Keresés

Részletes keresés

.Pecarobi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 253
Hmm, miután englisül nem tudok: ennek az a lényege, hogya hot mirrort kicseréled egy infraszüröre? Gondolom ezután csak infrafotozásra lessz alkalmas a gép. (?)
Előzmény: EOS-Bandi (251)
Kuulpix Creative Commons License 2006.03.02 0 0 252
Minden elismerésem! Láttam egyszer egy site-on egymás mellett ugyanarról a témáról módosított és nem módosított géppel (most nem találom sajnos). Számomra az volt nagyon feltűnő, hogy a módosított géppel készült képeken nem volt árnyék. Ez törvényszerű? Alkalomadtán ha kipróbálnál egy ilyen helyzetet és feldobnád vagy elküldenéd a képeket megköszönném.
EOS-Bandi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 251

Nu. Az ejszaka megcsinaltam a 10D atalakitasat... 10-es 3:30 kozott :). A ma reggeli elso kepek igeretesek....

ISO100-f8-1/30s gyenge reggeli napsutes

 

 

Nyers kep

Igy jon ki a gepbol

 

 

WB allitassal

Whitebalance allitas utan ez lesz belole.

 

Az uj IR filter a lifepixel.com-rol szarmazik. Ott talalhato az atalakitas reszletes leirasa is :)

szőri Creative Commons License 2006.02.24 0 0 250
Off
Eladó egy 67-es és egy 72-es infra-szűrő. Suntek, 720-ig szűr (á la Hoya R72). Vadi újak, bontatlanok. A 67-es 12 ezer, a 72-es ára 15 ezer.
On
.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.21 0 0 249
....kézböl, állványal lehet jobb lenne...
Előzmény: .Pecarobi (248)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.21 0 0 248
Nikon d50, kitobi, hoya r72.
Előzmény: areacode212 (245)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.21 0 0 247
Van bevonat az érzékelőn és autómatikus ill iso 200 al lett készítve....
Előzmény: Törölt nick (238)
areacode212 Creative Commons License 2006.02.21 0 0 246
Nem tudom ismeritek-e ezt a linket, de nagyon komoly gepek vannak a lapalja fele.... Ugy vannak megbuheralva, hogy latjak mind az IR mind a lathato tartomanyt mindenfele szuro nelkul es kozben a hatspkijelzo-t hasznahatod keresokent ami ugye a D70-nel nem egy szokvanyos dolog....


udv


maxmax.com
areacode212 Creative Commons License 2006.02.20 0 0 245
te ez nagyon komoly! :)Milyen szurovel keszult? MArmint melyikkel es milyen geppel?

thx

ac
Előzmény: .Pecarobi (242)
fvcc Creative Commons License 2006.02.20 0 0 244
van egy katonai 20 cm átmeröju infraszüröm - érdekel valakit? Publikus vagyok
areacode212 Creative Commons License 2006.02.20 0 0 243
koszi szepen!!! Akkor marad az r72 reszemrol.....


:)
Előzmény: Badmotorfinger (241)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.20 0 0 242

Szeptember eleje 1/15; iso 1600; f3,5:

 

 

 

Nyáron ennél rövidebb idö is elég kell legyen.

 

Ha meg találtad a bw-t az a legolcsobb  ;o)))

Előzmény: areacode212 (236)
Badmotorfinger Creative Commons License 2006.02.20 0 0 241

Némileg kisebb IR hatást, többet a látható fénytartományból. A magasabban áteresztő szűrők a drágábbak általában. A Hoya 900nm-es például sokszorosa árban a 720-nak. A 720nm is csak IR közeli, mert olyan 750nm fölötti az infra tartomány.

 

Szerintem.

 

Nem minden gépen kell állvány, csak a nagyon erős IR cut szűrővel felszereltek. Az újabb gépek többsége már ilyen. Volt anno egy 2 megapixeles Sony CCD, amivel több fényképezőt szereltek Nikon, Olympus stb. Na, azokkal jó napsütésben, simán lehet kézből infrafotózni. Mondjuk egy Hoya-val.

Előzmény: areacode212 (236)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.20 0 0 240
Mindegyiken van hot- mirror, csak a nikonokén vékonyabb, mint a canyonokén.
Előzmény: Törölt nick (238)
madgie Creative Commons License 2006.02.20 0 0 237
Meggyütt a pínz, májszter! Kösz a vásárlást!
Előzmény: fotoblog (234)
areacode212 Creative Commons License 2006.02.20 0 0 236

hello!

 

Talaltam egy B+W infra szurot ami 650nm-nel vagja a fenyt a hoya 720nm-vel szemben! Szerintetek milyen kulonbsegek varhatok? Bar meg a Hoya sem volt birtokomban soha ugyhogy nem hinnem, hogy nagy csalodas erne, hogy ha a felebe kerulo B+W melle tennem a voksot....

 

Szerintetek?

