Keresés

Részletes keresés

Bobby75 Creative Commons License 2005.05.06 0 0 359
Nikon 18-35/ f3.5-4.5 AF, IF, ED optika-33 ezerért.. Ezt adják még a 120-as D-100-hoz.
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.06 0 0 358
Hoppsz!

Pálvölgyi: E-300 Kit 240 ezer, E1 Kit: 230 ezer!!!!! Azér, ez elég jó árnak tűnik...:)
Előzmény: toth-abri (357)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.06 0 0 357

Bobby! Mi újság veled?

 

Más:

 

Nézegetem a dpreview-t, egy újabb aranyos amcsi bugyutaság. Sokan panaszkodnak (nos legalábbis ha nem sokan, néhányan) mostanában arra, hogy a Nikon legújabb profi gépe, a D2X fókuszával bajok vannak. (Megjegyzem, hogy amikor kipróbáltam a gépet Bp-en, ugyanezt tapasztaltam.) Jön az amerikai gáj 6000$-os szerkóval és beír, hogy baj van: a D2X-em életlen képeket csinál:

 

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1030&message=13381149

 

Beszúr egy linket is, ahol meg lehet nézni a képeket:

 

http://www.pbase.com/mstudio/d2x

 

Rögtön kiszúrja valaki, hogy a képek 1/10 és 1/15 sec záridővel készültek. Gondoljatok bele: 6000$-os cucc és azt sem tudja, hogy ilyen hosszú záridővel, állvány, vagy képstabilizátor nélkül nem lesz éles a kép.

 

Erre valaki azt mondta, hogy ez olyan, mintha vett volna egy Ferrárit, de azt sem tudja, hol a váltó az autóban! :-)

 

 

 

 

toth-abri Creative Commons License 2005.05.05 0 0 356

Figyelem!

 

Erre érdemes pályázni:

 

http://www.edigital.hu/palyazat/

toth-abri Creative Commons License 2005.05.05 0 0 355
A pálvölgyinél volt E-1-es, itt a telefonszámuk: 06-1-238-72-72. Tíztől nyitnak
Előzmény: Bobby75 (350)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.05 0 0 354

Nem hangzik rosszul, de mérlegelned kell, hogy a d100-as már 3 éves konstrukció! Nem biztos, hogy érdemes megvenned. Ráadásul objektíved nem lesz, ami főleg nagylátószögnél gond. Ha a d70-et vennéd, akkor a hozzá adott 18-70mm-es objektívet nagyon jó áran beszerzed. Persze a kit ára pl. az artworkphotonál 250ezer, ami még mindig sok. Ha megveszed ezt a D100-ast 120 ezerért, akkor a 18-70-es objektív még egy 100-as hozzá, bár mondjuk még így is csak 220ezernél tartasz. Végül is, ha nincs baja a gépnek kifejezetten jó vételnek tűnik. D100-asa van a keletmatyis fotósók közül Sipeki Péternek és Racskó Tibornak is.

 

Én a helyedben az Oly mellett maradnék, mivel már ilyen géped van/volt, mert ismered a márkát. De ha arra gondolok, hogy fotóriporter vagy, és így fontos a jó jel/zaj arány, akkor lehet, hogy Canont kellene venned. A 300D jó gép, bár kicsit butácska, és most olcsó is: 180ezer nagylátószögű objektívvel együtt (artworkphoto)!

 

Egyébként most a Westendben a Pálvölgyi fotónál láttam Oly 300-ast és az volt oda írva, hogy diákigazolvánnyal kedvezményes ár. Sajnos az ár nem volt feltüntetve, és nem is kérdeztem meg. De lehet, hogy érdemes felhívnod őket, elég korrektek.

Előzmény: Bobby75 (353)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.05 0 0 353
Nikonosok!

1 éves Nikon D100 + MB100 elemtartó + 2 db EN-EL3 akku+ 1GB IBM Microdrive, 121 ezerért jó vétel?
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.05 0 0 352
Mail ment!
Előzmény: DIE_ROBOTER (351)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.04 0 0 351
Én használtan vettem egy még garanciális darabot. De neked most sok dolgot kell mérlegelned. Ott az E-300 big kit, ami a legjobb vétel szerintem. Bár igaz, az E-10/E-20 kiviteli minőségéhez inkább az E-1 hasonlít. Küldj mail-t a címemre, és ellátlak információval.
Előzmény: Bobby75 (350)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.04 0 0 350
DIE_ROBOTER!

