Keresés

Részletes keresés

Anne Duffield Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51746

Az 1990-es évek közepe óta azonban Svédország egyre szélesebb körben működik együtt a NATO-val. Mára olyan országgá vált, amely jelentős szerepet tölthet be, mint a biztonság garantálója, és mint a szövetségesek létfontosságú partnere.

 

Mára, Svédország is egyre többet alkalmazza a hadsereget, sokszor a NATO-val együttesen, hogy kihasználja diplomáciai képességeit is.

 

Bár a hidegháború során hivatalosan semleges volt, az 1990-es években a svéd kormány által közre adott történelmi elemzések rámutattak Svédország szoros kapcsolataira a különböző NATO-szövetségesekkel. Svéd tisztviselők majdnem a NATO létrejöttétől kezdve úgy gondolták, hogy támadás esetén a de facto biztonsági garanciát kapnak néhány szövetségestől. Ilyen szempontból Svédország sok minden volt, csak nem semleges. Mára a NATO-szövetségesekkel közös biztonsági kérdésekben folytatott csendes munkájának, hosszú története alakult ki.

 

Ja és ezeket nem valamilyen orosz elemzésből szedtem, hanem:

http://www.nato.int/docu/review/2007/issue3/hungarian/history.html

Előzmény: Psyllium Husk (51740)
Nyugdijjas Trotty Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51745

"A NATO egyre több fegyvert telepít egyre közelebb Oroszország határaihoz!

Mégis ki érezze magát fenyegetve, ha nem az oroszok?"

 

Ez nagyon hatarozottan hangzik de mik is ezek a fegyverek KONKRETAN ?

Előzmény: Anne Duffield (51744)
Anne Duffield Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51744

Mi is az ok-okozati lánc?

 

A dánok bejelentik, hogy tovább fegyverkeznek.

 

Az orosz bejelentés erre VÁLASZ!

 

A NATO egyre több fegyvert telepít egyre közelebb Oroszország határaihoz!

Mégis ki érezze magát fenyegetve, ha nem az oroszok?

Előzmény: Psyllium Husk (51740)
Antisystem Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51743

Ugyan, egy valamire való ügynök vagy troll soha sem egy nicken írogatna... ugye alapvető propahanta-érdek, hogy úgy tűnjön, hogy a propagált véleményt nagy többség támogatja...

 

ÜdV

Előzmény: Psyllium Husk (51741)
Antisystem Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51742

beragadtál a kádári/szovjet ideológia mocsarába és csak arra pörög az agyad.

Tudod, a személyeskedés MÉG MINDIG az érvek hiányának bizonyítéka... és hát ugye az meg tipikus demagóg fogás, hogy féligazságokkal próbálsz manipulálni, mert az egyébként önmagában igaz "ha meg az USA-t akarod gyepülni, oda sem véletlenül akarnak milliók bevándorolni a világ összes országából. " megállapítás mellé nem teszed a másikat is oda, hogy egyben a világ legelutasítottabb, az emberek szerint a világbékére leginkább veszélyesnek tartott ország is az USA - pedig ez így együtt igaz. És hát persze, hogy milliók akarnak oda bevándorolni, hisz milliók kompatibilisek az atlanti értékrenddel és erkölccsel - n.b. amíg lóxar van veréb is mindig akad:)

Viszont milliárdok meg nem kompatibilisek vele, belekóstolnak legfeljebb, majd megízlelve köpnék ki messzire... ha hagynák őket... de tudod, a Mátrix nehezen ereszt...

 

ÜdV 

Előzmény: Psyllium Husk (51738)
Psyllium Husk Creative Commons License 2016.01.02 -1 0 51741

mármint a Kreml trollok, akik hozzád hasonlóan napi 20 órában itt nyomulnak 100000 plusz hozzászólással... :-D 

Előzmény: Antisystem (51739)
Psyllium Husk Creative Commons License 2016.01.02 -1 0 51740

ez ostoba válasz. elolvastad egyáltalán vagy csak ennyire telik??

 

„az orosz titkosszolgálati műveleteket a svéd területen – máshogy nem tudjuk ezeket értelmezni – egy Svédországgal ellenséges katonai művelet előkészületének tekintjük” – fogalmazta meg Unge.

 

 Még konkrétabb fenyegetést kaptak a dánok akkor, amikor a NATO-rakétavédelmi rendszeréhez való csatlakozási szándékuk bejelentésére a koppenhágai orosz nagykövet egyszerűen közölte, hogy a dán katonai hajók pedig orosz taktikai atomfegyverek célpontjai lesznek.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Anne Duffield (51737)
Antisystem Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51739

Majd akkor szólj légyszi, ha az NSA-n is túltesznek fülelésben...

 Az aktív intézkedések, dezinformáció, propaganda és befolyásolás is az orosz szolgálatok kedvelt eszközei.

Ez pont ebben a topicban egy igen vicces megállapítás, n.b. tipikusan az atlanti dezinfót és propahantát nyomatják kismillió darab pár hozzászólásos nicken... amelyek rendszerint az USA helyi idő szerint mutatják az aktivitásuk csúcsát... persze kézenfekvő atlanti dezinfó  a saját propahantát leplezendő orosz dezinfóra és propahantára hivatkozni...

