azért kezdtem el csinálni, hogy a sok-sok tróger vállalkozó nem éljen meg a túlszámlázott munkáival a piacon. 6 éve csinálom. 500lakást ujjítottam fel eddig...
egy 150 nm lakás ujjítok éppen ami komplett víz gáz villany festés, burkolás. ez került a tulajnak 3millióba és ebbe benne van 2db 30nm galéria is.
a gázórát egyébként tök ingyen szerelik le..., akkor kerül pénzbe ha olyan gázszerelő csinálja akinek nincsen gáz igazolványa és a haverja igazolványával dolgozik és ezért ennyit kell a havernak fizetnie...
villany - na nem teljes felújítás csak némi kiegészítés _ így kapcsoló tábla csere, Fi relés áramkör , 2db. védőföldeléses áramkör - a többi mind maradt 85 eft ( amúgy min. 300 eft lett volna ) Na ez mennyi is ?
majd 800 eft és hátra van még a fűtés és gázszerelés, az lesz olyan 550 -600 + Áfa és amit elfelejtettem, az a qurva gárórát 18 eft ért kapták le.
És gondolkodom még a parkett csiszoláson lakkozáson az mennyi ? Mindjárt megnézem !
sok sok adat szükséges ahhot, hogy pontos képet kapj az árrol, tudni kellene, hogy földszinti a lakás vagy 5 emeleti ez a kéménybélelés része, minden kazán többnyie átfolyós ka vizet és radiátort melegít, max norm, turbó vagy kondenzációs.
a parketta csiszolás 2300Ft/nm a festés a burkolás a laminálás álapottól és nm től függ többnyire a villanyszerelés a kapcsolók és a dugaljak mennyiségétől, a villanyóra kihelyezés kb 35ezer Ft.
Ha nem a lux termékeket választod akkor max 2,1 millio de ez mindennel együtt. az aki ennél többet kér azt ne bízd meg....
Budapesten egy 70 m2-es lakás komplett felújítását tervezzük, de mi is szeretnénk előzetesen tudni, hogy kb. mennyivel számoljunk. Az épület a 20-as években épült, eddig egy idős néni lakott ott, gyakorlatilag szinte soha semmi nem volt felújítva.
- eddigi HÉRA helyett cirkó bevezetése, radiátorok beépítése, engedélyek intézése, kéménybélelés, (az olcsóbb átfolyós kazánt választanánk)
- elektromos hálózat cseréje, új dugaljak/konnektorok, villanyóra folyosóra kihelyezése, TV, esetleg egy későbbi klíma telepítéshez hálózat
- burkolás diagonálban, csempézés
- kőműves munka- egy ajtó kivágása a falban
(- csaptelepek, mosdókagylók, WC, kád cseréje)
- parkettacsiszolás, egy helyiségben laminált parketta lerakása
- festés-mázolás
Semmi extrát nem szeretnénk, de jelenleg támpontunk sincs,melyik munka típusnál mennyivel tudunk számolni.
Érdemes olyan kivitelezőt választani, aki kompletten mindent bevállal, azaz saját kapcsolataival/alvállalkozóival dolgozik? Így olcsóbb lenne?
Szia milyen ötletre gondolsz? Hogyan kell festeni vagy milyen színűre fessétek?Teddy henger kicsi is nagy is kell+ecset sem árt az ajtók ablakok színelválasztó helyek mint pl menyezet oldalfalak találkozása. Takaró fóliák tesa ragasztószallag bútorokat aljzatot levédeni a festék cseppektől. Festék igény szerinti színárnyalatokkal(neten találsz ötleteket). Ha kell a repedéseket gletteld le spaklival...most egyenlőre ennyi
Sziasztok! Épp lakást újítunk fel és nem tudjuk eldönteni, hogy fizessünk egy rakást pénzt egy festőnek, vagy mi magunk fessünk? A két szobánk falaira és pár radiátorra gondoltunk. Van valami ötletetek, hogy mivel tudnánk mi is biztosan szépen kifesteni? És hogy hogyan álljunk neki? Köszi!:B.
Mi Gewisnek inkább csak a kötődobozait használjuk, moduláris eszközben 99%-ban csak Merlin Gerint használunk, ebből is ha komolyabb a dolog akkor nem a start hanem a multi 9 családot. Mostanában már az árai is közel azonosak a többi gyártóval. De jó a Legrand is.
Amúgy az XBS érdekes eset, FI relét nem mernék berakni tőlük, de az egyéb moduláris eszközeik, időzítőik… elég ötletesek.
Sajnos a prodax már nem valami jó kapcsoló, mi régen csak prodit raktunk de mióta átvette a schneider azóta rosszak az öntvények, szorulnak a billenők… Nem tudom miért, mert a schneider szerintem jelenleg az egyik legjobb gyártó. Kapcsolóba szerintem jelenleg a Legrand nyújt a legjobb ár/érték arányt. A Tescós, Obis , Mentavilles kapcsolókat nem szabad megvenni. De a legtöbb villanyszerelő anyagosan vállalja a munkát, és olyan eszközöket visz amire garanciát vállal. De ha belegondolsz, hogy egy gagyi biztosíték 400-500 Ft, egy Merlin-Gerin 660, egy kisebb lakásba kell tizenegynéhány db, az csak 1-2000 Ft plusz, viszont ha 1 év múlva szétég és kihívsz egy szerelőt az többszöröse lesz.