Lehet gépet váltok, de maradnék a márkánál. Az E-1-et mikor mennyiért, és hol vetted? Én nem nagyon találok, csak használtakat. (Igaz, azt is csak elvétve. Nem akarnak még megválni tőle...)
Ogányó Creative Commons License 2005.05.04 0 0 349
Helló ! Voltam az állatkertben. Jó volt.
karcos01 Creative Commons License 2005.05.04 0 0 348
1 ujabb nyházi kép
(a volt Krúdy mozi mögött)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.03 0 0 347
Kb. 20 perce készült:

cukorfalat
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.03 0 0 346
Márkaszervíz 45 ezret mond, hibától függetlenül... Még így is soknak találom, bár azt mondta, így mindent átnéznek, és ha kell cserélnek rajta....
Előzmény: 300eoss (345)
300eoss Creative Commons License 2005.05.03 0 0 345
Elég nagy butaságra vall úgy általában a digitális technikát fikázni.(hogy én milyen árnyaltan tudok fogalmazni ha kell!!)
Előzmény: Bobby75 (344)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.03 0 0 344
Na…. Felhúztam magam…. Bevittem egy helyre, amit mindenki ajánlott. Kérdezem: Foglalkoznak fényképező javítással? Mire ő: Csak mi foglalkozunk vele az egész városban! Na, mondom, akkor jó helyen vagyok. Kiveszem a gépet, erre rávágja a srác, hogy: Digitális? Már lehet is visszatenni a táskába. Nem foglalkozunk vele. Márkaszerviz! Még annyit sem csinált, hogy szétszedi, csak fikázta a digi gépeket, hogy mennyire selejtek, meg a gyár sem törekszik arra, hogy javítsa… Nem nagyon van kedvem pestre szaladgálni, ráadásul úgy, hogy a srác szerint minimum egy 100-as a javítás...:(
300eoss Creative Commons License 2005.05.03 0 0 343
Jut eszembe... a szombati Szpari meccsen az egyik "fotós" kapott egy pofont a hazai szurkolóktól, mert fotózta őket. Az állatkertben legalább rács van. Az ügyhöz tartozik, hogy információim szerint a tag a Honvéddel jött, nekik fotózott. A baj csak az, hogy utána a nyíregyházi fotósoknak is szövegeltek, sőt dobtak pénztárszalagot is, pedig nemis volt szilveszter.
karcos01 Creative Commons License 2005.05.03 0 0 342
ja a gépem
1 elég gyenge "műanyag" gép (olympus 740uz)
Előzmény: karcos01 (341)
karcos01 Creative Commons License 2005.05.03 0 0 341
köszi !

az első a vasűtállomási kispostával szemben készült
a 2. az utca névre nem emléxem de a víztoronyhoz közeli kisutcák valamelyikén
a 3. az Univerzum üzletközpont játékterme előtt (Vay Ádám krt.)
Előzmény: toth-abri (338)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.02 0 0 340
Hát, legfeljebb csak találgatni tudok. Próbálj meg minden beállítást, hogy behatárolhatsd a hibát. Ha sehogy sem működik, akkor talán a CCD-vel van gond. Sajnálom, remélem könnyen orvosolható a hiba.
Előzmény: Bobby75 (339)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.02 0 0 339
Tükrös, de nem reflexes. Magyarul nem csapódik fel a tükör, hanem prizmaszerüen továbbítja a fényt. Ezért nem cserélhető az obi.
Előzmény: toth-abri (337)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.02 0 0 338
Nekem főleg azért tetszenek a képeid, mert kicsit találgatni kell, hol készítetted azokat. Tényleg jók! Milyen géppel csináltad őket?
Előzmény: karcos01 (335)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.02 0 0 337

A géped tükörreflexes?

Előzmény: Bobby75 (331)
mtb Creative Commons License 2005.05.02 0 0 336
Van egy srác, aki rendszeresen hirdet az aproneten fotóscuccokat. Pesten lakik, de gyakram megfordul Debrecenben is, mert a barátnője odavalósi. Egyszer volt nálam, egy Nikkor 75-300-as zoomot teszteltem le meg egy Kenko kétszerezőt, de végül nem vettem tőle semmit.
Előzmény: toth-abri (327)
karcos01 Creative Commons License 2005.05.02 0 0 335
rossz is lehet, jó is lehet :) :) :
Előzmény: karcos01 (334)
karcos01 Creative Commons License 2005.05.02 0 0 334
jó is....
Előzmény: karcos01 (333)
karcos01 Creative Commons License 2005.05.02 0 0 333
hoppá lemaradt a kép
Előzmény: karcos01 (332)
karcos01 Creative Commons License 2005.05.02 0 0 332
1-2 kép Nyíregyházáról:
"rossz" is "jó" is

Bobby75 Creative Commons License 2005.05.02 0 0 331
Help!!!! Valami történt a gépemmel!!! Fotózás közben, egyszer csak elsötétült a nézőke, és azóta tök sötét.. A fotókon is csak feketeség, vagy jobb esetben szürkeség van…. Mi lehet az oka???
300eoss Creative Commons License 2005.05.02 0 0 330
Egy jónak mondott Kodak diát próbálgatok, arra metek a lovas képek, a digitális váz is nálam volt, de azt nem használtam.
Előzmény: toth-abri (323)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!