Keresés

Részletes keresés

Güsziológus Creative Commons License 2015.04.01 -1 0 48873

Szent Márton gyalogos vándorút

(Via Sancti Martini)

 

Kóny - Lébény

 

A kezdet:

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=177112

 

A "vég"

http://www.turistautak.hu/poi.php?id=76

 

Az egyik legszebb, legváltozatosabb szakasz, Győrsövényház és Lébény között aszfalt:-(

Téli túra keretében jártam arrafelé (írtam beszámolót), az aszfaltos szakaszt kihagytam, Győrsövényház és Győr között közvetlen autóbuszjárat van.

Sőt.

A megálló mellett egy jó kocsmát is találunk, igaz, mindez nem az útvonalon van.

 

Lébény templománál találkozik a két zarándokút innen jó darabig fonódik az útvonaluk.

Közlekedési probléma nincs, Lébény és a vasútállomás között helyi buszjárat is van, igazodik a busz a vonat menetrendjéhez.

 

Végül az itiner:

Előzmény: Güsziológus (48842)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.01 0 0 48872

A Táncoló Kecskében 2009-ben aludtunk először, azóta is visszajárunk oda, megszerettük a helyet.

Ha nem lenne picit felturbózva azt is mondhatnám hogy egy régebbi garniszálló színvonala, mert valójában nem nagy szám, de nekünk valamiért bejön.

 

A konyhája jó, de a kapacitása véges, egy szakács és egy kisegítő van, reggelit, vacsorát adnak az árban, a reggeli az szerény svédasztal szokott lenni, a vacsora menü.

Kértünk már párszor a la carte is, azok mindig nagyon finomak voltak (mátrai borzaska, palóc szelet) Palócgulyásra nem emlékszem.

 

A kávé és teakínálata pazar, erre épül a hely gasztronómiai attrakciója, lásd Táncoló Kecskék mondája.

Röviden: igen, ajánlom.:-)

Kilátó Vendégházat nem ismerem.

 

A felújított kilátó megtekintését ne add fel, nem tudom hogy nyitva lesz-e, de ha nem akkor sem lehetetlen próbálkozni, ha van ott valaki, nekem is sikerült.

Hajrá! :-)

 

 

Előzmény: Ttlosz (48868)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.01 0 0 48871

"de azt senki ne várja tőlem, hogy mosolyogva szívembe zárjam a negatívumokat és azt mondjam, hogy nincsen semmi baj."

 

Igen, igazából ezen szoktam kiakadni én is, amikor valaki konzekvensen kijelenti, hogy a szemlélővel van a baj, nem a szemlélt dolgokkal. (Bónusz hibám, hogy nekem pl. a Cserehát nem is tetszik, és nem a cigányok miatt. :) )

Előzmény: V43 1279 (48870)
V43 1279 Creative Commons License 2015.03.31 0 1 48870

Én is nem régen jártam be ezeket a részeket, szintén egyedül és fotózva. Nekem sem törtek az életemre, tavaly Mátraverebélyen 2 kisebb kutya akart megtámadni (ez mondjuk nem a hely hibája, de ha nem lenne egy putri akkor kisebb valószínűséggel lennének kóbor kutyák),  Bódvaszilason a helyi barnás börű gyerekek próbáltak csokit kunyerálni tőlem sikertelenül.Putnokot meg a főúttól felfelé örültem, hogy elhagytam, elég lehangoló látvány. Abaújszolnokon meg az utcán mászkáló cigány nagycsaládról meg pár fiatalról sem a feltétlen bizalom jutott az eszembe.

 

Egy szó mint száz: szép helyeken megy ezeken a részeken is a kék, de azt senki ne várja tőlem, hogy mosolyogva szívembe zárjam a negatívumokat és azt mondjam, hogy nincsen semmi baj.

Előzmény: garass (48768)
hadidoki Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48869

"Itt biztosan valami erős, hátrafelé exponenciálisan táguló félelemhullám sugárzott belőlem, azt érezhette meg ez az értelmesnek nem mondható csúcsragadozó :D"

 

Ha egy ilyen mondat meg tud fogalmazódni benned, ne csodálkozz, ha sugárzik rólad az ellenszenv. Ezt pedig megérzik.  

