Keresés

Részletes keresés

íaysx Creative Commons License 2014.12.29 0 0 895

Szia, remélem azért sikerül befejezni a sorozatot. Mappát az alábbi elérhetőségeken tudsz rendelni 2.490- Forintért a Hungaropress sajtóterjesztőtől.

 

Keresd Berregi Annát, nagyon segítőkész, de már szerintem csak új évben lesz lehetőséged.

+36 1 348 4066

banna@hungaropress.hu

Előzmény: Csíbor80 (894)
Csíbor80 Creative Commons License 2014.12.27 0 0 894

Sziasztok építkezők. 

Nagyon leült a topik. Elmúlt a karácsony gondolom mindenki a családjával volt elfoglalva.

Én is sajnálattal értesülte arról, hogy heti lap lesz a kiadványból, de valahogy megpróbálom végigvinni, ha már idáig eljutottam. 

Ma szereltem össze a modellt a felkerül az Uránusz is. Sajnos a bolygókarok lógása nálam is látványos, de majd kitalálok rá valamit. 

 

Még korábban felvetem levélben a kapcsolatot a kiadóval, avégett, hogy szükségem lenne a 3 db mappára az újságok tárolása végett, de sajnos nem találtam nyitott fülekre. Ezidáig nem válaszoltak. 

Ha esetleg lenne valakinek eladó mappája azt szívesen átvenném tőle. 

 

További jó építkezést, és kellemes ünnepeket nektek. 

tucsi54 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 893

Szia Csopi!

 

Sajnálom, ha kiszállsz. De az jó ötlet, hogy ha nem bírod anyagilag, akkor az utolsó számokat még érdemes megvenni: motortartó, lábak, motor.

 

Előzmény: Csopi79 (892)
Csopi79 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 892

"Lesz-e tovább? Sajnos jelen állás szerint nem, mert a kiadónak nem tetszettek az eladási statisztikák, ergo kevesen veszik az újságot. "

 

Majd ezek után, hogy hetilap lesz, biztosan többen fogják venni. Nem értem a logikát.

 

Személy szerint az utóbbi két számot sem vettem meg, készülök a karácsonyra, már ez is sok nekem...

 

Sajnos úgy fest, kiszállok a dologból, nem tudok havi 10 rongyot áldozni rá, pedig jó lenne már befejezni. Sajnos ebben az is szerepet játszik, hogy januártól kevesebb bevételből gazdálkodhatom... Na de ez személyes dolog, nem akarlak traktálni benneteket vele. Még meglátom mi lesz, lehet a végén a motorba beruházok és akkor lesz egy "kis" modellem, kisebb tartóoszloppal, de forogni fog...

 

További jó építkezést kívánok Mindenkinek!

 

Ja és Kellemes Ünnepeket!:)

 

Üdv: Csopi79

Előzmény: íaysx (886)
tucsi54 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 891

Fordulj a Hungaropress kiadóhoz.

Előzmény: Pint86 (890)
Pint86 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 890

Sziasztok!

 

Sajnos a naprendszer modell 31-es példányának megjelenésekor külföldön tartózkodtam és nem tudtam megvásárolni. Ha valaki tudna segíteni beszerezni ezt a számot, nagyon hálás lennék érte. 

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Skywalker84 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 889

Sziasztok,

 

Sikerült megoldanom a Szaturnusz tartótengely ferdeségét. Gondoltam leírom ide a megoldásom - ami nem is igazán megoldás hanem inkább tapasztalat - hátha hasznos lesz másnak is. Lényegében én voltam figyelmetlen, de őszintén szólva nem kellene hibának lennie annak amit elkövettem.

 

 

A lényege csak annyi, hogy a fogaskerék szendvicsben lévő gyűrű-t fordítva tettem fel (felcseréltem a tetejét az aljával). Elméletben mindegy hogy merre áll, de úgy látszik a gyakorlatban mégse mindegy. Szóval azt az egy elemet megfordítottam és most már természetétől fogva kicsit a felső fogaskerék felé áll a tartó tengely.

 

Remélem másnak is hasznos lehet ez a kis tapasztalat :).

 

Ha az ünnepekig nem írnék, akkor Boldog Karácsonyt, Boldog Újévet és az amatőr csillagászoknak a jelenleginél felhőtlenebb eget kívánok :)!

tucsi54 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 888

A Nap-Föld-Hold modell engem már nem igazán érdekel.

Összeszerelése bonyolultabbnak tűnik.

Helyem sincs, ahol díszeleghetne. 

