Keresés

Részletes keresés

Yany Creative Commons License 2008.07.24 0 0 483
Bizony, dicsérte.
Véletlenül találtam erre a hozzászólásra, de jó volt szembekerülni vele. ;)
Előzmény: Sargon (446)
gyárimikulás Creative Commons License 2008.07.23 0 0 482
off a tojat elszürkült :-)))
Előzmény: y3k (481)
y3k Creative Commons License 2008.07.23 0 0 481
Eizo S2231W, ha pl. ennyire kenyes a kontrasztvaltozasra akkor mas nem johet szoba, meg a joval dragabb modellek sem. Ne tolj ki az oreggel, hozzad el, nezzetek meg.
Előzmény: nyocker (480)
nyocker Creative Commons License 2008.07.23 0 0 480

Sziasztok,

 

olyan SPVA-s monitort szeretnék, ami idősödő ám sasszemű; félprofi fotós 22-es eizo CRT-hez szokott fateromnak megfelelne, és ki is tudnám fizetni.

 

Rendkívül kényes a színhűségre (mindenekelőtt fekete-kék) és a betekintési szögtől függően változó színmélységre. Lényegében csak grafikai munkához kell, válaszidő nem nagyon számít. Használt is szóba jöhet, bár nem szívesen. Inkább akkor legyen kisebb. Pivot és szélesvászon nem kell.

 

Tudnátok tippeket adni? Eizora gondolom nem lesz pénzem, Samu-t vettem már ócskát és fázok tőle, Dell?

 

Köszönöm szépen előre is,

 

ny.

w221 a szerzetes Creative Commons License 2008.07.23 0 0 479
jelentkezett a koma.. kicsit engedett az árból is.. viszont nem jár hozzá kalibrátor.
Előzmény: w221 a szerzetes (478)
w221 a szerzetes Creative Commons License 2008.07.23 0 0 478
Köszi. Nem válaszol egyelöre az eladó, talán szabadságon van (EIZO2410) Melyik NEC lenne az, amiért érdemes átgondolni?
Előzmény: Képkovács (477)
Képkovács Creative Commons License 2008.07.23 0 0 477
Bár én erősen NEC párti vagyok a kitűnő elektronikáik és intelligenciáik miatt - ebből a választékból mégis az EIZO S2231WCAL-t javaslom azért, mert az már széles színteres, Adobe-hoz közeli gammát tud, ami a mai világban nem elhanyagolható szempont. A felsorolt NEC-ek viszont csak sRGB képesek (bár a képminőségük verhetetlenül jó szokott lenni).

Az EIZO-hoz mellékelt Spyder 3-ról már jobbakat lehet olvasni, mint az elődeiről, így talán már az is szalonképes :-)
Előzmény: w221 a szerzetes (476)
w221 a szerzetes Creative Commons License 2008.07.22 0 0 476

Nec MultiSync 1990SXi, 2090UXI, 2190UXp, SpectraView 2090 (mi az hogy a kalibrátor szenzorja nem jár hozzá?) EIZO S2231WCAL... ez olcsóbb mint a többi NEC.

Aztán nekem pl. a Samsung is jó egy harmadik tipusu kalibrátorral vagy HP ahogy korábban írtál egyröl. Vizont e kettö garanciafeltételei nagyon jók, NEC is 3 év helyszínen cserélve...

Kösz elöre is.

 

 

Előzmény: Képkovács (475)
Képkovács Creative Commons License 2008.07.22 0 0 475
Melyik NEC az, és melyik EIZO?
Előzmény: w221 a szerzetes (474)
w221 a szerzetes Creative Commons License 2008.07.22 0 0 474

Köszi a választ Neked is. Lehet addig vártam, míg két szék közül a pad alá estem, nem jelentkezik az Eizo-t áruló ember. Tovább gondolkodom:

egy NEC monitort vegyek SpectraView Profiler SE kalibrátorral vagy egy EIZO-t Spyder 3 Pro-val (így adják csomagban..)

Előzmény: Képkovács (473)
Képkovács Creative Commons License 2008.07.22 0 0 473
Nekem van majdnem 30 000 h-t futott EIZO-m is, aminek a fényereje még mindig bőven elég a grafikai munkákhoz is (140-150 cd/m2 100%-on).
Előzmény: Képkovács (472)
Képkovács Creative Commons License 2008.07.22 0 0 472

TFT-nél 3 év még szinte semmi, figyelembevéve, hogy azokra általában 30-50 000 órányi háttérvilágítást garantálnak. 3 év alatt ritkán fut többet egy monitor 5-8000 óránál, így bőven van még élettartama. Az elektronikák 6-10 évig stabilak, a háttérvilágítás változik legtöbbet, de egy 3 éves profi TFT általában a teljes élettartamának legfeljebb az 1/3-át futotta le.

Nagyon sok használt darabbal találkozom és csekély számú kivételtől eltekintve 98-100%-os minőségü képük van az újhoz viszonyítva. Ennek alapján főként EIZO-ból a használt nem igazán rizikós, sőt meg merem kockáztatni, hogy befektetésnek is jobb, mert már sokkal lassabb az értékvesztése, mint egy új monitoré :-)

 

A CRT-k világában igaza van Optikusnak, mert azoknál a 3. év már kritikus, de egy minőségi TFT-nél a 3. év még boldog ifjúkor :-)

Előzmény: w221 a szerzetes (462)
y3k Creative Commons License 2008.07.21 0 0 471
Kiirja mennyit ment, de erdemes kalibralni vetel elott, s akkor latos mennyi fenye maradt a monitornak, kiderul ha barmi gaz van a vilagitasaval. De ez csak elmeleti, mert 120-ert majdnem S2231-et kapol, amiben sokkal jobb a panel, igaz kisebb picivel. Nincs feletek valami hely, ahol ki vannak rakva?
Előzmény: w221 a szerzetes (470)
w221 a szerzetes Creative Commons License 2008.07.21 0 0 470

épp azt számolgattam, hogyha egyfolytában ment 3 évig (december lesz egyébként) akkor, olyan 21-22 ezer órát ment (non stop) Ha jól tudom 30 ezer órát garantálnak, de a garantálnak nem biztos, hogy jó kifejezés itt...