Előzmény: Törölt nick (48808)
Ttlosz Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48868

Írásod már tavaly lementettem! Szép időd volt. Mi jövő héten mennénk, elnézve az időjárást - nálunk éppen ömlik az eső - sok jóra nem számítok, de azért reménykedem.

Gondoltam Galyatetőn "betolunk" egy palócgulyást. Említetted a Fogadó a Táncoló Kecskékhez nevű helyet, próbáltad, ajánlod? Kinéztem még a Kilátó Vendégház és Étterem nevű intézményt is. Kiegészítő programként a Péter-hegyese Kilátót jó lett volna megmászni, de ahogy olvasom még nincs megnyitva. A csillagvizsgálóba meg nem érünk oda időben.

Előzmény: Törölt nick (48866)
jzp2107 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48867

szerintem arra menj amerre jelzéseket látsz :-)

 

Mátra gerincen a régi K+ -on vezet (ezt majd pénteken tapasztalom meg élőben)

 

Mátraverebélytől a templom felé fogsz keveredni a lila máriával egyetemben, aztán a szentkút előtt ha mostanában mész gondolom még rátérsz a régi kékre, nem hiszem hogy 1-2 hét alatt befejeznék a szentkút felé terelést (szombaton negyedénél tartottak)

 

Alsótold Felsőtoldon október végén nem volt még semmi, bár akkor még Verebélyen se

Előzmény: Ttlosz (48864)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48866

Kihirdetésig a régi út szokott érvényben lenni, de ezt vannak akik jobban el tudják magyarázni nálam.

Én biztos hogy mennék az eddigi úton.

 

A Vércverés-felé való terelésről még ősszel írtam, pont elcsíptem az "aktust" sőt az azt megvalósító Kékes Turista Egyesület is az én fotóimat használta az albumjába ennek megörökítéséhez:

 

Az útvonal:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132154397&t=9012640

 

Fotók:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132433969&t=9012640

Előzmény: Ttlosz (48864)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48865

Van, de nyáron az is nagyon meleg. Télen szoktam olyat hordani :)

Előzmény: donjuan1984 (48861)
Ttlosz Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48864

Kicsit, nagyon le vagyok maradva, sajna, mindennel ami a Kéktúrán történt. Segítsetek, bár gondolom a következőket már számtalanszor megkérdezték.

Több mint félév kihagyás után jövő héten folytatnám az OKT kalandozást. Vörösmarty turista-háztól, Mátraverebélyig van tervezve egy menet. Itt változás van egy jó szakaszon. Ezzel nincs bajom, bár új leírás még nem készült, de a vátozásokról olvastam mindkét honlapon (a régin és az újon is) és a terkep.turistautak.hu honlapon is frissítve van a szakasz.

Viszont olvasom pl.: a bélyegzőhelyek fórumát és látom, hogy az ezt követő részeken, Mátraverebélyen is van változás, Alsótoldnál, Felsőtoldnál is, stb. Ezek a változások hol vannak deklarálva? Térkép, stb.? Ha már végleges, vajon miért nem tájékoztatják a nagyérdeműt a már említett honlapokon. Ez érdekelne.

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48863

Apropó Keszthely.

 

Paradox módon a kéktúra legvisszataszítóbb élménye nekem ehhez a városhoz kötődik, ehhez a kulturált, szép, balaton-parti üdülővároshoz.

 

Míg a fiúk aludtak átsétáltam egyik reggel a városon, hogy a panziós bélyegzője mellett legyen vasúti körbélyegzőnk is, és a vasútállomás várójába belépve egy nem kicsit vérző hajléktalan, és egy támadólag fellépő másik hajléktalan képe fogadott, rendőr akkor még sehol...

 

Nem akarom részletezni de a környékük már undorító volt a csata nyomai okán...

 

Más:

 

Tavaszi Széll, küldtem egy levelet, szokásos, nézd már meg légyszi! Köszi!

