Keresés

Részletes keresés

Valeria Victrix Creative Commons License 2005.08.28 0 0 5110
A nyitólapon szerepel a nyitvatartási idő.
Előzmény: PisztolyP (5107)
etna Creative Commons License 2005.08.28 0 0 5109

Én nem lennék ennyire érzékeny.

A másnapi kín mindenképpen autentikus fokmérője egy étel csípősségének.

 

Előzmény: jucó1 (5106)
negyesi_pal Creative Commons License 2005.08.27 0 0 5108
Nem nyilvános az e-mailcímed, de ha megadod az npaul@hu.inter.net-re, elküldöm szívesen Sölét úr mobiltelefonszámát. Az étterem most tuti nyitva van, addig áradoztam róla, amíg öcsém ma ott vacsorázik :)
Előzmény: PisztolyP (5107)
PisztolyP Creative Commons License 2005.08.27 0 0 5107

 sziasztok,

 

a Pelikán nyitvatartásáról tud valaki valamit? mert ma lehúzott rolókat találtam és a honlapon se lelem... :( de lehet h én nem találtam a bejáratot... :-O

Előzmény: negyesi_pal (5104)
jucó1 Creative Commons License 2005.08.27 0 0 5106
egy étel leírásba beírni, hogy te hogyan szartál.................? Enyhén szólva is hagy némi kivetni valót maga után. Nem ?Na és kit érdekel?
Előzmény: Jacques de Molay (5101)
Mumu Creative Commons License 2005.08.27 0 0 5105
Nem tudom mikor volt a nyitas ,vagy talan  ez egy uj helyen de mi mar egy par honappal ezelott ott voltunk a varos vegen es orultunk ennek a gasztronomiai fanatikusnak, Gundel neveltje..de sajat fantaziaja dolgozik...
Előzmény: negyesi_pal (5104)
negyesi_pal Creative Commons License 2005.08.26 0 0 5104

Immár él a www.rozsdaspelikan.com

 

Most voltunk a hivatalos nyitobulin, s roppant halasak vagyunk Sölét urnak a rengeteg, rengeteg dim sun-ert.

Az orult csokitortajat (belga csoki, ketfele liszt, 140 fokon harminc percig sutve) pedig megorzom jo emlekezetemben!

etna Creative Commons License 2005.08.21 0 0 5103

Igyexem feltenni ide, amiket irogatok.

Persze egy s más kimarad.

 

 

Előzmény: Szakadás (5096)
Old England Creative Commons License 2005.08.19 0 0 5102

Igen, mi is a berendezésen röhögtünk: szerintem valami levitézlett bajor sörözőt alakítottak át indiai étteremmé. Még a német felíratos, bordó műbőr burkolatú étlapokat és a kockáés terítőt is meghagyták. :-)

A kaja tényleg elég jó, csak attól állt égnek a hajam, mint már a Csengery utcai nepáli étteremben is: a párolt zöldségeket miért mirelit mexikói zöldségkeverékből készítik? :-/

Előzmény: Jacques de Molay (5101)
Jacques de Molay Creative Commons License 2005.08.19 0 0 5101
Jártunk a Pándzsáb indiai étteremben a Pannónia utca elején. Egy fél tandoori csirke, egy sajtos-darálhúsos csirke kebab és két naan (paneer-os és fokhagymás) volt a tesztelés eszköze (tárgya?).

Nos, maga a hely elég közepes, barna faburkolat, bordó abroszok, egykét indiai giccskép és varrottas, a magnóból valami indiai breakbeat megy, egyszóval semmi átgondoltság. Az étlap nagyon sokmindent tartalmaz, ez a következőket jelentheti: 1. tényleg sok minden van. 2. sok neve van ugyanannak a kajának, magyarul egyenfőzés megy. Az biztos, hogy budapesti viszonylatban a választék verhetetlen, nem az egyen-szószos húsok, hanem. A pincérzet viszont igazi balfasz, idétlen, mosolytalan, lassú, bár nem figyelmelten. Összességében a külcsín és a kiszolgálás 3-as.

A kaja: ennyire nem ismerem a pándzsáb konyhát, de ha jól tippelem, akkor ott nagyon fűszeres és csípős minden. Nos, ez az volt. A sima tandoori is csípett, a sajtos-darálthúsos kebab viszont nagyon durva volt. Én bírom és szeretem a csipőst, de ez másnap szarás közben is megkönnyeztett. A fűszerezés merész volt, nem volt mindennek egyen-masala-íze, a csípőshöz erősen mentás joghurtot adtak, amely enyhített a nagyon durván, egyszóval a konyha jó, de nem a kitűnő kategória, viszont ezt kárpótolja a választék. 5-ös.