Valószínűleg nem rendelném meg akkor sem, ha kiadnák Mo.-on.

tucsi54 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 887

Még a modell indulásakor írtam, hogy én már boldog lennék, ha a Szaturnuszig eljutna a kiadás. Eddig már eljutottunk. Én már boldog vagyok. Persze szeretném befejezni a teljes modellt, de a lényeg már megvan. A szabad szemmel látható bolygók helyzetét egyszerűen leolvashatom a modellből. A bolygók égi mozgása is könnyen szemléltethető.

Előzmény: íaysx (886)
íaysx Creative Commons License 2014.12.04 0 0 886

Sziasztok, felhívtam ma a Hungaropresst és nincsenek jó híreim...

 

A sorozatot nem lehet a megszokott ütemben folytatni, mert a kiadó, az utolsó szám megjelenése után legfeljebb 2-3 hónapig hagyja a Hungaropressnél a megmaradt számokat, azután visszakérik. Mivel eredetileg szeptemberben lett volna vége a sorozatnak, így az bőven túl csúszna a 2-3 hónapon. Szóval akinek gondot okoz a heti megjelenés annak sajnos ez nagyon nem kedvez.

 

Aztán kérdeztem, hogy a külföldi gyakorlathoz hasonlóan fogunk e kapni mi is DVD-t. Sajnos nem, mert a kiadó az egyes országokba más más séma szerint adja ki az újságokat.

 

Lesz-e tovább? Sajnos jelen állás szerint nem, mert a kiadónak nem tetszettek az eladási statisztikák, ergo kevesen veszik az újságot. Utána fog érdeklődni a hölgy a Nap Föld Hold modellnek, de nem lát rá sok esélyt, hogy nálunk piacra dobják... :( Kár mert engem érdekelne az is. Kérdeztem, hogy tudnak-e segíteni a beszerzésében, de sajnos az sem megy. Azt javasolta rendeljük meg a kiadótól közvetlenül, ami azért gáz szerintem, mert egybe ki kell fizetni és mivel külföldről jönne még húzós szállítási költséggel is jár... :(

 

Nos így állunk... Lesz ennél jobb is bízom benne! Csak pozitívan! :)

tucsi54 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 885

Megbízható az infó. A Hungaropress honlapján szerepel:

 

http://www.hungaropress.hu/epitsd_fel_a_naprendszer_modelljet.php

 

"Kedves Előfizetők!

Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy a 37. megjelenési számtól, január végétől a sorozat hetente fog megjelenni, így az előfizetői kiküldések is gyakoribbak lesznek.
A sorozat utolsó, azaz 52. száma várhatóan 2015. május 6.-án kerül majd a boltokba. Kérdés esetén kérjük hívja előfizetési ügyintézőnket a 348-40-61 telefonszámon.

Üdvözlettel:

Hungaropress Kft"

 

 

Remélem, hogy akiknek ez anyagi gondot okoz, azok az eredeti ütemben előfizethetnek a maradék számokra.

Előzmény: Kovács főtörzs (884)
Kovács főtörzs Creative Commons License 2014.12.03 0 0 884

Szia

Biztos, hogy hetilap lesz?

Honnan van az infó?

Nem örülnék neki, így is nehéz már kigazdálkodnom az árát, úgy meg szinte lehetetlen lenne. 

De akkor hagyjam félbe? Grrr, most mérges vagyok.

Előzmény: Csopi79 (882)
íaysx Creative Commons License 2014.12.03 0 0 883

Nem tűnt offnak.. Pénzügyi szempontból nekem sem tökéletes ez a variáció, bár nálam még belefér... Remélem te is be tudod majd fejezni a modellt. Örülnék, ha minél többen lennénk... :D

Előzmény: Csopi79 (882)
Csopi79 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 882

Sziasztok!

 

Örülök, hogy feléledt a fórum és új arcok is vannak.

 

Annak viszont kevésbé, hogy jövő évtől hetilap lesz. Az már nekem egy kicsit sok. Gondolom úgy gondolja a kiadó, hogy aki eddig építette, az már úgyis belemegy ebbe, ha eddig eljutott, nem hagyja abba. Jó lett volna ezt az elején tudni. Az a pár hónap (május augusztus helyett) már mindegy lett volna. Na de ez az én véleményem... majd kitalálok valamit... Meg nem off-olni akartam még mielőtt annak tűnne! :D 

íaysx Creative Commons License 2014.12.02 0 0 881

Érdekes, nekem a Szaturnusszal pont semmi problémám sincsen. Előtte a Jupiter tartókarja lógott, de könnyen hajlítható, így nekem ez volt az egyszerűbb megoldás.

Előzmény: Skywalker84 (879)
tucsi54 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 880

Szia Skywalker!