Előzmény: Tavaszi Széll (48851)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48862

Tavaszi Széll is azt szokott, mert amúgy rendkívül harcias kinézete van nékije! :-))

 

Az agresszív biológus... :-))

 

 

Előzmény: donjuan1984 (48861)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.03.31 -1 0 48861

Szerintem használj baseball satyeszt ha ilyen jellegű helyeken mész át :)) 

Előzmény: Törölt nick (48858)
HEV Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48860

Jót nosztalgiáztam a beszámolódon, ha nincs ez a mozgalom nem hiszem, hogy ezen a részen túráztam volna. Mivel Kaposvárról ide utazni azért időbe telik igy ezt a részt mi két szakaszban csináltuk. A Bari-hegyen mi is találkoztunk a kutyákkal egy állatbarát ember él ott kint sok befogadott kutyussal. Mi túrázunk Ő kutyákat nevel,senki sem lehet tökéletes :-)

 

http://hevesiz53.blogspot.hu/2011/11/balaton-kortura-14-szakasz.html

http://hevesiz53.blogspot.hu/2011/11/balaton-kortura-15-szakasz.html

 

Előzmény: Pulmy (48855)
Pulmy Creative Commons License 2015.03.31 -1 0 48859

     A tegnapi Balaton Kör részletes beszámolója, B.szentgyörgy és B.fenyves közt. A táv cca 33km és több mint 50%-ban jelzetlen útvonalon halad. Különlegessége a távnak a 15 km-es szakasz,ami a Nagyberken keresztül halad csatornák,árkok és nádasok közt.

   

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48858

...igen, ezt olvastam már, aranyos helyzet lehetett :)

Előzmény: Törölt nick (48854)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48857

Na igen, de muszáj, mert sűrű, drótszerű göndör hajam van, ha megnő egy centisre, szétvakarom a fejem, annyira melegem van alatta. Úgyhogy évek óta kopaszra vágom, akkor nincs gond. Amikor zajlott a szkinhead-korszak, akkor nem csináltam, mert Pesten az valóban mindenféle inzultusra adott volna okot. Akkor csak felnyírtam, amennyire lehetett. De azt hittem, 35 fölött már szabad kopasznak lenni, nem nézik nyikhaj nácinak az embert. :)

 

Másrészt még mindig ugyanaz a bajom: kinézet alapján harcra horgadva feljogosít bárkit bármilyen verbális vagy fizikai erőszakra...? Nem hinném. 

Előzmény: Törölt nick (48854)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48856

Ez biztos az öreg Ferencjóska volt, neki volt némi fogalma az uralkodásról, gyakorolta egy darabig. Én viszont maradok sarkos, az sokkal mozgalmasabb. :)

Előzmény: rozaa (48853)
Pulmy Creative Commons License 2015.03.31 -1 0 48855

   Tegnap a Bari-hegyen a zöldön egy tanyáról ránk is rárontott 4-5 keverék,de szerencsére 5 m-nél nem jöttek közelebb,mert ennyi dühödt döggel mit kezdjek? Ráadásul a "gazdi" ki is lesett a viskóbók,de egy szót sem szólt a kutyáira,FEHÉR ember volt..

 

   Úgy tudom ezekhez a dögökhöz Neked is volt szerencséd...

Előzmény: HEV (48841)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48854

Vazz, ne is folytasd!

Egy két lábon járó metakommunikációs bomba vagy, azt körül sem merem írni mit sugárzol! :-P

Majd rozaa elmeséli részletesen ha akarja, azért ő jóval okosabb nálam ebben. :-)

 

Inkább elmondom hogy alkatilag hasonlóak vagyunk, csak én ritkán vagyok kopasz. De előfordult már.

 

Viszont olyan is előfordult már hogy egy túra előtt direkt nem mentem el a fodrászhoz, -pedig már terveztem- nehogy félreértsék a kopaszságot, ezzel az aprósággal is odafigyelve arra hogy esélyt se adjak a konfliktusnak.

A kommunikáció 70-75%-a a szavakon túl zajlik, ezt nem lehet figyelmen kívül hagyni.

 

Egyetlenegyszer előfordult véletlenül hogy én is kopasz voltam, és a velem lévő fiam aki egy fejjel magasabb nálam, plusz a Klicsko méretű unokatesója is, hát ne tudd meg mi volt a cserhátsurányi kocsmában!