Rengeteg megbízható márka van... Prodax, Kontavill, Kopp, stb. (a teljesség igénye nélkül) A '80-'90 években a Kontavill Kontalux családja volt gyakorlatilag az egyetlen értelmes lehetőség, ezeket mostanában cserélgetik le (a kapcsolók kezdenek betegeskedni), elsősorban azért mert a műanyag csúnya, és elavult a kinézete... Érdekes módon a mai napig lehet vásárolni újonnan is, bár nagyon kevés helyen tartják. A vásárlást (és már az érdeklődést is) villanyszerelési boltban javaslom. Nagyobb a választék és olcsóbb (tipikusan 20-50%-al), mint a barkácsbolt, és kevesebb a gagyi.
Konnektorból, kapcsolóból vegyél Prodaxot, azzal bajod nem lehet...ha ránézésre nem tudod megállapítani, hogy egy szerelvény mennyire lehet gagyi, inkább ne vegyél Tescos meg Obis cuccot...lehet, hogy jó, de lehet, hogy nagyon nem. Meg ha ott veszel, már 1 hónap múlva sem biztos, hogy kapsz még 1 ugyanolyat.
Általában amelyikből családból kapsz dupla alternatív kapcsolót az már nem az tesco gazdaságos (kínai-lengyel gagyi) vonalhoz tartozik. Így valószínűleg tudsz hozzá vásárolni telefon, utp, antenna csatlakozókat is...
Arra figyelj, hogy az a bizonyos "kisablak" elég drága dolog. Elsősorban olyanokra gondolok, hogy: - Valószínűleg engedélyköteles - Ehhez viszont statikus véleménye szükséges... - Azt a falfelületet jó eséllyel újra kell festeni, színezni (adottságtól függően) És természetesen ezen felül az ablak+beépítés (az előzőekhez képest elhanyagolható)
Nem feltétlen sok. Minden az adottságoktól függ... Amennyiben 1 konténer elég, mérettől függően 25-35. Esetleg területfoglalási engedély is kell. (az általában 3-5000/nap) A sitthordás szintén eseti, ugyanis lehet hogy a földszintről kidobod az ablakon a konténerbe, de előfordulhat hogy az épület másik végéből 4. emeletről kell hordani... Kicsit más áron szokott menni a kettő. Tisztességgel látatlanba nem szokás árat mondani.
Semmi közöm az építőiparhoz, csak néhány dolgot sk. csinálok, amolyan ezermester módjára :) Pl. full villanyszerelés, na ez nekem kb. 2 hónapig tartott a 47 nm-es lakásban (igaz, lett vagy 45 szerelvény), egy villanyszerelő valószínűleg 1 hét alatt végzett volna vele... Viszont lett volna vagy 300ezer a munkadíja. Na meg bontás, 1 közfal kivétele, 2x6 m3 konténer + vagy 60 sittes zsák, ezzel is elsz*rakodtam pár hétig (hétvégek, meg munka után). De pl. amikor a fürdőben fölszedték az aljzatot (7,5 m2), fél nap alatt kihordták, pedig jó nagy kupac volt. Ezért mondom, hogy a te 4 m2-es fürdődet kipakolni max. 2 nap, még ha nem is földszinten van (persze kérdés, hogy hová lehet a konténert lerakni). Víz-gáz-fűtés-vakolás-festés-hidegburkolás, ezeket inkább meghagyom a mestereknek...
A bontásra 100ezret még mindig sokallok...konténer kb. 20000 Ft, 2 ember max 2 napi munkája az egész. A villanyvezeték cserénél nem biztos, hogy megúszod a falak körbevésését, főleg ha MM fali kábelek vannak most.
Teljes furdoszoba felujitast szeretnek.2*2m.3.5 m magas.Kad helyett zuhanyzo lenne, uj mosdo,uj padloko, falicsempe, boilert be egy szekrenybe es feljebb emelni,
wc bevezettetese:az 50-es csohoz daralos,vagy uj ,110-es csovek konyhan keresztul az also szomszedtol,majd utana a bejarattol odavezetni,uj csaptelepek.
Épp most számolgatjuk a lakásfelújítás költségeit és van egy meglehetősen szürke folt a tételek között: válaszfalak kivétele... mennyibe kerülhet nagyságrendileg? van valamelyikőtöknek tapasztalata a területen? Esetleg ajánlani tudtok valakit...
Szintén villany: a (nekem) új panellakásban cseréltünk teljes hálózatot, ehhez kellett 350m vezeték, komplett elosztótábla, Prodax konnektorok, kapcsolók, a telekom' hálózatokhoz 50m telefon, ugyanennyi koax és kb. 100m UTP kábel + aljzatok. Három helyen parapet kábelcsatornát raktam fel, hogy az 5-6 aljzat elférjen normálisan. Minden saját kivitelezés (munkadíj = 0) az anyagköltség a (spot) lámpatestekkel együtt kb. 160E volt és 2 nap alatt végeztünk, ebből fél nap kellett, hogy felderítsem, mit hova kötöttek a mekk mesterek.
Ugyanitt ismerős festő teljes glettelés + festést, három boltívet, beépített erkélyre hőszigetelést csinált 200E-ért.
Teljes vízvezeték csere és fürdőszoba felújítás (WC, kád, mosdó, csempe), szintén saját munkával kb. 180E-ből készült.