Keresés

Részletes keresés

springmill Creative Commons License 2008.10.09 0 0 479
Röviden: magában foglalja.

Sőt ez maga a "gázszámla", idézek:
I. Cél:
Ez az előírás szabályozza a kazánházban üzemelő fűtő- és melegvíz előállító berendezés
működéséhez felhasznált gázdíj tulajdonosok közötti fogyasztásarányos megosztását.
Előzmény: cufy2 (478)
cufy2 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 478

 

Sziasztok!

 

Abban kérném a segítségeteket,h tudja e valaki,h ez a Kommunális díj magában foglalja a fűtést vagyis a gázt havi szinten vagy még ezen felül jön arról is számla??

Előre is köszi!

Iza104 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 477
A Zsomborban 260 cm, gondolom az Andorban is.
Előzmény: fluor-i (476)
fluor-i Creative Commons License 2008.10.06 0 0 476

Először is köszi mndenkinek a válaszokat!

 

Lenne még egy kérdésem: Meg tudjátok mondani mekkorák a lakás belmagasságok az Andor-ban, persze a Zsombor is jó mert gondolom egyforma lehet? 

springmill Creative Commons License 2008.10.04 0 0 475
Tavasz végéig igen.
Előzmény: Iza104 (474)
Iza104 Creative Commons License 2008.10.03 0 0 474
Nem olvastam el a papírt. Ez azt jelenti, hogy havi 12 ezret kell fizetni gázátalányra?
Előzmény: springmill (473)
springmill Creative Commons License 2008.10.03 0 0 473
A kommunális részletes leírását a Kommunális Elszámolási Rend tartalmazza, amit késve, 24-én késő este dobtak a postaládákba. Ha nincs meg, kérheted a közös képviselőtől, pl. e-mailben.

A nem túl jó név mögött a gázfogyasztásaink fizetésének számítási módja van. A számolás alapja egy lakás előző évi fogyasztása. Mivel ilyen nálunk még nincs, ezt a némileg túlméretezett átlagos fogyasztást szavaztuk meg. Amikor tavasszal a kazán el lesz zárva, akkor ki lesz számolva a hőmennyiség mérők és a melegvízórák alapján a pontos fogyasztás és az elszámolási rend alapján utólag egyenlegezés lesz. Aki kevesebbet fizetett kiegészíti, aki túlfizetett eldönti hogy visszakéri, vagy őszre bent hagyja...
Előzmény: Iza104 (466)
901 Creative Commons License 2008.10.03 0 0 472
Ennyi pénzért valami normális ajót, normális zárral kellett volna adniuk. A jelenlegi helyzet több mint szánalmas......
Előzmény: Iza104 (471)
Iza104 Creative Commons License 2008.10.03 0 0 471
Asszem 3-6 m2 között mozog a tárolók nagysága. Az ajtó nem vacak szerintem, de a zárat ki kell cseréltetni rajta. A tető megoldás a betonvasakkal tényleg gáz. Az meg még nagyobb gáz, hogy nem tudok velük mit csinálni, hiába vergődöm, akkor sem fogják lecserélni, mert szerintük jó az, és egyébként is ez felel meg a tűzvédelmi előírásoknak. Nem vagyok boldog...
Előzmény: fluor-i (469)
901 Creative Commons License 2008.10.03 0 0 470

A Zsombor utcáról tudok nyilatkozni. Ott a tárolók kb 300 ezer/m2-áron mentek. Ehhez még jön az illeték is és egyéb ktg. Lehet venni külön is. Viszont, ha az Andorban is olyan botrányos minőségben csinálják meg, akkor egy fillért nem ér az egész. Vacak ajtó, a tetején pedig rozsdás vas van. Szóval ennyi pénzért botrányos amit nyújtanak. Személy szerint örülök, hogy nem vettem

Előzmény: fluor-i (469)
fluor-i Creative Commons License 2008.10.03 0 0 469

Köszi 901!

 

Meg tudjátok mondani esetleg, hogy kb. milyen árban vannak a tárolók, mekkorák (hányszor hány méter), lehet-e külön venni garázsbeálló nélkül és van-e egyáltalán valami értelme mert idáig csak rosszakat hallottam róla!?

Előzmény: 901 (468)
901 Creative Commons License 2008.10.02 0 0 468
Nincsen rá lehetőség, mivel nincsen gáz a lakásokban......
Előzmény: fluor-i (467)
fluor-i Creative Commons License 2008.10.02 0 0 467

Sziasztok Újbudások!