 

ÜdV

 

ps: ebben a tekintetben meg alapvetően hasonló impérium mindkettő... de felhívnám a szíves figyelmedet, hogy nem az orosz elnökjelöltek álmodoznak globális orosz hegemóniáról... még vezető amerikai lap szerint se... ugye...

Előzmény: Psyllium Husk (51736)
Psyllium Husk Creative Commons License 2016.01.02 -1 0 51738

Az EU azért "támogatja Ukrajnát" (valóban épp, hogy kifosztja és az orosznál jóval nagyobb függőségbe hajtja a végletekig eladósítva), mert a nyugati politikai elitszemétnek ez az érdeke...

 

marhaság. nem véletlenül akarnak a volt szoci országok felzárkózni a fejlett világhoz. az EU és a NATO a nyugalmat , biztonságot és társadalmi jólétet jelenti az orosz mintájú vadkelethez képest. ha meg az USA-t akarod gyepülni, oda sem véletlenül akarnak milliók bevándorolni a világ összes országából. beragadtál a kádári/szovjet ideológia mocsarába és csak arra pörög az agyad.

Előzmény: Antisystem (51730)
Anne Duffield Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51737

Na, és?

Gondolod a "másik oldal" nem ugyanezt csinálja?

Előzmény: Psyllium Husk (51736)
Psyllium Husk Creative Commons License 2016.01.02 -1 0 51736

ezt olvasgasd ha nem lennél a képben

Kémek, mint mi: az orosz ügynökök ellepték Európát

A régió országai tele vannak kémekkel, de az orosz szolgálatok egyre aktívabbak a skandinávoknál is. A svédek már „ellenséges katonai művelet előkészületének” tekintik az orosz lépéseket. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Előzmény: Anne Duffield (51734)
Antisystem Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51735

The GOP Plan to Bring Back a Unipolar World

Na, tudod pont EZ AZ a világra leselkedő legnagyobb veszély, amivel szemben akár a patás ördöggel is...

Republicans seem to think that by banging the drum for increased defense spending, they can restore America's greatness. They're wrong.

Igen, sokan ebben bízunk:)

 

ÜdV

 

ps: tök felesleges x db pártíz hozzászólásos nickkel irogatni, hidd el... attól még nem fog tömegesnek tűnni az atlanti agybaj támogatottsága...

Előzmény: Mr. Ben Derisgreat (51732)
Anne Duffield Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51734

Előzmény: U vasz szvétlájá búduse (51728)
Antisystem Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51733

Az előbb említett "nyugatos véleményformáló elitértelmiségi" zacc-rétegből valóban nem... de a világ tudod- szerencsére - nem belőlük áll csak... helyükre küldésük immár globális érdek - és ezt szerencsére pont, hogy egyre többen ismerik fel...

 

ÜdV

 

 

Előzmény: Mr. Ben Derisgreat (51732)
Mr. Ben Derisgreat Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51732

felfoghatnád hogy a langyos szoci ruszkimoslék nem kell senkinek sem

Előzmény: Antisystem (51730)
Platon Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51731

Felsoroltam pár tényét, ennyire futotta válasznak, ezzel le is zárhatjuk a témát mivel láthatóan érdemben nem tudod vitatni az állításokat.

 

Marad a konklúzió, az USA fenyegeti a világot atommal, senki más.

Előzmény: Rinkhals (51695)
Antisystem Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51730

Az ÁTLAG ukránról beszéltem, nem a nyugati típusúnak mondott demokráciákban sajnálatosan a számosságánál jóval nagyobb súlyt képviselő "véleményformáló elitértelmiség" felső-középzaccról...

Tudod, hogy már a "Euro-Maidannak" már a saját idejében sem volt többségi támogatottsága? Voltaképp ezért volt benne két réteg erőteljesen felülreprezentálva, a "mindenki le van xarva, csak nekem legyen meg a NYUGATI állásom, jövedelmem, meg az én gyerekemnek a NYUGATI elitiskola" fent említett "véleményformáló elitértelmiség" - ill a az oda törekvő leszármazóik.... meg az általuk eszközként kihasznált sovén-fasisztoid IQ-minusz szellemi toprongyok, akik jól felhasználhatóak a piszkos munkára, majd utána könnyű szívvel meg lehet szabadulni tőlük, bűnbakot faragva belőlük...

