Keresés

Részletes keresés

Laci_BP Creative Commons License 2016.07.13 0 0 5550

 Ha már szóba hoztad a pénzügyi oldalát az esküvőnek, akkor az a 120 ember, ha csak átlagban 20 ezer ajándékot hozott, akkor máris semmiben nem került az esküvő a párnak. Míg a görög esküvő árát meg neked kell fizetni. Ha oda te is meghívsz 120 embert akkor az se 2 millió lesz, de ha csak a legközelebbi 10-et az is jóval több. Meg a házasságban való boldogulás és boldogság nem azon fog múlni, hogy hány millióba kerül az esküvő, hol történik vagy hány embert hívsz meg.

 

Én azt javaslom, hogy tartsatok itthon egy szívetekhez közel álló esküvőt, a hozzátok közel álló emberekkel (~30-50 fő, olyanokkal, akik a mindennapjaitok része), és utazzatok el erre a szigetre nászútra, mintsem, hogy a legközelebbi rokonaitok, barátaitok is csak egy albumból láthassa az eseményt. A nászútba meg mondjuk belevihető egy tengerparti fotózás elegáns ruhában.

Előzmény: Byakuza (5549)
Byakuza Creative Commons License 2016.07.13 0 0 5549

Köszönöm a válaszokat! :) 
Szombaton voltunk Békés megyében, tök egyszerű, 120 fős, viszonylag hagyományokat örző esküvőn, amiből a fotós, vőfély, smink és frizura ingyen volt, mert ismerősök csinálták, és így is két milliónál álltak meg a fiatalok. Két millióból sztem szebb görög esküvőt tervezek meg, ami kedvesebb a szívemnek, mert ott kérték meg öt éve a kezem, minthogy olyan rokonokat hívjak meg, akiket tíz éve nem láttam, de "illik, mert gyerekkorodban Te is ott voltál az övén". De ez az én véleményem. Igyekszem okosan csinálni, egyelőre tényleg csak információkat gyűjtök.

pamag Creative Commons License 2016.07.13 0 0 5548

Van valami vállalkozás a szigeten, ami direkt esküvőszervezéssel foglalkozik, mintha facebook-os elérhetőséget láttam volna hozzájuk. Aki rászánja azt a rengeteg pénzt, amibe egy ilyen kerül és fontos neki a felhajtás, tegye nyugodtan. Ónodi Ágit felesleges ezzel megkeresni, mert nem ezzel foiglalkozik. Barátainak szervezte meg egyszer, írt róla, aztán félreértés lett belőle...

Előzmény: Katana750 (5547)
Katana750 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 5547

Olvastam itt a topikon valakiről aki tervezte az esküvőjét a szigeten(nem mostanában) de jó nagy sárdobálós veszekedés lett belőle. Van ugye a Thasoson élő honfitársnőnk aki a Hellas.hu-n van jelen és vele nem sikerült megegyeznie a hozzád hasonlót tervezőnek. Legjobb otthon a sátoros parasztlagzi! Esetleg megbízol valami profi rendezvényszervező céget horror pénzért és az leszervezi! Ha 2 tanús, vendégség nélküli esküvőt szeretnél a szigeten mégis inkább próbáld felvenni a kapcsolatot a Thasoson élő hölggyel! 

Előzmény: Byakuza (5546)
Byakuza Creative Commons License 2016.07.13 0 0 5546

Sziasztok!!

Egy kérdésem lenne: utazott valaki a szigetre házasodás céljából? Nekünk ezt javasoltak, de egyelőre infokat keresek :)

Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.07.10 0 0 5545

Itt kell lemenni a főútról.

 

Innentől földút, ameddig a kék vonal megy. A kék vonal végéig lehet személyautóval elmenni (már amennyiben hajlandó vagy az autót rendesen megkínozni), onnantól terepjáró, quad, de leginkább gyalog.

 

Szerencsére a Google Maps-en remek felbontású képek vannak már a környékről, a gyalogláshoz is segítséget ad a műholdkép.

Előzmény: Melcsi625 (5542)
scarabaeus Creative Commons License 2016.07.10 0 0 5544

Mindenesetre, ha a leírások alapján zavaros, OpenStreetMap kompatibilis térképprogram kell az adott telefon oprendszerére, letöltött térképpel. Túrára igen jó az.

 

Térkép

Előzmény: Melcsi625 (5542)
dokeee Creative Commons License 2016.07.10 0 0 5543

Nem éri meg a macerát. Szerintem.

