Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.30 0 0 2553
Kikiri, te annyira bizalomgerjesztoen irsz, hogy maris rohanni fog hozzad minden ugyfel!
Előzmény: Kikiri7 (2552)
Kikiri7 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 2552
Sokszor nagyon szép meg jó amit mondanak csak nem úgy van mint ahogy azt az ember gondolná.
Esetleg ha tudunk segíteni kitalálni valami megfelelőt, már ha még nem ment el tőlle a kedved akkor írj nyugodtan.
Üdv: Kikiri7
Előzmény: monko (2551)
monko Creative Commons License 2010.09.30 0 0 2551
Akkor ez túl szépen volt előadva ahhoz, hogy igaz legyen? Fasza... Mindenesetre köszi a véleményt.
Üdv,
monko
Előzmény: Prof (2543)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.30 0 0 2550
Az ovb72 egy túlárazott generalis aranyszárny. Az alaptermékkel számolgattam a nyáron az annuitásos hitelhez képest:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=101744041&t=9126975

A választható eszközalapok között bóklászhatsz magad is:

https://www.generali.hu/Online_ugyfelszolgalat/Befektetesi_informaciok/arfolyamok.aspx

Nem azt mondom, hogy a generalis aranyszárny rossz. De 4-5 éves időtávú lakáscélra nem való. Az ügynököd kedvezőbb megoldást is találhatott volna erre a célra neked. Ehelyett ő a neki legjobb terméket adta el. Rövid távon egy UL költségterhelése aránytalanul magas, mivel a szerzési jutalékot a futamidő elején rád terhelik.
Előzmény: zsobo82 (2549)
zsobo82 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 2549

Ja, hát az OVB-s nekem garantálta a 9%-ot, csak azt nem értem, h. hogyan, mert ez nem egy garantált hozamú befektetés....

Meg azt mutogatta, h. most 19% körül van...

Előzmény: Törölt nick (2548)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.30 0 0 2548
Kb. 8%-os éves hozam kellene, hogy 5 év múlva nullán jöjjön ki.
Előzmény: Prof (2542)
zsobo82 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 2547

Köszi az infókat. Igen, így bukom a 80ezer Ft-omat, de úgy gondolom, h. még mindig így járok legjobban, ha most kiszállok. Az OVB-s üzletkötő persze hívogat egyfolytában, hogy mekkora hibát követek el...stb.

A Fundamentán gondolkodom most, de azzal kapcsolatban is vannak aggályaim. Ha 4 éves szerződést kötök és nem tudok 4 év múlva lakást venni, akkor hiába választottam ezt a megtakarítást. Jó, erre azt mondják, h. meghosszabbítom 6 évesre, fizetem tovább, de az nem megoldás nekem.

Előzmény: Prof (2542)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2546
Ja, es szeretnem ideidezni Fulig hsz-et, mely szerint az OVB es a Brokernet kozott az a kulonbseg, hogy OVB topik meg van.

Igen, a hangsuly a meg-en van.
Előzmény: Törölt nick (2545)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2545
Zsir.. ujra elokerult az OVB72.

Szegyen, gyalazat.

Nem csak az, hogy korabban kotottek, hanem az is, hogy valtozatlanul kotik - befektetesnek is, nem csak a hitelek melle.

Az, hogy van ezer jobb termek, nyilvan nem erdekli oket, hiszen ez utan kapjak a nagy lovet. Meg persze az is igaz, hogy az ugyfelen kivul senkinek nem szar..

Egyszer, ha lesz hozza kedvem meg idom, irok egy szep, hosszu ertekezest arrol, mivel, mikor, hogyan basszak at az ugyfeleket az OVB-nel.

Ja, es arrol is, hogy a munkatarsakat hogyan. Persze miert is kellene elmondani nekik, hogy letezik mondjuk az OVB69? Meg a vegen azt kotnek, es kisebb jutalekot kapnanak szegenyek. Meg a vezetoik is. Meg a ceg is. Csak az ugyfel jarna jol, micsoda kibaszas lenne! Es akkor mondjuk az Univerzumrol nem is beszeltem.