Az ár: összesen 10 dl üdítő és egy ásványvíz, két naan, a tandoori és a kebab összesen 5500 HUF. Ez az ár egy picit több, mint amit a hely érdemelne, ár/érték olyan 4-es. Tehát

Pincérek, hely: ***
Kaja: *****
Ár-érték: ****
gyongyhaju lany Creative Commons License 2005.08.19 0 0 5100
Adnék egy piros pontot a Stex háznak. Az utóbbi hetekben 2x volt szerencsém meglátogatni, a kiszolgálás meglepően (tőlük szokatlanul) gyors, és a kaja is nagyon jó volt. Új étlapjuk van, én fetás csirkenyársat ettem és padlizsános rizst, párom valami steak-et, és mindketten húsleveseztünk, ami szintén nagyon finom volt.

És bár ez nem a topicba tartozik, mert Keszthely, de fantasztikusan nagyon finomat kajáltunk Keszthelyen a fő téren. Van ott egy mexikói étterem, és csodajó volt a kajájuk. A legjobban tetszett a párom gyümölcslevese, amit sárgadinnyehéjban tálaltak fel. Én ott valami fűszeres húslevest ettem, nagyon jó volt. Főételnek egy hatalmas tálat grillezett kukoricával, párolt brokkolival (meglepő módon nem síma vízben, hanem fűszerezett lében párolták, így nagyon jó íze volt), steakburgonyával, grillezett csirkemell + marha steak.
Ha valaki arra vetődik, érdemes kipróbálni.
H_G Creative Commons License 2005.08.18 0 0 5099
Az első dicsérő szó, amit itt a Náncsi néniről olvasok.
Előzmény: fantomasso (5093)
The flower Creative Commons License 2005.08.18 0 0 5098

Sziasztok!

 

Köszönöm a véleményeket, közben Én is kipróbáltam a Bagolyvárat. Nagyon elégedetten távoztam, mert egy szép estét töltöttem el. Finom volt az étel is és a kiszolgálással sem voltak problémák. De ami legelőszőr feltűnt, hogy itt még mosolyogni is tudnak a felszolgáló hölgyek... Aki egy kis kedvességre és figyelmességre vágyik, annak ajánlom a Bagolyvárat.

 

kaktuszka67 Creative Commons License 2005.08.18 0 0 5097

A Zilát én az ellenségemnek sem ajánlanám, igaz, nem húslevest ettem.

Kacsamell borzalmas volt, utána otthon sem tudtam készíteni hónapokig.

Kicsikét megundorodtam tőle. De ez már a hova ne menjünk...

Előzmény: fantomasso (5093)
Szakadás Creative Commons License 2005.08.18 0 0 5096
Akkor igazán közkincsükké tehetnéd; akár medwénél, hogy maradandóbb legyen. Akkor még a weblapfenntartással se lenne gondod.
Előzmény: etna (5094)
etna Creative Commons License 2005.08.18 0 0 5095

1993-ban, majd 1994-ben voltam a Bagolyvárban, mindkét élmény remek volt. Először kint ültünk a gyönyörű kerthelységben, másodszor bent, akkordeonzene kísérte a kiváló ízeket.

Azután elkapott az újdonsághajszolás s már nem mentem vissza.

Előzmény: The flower (5085)
etna Creative Commons License 2005.08.18 0 0 5094

Egy időben közel voltam ahhoz, hogy megszerkesszem, egyik barátom, aki valaha topicozott is errefelé, kiadta volna protokoll-kiadványként az ügyfeleinek.

Azután végül egy költségmentesebb megoldást talált.

 

Tulajdonképpen arról van szó, hogy én túl kényelmes vagyok, ahhoz, hogy szponzor után járjak, s eddig a fentit leszámítva konkrét ajánlat nem érkezett hozzám.

Így az esetleges kötet megmarad a potencialitások szintjén.

 

Előzmény: Szakadás (5076)
fantomasso Creative Commons License 2005.08.17 0 0 5093
Azért hogy a realitásoknál maradjunk felállítanék egy ideiglenes húsleves sorrendet:

Ferencz Pince (Tihany, libaleves)
Náncsi néni (fürjtojással)
Kisvendéglő (XVII. ker)
Kiskakukk (Pozsonyi út, maceszgombóc)
Két Barát (Kispest)
Haxen
Zila vendéglő
Bagolyvár
Tüköry
Előzmény: The flower (5085)
brummadra Creative Commons License 2005.08.17 0 0 5092

köszi :)  ilyenből már ismerek párat, nem teszek felesleges köröket.