Előzmény: Melcsi625 (5542)
Melcsi625 Creative Commons License 2016.07.10 0 0 5542

Szirének medencéje engem is érdekelne...augusztusban megyünk Skala Potamiaba,elmennénk megnézni onnan..

A neten az odavezető út leirásai eléggé zavarosnak tűnnek,így hogy még nincs helyismeretünk.

Valami,amire feltétlenül figyelni kell?Köszi!

Előzmény: Pierr_Kardán (5541)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.07.08 0 0 5541

Tegyél föl képeket légy szíves, hagy irígykedjünk.

 

(Szirének medencéje megvolt már?)

Előzmény: dasziszi2 (5540)
dasziszi2 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 5540

Köszönöm a segítségedet. Ma voltunk is. Az út óvatosan ,de járható. Az eleje volt inkább rázós, amikor sziklás föd út, de utána már a márványbánya autói részére aránylag jól legyalult márványos volt. 

Mindkét strand gyönyörű. De nekem a Saliaran szebb volt a tenger. Mindkét helyen van büfé. Meg zene, ami nekem nem hiányzott, de próbáltam eltekinteni tőle. Ja és tömeg mindenütt. 

 

Előzmény: Pierr_Kardán (5539)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.07.08 0 0 5539

Észre fogja venni :-)

 

Egyébként az út a Vathi beach mellett is elmegy, az is szép, ott is meg lehet állni fürdeni.

Előzmény: dasziszi2 (5538)
dasziszi2 Creative Commons License 2016.07.08 0 0 5538

Köszönöm a választ. A legutolsó megjegyzést azért nem fogom elmondani a férjemnek. :-)

Előzmény: Pierr_Kardán (5537)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.07.07 0 0 5537

Ezen az úton óvatosan haladva a tengerpart mellett probléma nélkül el lehet jutni autóval a Golden Beachtől (Skala Potamiatól) a Saliara Beachre.

 

Nagy a por, ablakot fel kell húzni, lassan kel menni, ha másik autó menne előttetek, akkor félre kell állni, hogy a por elüljön (a por ugyanis nagyrészt márványpor, nemcsak fehérre festi az autót, hanem beül egy csomó helyre, ahonnan hónapok alatt se jön ki :-))

Előzmény: dasziszi2 (5536)
dasziszi2 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 5536

autóval

Előzmény: Pierr_Kardán (5535)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.07.07 0 0 5535

Autóval, motorral, gyalog?

Előzmény: dasziszi2 (5533)
dasziszi2 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 5534

Bocsánat az elírásért. Saliara beach-et keresem

dasziszi2 Creative Commons License 2016.07.07 0 0 5533

Szeretnék kérni valakit, aki ismerős a szigeten, hogy próbálja már nekem leírni, hogyan jutunk el Skala Potamiaból a kis márvány strandra Salariara? Esetleg ,ha emlékszel, hogy milyen táblát nézzünk? A google-t ahogy nézem elég kesze-kusza pici utak vannak. Köszönöm szépen.

Melcsi625 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 5532

Nyilván nem a komp-útra értetem az utak állapotát,de tegnap megnéztem megint,most jobb,elég jó az út ,rossz helyekre ejtttem le az emberkét...:-) az erdőben sikerült taláni rosszabb helyeket rajta,de rendben van.

Előzmény: Pierr_Kardán (5531)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.06.23 0 1 5531

megnéztem webkamerán is azt az utat,ami Keramotiból skala potamias felé megy,hát elég trének néz ki...olyan töredezett,kátyús,sehol jó részt nem láttam benne,valahogy olyan nem személyautónak valónak látszik

 

Valamit elnézhettél, Keramotiból komp megy egészen Limenasig, onnantól Skala Potamiáig van csak út az autó alatt :-)

 

Egyébként ahogy itt már írták is, egyáltalán nem veszélyes, inkább nagyon érdekes. Panagiánál valóban vannak nagyon szűk kanyarok, de kis odafigyeléssel simán lehet venni az akadályokat.

 

Aki vezet, annak az utat kell nézni, de a többiek pont Panagiánál fogják először meglátni a Skala Panagia és Skala Potamia között lévő öblöt (amit nem véletlenül hívnak Golden Beachnek), valami lélegzetelállító látvány az öböl fentről a magas részekről.

Előzmény: Melcsi625 (5524)
Melcsi625 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5530

Rendben,köszönöm,akkor nincs probléma...