 

 

Masik dolog:

 

Szal akkor nyaron erdemesebb, es keszuljek hosszu zaridore is, tehat allvany hasznalata javallott?

 

thx

 

ac212:)

madgie Creative Commons License 2006.02.17 0 0 235
Akkó' jó! Szjép gyászszínű mikrokendőt csomagoltam hozzá???
Előzmény: fotoblog (234)
fotoblog Creative Commons License 2006.02.17 0 0 234
Madgie, megjött a kicsike :)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.14 0 0 233

 

Ez a tegnap esti termésből van...

 

Infralámpa , előtte egy zselés gyertya és egy kis PS a szinbeállítás miatt.

 

NIKON D70 50mm fix és Hoya szűrő...

::sb:: Creative Commons License 2006.02.13 0 0 232

Tavasszal is fog működni, sőt akkor fog csak igazán, én már próbáltam hasonló kombinációval (sőt más obikkal is)... :) A D70 szerencsére elég jó infrázásra.

Előzmény: Törölt nick (231)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.13 0 0 231

NIKON D70 és 50 mm 1.8 alapobjektívvel és Hoya infraszűrővel kipróbálva.

Szabadban kb 4-6 sec expóidő , szép egyenletes bíborvörös kép.

Szobában 2 db 500 w-os izzóval (praktikeres állványos...) kb 4-6 sec expóidővel önarckép... egyenletes bíborvörös fotó , amit ha szintelenítek a PS-ben , nagyon szép fekete-fehér kép az eredmény. (no nem az arcomra irtam , hanem a minőségre. :-)

Tehát tökéletesen működik a dolog ilyen összeállításban is.

Következő próba majd tavasszal , sok nappal és sok zölddel...

madgie Creative Commons License 2006.02.12 0 0 230

OK, várom a levelet. Így már csak egy 512-es CF kari, meg a körtefecskendők alkotják a fotósfelszerelésem :DDD

Juteszembe, ha a fórumtársnak ennyi gondja van a 7D-vel, az baj... én is azt szeretnék... 

Előzmény: fotoblog (218)
Duda Creative Commons License 2006.02.12 0 0 229
ez a feheregyensuly beallitas tenyleg mukodik, kosz!
Előzmény: fotoblog (222)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.12 0 0 228
"2500K a minimum a gepemen" öö, ez a manuális wb. Ennek nem sok köze van az infra sugárzáshoz....
Előzmény: Duda (221)
Duda Creative Commons License 2006.02.12 0 0 227
minolta 7d, es mas objektivekkel is elojon exz a hiba
Előzmény: .Pecarobi (225)
Duda Creative Commons License 2006.02.12 0 0 226
a levels-t allitgattam szincsatornankent, igy korrekt ff kepet lehet csinalni, de meg mindig nemolyan mint a neten par kep :(
Előzmény: fotoblog (222)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.12 0 0 225
Nekem a canon a85nél tükrözödött, amig az obi végét fekete filcel be nem festettem. Milyen géped van? Nekem eddig a manualis wb adott jo eredményt, de volt hogy poénbol végigprobáltam az összes wb- beállitást.
Előzmény: Duda (224)
Duda Creative Commons License 2006.02.12 0 0 224

ilyen tukrozodes van a sarkokban

ez pl a jobb felso sarok:

 

 

 

tukrozodes
fotoblog Creative Commons License 2006.02.12 0 0 223
Nekem is volt ilyen tükröződés, igaz a kis Minoltámon két adapterrel (35,5->37, 37->52mm) tudtam csak feltekerni a szűrőt. Érdekes módon a kisebb adapter tükröződött, még akkor is, ha a többi nem volt rajta. Megoldás: tágabb kivágás és utólagos vágás, vagy kreatív retus... :)
Előzmény: Duda (219)
fotoblog Creative Commons License 2006.02.12 0 0 222
Duda: ISO 3200-t felejtsd el, iszonyat zajos lesz még egy jó gépen is. ISO100-200-400 max.
Sokféle megoldás létezik, nézz szét az infrafoto.lap.hu -n. (nem azért mert én szerkesztem... :) ). Régen Luben Solev-nek volt egy nagyon jó leírása, (www.solev.net), de mióta átépítette az oldalát, nincs fenn. Sajnos.
Az egyik megoldás, hogy "Levels" -> színcsatornánként beállítod úgy, hogy a hisztogram alsó és felső részére húzod az alsó háromszögeket. Utána lehet még kontraszt, meg ami ízlés szerint kivánkozik.
Ha meg akarod vadítani, akkor felcseréled a vörös és kék csatornákat csatornakeverővel. Vagy FF-be teszed ugyancsak a keverővel. Ilyenkor főleg a vörös csatornát használd, gyönyörű tónusokat lehet varázsolni belőle.
A fehér lapos WB állítás is sokat segít, ilyenkor a gép feljebb tekeri a zöld és kék csatornák szintjét, nemcsak vörös lesz a kép.
Ja, a werkfoto.hu -n van egy írásom az IR alapokról... :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!