 

Ha nem akarsz hajlítgatni, akkor a kar és az alatta lévő fogaskerék közé szoríts be valamit (pl. a karhoz adott fekete műanyag merevítőből kivágott kis darabot). A kar és a fogaskerék együtt mozog, ezért ez a megoldás nem gátolja a modellt a mozgásban,de megemeli a kart.

 

Jó bütykölést! :o)

Előzmény: Skywalker84 (879)
Skywalker84 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 879

Sziasztok,

 

Csak gondoltam bejelentkezek hozzátok a fórumba. Elejétől kezdve veszem a magazint, építem a modell-t és követem a fórumban lévő fejleményeket.

Örülök, hogy folyamatosan vannak post-ok és hozzászólások. Sokat segítettetek eddig is, mert néha elakadtam a modellel és mikor például akadozott a modell itt találtam megoldást hozzá.

 

A legújabb hírnek is örülök, hogy a következő évtől hetente lesz magazin. Remélem ez nem azt jelenti hogy gyorsan le akarják zavarni, mert nincs elég érdeklődő :(.

 

Ja igen ha már itt járok egy kérdés:

 

A Szaturnusz nekem is nagyon lóg a többi bolygóhoz képest és a lentebb írt megoldások nem nagyon értettem. A karon nem szeretnék hajlítgatni, hátha anélkül is egyenesbe lehet hozni valahogy. Van valami ötlet?

 

Előre is köszi.

 

Üdv

íaysx Creative Commons License 2014.11.30 0 0 878

Remélem én is, hogy mindenki fogja tudni folytatni! Még szerencse, hogy kalkuláltam ezzel az elején...

Tucsi baromi jól néz ki a modelled, bárcsak én is már felszerelhettem volna az Uránuszt! Nekem csak Januárban lesz rá lehetőségem. 

Előzmény: tucsi54 (876)
tucsi54 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 877

Felkerült az Uránusz gumigyűrűs rögzítéssel:

 

  

tucsi54 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 876

Ez nekem is jó hír! :o)

Remélem nem sokan lesznek olyanok, akiknek ez túl nagy anyagi terhet jelent, és e miatt kell abbahagyniuk a gyűjtést.

Előzmény: íaysx (875)
íaysx Creative Commons License 2014.11.29 0 0 875

Most olvastam a Hungaropress oldalát és jó hírrel szolgálnak. Januártól a 37. szám után hetente jelenik majd meg az újság, ami azt jelenti hogy májusban már meg is leszünk... Jippíííí :D :D

íaysx Creative Commons License 2014.11.29 0 0 874

Szia Tucsi, végül úgyis megveszem, de mégsem akartam egyből beleugrani, gondoltam hátha... a következő csomaggal kérek is két mappát, valamibe bele kell tenni az újságokat... :) Januártól meg intenzíven elkezdek érdeklődni, hogy lesz-e folytatása a sorozatnak! :D (Nap Föld Hold)

Előzmény: tucsi54 (873)
tucsi54 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 873

Szia íaysx!

 

Egy magazin árából megvan a mappa. Ha már belevágtunk a modell gyűjtésébe, akkor már + 2 magazint is meg lehet venni. Bár lehettek volna olyan gálánsak, hogy a mappát az előfizetőknek ingyen adják. Nagyobb baj az, hogy én már 1 hónapja átutaltam a mappa árát is, mégsem kaptam meg,csak a magazinokat. Írtam a Hungaropressnek, hogy mikor kapok mappát is? 

Előzmény: íaysx (870)
tucsi54 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 872

Sziasztok!

 

Ma megjöttek a 31.-34. számok.

Buherálva már felszerelhetem az Uránuszt.

 

akovacs1 Creative Commons License 2014.11.21 0 0 871

Üdv!

Nekem az 1-es és a 2-es szám bontatlanul van. Szívesen megválnék tőle minimális összegért. Vácott található.

íaysx Creative Commons License 2014.11.20 0 0 870

Tegnap megkaptam 33-ig a részeket, ma délután építkezés lesz. A mappa még mindig drága, nem tudom, hogy vegyek-e... Esetleg tud valaki olcsóbban?

rencsike76 Creative Commons License 2014.11.14 0 0 869

Sziasztok Eladnám az Építsd fel a naprendszer modelljét újságaimat 1-20ig BONTATLAN csomagolásban lehetőleg egyben ár 27000FT ért  tel 0620 5311-425 bármikor hívhattok.

 

Kicsike85 Creative Commons License 2014.11.05 0 0 868

szente.nikolett@gmail.com

Előzmény: miliczke (867)
miliczke Creative Commons License 2014.11.04 0 0 867

Írj már egy e-mail címet és ott majd írok! :)

Előzmény: Kicsike85 (866)
Kicsike85 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 866

Előre utalással persze elpostázom. 

Előzmény: miliczke (865)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!