Keresés

Részletes keresés

szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57818

Szia Gina!

 

Az előző hosszú ciklus alatt még szedtem a letroxot, uh nem hiszem. De ki tudja, Nagyon nehéz így , hogy az egyik doki egy évig kezel vélt PM problémával, mire a másik azt mondja, hogy semmi baja a PM-emnek, azonnal hagyjam abba. Várok még egy picit, aztán megnézetem a tsh-m, hogy gyógyszer nélkül hova áll be. A kezdeti érték sem volt magas, csak a hajhullás miatt gondolta Naszódy, hogy gond lehet vele.

 

Előzmény: balla.gina (57813)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57817

Hiszen az előző is 38 napos volt :)

 

Kitartás, legalább látjuk hogy mi történik és mi nem történik odabent! Milyen gáz lenne most a mensit várni, meg tesztelgetni, így meg tudod hogy még volt meg a PÉ, legalább ezen nem izgulsz!

 

Ncsk jobbulást!

 

Gina, az egyenes az nem görbe, az egyenes! :))) De majd görbének nevezzük PÉ után, mikor megugrik :)) Csak viccelek ám, jó az teljesen!

 

Youlcsi, hő?

Előzmény: szegedi_lány (57811)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57816

jííí, az jó :) szerintem soha nem volt még ilyen egyenletes az eleje, a múltkori is nagyon cakkos volt...

Előzmény: youlcsi (57815)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57815

az egyenes az jó görbe ;)

Előzmény: balla.gina (57813)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57814

hej, hát én ebbe a görbébe semmit nem látok bele... de tényleg :o bocs...

Előzmény: szegedi_lány (57809)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57813

Én a 7. ciklusnapon vagyok, szóval nem mutogatom a görbét, ami egyelőre inkább egyenes: 36,3 szinte az összes napon :D

szegedi lány: drukkolok azért. amúgy a letroxot mikor hagytad abba?
nekem a pm kezelés miatt lettek rövidebbek a ciklusaim, nem lehet hogy neked a gyógyszer abbahagyása miatt lettek hosszabbak?

 

 

ncsk Creative Commons License 2014.03.10 0 0 57812

Drukkolok a görbéknek, én sajnos dögrováson, valami makacs vírus szó szerint ledöntött a lábamról, így max lázat mérhetek nem hőt :( Azért néha benézek görbéket nézegetni ;)

szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.10 0 0 57811

Hát köszi.:(

Azért félek tőle, nehogy cisztásodás legyen a vége. 3 28 napos ciklus után furcsa hogy egymás után két ilyen hosszú jön. De én is úgy gondolom, hogy próbálkozik a szervezetem, 5-6 naponként nekiindul, aztán visszaesik a hő.

 

Előzmény: Jokeva (57810)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.10 0 0 57810

Ez milyen érdekes! Most vissza kellett keressem az előző görbédet, mert megzavart hogy elég magas értékeket mérsz, de látom így volt ez előző hóban is. PÉ-d még valószínűleg nem volt, akkor 37 fölé megy a hőd... Legalábbis ezelőtt felment. Hát jó hosszan készülődik :) Anno az enyém is ilyen volt, mikor jobb oldalon termeltem petét, rendre 28-ik napon volt csak peteérésem. Baloldalt meg kb 18-ik napon, bő tíz nap eltérés volt a kettő között! Kitartás :)

Előzmény: szegedi_lány (57809)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.10 0 0 57809

Sziasztok!

 

Az enyém követi a hullámvasút nyomvonalat még mindig.

 

Íme:

 

Jokeva Creative Commons License 2014.03.10 0 0 57808

Helyes-helyes!

Jóreggelt!

 

Én még PÉ előtt vagyok, így nincs mit nézni rajta, de várom a többiekét is!

Előzmény: youlcsi (57807)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.10 0 0 57807

jó reggelt!

JÓREGGELT!!!

 

tudom, nagyon hétfő van... és nagyon reggel... de csak hogy beinduljon a nap, tessék egy görbe:

nem kell elemezni. nincs mit rajta... csak ösztönzés, hogy mutassátok ti is, ki hogy áll!

Jokeva Creative Commons License 2014.03.07 0 0 57806

Noamyyy, ki kell járni, hogy MITŐL vannak a tüneteid, és azt kezelni, illetve ha lehet, gyógyítani. A fogigátló elfedi a tüneteket/cisztákat, de nem orvosolja a problémát.