Nem reagáltatok, hogy próbáltátok-é a Salaam Bombay-t. Nekem elsőre megnyerő volt, úgyhogy hamarosan újra meglátogatom.

b

Előzmény: szkati (5091)
szkati Creative Commons License 2005.08.17 0 0 5091
Nem rossz a Rozmaring, csak kicsit húzósak a borárai. AZ étel elég magyaros, semmi flanc és elég nagy adagok. Legalábbis egy éve még ilyen volt.
Előzmény: brummadra (5054)
kifli Creative Commons License 2005.08.17 0 0 5090
még mindig a legjobb arab étterem a városban szerintem : Al Amir a Király utcában.
Strong Bad Creative Commons License 2005.08.17 0 0 5089
Kedves flower, mi nagyon meg voltunk elegedve, mind a kiszolgalassal, es az etelekkel is. Ha valahol van asztalkendo az nalam pl. eleve pluszpontokkal indit. Nem nagy dolog, de szerintem a vendeglatohely ott kezdodik ahol ilyesmire is adnak. A leveseket nem a tanyerodba beleloccsantva hozzak, hanem egy nagy levesestalban, igy meg tobbszor is szedhetsz ha izlett. Es izlett. A barackos-turos retes pl abszolut siker volt.
Talan az adagok lehetnenek kicsit nagyobbak is, de a tobbi dolog amit az elottem szolok is felsoroltak kompenzalnak.
Előzmény: The flower (5085)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.17 0 0 5088
egy abszolút földönjáró, korrekt, szolíd magyar konyhát vivő hely. olyan jó kis otthonos. tényleg csak nők, de nem okey italia stílusú, csányi szoknyás tinik, hanem olyan anyánk korú hölgyek szolgálnak ki. :-) én pl. imádom a kissé kopott herendijüket, amiben felszolgálnak.
Előzmény: The flower (5085)
fantomasso Creative Commons License 2005.08.16 0 0 5087
A Bagolyvár kellemes hely, különösen a kerthelyiségben jó üldögélni. A konyha jó közepes, vagy egy picit gyengébb. Az elképzelések is néha zavarosak, a multkor kértem fürjtojást a tésztás húslevesbe, erre beleütöttek egy tyúktojást a tészta közé. Szó nélkül megettem. Az ételek elfogadhatóak, a kiszolgálás jó, a környezet kiváló. Az állatkertből lemászik néha egy teknősbéka vagy valami más az asztalok közé, a nők rutinosan kezelik az effélét.
Előzmény: The flower (5085)
robicsek Creative Commons License 2005.08.15 0 0 5086
én jo gyakran (mondjuk ugy negyedévente) vagyok ott, mindig rendben van nagyon.
Tényleg csak nők.
Előzmény: The flower (5085)
The flower Creative Commons License 2005.08.15 0 0 5085

Szeretném megkérdezni milyen volt a Bagolyvárban a kiszolgálás és az étel?

Tényleg csak nők dolgoznak ott?

Előzmény: Strong Bad (5057)
brummadra Creative Commons License 2005.08.12 0 0 5084

Rozsdás Pelikán helyett végül ez volt: http://www.budapesttimes.hu/index.php?art=997

Kissé trendi hatású, de igazán kellemes. Kipróbálni érdemes, mégha nem is lesz az ember törzshelye. Indiai a tulaj (ő szed le :) és rengeteg indiai volt, ami ilyen helyen jópont.

 

tuutuu Creative Commons License 2005.08.12 0 0 5083

Üdv!

Köszönöm.

Előzmény: robicsek (5082)
robicsek Creative Commons License 2005.08.12 0 0 5082
Minthogy a Belga a Bölénytanyával meg a Szárcsával van együtt emlitve, gondolom a fehérvári helyekről van szó, igaz oftopic, de a Belga fehérváron az az ex John Bull, az ex Petőfi mozi mellett.
Előzmény: tuutuu (5079)
Csokis Creative Commons License 2005.08.12 0 0 5081
Azért is írtam az -akkori- megjegyzést. Szóval ha akkor megengedte magának a személyzet, mi lehet most? ;-)
Előzmény: etna (5069)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!