hatosfalat Creative Commons License 2020.09.25 0 0 262

Tudom, tudom szerencsejáték pénz nem jön be ha 50%-a nem megy a bajnokságnak dec 31-ig.

Ez nekem azért elég furcsa, nem venném készpénznek. Ha nincs vírus és normálisan megy minden, akkor is a meccsek 40%-a ment volna le december végéig. Ehhez képest elég meglepő elvárás lenne, hogy vírus mellett menjen le a normálnál több meccs még idén.

Előzmény: codi1993 (260)
hatosfalat Creative Commons License 2020.09.25 0 0 261

A Fradi esete mutatja mennyit ér a tesztelés. Ők többször teszteltek, bl-ben az ellenfelük is tesztelt, az utolsó nb1-es ellenfelük a Békéscsaba nem talált pozitív játékost, mégis a Fradiban nyolcan elkapták.

Előzmény: codi1993 (256)
codi1993 Creative Commons License 2020.09.25 0 0 260

Olvastam mindkét részét a hozzászólásódnak már. Azt nem értem mikor kezdődött a bajnokság pont abban az időben durvult el az eset szám akkor kellett volna lépni hogy heti egy teszt és heti egy meccs. Tudom, tudom szerencsejáték pénz nem jön be ha 50%-a nem megy a bajnokságnak dec 31-ig.

Előzmény: Hanulu (258)
hatosfalat Creative Commons License 2020.09.25 0 0 259

Szerintem ez legfeljebb lelassítja a vírus terjedését, de nem lehet majd megállítani. Ha épp a PCR teszt környékén lett valaki fertőzött, akkor segíthet, ha előtt öt napon akkor végigfertőzi a fél csapatot mire a teszt kimutatja.

Sokkal érdekesebb lenne inkább azt tesztelni ki esett már át rajta, abból jobban lehetne a versenynaptárt tervezni.

Előzmény: Tonio 2.0 (254)
Hanulu Creative Commons License 2020.09.25 0 0 258

Októbertől lesz heti egy kötelezően. Mondjuk addig lemegy 7 forduló és elmaradt "negyvenhét" meccs. Ha már ennyire rá van feszülve erre, akkor így kellett volna a bajnokságot kezdeni, szerintem nem lett volna ennyi halasztás.

Viszont a meccseket le kell játszani és csak akkor halasztható meccs ha 12 fő alá esik a bevethető játékosok száma. Az MB1-es játékengedélyekkel sem lehet trükközni, 22 főben limitálják, így nem mondható, hogy nekem csak 15 játékosom van 4 koronás, halasztok. Még érdekesebb bajnokság elé nézünk.

Süni2 Creative Commons License 2020.09.25 -1 0 257

Valójában saját magukkal is kib*szás, mint a mellékelt ábra mutatja.

codi1993 Creative Commons License 2020.09.25 -1 0 256

És őket is csak a válogatott összetartás miatt tesztelték. Lehet fel Fehérvárt lefertozte az a két játékos.  Két Bl csapattal kib*szas ez hogy a bajnokság többi csapatát nem tesztelték. Így ők hiaba tesztelnek ennyit ha a többieknek nem kötelező.

Előzmény: Bamberg58 (255)
Bamberg58 Creative Commons License 2020.09.25 0 0 255
Előzmény: codi1993 (252)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.09.25 -1 0 254

Ballai A erről azt magyarázta, hogy eddig nem volt elég nagy az esetszám, és a költség/haszon alapján nem érte volna meg, most viszont már indokolt lehet, persze még ezzel kapcs is óvatosabban fogalmazott (akkor még nem volt döntés). :-D

Előzmény: Süni2 (253)
Süni2 Creative Commons License 2020.09.25 -1 0 253

Így kellett volna kezdeni.

Akkor pl. a Komló-Eger meccs elmaradt volna,más meccsek meg nem maradtak volna el.

codi1993 Creative Commons License 2020.09.25 0 0 252

Mi lenne vajon ha minden csapatot hetente tesztelnének?

Előzmény: Bamberg58 (250)
RnD Creative Commons License 2020.09.25 -1 3 251

Az Érdi keretet tesztelték a hét elején, minden teszt negatív lett.