 

Előzmény: y3k (469)
y3k Creative Commons License 2008.07.21 0 0 469
Eizot nyugodtan vehetel, uzemorat latod, hullani meg nem hullanak.
Előzmény: optikus (468)
optikus Creative Commons License 2008.07.21 0 0 468
privi velemenyem hogy 3 eves hasznalt monyot en tutter nem vennek, meg ha olcso is.
Előzmény: w221 a szerzetes (462)
y3k Creative Commons License 2008.07.21 0 0 467

Vegre valami olcsobb itthon, 190 brutto az utodja:)

Ha eleg a 22"-ol, akkor vegyel egy S2231W-tm ha nagyobb kell, akkor meg egy SX2461-et, meg valami kalibralo eszkozt, nekem ilyenem van, Kepkovacs szerint vallalhato, s Nala az nagy szo:)

http://www.xrite.com/product_overview.aspx?ID=788

Előzmény: w221 a szerzetes (466)
w221 a szerzetes Creative Commons License 2008.07.21 0 0 466

nekem az is fontos, hogy magam (nem vagyok szakértöje) jól tudjam kalibrálni, hogy tudjam, jó képeket adtam ki a kezemböl. Hogy aztán milyen monitorokon nézik az nem az én dolgom.

Új ára 315 ezer volt, most 125-öt kér a srác, boltban itt 200 az új most.

Forintban, egyébként nem Magyarországon lakom.

Előzmény: y3k (463)
y3k Creative Commons License 2008.07.21 0 0 465
Budapest?
Előzmény: w221 a szerzetes (464)
w221 a szerzetes Creative Commons License 2008.07.21 0 0 464

Kizárólag képfeldolgozásra, Photoshop és a többi...

 

Előzmény: y3k (463)
y3k Creative Commons License 2008.07.21 0 0 463

Mennyiert hirdettek? Erosen kifutott verzio, nagyon nagy fejlodes volt a panelekben, de tokeletesen kalibralhato.

S2231W-t meg SX2461-et tudok mutatni, utobbiban van a legjobb elektronika, amit valaha is csinalt az Eizo. Bemutato CG-m csak szeptemberben lesz. Mire akarod hasznalni?

Előzmény: w221 a szerzetes (462)
w221 a szerzetes Creative Commons License 2008.07.21 0 0 462

Lehet felölem harmadik gyártó is, egy jó, színhü, kalibrálható monitort szeretnék. Bizonyára nem járok rosszul egy SpectraView 1990 vagy 2090-el vagy egy ColorEgde CG220-all /ez Spyder3-al/, csak gondoltam figyelembe veszem mások véleményét is.

Ráugrottam egy hírdetésben egy használt EIZO FlexScan S2410W-re (képen), 3 éves, két év gari van még tehát /24" 8 ms (g2g) S-PVA (Samsung LTM240M2) panel./ Nem vettem még meg, kicsit sokallom, gondoltam elötte körbenézek és elkezdtem gondolkodni..  De hogy szép az biztos.

 

 

Előzmény: y3k (461)
y3k Creative Commons License 2008.07.21 0 0 461
De mellik modelt hasonlitsuk mellikhez?
Előzmény: w221 a szerzetes (458)
y3k Creative Commons License 2008.07.21 0 0 460
Csak az nem fer a keretbe:)
Előzmény: optikus (459)
optikus Creative Commons License 2008.07.21 0 0 459
melyik eizot? van sajat hw kalibal rendelkezo tipus ami a kalibratort csak "szemkent" hasznalja.
Előzmény: w221 a szerzetes (458)
w221 a szerzetes Creative Commons License 2008.07.21 0 0 458

Sziasztok. Dilemma... egy NEC monitort vegyek SpectraView Profiler SE kalibrátorral vagy egy EIZO-t Spyder 3 Pro-val... 300 ezerig.

érdekel a véleményetek, amit elöre is köszönök! 

y3k Creative Commons License 2008.07.08 0 0 457
Szintugy, lassan mar hivatalos, hogy kave is jar melle, valamint hatarozottan olcsobb lett tegnaptol. Most jelenik meg az SB-900, lesz egy csomo okos, aki majd elszorja a 800-asokat, s igy akar harom monitort is vehetel:)))
Előzmény: treo (456)
treo Creative Commons License 2008.07.08 0 0 456
a megtekintés egyértelműen döntött monitor témában, de felmérve otthon a terepet a két monitor miatt még a HA talp esetén is nagyobb (szélesebb) íróasztal kell, így még rendeznem kell a környeztet is előtte, majd csak utána lesz aktuális, plusz most még SB-800 is jáccik...

coffee-t mégeccer köszi, és örülök hogy találkoztunk.
Előzmény: y3k (455)
y3k Creative Commons License 2008.07.08 0 0 455

Altalanos Eizo learazas, minden modell ara csokkent, tobbszorose fogy mint vartak.

Cseheknel meg tizszerese fogy mint felenk, miert nem lepodom meg? :)

Előzmény: hokk (453)
hokk Creative Commons License 2008.07.08 0 0 454
De örülök neki, beleugrott már 600 h. :)
Előzmény: hokk (453)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!