(az orosz demokrácia egyik legjobb tulajdonsága a nyugatival szemben, hogy nem az "elitek konszenzusa" okádmány, ahol a plebs szerepe a négy évenkénti ikszelgetésekre redukált, és a véleményformálónak mondott felső-középzacc így nem bír a számosságánál jóval nagyobb érdekérvényesítő tulajdonsággal, hanem a saját helyén hisztikézik, mint parlamenten kívüli ellenzék... ha úgy tetszik, az orosz demokrácia populista, az atlanti meg elitista)

 

az EU meg ezért támogatja Ukrajnát

Az EU azért "támogatja Ukrajnát" (valóban épp, hogy kifosztja és az orosznál jóval nagyobb függőségbe hajtja a végletekig eladósítva), mert a nyugati politikai elitszemétnek ez az érdeke... a plebs érdeke meg ugye a "nyugati demokráciákban" le van xarva... a 4 évenkénti hazugság-cunamit leszámítva... persze, ejropéer véleményformálóéknak Ukrajna piac a selejtnek, meg a végletekig kizsákmányolható olcsó munkaerő... az ejropéer plebsnek meg pont konkurrencia... de sebaj, "Ukrajna megmentését az orosz igából" természetesen az EU népe fogja megfizetni... mint Bokassánál az áldozat családja a saját kivégzése költségeit... a konca meg természetesen a nyugati politikai elitszemétnek és globáltőkés gazdijaiknak fog jutni, tovább növelve a 30 éve folyamatosan növekvő interdecilis különbséget.

 

ÜdV 

Előzmény: Psyllium Husk (51726)
Platon Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51729

Ja, csak nem kormányon, és nem gyújtják rá az épületet a nem tetsző kisebbségekre.

Előzmény: Nyugdijjas Trotty (51713)
U vasz szvétlájá búduse Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51728

Mintha nem az USA villogtatta volna nemrégiben az atomtorpedóit és Dániát meg Svédországot sem fenyegette atommal.

 

Előzmény: Láma291 (51716)
Kód 001 Creative Commons License 2016.01.02 -1 0 51727

A halottak - köztük magyarok - Ukrajnában vannak, mert ott gyilkolnak az náci terroristák, akiket az atlantisták és Izrael fegyveres erővel és utánpótlással támogatnak.

Előzmény: Glavius (51724)
Psyllium Husk Creative Commons License 2016.01.02 -1 0 51726

Az átlag ukrán kb azzal járt volna a legjobban  - meg megkockázom, a világ is - ha az Orosz Föderáció nem áll meg a Krímnél, hanem eljön Záhonyig 2004 tavasszal.

 

még mindig a szovjetszkoje igrisztoje és a vodka hatása alatt lehetsz, hogy ekkor marhaságokat írsz :-D

 

ezért akarnak az ukránok is NATO tagok lenni, mert nem kell nekik az orosz maffia igája

 

az EU meg ezért támogatja Ukrajnát

Előzmény: Antisystem (51705)
Anne Duffield Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51725

A pravij szektor meg az irgalmas szamaritánusok egyesülete...

Hályog...

Szemellenző...

Előzmény: Glavius (51724)
Glavius Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51724

A halottak Ukrajnában vannak, mert ott gyilkolnak az orosz terroristák, akiket az orosz állam fegyveres erővel és utánpótlással támogat.

Előzmény: rocky reloaded (51722)
Anne Duffield Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51723

Aha:

Ott "óvatosak", itt "hisztiznek".

Furcsa, vagy nagyon is inkább jellemző a szóhasználatod!

:-(((((((((((((

Előzmény: Glavius (51721)
rocky reloaded Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51722

Trottyikám, Oroszországban nincsenek hullahegyek Zsirinovszkij miatt, de Ukrajnában vannak a Pravij Szektor miatt. Meg nem rugdossák a földön fekvö alkormánybírókat, az uki(!) TV-elnököt, meg hasonlók. Hm, mintha nem hallottunk volna felüvöltést a bösz "emberjogi harcosoktól". Mondjuk ez érthetö is, mert ök is nácik, liberónácik és ugye a holló a hollónak nem vájja ki a szemét. Gratulálunk újsütetü barátaidhoz: Hasonló a hasonlónak örül...

Előzmény: Nyugdijjas Trotty (51713)
Glavius Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51721

Semmilyen terrorcselekménynek nem örülök.

 

Igen, úgy tűnik, hogy néhány európai városban is túlságosan óvatosak voltak a hatóságok. Persze  jobb megijedni...

Előzmény: Anne Duffield (51720)
Anne Duffield Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51720

Gondolom, te a robbantásnak örültél volna!

Szerinted a többi európai városban is csak "hisztiztek"?

Előzmény: Glavius (51719)
Glavius Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51719

Mi a helyzet, robbantottak a moszkvai pályaudvarokon, vagy csak a szokások orosz titkosszolgálati hiszti miatt kergették el az utasokat?

Előzmény: Törölt nick (51715)
Glavius Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51718

Gondolom, hogy te abban reménykedsz, hogy a reménybeli támadó orosz csapatok nem állnak majd meg Záhonynál, hanem elfoglalják egész Magyarországot.

 

 

Előzmény: Antisystem (51705)
Glavius Creative Commons License 2016.01.02 0 0 51717

Pedig egyszerű a kérdés. Talán orosz területen alakított ki az ukrán titkosszolgálat Novoukrajinát? Ukrajnát szállít fegyvereket orosz területre a terroristák részére, hogy legyilkolják az orosz katonákat, hivatalnokokat?

Előzmény: Antisystem (51707)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!