Bamberg58 Creative Commons License 2020.09.25 0 0 250

Közben két pozitív eset Bogláron is. A teljes keret karantén. Értesítették a Fehérvárt is. Az ifi válogatott ôsszetartáson derült ki.

codi1993 Creative Commons License 2020.09.25 0 0 249

Hát szerintem ha egészséges Kiss ő lett volna nevezve az eddig látott Siófokon meccsek alapján nem pedig a Holland. Aki hetekig volt hazájában majd mióta vissza jött alig játszott.

Előzmény: van_Persil (248)
van_Persil Creative Commons License 2020.09.25 -1 0 248

A ŽRK Šiofoknál 17-en vannak 14 helyre, azaz Tóth sérülésével 16-an. Amíg nem volt LvdH, addig volt hely Kissnek, de így, hogy Tomori is jobblövőt játszik, nem sok esélye lesz pályára kerülni. Jöhetne kölcsönbe vissza a nevelőegyesületébe.

Előzmény: Süni2 (246)
Fradista Utazó Creative Commons License 2020.09.25 -1 0 247

Határozott a liga a halasztások kapcsán:

Ezen a héten is változtattunk, innentől halasztani csak hatósági karantén esetén, illetve bizonyos létszám alatt lehet. Mindenkinek az utánpótlásából kell gondoskodni a feltöltésről – innentől ha tizenkét játékossal rendelkezik egy csapat, akkor köteles kiállni.

Süni2 Creative Commons License 2020.09.25 -1 0 246

Komoly lehet Kiss Niki sérülése, figyelembe véve, hogy a szöv.kapitányok behívták a válogatott keretbe Keti helyett.

Süni2 Creative Commons License 2020.09.25 -1 0 245

A tegnapi meccs után nem nagyon hozhatott más döntést.

Előzmény: Fradista Utazó (244)
Fradista Utazó Creative Commons License 2020.09.25 -1 0 244

A kérdés megoldotta önmagát:

Lemondott vezetőedzői tisztjéről Deli Rita, helyét eddigi másodedzője Józsa Krisztián veszi át.

Előzmény: Imrikfalva (237)
RnD Creative Commons License 2020.09.25 -2 4 243

'....Én nagyon rég nem láttam a Fehérvárt játszani, szóval szigorúan a mai meccs alapján: amit ma nyújtottak, az nem NB I-es szint....'

Láttam az összes meccsüket (néhányról itt írtam is). A mainál sokkal jobban is tudnak játszani, a Móvár ellen 45 percig meccsben voltak például, az Újvárost legyőzték, a Vác ellen vissza tudtak jönni egy gólra a végjátékban. Hazai pályán egy jó félidő mindig bennük van, a gondok általában 40 perc után kezdődnek (Triscsuk elfárad, Temes nem bírja még, Vascsuk eleve gyenge). A fiatalok meg fiatalok, bár Afentaler azért nemrég hét gólt összehozott a Móvár ellen (gól+gólpassz+hetes) és Varga Emőkétől is láttunk már szuper megoldásokat.

És persze Fehérváron játszik Utasi Linda, aki az év nagy felfedezettje és szeptember legjobb fiatal játékosa lehetne (ha lenne ilyen elismerés). Utasinak ezen a meccsen is volt két klassz gólja és több jó megoldása.

A mai játékuk tényleg nem volt NBI-es szint. Elképzelhető h a szakmai stáb nem készült fel jól a NEKÁ-ból, és lehet h az is bénítóan hatott hogy ezen a meccsen a Fehérvár volt az esélyesebb, legalábbis így gondolták, ezért aztán nem tudtak olyan felszabadultan játszani mint a Móvár vagy a Vác ellen.