 

Remélhetőleg hamarosan Andor utcai lakosok leszünk az édes kis Feleségemmel.

 

Egy konkrét kédésem lenne:

Tudja valaki hogy van-e arra lehetőség, hogy gázfőzőlapot szereljünk fel a konyhában? Persze nem palackos megoldásra gondolok. :)

Iza104 Creative Commons License 2008.10.02 0 0 466
Mi az a kommunális díj? Azt mikor kell fizetni?
Előzmény: springmill (465)
springmill Creative Commons License 2008.10.02 0 0 465
Picit tehát bővebben: Természetesen lesz majd jegyzőkönyv ill. hangfelvétel is készült (ami a jegyzőkönyv melléklete lesz.) UniCreditnél nyitunk számlát. A garázs takarítás és világítás árát lejjebb tornászták (én nem...), a beléptető szőnyegnél meg elvileg ígért a közös képviselő "szőnyeg megoldási próbákat". Ezt még majd pontosítani kell, hogy hogy lesz. Lejjebb lett tehát véve a garázs havi közös költség díja, ami lehet hogy gond lesz télen a rámpa fűtése miatt (is), de majd meglátjuk. Emiatt a közös költség is kevesebb lesz, mint ami a tervezetben van. Év elején újabb közgyűlés, úgyhogy majd korrigálunk, ha kell. (Mivel a gázár növekedése finoman fogalmazva erőteljes, nem kevésbé az elektromos áramé, szerintem kevés lesz a közös költség.) Lesz ezentúl a bejárati ajtón kívülre szórólaptartó, ahova dobálhatják, lesz tükör a garázsfeljáróhoz. A kommunális díj 50 négyzetméterig 10e, felette 12e forint. Fűtési szezon végén lesz tehát az utólagos pontos elszámolás.
Előzmény: TopicTomi (464)
TopicTomi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 464
Szia Springmill, nagyon köszi előre is, ha írsz pár sort részleteiben!
springmill Creative Commons License 2008.09.30 0 0 463
Szia!

Röviden: az SZMSZ elfogadása nem sikerült, mert amire odáig jutottunk, nem volt már jelen 50%, így a írásos szavazás lesz. Minden mással sikerült dűlőre jutni. A részletekre most nincs időm, ha nem írja meg senki, hamarosan összefoglalom szívesen.
Előzmény: TopicTomi (462)
TopicTomi Creative Commons License 2008.09.29 0 0 462

Sziasztok!

Sajnos nem tudtam ott lenni a gyűlésen, külföldről nehéz pontosnak lenni, főleg, ha a légitársaság képtelen elindítani időben a gépet. Na mindegy, már kidühöngtem magam. Borzalmasan érdekelne, hogy mi volt a közgyűlésen, kérlek röviden valaki foglalja össze! Az még jobb, ha azt is megírjátok, mi lesz, mire lehet számítani... Köszönöm előre is!

springmill Creative Commons License 2008.09.27 0 0 461
Lenne értelme, ha lentről jól látható lenne (bekanyarodás előtt!!!). De mivel sikerült a plafon alá tenni, normál autóból még fentről picit látni lehet, ha nagyon lehajol az ember. De amikor mész már le, akkor túl későn látni. Magasabb kocsiból meg végképp nem lehet fentről látni.

A tükör is kellene, mert mindkét irányból jövőnek segít és nem is romlik el. Lejjebb kell rakni a lámpát és kell a tükör. Ja, és a "Vigyázz Autó" feltűnően lógjon ki a járda fölé. Mondjuk piros színnel, még grafikusan is ábrázolhatná, az még feltűnőbb. Ilyen tábla gyártatása nem túl drága, megérné.
Előzmény: 901 (460)
901 Creative Commons License 2008.09.27 0 0 460
A villogónak semmi értelme nincs. Nem is értem, hogy minek lett felszerelve. Vagy egy tükör vagy semmi.
Előzmény: kiszmatka (459)
kiszmatka Creative Commons License 2008.09.27 0 0 459
A villogó jelzőlámpa szerinem felesleges, mert csak akkor villog amikor a garázskapu fel vagy le mozgásban van. Az meg minek? Többet érnénk egy domború tükörrel a sarokban.
Előzmény: springmill (458)
springmill Creative Commons License 2008.09.27 0 0 458
A tűzjelző nem elromlott, mint megtudtam, hanem szereltek fel a garázskapuhoz egy "nyitásjelző lámpát". A tűzoltókról sem tudom persze biztosra, hogy jött-e vagy sem, de mi nem láttuk őket. További részleteket a közgyűlésen.... (lesz miről értekeznünk, azt biztos).
Előzmény: springmill (457)
springmill Creative Commons License 2008.09.26 0 0 457
A vészjelzés a tűzjelző volt. Igaz hogy elromlott, és valójában nem volt tűz, de mivel senki nem jött elő a házból, a tűzoltók sem jöttek ki, "akár le is szereltethetnénk, nem"? Addig sípolt, míg a gondnok ide nem ért és le nem kapcsolta. Vicc az egész.

