Keresés

Részletes keresés

Gideon's bible Creative Commons License 2023.08.29 0 0 41174

Igen.

The Rock  -  1996

Leaving Las Vegas  -  1995

Jó régiek,majdnem már el is felejtkeztem róluk.

Viszont jól emlékszem,a Meet The Beatles egy példányát csomagolja ki a postai küldeményből a főhős,amelyik a With The Beatles-től "kölcsönözte" a borítóját.

Előzmény: Mr Mustard (41172)
Balu424 Creative Commons License 2023.08.28 0 0 41173

Egy Mr. Bean filmben pedig a Yesterdayt éneklik...

Mr Mustard Creative Commons License 2023.08.28 0 0 41172
Előzmény: Gideon's bible (41169)
Rainvan Creative Commons License 2023.08.28 -1 0 41171

Van ez a híres fotó:

https://morrisonhotelgallery.com/products/cruciform-beatles-london-1965-utiykw

Na, ha csak Harrison lenne a képen, simán azt hinném, hogy Liam Gallagher.

Persze nem találtam tökéletesen passzoló képet LG-ről, de ezen a fotón George arckifejezése, tekintete is "tipikus Liam", mondhatni jobban hasonlít rá, mint Liam önmagára. :D

Ennek fényében vicces, hogy a nagy Lennon-fan Liam úgy nyúlta le a '65 decemberi Harrison look-ot, hogy észre se vette. :D (És '96-ban volt az elhíresült adok-kapok közöttük: http://rockandrollgarage.com/george-harrison-opinion-on-oasis/ Elnézve az Oasis-szel azóta történteket, abszolút ül, amit George mondott róla, Liam meg csak -szokás szerint- hülyét csinált magából a visszaugatással.)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2023.08.27 0 0 41170

Kössz,

a filmet nem láttam, a "kvizkérdésedre" kezdtem el keresgélni, így találtam rá.

A másik N.C. filmet sem ismerem.

Tradicionális Beatles adatoknak, infóknak amire volt lehetőségem utánanéztem, olvasgattam.

Előzmény: Gideon's bible (41169)
Gideon's bible Creative Commons License 2023.08.27 0 0 41169

Perfect.

Erről jut eszembe,van még egy Nicolas Cage film,amiben konkrétan szerepel a The Beatles,de nem "életnagyságban". ;)

Úgy kellett Őket "kicsomagolni" a filmben. ;)

Előzmény: Törölt nick (41168)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.27 0 0 41168

Julian Lennon, John Lennon első fia, egy pici ideig szerepel benne (bár jelenet).

Előzmény: Gideon's bible (41167)
Gideon's bible Creative Commons License 2023.08.27 0 0 41167

Szégyenszemre csak most fedeztem fel valamit,amit engedelmetekkel filmes kvízkérdésbe csomagolok.

Mi a kapcsolódás a Leaving Las Vegas cím film és a The Beatles között?  (csak egy kicsit beugratós)

Törölt nick Creative Commons License 2023.08.27 0 1 41166

Még a "Yesterday" film kapcsán ..

 

A filmet 100% csak egy Beatles szakértő fogja megérteni, mert tele kisebb nagyobb utalásokkal.

Már az elején elhangzik a "Hosszú és kanyargós út" mondat a főszereplő szájából .....

A helyszinekben ott az eredeti "Strawberry Fields ..", "Penny Lane", illetve az "Eleanor Rigby" sírkő.

Modellezik a "Hard Day's Night" film üres telki táncát, szerepel a "Helter Skelter" játszótér eszköz,

tető-koncert van a "PIER" szállón, és talán több más is amit nem vettem észre.

Előzmény: Törölt nick (41164)
F1 Hierro Creative Commons License 2023.08.27 -1 0 41165

Belegondoltam a témába magyar vonatkozásban, és ott is azt látni, hogy a beatnemzedék képviselői közül akik a 90-es, 2000-es években is porondon voltak, mint Demjén, Charlie, Zorán, Femyő, Presser, Somló, Bródy, ekkor már inkább szólóban nyomták, a zenekaraikat legfeljebb alkalmanként rántották össze (Charlie-nak ott volt a 90-es években a Tátrai Band, de mellette építette a szólókarrierét is). Hobo továbbvitte a HBB-t, de mellette voltak saját dolgai (előadói estek stb.).

 

Az Omega ugyan maradt, de 1987-től hét évig hallgatott, majd egy ideig csak egy-egy monumemtális stadionkoncert vafy kevés hírverést kapott stúdióalbum erejéig hallatott magáról, míg 2004-ben újra nem kezdték a turnézást. A tagok visszaemlékezése szerint azonban már nem volt meg a régi csapategység (a lemezeken oéldául feladták a kollektív szerzőséget), megvoltak a saját dolgaik is (főleg Benkőnek), 2010 után meg a szimfonikus produkcióval Kóbor egyre inkább a maga képére formálta az Omegát, az utolsó album, a Testamentum gyakorlatilag az ő szólómunkája lett.

