Keresés

Részletes keresés

Dömmm Creative Commons License 2019.03.01 0 0 5799

Johnny, szia!

 

Nemrégiben volt Vujicsics Tihamér születésének 90. évfordulója - akkor tettem is fel ide, a fórumra egy írást Róla.

Nagyon szerettem, és a délszláv zenét Neki köszönhetem, Vele, Általa ismertem és szerettem meg. 

Életében minden augusztusban, 19-én kiment Szentendrére - görögkatolikus ünnep az a nap.

Tihamér mindig ott járta a kólót a szerb templom nagy udvarában, együtt az ott ünneplőkkel.

A repülőgépe augusztus 19-én zuhant le - aznap sírva járta mindenki a kólót a szerb templom nagy udvarában.... Én is beálltam a körbe, muszáj volt táncolni, akkor tanultam meg kólózni.... - kellett... Míg élek,velem marad annak a napnak az emléke.... 

Előzmény: johnny37 (5798)
johnny37 Creative Commons License 2019.03.01 0 1 5798

Sziasztok Mindenki

 

Dömmm, fel a fejjel! (mondotta Tuskó Hopkins.) Megvédelek!

Addig is itt egy csokor, ezekből kedvedre válogathatsz.

https://www.youtube.com/results?search_query=batzorig+vaanchig+mongolian+throat+singing

 

Szándékomban áll még egy kis délszláv folklórt megosztani Veletek. Amikor először jártam az Adrián - egyedül, az egyik maradandó élményem a balkáni zene volt, ami azóta úgyszólván eltűnt. A másik a tenger akkor még szinte érintetlen élővilága volt. Két év múlva már csak a nyomait lehetett felfedezni, ahogy robbanásszerűen elterjedt a könnyűbúvárkodás, és vele párhuzamosan az élővilág kifosztása. (Mert hát ugye szuvenyírt csak vinni kell haza, hogy az a...:-((( ) A cavtati leágazásnál volt egy csehó a Magisztrálán (ma már csak hűlt helye van meg), annak az emeletén kaptam szállást, és 10 napig ez volt a támaszpontom. A tulaj minden reggel 7 órakor bekapcsolta a rádióját, amin egy helyi adó akkora hangerővel népszerűsítette a balkáni kólót, hogy a kocsma falai belerezegtek, és a holtak is felébredtek volna rá. Eleinte kissé morcos voltam, de aztán hozzászoktam. Későbbi utaimon már kifejezetten hiányzott, mert az autórádióban csak diszkózenét lehetett hallani minden frekvencián.

A Vujicsics együttes bizonyára jól ismert mindenkinek. Nekem ők adják meg ezt az emléket. Itt egy számuk az első lemezükről:

 

https://photos.app.goo.gl/kddFjFmGh1FPiHcV7

 

Kedves Hello!

A cikket ismertem, és nekem spec semmi bajom a Win10 automatikus frissítésével. Úgy látszik Bill Gates gondol rám, és mindig olyankor frissít, amikor alszom. Még nem volt, hogy összeakadtunk volna. A Win7-en a tanyán már előfordult. Le is csesztem érte...

Dömmm Creative Commons License 2019.03.01 0 0 5797
Dömmm Creative Commons License 2019.03.01 0 0 5796
hello26 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 5795
hello26 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 5794

Sziasztok!

 

Ahhoz képest, hogy elég rég volt, amikor magyarórán verselemzéssel is foglalkoztunk, ezek szerint még nem jöttem ki a gyakorlatból, hogy a Weöres Sándor által alkalmazott szimbolikát is sikeresen dekódoljam. Amúgy, egyéb verseit ismerve, mint pl. a Bóbita, a Ha a világ rigó lenne, a Galagonya, a Kutyabál, de akár Az éjszaka csodái, ezt a tulajdonképpen elegánsan tálalt horrort elég furcsának és ebből a derűs sorból eléggé kilógónak találtam.

 

Dömmm Creative Commons License 2019.03.01 0 0 5793

 

Dömmm Creative Commons License 2019.03.01 0 0 5792

Üdv Mindenkinek!

 

Johnny, szia,

 

én határozottan jó néven veszek ilyen énekeket - max. a többiek először engem fognak meglincselni... :-)))

 

Előzmény: johnny37 (5791)
johnny37 Creative Commons License 2019.02.28 0 1 5791

Sziasztok!

 

Krumpli megsétáltatva, minden nagyon jó, minden nagyon szép! :-)) (Azt nem mondom, hogy mindennel meg is vagyok elégedve...:-()

 

Hugi!

Hogy mik ki nem derülnek Rólad! Igaz, valahol már tettél egy halvány utalást valami könyvre is, amit írsz. Nem kéne szerényen titokban tartani! Én nagyon szívesen beleolvasnék. Gondolom, a többiek is. Hasonlóképen jó lenne látni a Delilah műfordítását is. Ez utóbbi annál is inkább érdekelne, mert az első kommentelő szerint inkább azt a címet kellett volna adni a dalnak, hogy "Szerelmes vagyok a macskámba". :-)))

Ami a kukacvirágot illeti, kedveli a homokos talajt, imádja a tűző Napot és utálja a gyakori locsolást. Ha ez együtt megvan, egész nyáron lehet gyönyörködni benne.

