végére, mert az jellemzően kettő, de inkább három technológia nyilván minden oldalról vannak pro/kontra vélemények.

Előzmény: AL1_G (19655)
AL1_G Creative Commons License 2016.02.27 0 0 19655

Az ariston ertekesitesi vezetoje szerint is tobbszor szorulhat cserere. Ennek ellenere nem akart lebeszelni rola :)

Te milyen szempontok szerint valasztanal?

Előzmény: KSZD (19652)
Csapszi Creative Commons License 2016.02.27 0 0 19654

A gyári termosztáttal nem a beállított vízfokhoz fog modulálni, hanem a szoba kívánt hőmérsékletéhez megfelelő víz melegítéséhez szükséges teljesítményre. 

Előzmény: Csaba 2015 (19653)
Csaba 2015 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 19653

Üdvözlök minden kedves fórumtagot!

 

Fűtésfelújítás kapcsán akadt egy kis problémám a kondenzációs kazánokkal kapcsolatban.

Konkrétan a kazánok modulációjával kapcsolatban.

Nekem egy kicsi 50 négyzetméteres lakásba lesz egy 12KW-os fűtőkazán BAXI Luna Duo-Tec 1.12 mivel ennél kisebb teljesítményűt nem találtam. Ez 2,2KW-ig le tud modulálni elméletileg. 1 szoba falfűtés a többi helység padlófűtéssel lesz fűtve.

 

Valaki azt állította, hogy nem fog magától lemodulálni a kazán csak akkor, ha a saját vagy más gyártó modulációs szobatermosztátját kötöm rá.

Én úgy gondolom, hogy a kazánnak magától csökkentenie kellene a teljesítményét ha már elérte a beállított előremenő vízhőfokot (pl.: 40 C fok) egészen addig amíg tudja. Ha már nem tudja tovább csökkenteni akkor kikapcsol.

 

Szerintem az (OpenTerm) modulációs szobatermosztátok pedig a kazánoknak ezt a modulációs képességét használják ki a beállított helységhőmérséklet tartásához.

 

Jól gondolom?

KSZD Creative Commons License 2016.02.26 0 0 19652

Szia! Azt, hogy sűrűbben kell gyujtást cserélni azért, mert 1-2 KW-tal több a minimum teljesítménye nem hiszem, hogy alátámasztható lenne. Értem én, a logikád, de vannak ennél jobb összevetési szempontok is.

Előzmény: AL1_G (19650)
Podobag Creative Commons License 2016.02.26 0 0 19651

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni, hátha van valakinek? :) 

 

Tapasztalatokra lenne szükségem az alábbi kazánnal kapcsolatban:

 

Vaillant ecoTEC plus VUI beépített tárolós 20kw-os! Csak padlófűtéshez kellene!

 

Köszönöm!

 

 

AL1_G Creative Commons License 2016.02.25 0 0 19650

Köszi az infó, igen, mindenképpen tárolósat szeretnénk, mert nincs hely egy indirekt tárolóra. A fürdőszobában lesz a gépészet, szóval kizárt :)

A ház egyébként rendesen szigetelt (tavalyi mércével A+) és lehet lesz mennyezetben is fűtéscső, akkor lehet elég lesz a 30 fokos előremenő víz is, de ezt csak tapasztalati úton tudnám megmondani. Én úgy számoltam, hogy 4,3 kW a max fűtési teljesítményünk -15 foknál. Tehát ha veszek egyet ami csak 5-ig tud, akkor annak sűrűbben kell majd gyújtást cserélni, ráadásul többet fog fogyasztani mert sokat kell ki-be kapcsolgatnia átmeneti időszakban.

Tehát ezért keresek olyat ami 3 kW vagy az alá tud modulálni.

Előzmény: ArpiCBR (19647)
ArpiCBR Creative Commons License 2016.02.25 0 0 19649

A ház az nem gyengén van szigetelve, hanem sehogy:)

30as tégla és kész. 127 nm.

Általában úgy megy hogy napi egyszer kapcsol be, de akkor megy vagy 8-10 órát. Nem a kapcsolgatástól fog tönkremenni a kazán...

Viszont én úgy gondolom, hogy a teljesítmény attól függ, hogy mekkora  a hőlépcső. Nálam olyan 8-9 fok átlagosan a különbség az előremenő és a visszatérő között és ehhez van a kb 6kW-os teljesítmény.

 

Másik.

Szüleimnél a baxi 12 kw-os fűtő, ami le tudna menni 4,2-ig, se megy le fűtés közben. Ott is olyan 8 fok körül a különbség az előremenő és visszatérő között. Viszont ott már 37,5es ytong a fal. Szóval attól szerintem független. A lényeg a hőlépcső.

 

Nálatok amikor 2,5 kw teljesítménnyel megy, akkor mekkora a hőmérséklet különbség az előremenő és visszatérő között?

Előzmény: Csapszi (19648)
Csapszi Creative Commons License 2016.02.25 0 0 19648

Padlófűtéssel nem ment még 6 KW alá?

 

Akkor vagy nagyon gyengén van szigetelve a házad, vagy 3-400nm alapterületű.

Vagy úgy használod, hogy felfűtöd a padlót, majd megvárod míg lehűl.

Ha így van, akkor az pont azért mert nem tud eléggé lemodulálni a kazán.

 

Szóval ne mondj ilyet, hogy nem kell 5 kw alá mennie egy kazánnak!

Nekünk a fűtési szezon nagy részén a minimumon (2,5KW) pöszörög a kazán, és 174 nm-t fűtünk.

Előzmény: ArpiCBR (19647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!