A garázskapuról nem tudok, de "biztos mi vagyunk a hibásak megint"....
Előzmény: kiszmatka (456)
kiszmatka Creative Commons License 2008.09.26 0 0 456
Tudja valaki, hogy délután mi volt ez az eszeveszett vészjelzés a házban? Olyan erős sípoló hang volt fél óráig, de senki nem jött elő a házból.
A garázskapu megint nyitva volt, se a távkapcsolóval, sem a kapu melletti kapcsolóval nem lehetett leengedni.
Muszáj itt minden nap történni valaminek?
Iza104 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 455
Ok, akkor nem aggódom. Már egyébként hívtak is, hogy szóltak az UPC-nek, hogy szedjék ki a kábelemet a szekrényükből és délután jönnek, hozzák a dekódert. Igazad van, ha nagy hó lesz, akkor legalább előveszem a hónapok óta rakosgatott könyveimet, és jól kiolvasom őket. :-)

A bűzelzáróról mondtak valakinek valamit érdemben? Most hogy egyre több időt töltök a lakásban, egyre jobban zavar...
Előzmény: giselle06 (454)
giselle06 Creative Commons License 2008.09.26 0 0 454
szia, estefelé tudom megadni a számot, mert otthon van a pasi névjegykártyája.Egyébként hozzánk kábelen jön, a központi adó lehet, hogy műholdas, de nyáron nálam minden további nélkül üzemelt a legnagyobb viharban is.Ha nagy hóban (ami nem valószinű, hogy lesz) nem fog üzemelni, akkor majd a jó meleg lakásban alszunk egy jó nagyot, persze, ha üzemelni fog a fűtés. 
Előzmény: Iza104 (453)
Iza104 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 453
Közben én is az Antenna Digital mellett döntöttem. Elvileg holnap jön egy ember feltérképezni, hogy működik-e a dolog... Engem csak az aggaszt, hogy ez műholdvevős cucc, és azt hallottam, hogy az időjárás befolyásolhatja a minőséget (nagy eső, hó)... De majd meglátjuk. UPC-ék nekem se nagyon szimpatikusak. Azért, ha megadod azt a számot, az jól jöhet. Köszi előre is.
Előzmény: giselle06 (452)
giselle06 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 452

Iza,

én az Antenna Digitallal kezdtem, nagyon rendesek, percek alatt bekötötték, miután

jól összeszólalkoztunk a UPC-vel. Mivel az egész rendszert eredetileg az Antenna épitette ki a házban, a szemét, rabló UPC egyszerüen fölé telepedett egy kredenccel, és az összes lakó madzagját behuzta magához.Ugy kellett kiverekednem magam tőlük. Már az előző helyen kezdtem velük, de nagyok erőszakos banda, ugyhogy hamar otthagytam őket.Az Antenna ráadásul digitálisan ad, az első dekoder ingyenes, mivel nálam 2 TV van, a második volt 900Ft volt.

Tökéletes a kép, és ráadásul olcsóbb, mint a UPC. Ha gondolod, előásom a főpasi telefonszámát.  

moli40 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 451
Köszönöm, majd megnézem a postaládát, mert tegnap még nem láttam benne.
Előzmény: springmill (450)
springmill Creative Commons License 2008.09.25 0 0 450
Nos, rosszul fogalmaztam "közös költségbe" lesz benne, "kommunális díjként" lesz meghatározva. Tegnap este a közös képviselő cég bedobta a postaládáinkba az SZMSZ terv mellől lemaradt "Kommuniális elszámolási rend"-et, azt kell tanulmányoznunk.
Előzmény: moli40 (449)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!