RnD Creative Commons License 2020.09.25 -2 5 242

NEKA—Fehérvár: 34-24 (17-16)

A tizennégy csapatos NBI-ben öt olyan ellenfél van aki ellen a NEKA sikerrel veheti fel a harcot: most ősszel a Fehérvár volt az ötödik aki szembejött velük, a másik négy csapat közül csak a Békéscsabát tudták legyőzni, még az első fordulóban. Így aztán a mai mérkőzés egy jó hónapig az utolsó esély lehetett a pontszerzésre…

Ennek tudatában igencsak elszántan kezdtek ma a lányok, rendkívül dinamikus és gyors játékkal, amiben benne voltak a hibák, de a hibák azonnali javítása és a gyors gólok lehetősége, felállt fal ellen is. Elöl Farkas Johanna ismét pompás gólokat lőtt egy-egyezésből, talpról és egyet a hármas védőről is, hét méterről váratlanul, felugrásból. Nagyjából a félidő felénél állt be helyette Kajdon Blanka, aki rögtön kiharcolt betörésből egy hetest és utána a tőle megszokott dinamikával támadta az ellenfél védőfalát, legkevésbé sem látszott rajta hogy egy hete Újvárosban betört az orra (Barján Bia volt a tettes…).

Mlinkó Zsófi majdnem az egész félidőt végigjátszotta és nagyon hasznosan: elöl szuper gólokat lőtt -  egy-egyezés után mindkét oldalon betörésből, felkanyarodás után jobbkettőből átlövésből vagy labdaszerzés után a pályán végigszáguldva rendezetlen védelem ellen (huszonöt perc alatt 6/8 lövőstat-tal).. Mlinkó Zsófi volt a zavaró védő is: a NEKA már az elejétől nyitott védekezéssel várta a fehérvári támadásokat és alaposan széttördelte őket. Ma a bogláriak legjobb erői védekeztek a vonalon (Faragó Luca, Woth Viki, Kajdon Blanka, Vámos Míra), az ellenfél amint megközelítette a hatost azonnal ott voltak, és bárhova került a labda, rögtön ott volt egy NEKA-játékos. Ezzel a sokmozgásos védekezéssel a beállót is el tudták tüntetni hosszú időre és Temes Bernit - aki sohasem volt túl gyors – igen hamar szinte lehetetlen helyzetbe hozták. Egyedül jobbszélen voltak problémák (ez persze nem új). Kukucska Vikiről lőttek a fehérváriak egy-két gólt az elején és Vajer Blani sem a védekezéséről híres, ezért történhetett meg h a félidő utolsó másodperceiben - amikor már mindenki a szünetet várta, és még a Fehérvár gól utáni középkezdését is visszafújták - mégis betalált erről az oldalról öt másodperc alatt Szarka Adri, bár ketten is védekeztek rajta….

De a jobboldal ma elöl sem működött: Monori Orsi mindjárt az elején a két középső védő előtt fél méterrel próbált kapura lőni, a lövés persze elakadt a blokkban. Utána jobbkettőben nem kapta jó ütemben a labdát, ezért betörés helyett inkább faultból jobbszélre passzolt, onnét meg Kukucska Viki a helyzetet kapufára lőtte és vonalra is lépett…. Így nagyjából egy perc alatt a jobboldalon elképzelhető problémákból mindjárt hármat is láttunk. MO ezután több labdát már nem nagyon adott jobbszélre, helyette megpróbált átlövésből, betörésből, jobboldalról és középről is gólt lőni, próbálkozott mindenfélével, de amolyan magányos vadnyugati lovasként, akinek egymaga kell bemennie a gengszterek városába…..OK, működik a csapat játéka a jobboldal nélkül is – mint ez ma kiderült – de Monori Orsival minden bizonnyal még jobb lenne, ha be lenne vonva a játékba.

Szünet után jobbkettőben rövid ideig Woth Viki, majd Kajdon Blani is szerepet kapott, Blani lőtt két klassz gólt onnét is (és még hármat középről, a hat góljából öt erre a félidőre jutott). Farkas Johannától szintén láttunk szépségdíjas megoldásokat, az utolsó percben betörésből a ziccert igaz kihagyta, de aztán a következő támadásban elsőrangú asszisztot adott középre a beállósnak (amiből aztán az utolsó gól lett és a második ’tíz közte’ [34-24]). Koronczai Petra kisebb szerepet kapott, szünet előtt/után védekezésben rövid ideig fent volt zavaróban (de ott elég bizonytalannak tűnt) és elöl sem célzott túl pontosan, de így is lőtt három klassz gólt. (Koronczai játéka egyelőre ugyanúgy nincs beépítve a csapatba mint Monori Orsié, a különbség annyi hogy Petra elöl gólerősebb, bár a játéka ezen a néhány meccsen kicsit öncélúnak – majdnem azt írtam önzőnek – tűnt, és összjátékban néha túl ’laza’, ami a NEKA játékosokra amúgy legkevésbé sem jellemző.)