Szegedi lány :))))))) Ilyet mi is szoktunk anno apájával :)


HCintia, kell keresni egy ENDOKRINOLÓGUST, (nem nőgyógyászt!!!!), őszintén elmondani neki mindent, aztán kivizsgál. A tüneteid alapján nagyon is lehet hogy PCOS-s vagy, de lehet még ezer más is, ez ilyen, ki kell deríteni :( Azt te is érzed hogy valami nincs rendben, el kell indulni kideríteni hogy mi az :(

szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.06 0 0 57805

Szia! Ennyi infóból szerintem nem lehet megállapítani, de a menstruáció hiánya, a pattanások hormonális zavarra utalnak.

Ha hozzáférsz ilyesmihez, én biztos hogy valami gyógynövényalapú hormonális rendszer támogató dologgal kezdeném, pl Gynex csepp http://www.energy.sk/hu/menu_x821x.asp illetve mozgás, diéta is biztosan sokat segít. Aztán majd orvos eldönti, hogy van e szükséged komolyabb kezelésre.

Előzmény: HCintia (57804)
HCintia Creative Commons License 2014.03.06 0 0 57804

Sziasztok!

Uj vagyok még itt.Sajnos nincs idöm az összes hozzászolást elolvasni azért kérdezek.8 honapja hagytam abba a fogamzásgtlo szedését. Azota nem jött meg még sajnos. Az arcom és a hátam nagyon csunya amiota nem szedem a gyogyszert. Elötte is ilyen volt de a gyogyszer rendbe tette.  Amiota külföldön dolgozom nagyon megnött az étvágyam. Előtte nem végeztem ilyen nehéz fizikai munkát én ennek tudom be hogy ennyit eszek, hiszen ehhez a munkához nagyon kell az energia(szobalány vagyok). Eddig is ettem sok édességet de most olyan szinten kivánom hogy napi egy tábla csoki majdnemhogy elfogy. Tulzott szörnövekedést nem vettem észre. Illetve egy kicsit hiztam is. Inkább comb és deréktájon de én ezt a nagyon sok édességnek tulajdonitom.  Szerintetek ezek alapján gyanakodhatok pcos-re? Vagy csak a gyogyszer abbahagyása miatt vannak ezek a tünetek?Csak 3 hét mulva megyek haza ezért akkor tudok elmenni kivizsgálásra de már előre félek:S  Köszi a válaszokat előre is:)

szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.06 0 0 57803

Csajok, tegnap este valami egészen tojásfehérje dolgot észleltem, uh szegény párom- hiába volt fogorvosnál-, nem menekült. :) Végigpoénkodtuk az egészet, uh ha ebből lesz valami, a családi legendáriumba a story bekerül. :-D

 

Most itt tart a hő:

 

 

Ha esetleg tartósan fennmarad, 7 nap múlva megint megnézetem a progeszteron szintem,hogy kiderüljön, tényleg volt valami, vagy csak beképzeltük.

 

mgesa Creative Commons License 2014.03.06 0 0 57802
A PCO nem egyenlő a PCOS-sel. Ha más tünetek nincsenek, csak cisztak, akkor az nem pcos. Olvass utana és ha a többi tünet is ihaz rád, akkor pcos.

Ha PCOS, akkor én a Mens Mentist tudom ajánlani Neked, ez fizetős, nem tudom milyet keresel, de ott garantáltan értenek hozzá.
Anno én megpróbáltam nem fizetossel indítani, SOTE endokrinologia, stb., de ha ott maradok, még mindig nem lenne gyerekem, az tuti. :-( 3-4 hónapos elojegyzes, de így is helyben több órás várakozás a nagy semmire.
A fogamzásgátló nem megoldás semmire, a dokinak "jó", mert elfedi a tüneteket, de az nem igazi ciklus. Javaslom, hogy endokrinologust keress, ne nogyogyaszt!
A Mens Mentisbe lehet vinni külsős leleteket, verveteli eredményt, stb., ha ezeket ki tudod íratni tb alapon, akkor ezeket nem kell ott megcsinaltatnod.
Előzmény: noamyyy (57801)
noamyyy Creative Commons License 2014.03.06 0 0 57801

A 15 kerületben lenne szükségem orvosra, de akár a világ végére is elmennék, csak hogy foglalkozzanak velem.
Nekem az inzulinrezisztenciáról semmit sem mondtak, tehát nem tudok róla hogy lenne.
Cisztáim vannak(jó sok) elvileg ezért kaptam fogamzásgátlót. Ilyenkor akkor mi van?
Előre is köszi a válaszokat.