Előzmény: Rainvan (41161)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.26 0 1 41164

Nem tudom ki látta és ki nem errefelé,

részemről jól szórakoztam a "Yesterday" című romantikus fantázia-vígjátékon.

 

https://videa.hu/videok/film-animacio/yesterday-2019.mp4-112-perc-12-even-aluliak-szamara-a-megt-sMYCPfPOawQFPw7G

 

Néhány dolog ami nem véletlen a filmben (ha netán van akinek új):

A "Liverpool Street" (mozgó felirat), egy londoni vasútállomás, mint nálunk a Bp Nugati, Déli, Keleti.

A "PIER" hotel neve utalás a "Sárga Tengeralattjáró" rajzfilm Móló - végi házfeliratra ahol laktak ....

A liverpooli reptér felirata filmbeli fantázia, ugyanis a valódi név "John Lennon Airport" ....

 

-

 

Törölt nick Creative Commons License 2023.08.19 0 2 41163

Az Obladi csak egy a White Album remek 30 száma közül, ahol ott a Revolution9 "sláger" is,

amit szintén becsületesen végig hallgattam, de azért az összes többi jobban tetszett :-)

Előzmény: Törölt nick (41162)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.19 0 1 41162

Az Abbey Road a Beatles szomorú hattyúdala volt. Ez jól érezhető az album meghallgatáskor

azoknak, akik a kezdetektől hallgatták az együttest. Persze szép munka, profi hangszerelés,

hangkeverés, de mint közös zeneszerzők a Lennon - McCartney duó kimerült akár egy elem.

Ennek következménye lett aztán a hajbakapás, amit nem tudtak intelligensen megoldani (H.Davies).

Mindazonáltal a Beatles így volt jó ahogy. A Quarrymantől folyamatosan átalakultak, cserélődtek,

fejlődtek míg végre letisztult, kialakult az a Beatles akit a világ megismerhetett, az AR a vége lett.

 

Egy tradicionális Beatles szám koncerten.

Harrison ront (1:36 - 1:40), McCartney odanéz, nincs -e baj. Nincs  :-)

https://www.youtube.com/watch?v=ICwIt47toMc

 

 

Előzmény: Rainvan (41161)
Rainvan Creative Commons License 2023.08.19 0 0 41161

Sok Police-t hallgatok mostanában és elkezdtem utánaolvasni, miért is kellett ezt a szuper zenekart lecserélni uncsi Sting-szólókarrierre.

Meglepve láttam, hogy amit Sting nyilatkozott tavaly, tökre egybevág Lennon Playboy-interjújával.

 

Sting:

“I don’t think any grown man can be in a band, actually. A band is a teenage gang. Who wants to be in a teenage gang when you’re knocking 70? It doesn’t allow you to evolve.”
"As much as I love the Stones and AC/DC, it’s hard to see growth in their music."
"My frustration was I would have written an album's worth of material but also had to entertain these others songs that were not as good. Explaining to someone why their song isn't working is a bit like saying their girlfriend's ugly. It's a very personal thing. That pain was something I did't want to go through any more."

 

Lennon:
"You know, they’re congratulating the Stones on being together 112 years. Whoooopee! At least Charlie and Bill still got their families. In the Eighties, they’ll be asking, “Why are those guys still together? Can’t they hack it on their own? Why do they have to be surrounded by a gang? (...) It’s all right when you’re 16, 17, 18 to have male companions and idols, OK? It’s tribal and it’s gang and it’s fine. But when it continues and you’re still doing it when you’re 40, that means you’re still 16 in the head."

 

És hát igen, Lennonnak is elege volt az Ob-La-Di Ob-La-Dákkal meg Maxwell's Silver Hammerekkel elpazarolt napokból.

Plusz ott van az, hogy ő annyira személyes és nyers dalokat írt '69 végén és 1970-ben, amik már ugyanúgy nem fértek bele a Beatles-(hang)képbe, mint Harrison vallási dalai. Én legalábbis egyáltalán nem tudnék elképzelni egy olyan Beatles-lemezt, amin Cold Turkey, Mother vagy My Sweet Lord van. Végülis a Ballad of John and Yoko is "túlzás" volt Beatles-dalnak, hiába, hogy szó szerinti Lennon-McCartney volt (felvételét tekintve legalábbis).

Azt sem gondolnám, hogy párhuzamosan készülhettek volna szóló- és Beatles-lemezek: kizártnak tartom, hogy a három szerző nem akart volna bizonyítani és az erős dalait a Beatlesnek adta volna, a szólóalbumokon meg megelégedett volna a maradékkal.