Mondjuk ott, ahol az igazgatok hazudnak a jutalekrol a vezetoknek, hogy azok nyugodt szivvel tehessek ugyanezt a munkatarsakkal, mit lehetne varni...

Ja, es gratulalok az uj jutalekrendszerhez, amiben a vezetok eddigi jutalekat a munkatarsak jutalekanak rovasara emeltek meg. Igy egy kezdo mindjart a penzugyi piac legaljan keres, erdekes lenne egy osszehasonlitas arrol, hogy vajon van-e olyan ceg idehaza, ahol rosszabb a juti.

Azert az eleg kemeny, hogy a kezdo a sajat kotese utan megkap huszezret sem, a vezetoje pedig ennek a harom-otszoroset. Szamoljatok csak utana, mennyi az..

Erdemes kizsakmanyolni a kis szerencsetlen repiket? Nana!

A honlapon megnezhetitek, miert utik igy az ugyfeleket meg a munkatarsakat, van egy kis reszvenyarfolyamos biszbasz. Na, ha az igy folytatodik, akkor ugrott a sok zseton a reszvenyeseknek - akik a vezetok. Ha viszont szar termeket adnak es adatnak el, akkor nagyobb lesz a ceg bevetele, mint ha jo termeket.

O, mondd, te kit valasztanal?

( ne feledd, fiam, hogy a becsuletes ut rogosebb, de csalassal es hazugsaggal sokkal hamarabb elore lehet jutni! )

Adam, mikor akarsz rendet tenni a cegben? Pedig megigerted.. Legyozott a vezetoi lobbi? Ha az elodok kevesek voltak, akkor te nagyon keves leszel.. Sajnos.
Prof Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2544
19 M hitelt a 22 M ház _megvásárlására_?

Jó lenne tudni, hogy azt az évi 1 milliós biztosítást ki adta el neked. Mármint melyik
cég képviselője. Merthogy ha most aktuális az a lakásvásárlás, akkor elég valószerűtlen
lesz bármibe is belekombinálni, a bő 3 milla, amit beletettél meg máshol sokkal jobb
helyen lett volna.

Hogy hogyan tovább? Jó ötlet nincs ennyi infó alapján. Ha tényleg lakásra kell,
akkor kb. 200 kérdés feltevése és megválaszolása után lehet nagyjából-egészében
korrekt választ adni a kérdésedre. Havi 150 ezer körüli/fölötti törlesztőre készülj!


Üdv,

Prof
Előzmény: ez.a.nick.mar.foglalt (2539)
Prof Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2543
Bocs, kimásztam az asztal alól, annyira röhögtem.
A jó büdös durva hangyát az ilyen ember gatyójába. De komolyan.

Ha hosszú távra akarsz pénzt félrerakni, és megvan az összeg, továbbá havi
rendszerességgel nem akarsz hozzárakni, akkor a folyamatos díjas szerződés
a lehető legrosszabb megoldás. Van jobb. Több alternatíva is.
Előzmény: monko (2537)
Prof Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2542
Most visszanéztem a hozzászólásod. Havi díjban fizeted, úgyhogy így elvileg csak
80 ezer forintod bánja.

Óvatos javaslatom a következő: kérd meg az OVB-s embert, hogy legyen szíves
a szerződés pontjaira hivatkozva pontosan megmondani, mondjuk évi 5%-os hozam
mellett, hogy 5 év múlva pontosan mennyi pénzt tudsz kivenni a szerződésből. Ha
ez akár csak 1 forinttal is kevesebb, mint amennyit befizetsz (az lesz), akkor mond
meg, hogy fújhatja a jutalékát, merthogy felmondod a szerződést. Te buktál 80 ezret,
ő bukott, hm... Kb. ugyanannyit.