mgesa Creative Commons License 2014.03.06 0 0 57800
Köszi Lányok! Akkor 4 hónap alatt nem várjak csodát :-) Jövő héten megyek nogyogyihoz, megpróbálok kisirni egy hormon vizsgálatot prolaktinnal, hogy legalább ezért ne kelljen fizetni... Aztán Breyer megmondja mi legyen :-)
Előzmény: Jokeva (57798)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.06 0 0 57799

Agnus castus

A barátcserje bogyójából nyerik a hatóanyagokat, amelyek egyébként vízben nem oldódnak, így a barátcserje fogyasztása tea formájában nem ajánlott. A shopban golyócska vagy tabletta formát kapsz. A barátcserje alkalmas a ciklus hosszának regulárására, ha túl hosszú a ciklusod, akkor megrövidíti, ha túl rövid, akkor megnyújtja. A ciklus elsö felében a peteérést javítja, a második felében pedig a sárgatest müködését. Így az egész ciklusban lehet szedni, a szedését a ciklus bármelyik napján el lehet kezdeni. Egy másik jótékony hatása, hogy az itt kínált koncentrációban csökkenti a prolaktin szintet és ezzel is hozzásegít a régen elmaradt tüszörepedéshez. Ha valaki PMS-ben szenved, az elsö választás mindig a barátcserje (Agnus castus). Nem speciális, a ciklus általános javítására használják.
A ciklus elsö napjától a mensig napi 1 tablettát kell szedni, pozitív teszt esetén azonnal abba kell hagyni a szedését. 

 

Ezt a babatervezok.ottona.net lapról szedtem :) Az említett shop is ott érhető el.

Jokeva Creative Commons License 2014.03.06 0 0 57798

Nekem 2 évvel az utolsó szopit követően még jött :) Aztán egyéb okokból fogigátlót szedtem 2 hónapig, no attól elmúlt, és nem is jött vissza.

Előzmény: mgesa (57794)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.06 0 0 57797

Szia! nekem kb másfél év... akkor még tuti volt benne "mennyiség", mert megkóstolta a gyerek és tetszett neki :) ha nagyon préselném, lehet, még most is jönne valamennyi.

Előzmény: mgesa (57794)
mgesa Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57796
Igen, köszi, láttam, legközelebb rakerdezek a dokinal, hogy mi a véleménye!
Előzmény: szegedi_lány (57795)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57795
Épp ma volt itt szó a barátcserjéről. Ciklust is rendezi, és a prolaktint is csökkenti. Érdemes lenne rákérdezned, neked megoldás lehet e.
Előzmény: mgesa (57794)
mgesa Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57794
Sziasztok lányok!

Nektek szoptatás után mennyivel apadt el a tej? Nekem meg mindig jön, ha nyomom, pedig 4 hónapja nem szoptatok... Terhesség előtt is előfordult magas prolaktin, gondolom most is az, de nem tudom mi a normális idő, amennyi alatt vissza szokott állni?

Kistesora gyurnank mi is, de egyelőre folyamatos pecsetelo vérzés, pedig a pajzsmirigyem és az inzulinom is jó most, igy Breyer doktornő a prolaktinra gyanakszik, megyek is újból vervetelre...
Előzmény: Jokeva (57793)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57793

Ha apával nincs gond, akkor újratermel naponta :)

Amúgy igen, 2 naponta ajánlott.

Előzmény: szegedi_lány (57792)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57792

Hét, kergetem majd. Szegénykém ma épp fogorvoshoz megy, kevéssé lesz az ötletre vevő. Hétfőn sikerült becserkészni legutóbb,csak a tábla valamiért nem menteni el, ha jelölni szeretném. Egyébként miért fontos, hogy naponta? Nőgyógyász szerint pont nem jó, mert nem tudnak kellően kifejlődni a sejtek, ő a 2 napontát ajánlotta, főleg,hogy kb 4 napig életképesek is.

Előzmény: Jokeva (57790)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57791

A teában nem lehet kimérni a pontos hatóanyag tartalmat, ami itt azért elég fontos. Ezért jobb a bogyó :)

Előzmény: szegedi_lány (57787)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57790

Vizes nyákkal is teherbe lehet esni, sőt sima krémessel is :) Úgyhogy hajrá, a héten már minden nap ugorj apjára rá :)

Előzmény: szegedi_lány (57789)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57789

Én ma elindultam megint felfelé.

 De nincs tojásfehérjém sajnos, pedig nagyon kerestem:) Uh ez a hónap úgy tűnik, inkább egy hullámvasút nyomvonalra fog hasonlítani;)

 

Előzmény: Jokeva (57774)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!