Ha lenne pár ilyen félszívvel készített Beatles-album a hetvenes évek elejéről, jobb lenne a rajongóknak?

Nem hiszem. De ettől még sajnálom, hogy nem tudták rendezni a soraikat és együtt maradni...

Viszont Lennon Stingére rímelő szavait ismerve és a Police utótörténetét látva csak azt tudom elképzelni, hogy -ha él- az Anthology helyett vagy akkortájt ők is csináltak volna egy utolsó turnét, szigorúan új lemez nélkül. Jó is lett volna a britpop láz kellős közepén, kicsit irányba tették volna Gallagheréket, hogy hogyan is csinálják a nagyfiúk. :) 

Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2023.08.18 0 0 41160

Dolly Parton 'Let It Be' feldolgozása:

 

https://www.youtube.com/watch?v=dXW-p4nKdDA

 

Paul és Ringo is szerepel a dalban.

Gideon's bible Creative Commons License 2023.08.14 0 0 41159

Néha elmentek képeket.

Most is ez lesz.

Ketten azok közül,akiket még látni fogok mielőtt végleg távozom.

Előzmény: Rainvan (41158)
Rainvan Creative Commons License 2023.08.14 0 0 41158

Ha ez igaz, komoly plusz jelentést hordoz Paulnak a Now And Then cím és nem csoda, hogy végül nem hagyta annyiban a dalt.

Balu424 Creative Commons License 2023.08.13 0 0 41157

Azt hittem Mányai Zsuzsa

Előzmény: Gideon's bible (41147)
ficere50 Creative Commons License 2023.08.13 0 0 41156

"Így is nagyon megütött. Kevés dal volt rám eddig hasonló hatással. Kapásból a Don't Let Me Down és két szóló-Lennon ugrik be: Jealous Guy és Woman. A Jealous Guy-t volt, hogy kikapcsoltam a felénél, annyira sok volt éppen érzelmileg az a gyönyörű zene és a Lennon hangjából kiérződő törékenység. Viszont nagyon sok erőt adnak ezek a dalok (is). "

 

Ezzel, szóról-szóra ugyanígy vagyok én is. 

Előzmény: Rainvan (41151)
Gideon's bible Creative Commons License 2023.08.12 0 0 41155

Legnagyobb öröm:Ennyire jó felbontásban még nem volt meg az

A Hard Day's Night.

Járulékos öröm:Az I'll Cry Instead hosszú verziója.

Üröm:Az nincs.

 

Előzmény: Gideon's bible (41154)
Gideon's bible Creative Commons License 2023.08.10 0 0 41154

Újfent iTorrent...

Merci beaucoup

sutcliffe Creative Commons License 2023.08.08 0 1 41153

"olyan szép és akkora érzelmi töltet van abban a kezdő zongoradallamban"

"Vannak dalok, amik első hallásra is olyanok, mintha mindig is ismerte volna őket az ember. Nem azért, mert valaminek a koppintásai, hanem mert valahogy annyira alapvetőek. Zsigeriek."

Ugyanígy voltam ezzel én is a This never happened before c. dala hallgatása közben. Már az intrója is zseniális és szívet melengető... Szerintem az egyik legszebb dala a szólókorszakból. Beatles színvonal.

De az Anyway  is megfogott elsőre.

You feel free, to make yourself, at home - woh-oh, ahhhhhh, ohhhhh

ahogy a sor végén kiénekli ezt a szöveg nélküli részt, libabőr...

 

Előzmény: Rainvan (41151)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2023.08.07 0 1 41152

Én megköszönöm a személyes indíttatást anélkül, hogy ismerném a dalt. Nekem is vannak hasonló dalaim, tudom, miről beszélsz. Még1x köszi.

Előzmény: Rainvan (41151)
Rainvan Creative Commons License 2023.08.07 0 2 41151

Előre is elnézést, ha esetleg ciki lesz ez a pár sor. :)

 

Tony Iommiról (Black Sabbath gitáros) írták valahol, hogy "ellentmondást nem tűrően zseniális" riffgyáros.

Nekem McCartney ugyanez zongorán. Döbbenetes volt a Get Back-ben is látni, ahogy folyik ki belőle a zene.

Ezt a zongoratémát bárki más élete legjobbjának tartaná, neki meg egy a százból, igazán érdemben nem is kezdett vele semmit (valami Rupert maci-dalhoz tékozolta el végül):

https://www.youtube.com/watch?v=eUqPqSHcrYQ

 

Az Anyway 2005-ből az egyik legnagyobb dala számomra. Olyannyira, hogy eleinte csak az és a Fine Line tetszett a Chaos and Creation-ről (ma már nagy kedvencem a lemez). Épp nagyon törékeny érzelmi állapotban vagyok és egyik nap vonaton utaztam, amikor megszólalt a lejátszómon az Anyway. Már a kezdő hangoknál gombóc volt a torkomban, olyan szép és akkora érzelmi töltet van abban a kezdő zongoradallamban. Most először figyeltem igazán a szövegre és pont arról szól, ahogy éppen éreztem magam. Ki is neveztem az augusztusom dalának...