Előzmény: kiflic (5527)
Melcsi625 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5529

Jól van,köszönöm!

Előzmény: geodo1 (5528)
geodo1 Creative Commons License 2016.06.23 -1 0 5528

teljesen rendben van az az út (is) a szigeten, abszolút való személyautóknak, ne tarts tőle.

Előzmény: Melcsi625 (5524)
kiflic Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5527

nem olyan vészes az az ut.Annyi,hogy Panagia falun átmegy,ott elég szük a házak miatt,és néha trükközni kell,hogyha jön szembe egy nagyobb teherautó vagy busz.

Előzmény: Melcsi625 (5524)
Melcsi625 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5526

Sziasztok!

Lenne még egy kérdésem... Kifelé mindig Röszkének megyünk, valahogy ez marad..( igaz,sor van,de pl. a gyerekeknek nagy élmény törököt látni,még turbános is volt...:-))  )

Ezzel nincs is gond,viszont befelé tavaly Röszkén 4 órát álltunk a sorban,na az már betette az ajtót....Viszafelé így nyáron (nekünk pl. augusztus) érdemesebb Tompa felé menni?Annak van buktatója?esetleg arra is sok már a török,vagy visszamennek már augusztusra?Ti mit javasolnátok?köszi!

Melcsi625 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5525

Szia!

Köszönöm az infot és a képeket!Nagyon jól néz ki....Mi mindig ilyen öblös-hegyes helyet választunk,ez tetszik,és szeretünk új helyeket felfedezni,ezért is megyünk idén Thasossra...már eddig ennyi jót olvastam róla,hogy már tervezem visszamenni...  :-)) Köszi még egyszer!

Előzmény: kiflic (5523)
Melcsi625 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5524

Szia!

Mi augusztus 12-én indulunk Skala Potamiasba megyünk (13-20 között leszünk ott).Nem Bulgárián keresztül megyünk,hanem Macedónia felé,nekünk az a bevált útvonalunk,ugyan 100 km-rel hosszab kb.,de én imádom azt a tájat...Keramotiból tervezzük kompozni.A Pontios apartmanban foglaltunk,ugyanis december elején (!) csak ott volt már szállás családi aparmanban,mivel két kisebb gyerek van.Képeken jól néz ki,nem is olvastam rosszat róla.(Nekem is van kamionos haver,aki sokat járja az útvonaladat.... :-))  )

Annyi lenne még a kérdés,hogy megnéztem webkamerán is azt az utat,ami Keramotiból skala potamias felé megy,hát elég trének néz ki...olyan töredezett,kátyús,sehol jó részt nem láttam benne,valahogy olyan nem személyautónak valónak látszik....ez tényleg ilyen,vagy csak szar helyeken néztem?Ennyi,ami még sötét folt nekem,tudsz erről valamit mondani?köszi!

 

Előzmény: Katana750 (5522)
kiflic Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5523

Szia.

Mi már háromszor voltunk Skala Potámiában.Egyszer parti szállásunk volt,a központban,de én ott nem tudtam aludni.Következö években már a föut tuloldalán,a hegyen laktunk,ott lehetett pihenni és nem volt 10 perc séta a part.aA strand homokos,lassan mélyülö,vannak napágyas részek,a bárok elött,fizetösek,de sok helyen le lehet fogyasztani.Mi soha nem béreltünk,igy árat nem tudok.Ettöl függetlenül mindenhol le lehet telepedni saját ernyövel,vannak egész nyugis részek is. Jó pékség,több bolt,rengeteg étterem van,orvosi rendelö/ne kelljen/,husbolt,cukrászdák,autóbérlés.Sokat lehet kirándulni,hegyet mászni-mi megmásztuk az Ypsáriot,nem volt könnyü,de nagy élmény.Rengeteg jó strand van a szigeten,érdemes körbemenni :)

 

 

 

Előzmény: Melcsi625 (5519)
Katana750 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 5522

Itt vagyok! Mikor és hol lesztek a szigeten? Nekem 08 01-től él a hotelfoglalásom Ormos Prinouban .Ezért Kavala az első számú cél a hajózásnál. Ha valami miatt nem érjük el a déli járatot egyszerűen átmegyünk Keramotiba. Onnan nagyon sűrű a kompjárat.

Előzmény: Melcsi625 (5521)
Melcsi625 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 5521

Köszike!

Előzmény: geodo1 (5520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!