 

Semmi.

"Szó bennszakad, hang fennakad, lehellet megszegik..."

 

Ebben a leírásban írtam le részletesen akkoriban:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=127738929&t=9012640

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (48818)
rozaa Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48853

Valamelyik Habsburg mondta: "Onnan tudom, hogy jól uralkodtam, ha minden alattvalóm mérsékelten elégedetlen." Én szívesen lennék mérsékelten elégedetlen!

Előzmény: Törölt nick (48852)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48852

Ja, már(ai) azt hittem, csak ironizálsz... De még mindig azt hiszem :) Viszont megoldás valóban kellene erre a dologra, mert nagyon nem jó ez így. Csak az a baj, hogy senki sem tudja, mi lehetne az.

 

Rozaa: igen, én vagyok az egyik szélsőség, meg ezek szerint te a másik. Valóban a kettő között lenne valahol a megoldás. De olyan sose lesz, ami mindenkinek jó lesz :)

Előzmény: Tavaszi Széll (48851)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2015.03.31 0 2 48851

Nem hiszem, hogy értesz engem. Az általam javasolt településeken automatikusan megoldódna a bizonytalanabb természetjáró "Hogyan vészeljem át a cigánysort?" problémája. Ki emlékszik komoly etnikai konfliktusokra Hévízen? Csokit kéregető sárvári gyerekekre? Szabadon kószáló félvad kutyákra Zalakaroson? Kifehéredett ujjal a kését szorító természetjáróra Keszthelyen? :-)

Előzmény: Törölt nick (48849)
rozaa Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48850

Ha az Állatkert körül mászkálsz, akkor nem fogok megijedni. A többit meg vagy másfél éve is túlragoztuk, és ahogy elnézem, azóta sem közeledtek az álláspontjaink. Amit nem érzek bajnak. Az igazság - bármily szubjektív - a kettő között lesz.

Előzmény: Törölt nick (48839)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48849

Nem hiszem, hogy ez csak szegénységi probléma. Egy csomó mélyszegény székely faluban körül lehet nézni... 

Előzmény: Tavaszi Széll (48847)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48848

Nem is állítottam én ilyet. :-)

Előzmény: Jesper Olsen (48845)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2015.03.31 0 1 48847

Az alábbi problémák - amelyek egyébként ciklikusan megjelennek ebben a topikban is - megoldására azt javaslom, hogy a kéktúrák nyomvonalának kijelölésénél szerepet kapó összes létező és leendő bizottság mindenképpen vegye figyelembe, hogy az érintendő települések a mindenkori leggazdagabb 100 hazai település listáján legyenek. Tehát nagyon jó lenne, hogy a továbbra is joggal aspiráló Sárvár, Hévíz (te Jóisten, jártam itt a hétvégén, mindenki oroszul tanul), Zalakaros, Keszthely, vagy éppen Nagykovácsi mellett Telki, Csopak és Budaörs is felkerüljön a nyomvonalra. A krízishelyzetben lévő, gettósodó rozsdaövezeteket pedig kerülje el messzire a kék jelzés.

 

Aztán teljes joggal viselkedhetnénk úgy, mint Márai Budán élő nagybátyja, "aki arról volt híres Tabánban, hogy életében soha, egyetlenegyszer sem járt odaát Pesten. Gyanús volt neki.

 

Nem vagyok nagy ismerője a szmájliknak. Tessék ideképzelni egy kicsit keserű vigyort.

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48846

Jogos, igen, kevertem Pásztóval! És igen, oda nem kékezni járunk.

Előzmény: Tavaszi Széll (48844)
Jesper Olsen Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48845

De Pásztó nem esik útba a Kéken.

Előzmény: Tavaszi Széll (48844)
Tavaszi Széll Creative Commons License 2015.03.31 0 0 48844

Pásztó lesz az a Putnok szerintem. Nyikom nevű földrajzi helyet (konkrétan egy hegyet) én csak Pásztótól keletre, a Mátra nyugati részén ismerek. Amennyiben helyes a feltételezésem, akkor ez alapján valóban nem lehetett negatív tapasztalatod Putnokon. :-)

Előzmény: Törölt nick (48806)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!