 

Dömmm! Köszönöm a cicás verset Für Anikóval. Hello egész horrorisztikus értelmezését adta a versnek, és az a nagy baj, hogy akár igaza is lehet. Tudnak a macskák egészen cudar dolgokat művelni, merő szeretetből. Palika valahányszor felugrik az ölembe, elkezdi dagasztani a combomat, miközben harsányan dorombol. A péntek esti túláradó szeretetének nyomait még most is viselem, mert elmulasztottam lefertőtleníteni alkohollal. De ez van a génjeiben. Majd mutatok videót, ahol az anyjával csinálja ugyanezt, csak az ő bőre valamiért ellenállóbb. A többi macskánk nem meresztgeti ennyire a karmocskáit, de Palit nem lehet róla leszoktatni.

A családi bulin mutattam a fiamnak a Sámán Sziklát, és a lett Auli együttest a mongol Batzorig Vaanchig torokénekessel. A fiam, aki gyerekkora óta hobbiból énekel különböző kórusokban, és a fél világot bejárta velük, nagyon jól ismeri a mongol-tuvai zenét. Ez a Vaanchig talán a leghíresebb énekes köztük, a torokének három változatából ő mindhármat tudja. Ha érdekel, (és a többiek nem fognak kiutálni érte) hozok ide tőle még néhány felvételt.

És nem fogjátok elhinni: A Windows10 induláskor mindig kirak valami gyönyörű tájképet a bejelentkezéshez. Voltak lélegzetelállító felvételek a Colorado völgyéből, a Plitvicei vízesésekről, meg még a jó ég tudja honnan. Most a legutóbbi három alkalommal a Sámán Sziklát rakta ki a befagyott Bajkálról  fényképezve. Döbbenet...

 

hello26 Creative Commons License 2019.02.28 0 0 5790

Őrület, milyen divat lett köztetek a krumplisétáltatás!

Én ma inkább belefőztem 4 közepes darabot a kelkáposzta főzelékbe! Annyi  mozgás elég volt neki, amíg vetkőzött, fürdött és csúszdázott a lábosba! :-)) Ja, voltak levegőn is, mert ma már nyitott ablaknál főzhettem!

hello26 Creative Commons License 2019.02.28 0 0 5789

Ilyet látni se bírok!

Előzmény: Dömmm (5788)
Dömmm Creative Commons License 2019.02.28 0 0 5788
Dömmm Creative Commons License 2019.02.28 0 0 5787
Dömmm Creative Commons License 2019.02.28 0 0 5786

Mai aúúúúúúúúúúúúúú:

 

"Két rab a börtön padlásán próbál szökni.
A tetőre kijutva az egyik meglök egy cserepet. A zajra felfigyel az őr, és felkiált:
- Ki jár ott?
Mire a szökevény élethűen elnyávogja magát.
Az őr megnyugszik, de ekkor a másik rab lába koppan a cserépen.
- Ki az ott? - kérdi ismét az őr.
- A másik macska - válaszol a rab. "

 

 

 

 

johnny37 Creative Commons License 2019.02.28 0 1 5785
Előzmény: gcscott69 (5783)
Dömmm Creative Commons License 2019.02.28 0 0 5784

Szia, Pandácska!

 

Igen, a kukacvirág úri neve a porcsin rózsa.

Csak én gyerekkortól, nagymamáéknál kukacvirágnak ismertem meg, így ez maradt bennem. (Anno nagymamáéknál tele volt vele a fél árokpart...)

Nagyon szeretem, tetszenek a szép kis színes virágok, de tudom, hogy neki napsütés kell, azzal meg nem tudok szolgálni... :-(( 

 

Előzmény: gcscott69 (5783)
gcscott69 Creative Commons License 2019.02.28 0 1 5783

Szia Dömmm!

Majd ránézek én a Fb-oldalukra, de nem hiszem, hogy előrébb jutok Nálad.

A névnapom április 18.

A kukacvirág az mi az? Más néven a porcsin rózsa????

A Freddie naggggggyon jó :-D.

Előzmény: Dömmm (5778)
gcscott69 Creative Commons License 2019.02.28 0 0 5782

Szia Bátyus! A Delilah az biztos, arra fejből emlékszem. Mostanra találtam meg az oldalhoz a jelszavamat, ha lesz egy kis időm, végigpörgetem, mert még 2 vagy 3 rémlik. Egyébként csak úgy unalomból fordítgattam még akkor, amikor hivatalosan dolgoztam, és annyira nem volt munka, hogy két kapura unatkoztam hónapokig. 

Előzmény: johnny37 (5757)
Dömmm Creative Commons License 2019.02.28 0 0 5781
hello26 Creative Commons License 2019.02.28 0 0 5780

Utólagos jóváhagyásoddal azért én is megnéztem, és van bennem némi bizonytalanság.

A macska korábban úgy megkarmolta a gazdáját, hogy a kiserkenő vérét testes kehelyben fogta fel.