Vámos Mírát külön is érdemes kiemelni: hatvan percen át pályán volt, hat gólt lőtt hat helyzetből, balszélről és indulásból is igencsak magabiztosan, és szuperül védekezett (ami balszélen nyitott védekezésnél egyáltalán nem könnyű feladat…)

Ez a nyitott védekezés lett a Fehérvár végzete: negyven percnél többet képtelenség kibírni úgy hogy a kettes védők gyakran 10-11 méterre jönnek ki, a zavaró meg néha tizenötre. Kettesben Woth Viki, Mlinkó Zsófi, baloldalon Kajdon Blani és Farkas Johanna védekeztek, zavaróban Mlinkó Zsófi volt vagy negyven percig (a második félidőben támadásban persze cserélték már). Ifjabb Kiss Szilárd jól rotálta a játékosait és ezzel az intenzív, a hatoson is dinamikusan mozgó védekezéssel szemben a Fehérvárnak nem volt ellenszere. A fordulatot talán a 47. percre tehetjük, amikor 24-21-nél a Fehérvár hetest dobhatott, ezt Triscsuk elhibázta és a kipattanót Mlinkó Zsófi egy villámgyors mozdulattal megszerezte, mondhatnánk Triscsuk ’orra előtt’. Demoralizáló jelenet. Utána hamar összeomlott a Fehérvár játéka, a játékosok mindenféle irányítás és önbizalom nélkül mozogtak a pályán, Triscsuk szinte végig bírta, de csak tempóban, a játéka a kapura már nem volt veszélyes. A kihagyott hetest követően a vendégek mindössze három gólra voltak képesek, abból is az utolsóra alig több mint fél perccel a vége előtt (ezt megelőzően majdnem tíz perc telt el fehérvári gól nélkül).

A NEKA valósággal kiütötte az ellenfelét: ez igazán magabiztos győzelem volt, a lányok minden dicséretet megérdemelnek.

codi1993 Creative Commons License 2020.09.24 0 0 241

Utolsó Nekas golrol lemaradtam mikor írtam :D

Előzmény: Bamberg58 (240)
Bamberg58 Creative Commons License 2020.09.24 0 0 240

“Neka közben legyőzte a Fehérvárt. 33 - 24”

Az MkSZ oldalán 34:24 szerepel.

Előzmény: codi1993 (234)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.09.24 -2 0 239

Ezek az összefonódások, uram-bátyám viszonyok a legrosszabbak.

Mondjuk az edzőt a csapat csinálja, és bár nem láttam a mait, látatlanban is megkockáztatom, hogy a Fehérvárnak is nyilván volt és lesz is jobb meccse.

Az első hármat (jelenlegi helyzetben kettőt) kivéve mindenki verhet mindenkit, nehéz kiszámítani a dolgokat (OK, a Csaba azt hiszem, még senkit sem vert meg).

Azt meg nem tudjuk, Deli mit tudna kihozni egy jobb csapatból.

Gyurka például sok jó szót nem kapott, de egész jól összerakta a Móvárt, illetve ebben a bajnokságban, ezzel a sűrű menetrenddel, esetleges játékoskiesésekkel azok a csapatok járnak jól, akiknek hosszabb a padjuk.

Vili bácsi nem lett rosszabb edző, mióta tavaly ősszel ő volt a fórumon a félisten, és a "bezzeg a Loki a Vili bával", csak egyszerűen elment Bulath - nem túl elegánsan -, aztán egy sor nem sor.

MTK-ból meg pl Tóth Eszter ment el, Vova sem lett szarabb edző, de nyilván vannak nehézségeik.

A Vácnak is rövid a kispadja.

codi1993 Creative Commons License 2020.09.24 -1 0 238

Tudom, de ezek után valaminek történnie kell. Szinte nb1/b-s kerettel játszó csapat sz*rrá veri őket.