Tényleg van jobb megoldás, ebben 100%-ig biztos vagyok.
Előzmény: zsobo82 (2531)
Prof Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2541
Ha a kötvény kevesebb, mint 30 napja van nálad, akkor még visszakozhatsz,
egyébként sajnos nem. Két döntésed van.
Vagy most még ekkora veszteséggel kiszállsz, vagy találsz egy olyan jövőbeli célt,
amire felhasználhatod, ez esetben azonban alsó hangon 10, inkább 15 évig fizetned
kell. A hitelbe való kombinálhatósággal kapcsolatban vannak kétségeim.
Előzmény: zsobo82 (2536)
Kikiri7 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2540
2 megtakarítást nem lehet 1 hitel alá bevonni. Viszont ha 2 van akkro az egyiket érdemes, mert akkor lesz egy jó kombi hiteled a másikkal pedig előtakarékoskodsz a későbbiekre. Mennyi van abban a megtakarításban ami nem a nyugdíjra van félre téve? Nem éri meg várni esetleg egy keveset, hogy ne keljen hitelt felvenni? Vagy mindenképp most kell a ház?
Előzmény: ez.a.nick.mar.foglalt (2539)
ez.a.nick.mar.foglalt Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2539
Sziasztok,


Nálam az a szitu, hogy szeretnék egy 19M hitelt fölvenni egy 22M házra ami BP-en van. A plusz fedezet egy másik BP-i lakás lenne, a kettő összege bőven elég a hitelre. A bruttóm elég magas.

Van még mellette egy 3 éves Uniqua Platinum biztosításom, ami kifejezetten lakás előtakarékosság céljából lett indítva (ebbe 1M fölötti éves összeg megy), plusz van még egy Axa Quorum is, ami lénygesen kevesebb, ezt nyugdíj előtakarékosság jeleggel indítottam.

Érdekelne, hogy manapság ti milyen konstrukciót ajánlanátok? Érdemes egyáltalán a meglévőket megpróbálni bevonni a hitelbe (a fenti kettőt lehet-e egyáltalán)?


Köszi!
Kikiri7 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2538
Annál azért van jobb megoldás is
Előzmény: monko (2537)
monko Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2537
Sziasztok!
A véleményetekre lennék kíváncsi. Van 3millió Ft., amit szeretnénk befektetni Kb. 12 évre, vagy talán több (főként nyugdíj célra). Erre kaptunk egy tanácsot, ami egy ovb72-t takar. Ezt a pénzt fel kellene tenni egy eseti számlára, ahonnan rendszeres díjként havonta lenne elvonva 25e. Az eseti hozamával + a rendszeres díjas cuccal elvileg ez idő alatt megduplázódna a pénz. Ez így nekem jónak hangzik. Szerintetek?
Üdv,
monko
zsobo82 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2536
Igen, aláírtam és van kötvényem. Annyira kecsegtető dolgokat mondtak, hogy nem is jártam utána, h. mi is ez az egész és pontosan hogy működik.
Előzmény: Prof (2534)
Prof Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2535
Az ltp verhetetlensége néhány kivételtől eltekintve igaz. Nem csodaszer az sem,
de összehasonlíthatatlanul jobb, mint az OVB72. Erre a célra.
Előzmény: bakter021 (2533)
Prof Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2534
Kaptál kötvényt? Aláírtad, hogy megkaptad?
Előzmény: zsobo82 (2531)
bakter021 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2533
Hello!

Ezt a terméket még én magam is ismerem jogász létemre, mert egyszer megpróbáltak ugyanerre a termékre rávenni, de inkább kihagytam. Az OVB72 a Generali egy UL biztosítása, lejárati ideje 15, azaz tizenöt év. Ezt azt jelenti, hogy a teljes összeghez 15 év múlva tudsz hozzáférni. Én a helyedben menekülnék belőle, ameddig még lehet, 4-5 éven belüli lakáscél esetén a lakástakarék-pénztár verhetetlen. Hosszabb távon ezt már nem tudom elmondani, de azt majd a szakik megmondják, hogy mire van szükséged, mert nem az én asztalom.
Előzmény: zsobo82 (2531)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2532
Természetesen, ez egy jó termék. Az ügynöknek.
Előzmény: zsobo82 (2531)
zsobo82 Creative Commons License 2010.09.29 0 0 2531
29 éves vagyok és 4-5 év múlva lakást szeretnék venni. Az OVB 72-t kötöttem meg 4 hónapja. Havonta 20ezer Ft-ot fizetek be. Nemrég azt mondták nekem, h. ez nem az én terveimnek megfelelő megtakarítás, mert az OVB 72 csak hosszú távon éri meg és túl nagy a kockázat is. Valamint én 4-5 év múlva nem tudom kivenni az összes berakott pénzemet. Igaz ez? Mert az OVB-s persze győzköd, h. ez a legjobb nekem.
Prof Creative Commons License 2010.09.26 0 0 2530
Hali!