(Qrrrvára utálnám, ha Miska bármelyikünkkel ilyesmire vetemedne! Aznap láttuk egymást utoljára, ami ebből tőlem függ!)

 

A folytatás nekem azt sugallja - de ezt majd Johnny vagy megcáfolja vagy megerősíti -, hogy a vers végén a gazda meghótt!

 

"Most vánkosomon fekszem, körülöttem mindenféle tálak,
rajtuk mécsesek égnek, háromlábú vékony állványokon állnak.

De két csukott szemhéjam alatt, mint a fehér bél a töretlen dióban, ragyogóbb mécsesek égnek,
dél-papja értük és helyettük alszik, az arca lisztes, a homloka kő, kilenc mély bók a nevének."

 

Lehet, hogy vérmérgezést kapott a cuki cicus koszos karmocskáitól???

Előzmény: Dömmm (5775)
Dömmm Creative Commons License 2019.02.28 0 0 5779

Ha lesz valami reakció, referálni fogok.

Előzmény: hello26 (5777)
Dömmm Creative Commons License 2019.02.28 0 0 5778

Pandácska, szia,

 

ércsük....

 

Tetszik, hogy elbeszélgettél Pankával.... :-))) Gondolom, mélyen magába szállt ezek után... :-)))

Sajnos, nekem nincs kertem, de még erkélyem sem - a folyosói ajtómon ül 3 virágláda, oda szoktam tenni minden tavasszal valamilyen egynyári virágot, ami kibírja, hogy oda soha nem süt a nap. Eddig nálam a begónia vált be leginkább, szépen virágzik és késő őszig virítani szokott.

Árvácska rövid ideig marad meg, kukacvirág semeddig, büdöske is rövid ideig. A virágosnál nézgelődöm mindig, hogy mijük van, és mi az amelyik nem ragaszkodik a naphoz, meg viszonylag rövid a gyökérzete.

 

Másegyéb:

Te mikor tartod a névnapodat?

A szülinapod nyáron van, azt felírtam.:-))

 

Előzmény: gcscott69 (5754)
hello26 Creative Commons License 2019.02.28 0 0 5777

Majd  számolj be róla - igaz, én tavaly e-mailben írtam meg a véleményemet, amivel enyhén szólva nem a glóriát igazítottam a fejükre, de azóta se válasz, se hírlevél, és Mesi is felszívódott, mint egy vakbéltünet!

Már azt kell gondolnom,  kizárólag a kutyákra van kapacitásuk fókuszálni, a 2 lábú, látó, de kölyöknevelést nem vállaló emlősök egyáltalán nem érik el az ingerküszöbüket.

Előzmény: Dömmm (5773)
Dömmm Creative Commons License 2019.02.28 0 0 5776

Baráthegyiéktől kidőltem, már akkora a fejem, mint Bullterrier Medikéé - úgyhogy most, azt hiszem, megyek a kedvenc krumplimmal sétálni....

 

 

 

 

 

Előzmény: Dömmm (5772)
Dömmm Creative Commons License 2019.02.28 0 0 5775

Drága Johnny,

 

ezt direkte Neked zsákmányoltam:

 

https://www.youtube.com/watch?v=yFWDWKfYRSI

 

 

Dömmm Creative Commons License 2019.02.28 0 0 5774

Jelölések élelmiszereken:

    (Nem árt ismerni őket...)

 

Dömmm Creative Commons License 2019.02.28 0 0 5773

Baráthegyiék - nnnnna, most a normál oldalukon is írtam nekik, lehet, hogy ezek után velem is megszakítják a kapcsolatot? :-(( 

 

Dömmm Creative Commons License 2019.02.28 0 0 5772

Hello,

 

sajna, akármennyire irritál és akármennyit idegeskedsz miattuk, bele kell törődjél, hogy reménytelen társaság. Volt, hogy a facén írt privát üzimre sem kaptam választ.

És hiába töltök órákat a face oldalukon a keresgéléssel, akkor sem jutok semmire.

És messze nincsenek minden áldott nap szabad óráim egy ennyire eredménytelen melóra... :-(( 

 

Előzmény: hello26 (5771)
hello26 Creative Commons License 2019.02.28 0 0 5771

Tudom, én vagyok a lökött, hogy ezen izgatom magam, de egyrészt a témában a magam tehetetlensége, másrészt az ő ebbéli bénázásuk irritál.

Nem kicsit.

Nagyon.

Előzmény: hello26 (5770)
hello26 Creative Commons License 2019.02.28 0 0 5770

Köszi, a normál oldalukon tegnap én is.

 

Ha jobban értenék egy honlap kezeléséhez - csak az alapítványunkét csináltam meg és szerkesztettem, frissítettem rendszeresen évekig, de az egy elég egyszerű konstrukció volt -, önkéntesként elvállalnám a honlapjuk napra készen tartását. Ámbár könnyen lehet, hogy a baj eredete ott van, hogy a felrakandó anyagok: fotók, infók, dátumok, előrejelzések, tervek nem állnak rendelkezésre hozzá, akkor meg minden hiába...

Előzmény: Dömmm (5768)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!