 

If you love me, won't you call me
I've been waiting, waiting to long
In my soul is, constant yearning
Always singing, singing this song

 

Only love is strong enough, to take it on the chin
When did I begin, to fall

Anyway, anyway, you can make, that call
You feel free, to make yourself, at home - woh-oh, ahhhhhh, ohhhhh

 

If we could be, closer longer
That would help me, help me so much
We can cure each other's sorrow
Won't you please, please, please get in touch*

 

If our love is strong enough, it may never end
Why would I pretend, to fall, woo-ew

Anyway, anyway, you can make, that call
You feel free, to make yourself, at home - woh-oh, ahhhhhh
Anyway, anyway, anyway, at all
Anyway, you can make that call.

 

Szó szerint leírta, ahogy éreztem magam, mire a dal véget ért, azt vettem észre, hogy folynak a könnyeim. A zene ereje...

*(még ha nem is vettem észre, 100%, hogy itt tört el a mécses)

Vannak dalok, amik első hallásra is olyanok, mintha mindig is ismerte volna őket az ember. Nem azért, mert valaminek a koppintásai, hanem mert valahogy annyira alapvetőek. Zsigeriek. Nem is tudom ezt igazán jól megfogalmazni.

És az a döbbenet, hogy az Anyway azért már bőven az aranykorszaka után született, de felér a klasszikusaihoz.

Számomra mindenképpen. Ha 30 évvel korábban jelenik meg, ténylegesen az is volna.

(Döbbenetes egyébként, maga Paul mennyire máshogy láthatja saját életművének slágereken túli részét, mint a közönsége: a négylemezes Pure McCartney-ra simán felkerült mondjuk egy semmi extra Too Much Rain, egy ilyen dalcsoda, mint az Anyway meg nem.)

Egyetlen "hibája", hogy a refrénben hallani, már megkopott a hangja, nem jön ki az a magasság, amit a dallam megkívánna. De ha azt az erőt tudta volna belevinni, mint mondjuk egy Oh Darling-ba vagy Maybe I'm Amazed-be, nem biztos, hogy végig bírtam volna hallgatni, túl sok lett volna abban a sérülékeny érzelmi állapotban.

Így is nagyon megütött. Kevés dal volt rám eddig hasonló hatással. Kapásból a Don't Let Me Down és két szóló-Lennon ugrik be: Jealous Guy és Woman. A Jealous Guy-t volt, hogy kikapcsoltam a felénél, annyira sok volt éppen érzelmileg az a gyönyörű zene és a Lennon hangjából kiérződő törékenység. Viszont nagyon sok erőt adnak ezek a dalok (is).    

Törölt nick Creative Commons License 2023.08.07 0 0 41150

Paul itt is elmondja, de itt az  " I Want to Hold Your Hand " előtt  ..   

 

https://www.facebook.com/daytrippin/videos/beatles-joke-about-sophie-tucker/609668712809231/

 

-

Előzmény: Balu424 (41144)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.06 0 0 41149

Akkor legyen teljes, hogy miről van szó, de itt a lényeg, hogy kihagyták a BEATLES korszakukat is..

 

https://index.hu/kultur/2020/11/30/a_korona_cimu_sorozat_csak_fikcio_-_ha_meg_nem_tudta_volna/

 

-

Előzmény: Mr Mustard (41148)
Mr Mustard Creative Commons License 2023.08.06 0 0 41148

Te hoztad ide. És a posztod, ha beismered, ha nem a sorozat kritikájaként értelmezhető. (amúgy nekem mondjuk tökmindegy, mert csak azok kedvéért nevesítettem a gyártót és a sorozatot, akik nem ismerik és így esetleg nem volt nekik világos a kontextus.)

Előzmény: Törölt nick (41143)
Gideon's bible Creative Commons License 2023.08.06 0 0 41147

Sophie Tucker született 1886-ban,meghalt a Revolver évében.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2023.08.06 0 0 41146

Off

Becsúszott (már megint) egy hibám.

A magyarban kis betűvel írjuk az ország neveket ha az melléknév, pl "amerikai",

de az angolban mindig nagybetű, így helyesen "American".

On

Előzmény: Törölt nick (41145)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.06 0 1 41145

...  Had also been recorded by our favourite american group Sophie Tucker ..

 

Paul nem először és utoljára ironizál Sophie Tucker kapcsán. A számhoz nincs köze,

amely 2.Erzsébet kedvenc Beatles nótája volt a stílusa és a szövege miatt.

Előzmény: Balu424 (41144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!