Hát annyi, hogy 15 év alatt az infláció szépen elmossa a biztosítási védelmedet.
Ha éves átlag 3,5 százalékos inflációval számolunk, akkor 15 év múlva a most
1 milliós biztosítási védelem mostani kb. 570 ezer forintnak fog megfelelni.

Az is kérdés, hogy milyen jellegű biztosítási védelemre van szükséged, milyen
biztosítási összegre. Az AHICO pár éve igen "olcsó" volt balesetbiztosítási
csomagokkal, mostanra lényegében marginális szereplő lett a piacon.

Megnéztem a honlapon a cuccot, barátinak tűnik, a kötés előtt én két dolgot
kérdeznék meg alaposan:
ad. 1. a biztosítási összeg reálértéke követi-e az inflációt vagy sem?
ad. 2. adott korra, adott nemre, adott biztosítási összegre mennyi a díja (így lehet
összehasonlítást eszközölni a piacon elérhető más biztosításokkal).

Prof
Előzmény: Keksz.net (2529)
Keksz.net Creative Commons License 2010.09.26 0 0 2529
Sziasztok,

ha most kötök egy kizárólag kockázati biztosítást, aminél 15 év "hűséget" vállalok és ez nem indexálható (A biztosítási díj állandó, soha nem növekszi), akkor az mennyi "hátrány" nekem?

AHICO / Life Cover Plus -ra gondoltam.
(www.ahico.hu / biztosítások / forint alapú / Hagyományos forintalapú életbiztosítások / "Élj tovább")


Köszi!
Keksz
Prof Creative Commons License 2010.09.10 0 0 2528
Kíváncsi vagyok, hogy mit fog mondani.
Ha beszéltél vele, kérlek oszd meg itt!

Üdv, Prof
Előzmény: ZoliVifferrel (2527)
ZoliVifferrel Creative Commons License 2010.09.09 0 0 2527
Természetesen Őt is megkeserem a dologgal kapcsolatban, de előtte szerettem volna tudni egy teljesen független oldali nézetet is, na meg infót gyűjteni, hogy némileg "felvilágosúlt" legyek a lehetőségeimmel kapcsolatban. Köszi mégeccer
Előzmény: Prof (2525)
Deanfield Creative Commons License 2010.09.09 0 0 2526
Kedves ZoliVifferrel!

Egy kérdésem lenne, szándékodban áll a lejárat előtt (10 éven belül) pénzt kivenni a programból?
Mert ha nem, úgy gondolom, hogy a Trendmax alapot mindenképp ki kell használnod, mivel az egy garantált eszközalap. Azt garantálja, ha az alap fennállása alatt (2016-ig fog működni a Trendmax, ekkor szűnik meg és valószínű létrehoznak egy ugyanilyet más névvel) végig benn tartod akár a rendszeres díjad, akár az eseti díjad, akkor a legmagasabb árfolyamon fizet ki, amit valaha elért a díjfizetési időszak alatt. Vagyis, ha okosan használod, kizárt a bukta.
A másik, ha kell segítség abban, hogy milyen formanyomtatványra van szükség a díjcsökkentéshez, van egy ismerősöm a Generalinál, akit fel tudsz hívni és segít ebben. luciferon2@hotmail.com-ra küldj egy emailt és adok elérhetőséget.
Előzmény: ZoliVifferrel (2522)
Prof Creative Commons License 2010.09.09 0 0 2525
Nincs mit.
Ha megengeded, én is feltennék egy kérdést: mindezzel miért nem az OVB-s tanácsadódat
kerested fel?
Előzmény: ZoliVifferrel (2524)
ZoliVifferrel Creative Commons License 2010.09.09 0 0 2524
Prof, köszi az infót !!!
Előzmény: Prof (2523)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!