Imrikfalva Creative Commons License 2020.09.24 0 0 237

Balási Imi aligha rúgja ki a feleségét...

Trombozis2 Creative Commons License 2020.09.24 0 0 236

A NEKA faképnél hagyta a Fehérvárt a második félidőben, akik teljesen elkészültek az erejükkel és egy idő után hitehagyottá is váltak. A NEKA egyre jobban kezd ráérezni az nb1 ritmusára, erőnlétben már most is az élmezőnyben vannak. Ha versenyt kell futni, az nekik kedvez. Az is látszik, hogy Kajdon, Farkas, Koronczai és Vámos Míra extra tehetségek és hozzájuk fel-fel nő Mlinkó Zsófia, védekezésben pedig Woth hoz egy stabil átlagot. Kajdon és Farkas Johanna 1-1ezései élményszámba mennek, Oftedálra emlékeztetnek, olyan helyeken mennek be a falba, ahol nincs is hely.

Fradista Utazó Creative Commons License 2020.09.24 -1 0 235

Én nagyon rég nem láttam a Fehérvárt játszani, szóval szigorúan a mai meccs alapján: amit ma nyújtottak, az nem NB I-es szint. Teljesen megérdemelten kaptak ki (persze tíz góllal azért ritkán kapsz ki véletlenül), még az első félidőben képben voltak, a másodikhoz közük se volt. A NEKA mindenképpen jó volt, persze inkább csak ahhoz képest, hogy túlnyomórészt 17-18 éves lányokból áll a csapat, látszik, hogy jól fel vannak készítve, és amit tudnak, azt meg is csinálták.

codi1993 Creative Commons License 2020.09.24 -1 2 234

Neka közben legyőzte a Fehérvárt. 33 - 24

Utóbbi csapatból senkit sem tudnék kiemelni rém gyengék voltak mind. Nekanak a nyitott védekezésével semmit nem tudtak kezdeni

Ez egy gyenge nb1/b-s produkció volt ezek után Deli Ritanak meg kellene köszönni a munkát. .

A Balatonbogláriaktól sok jó teljesítményt lehet kiemelni Woth Viki aki védekezésben klasszis lehet idővel, Kajdon Blankát akit nem kell bemutatni, Koronczai Petrának zseniális keze van de ezt is tudtuk, kisebbik "Vamosz" szintén nem érdemtelenül játszott majdnem 60 percet.

Amiben még javulhatnának szélsők és a beállok megjátszása.

Ami még tetszett és nagyon meglepett emberelőnyös helyzetnél át álltak két beállóra majd egy szép húzás balszélre Vámos Mirának és ott az előny szerzés és a gól. Hatalmas gratuláció a Nekanak.

RnD Creative Commons License 2020.09.24 -1 4 233

'...Ahol játszottak, mindenhol a vendégcsapat nyert....'

Viszont mindenhol nehezen nyertek, még Érden is csak egy góllal ment félidőben az MTK (12-13).

A Móvár mellett szólt a jóval hosszabb kispad, ellenük az hogy több komoly meccset játszottak most egymás után. A Kisvárda hazai pályán mindig veszélyes és az utóbbi két hétben csak a második meccsük volt ez, viszont többen sérültek (tegnap Bouti Fruzsit sem tudták nevezni, mert Vácon eltört az orra). De így is egy hajszálon múlt a pontszerzés.

Az Újváros hazai pályán szintén komoly ellenfél, ráadásul az esélytelenek nyugalmával játszhattak. A Debrecen meg az őszi szezon 'beteg embere', a csapat nagyon nem állt össze eddig, a keret is vékony volt már eleve és sérülések is sújtották őket. Csiky húzta ki a csapatot a pácból, ő nagyon jól védett végig, az utolsó percben 23-24-nél egy hetest is, amivel megnyerte a Lokinak a meccset.

Csiky újvárosi nevelés, majdnem 50%-kal védett tegnap (18/40), az újvárosi szurkerek büszkék lehettek rá....bár gondolom nem voltak mégsem:)

Előzmény: Fradista Utazó (213)