Keresés

Részletes keresés

Tó Mániás Creative Commons License 2011.05.14 0 0 536

Szia!Talán annyi,hogy bármikor visszahívhatnak.Előfordult,hogy 2 év után kellett mennem újra.Volt olyan,hogy fél év múlva.Előfordult az is,hogy 2 év alatt 4,de lehet hogy 5 alkalommal is voltam felülvizsgálaton.Bármikor visszarendelhetnek.(Soron kívül.)

Előzmény: rokkon (534)
Creatív Creative Commons License 2011.05.14 0 0 535

Ha valaki rokkant,akkor rokkant,és nem munkaképes.(Nem tud dolgozni.)Eddig feketén -fehéren ,így gondoltam én is.

A közelmúlban találkoztam egy "friss" rokkantnyugdíjassal.40 év munkaviszony,és 38500.-Ft R.nyugdíj.Házastársa most kapott agyvérzést.

Mi lesz vele,ha véletlenül egyedül marad? Azt hiszem dolgozni fog,amíg él.Nincs más választása.

 

Én régóta nem dolgozom.(Nem tudnék dolgozni)Rszjt.kapok évek óta.Állapotom Ig.Orv.szakértő szerint végleges volt.(Csak rosszabbodás várható)

Az idén februárban felülvizsgáltak.(Nem kértem a felülvizsgálatot)Ötven %-on felülire értékelték az állapotom.Rehabos leszek 3 évig.Tehát elvileg örülhetnék a felülvizsgálatnak.Gyakorlatilag majd kiderül...

 

Ezeket azért írtam le,hogy Te is lásd ,sajnos nem minden fekete,és fehér.:(

Előzmény: sziporka66 (528)
rokkon Creative Commons License 2011.05.14 0 0 534

sziasztok lenne egy kérdésem áprilisban 43%ról 46%ot kaptam de jövőre ujra kell bizottság elé menni ennek mi az oka ,hogy nem 2 év re adták meg?És még valami környékünkönn több rokkant betegek az orvosoknak művelik a szőlőt .magamról gerinc merevített vagyok műtét utánn egyen súly zavarom lett támbottal járok.kérem aki tud válaszoljon hétfőn megyek kórházba köszönöm.

Creatív Creative Commons License 2011.05.14 0 0 533

Összefogás?- Nem igazán erről vagyunk híresek. :( Tudomásul kell vennünk,hogy feleslegesek lettünk a társadalom számára.

Aki nincs ebben az egészben "benne" ,soha nem fogja megérteni,hogy milyen érzés kiszolgáltatottnak lenni.

 

Te is, én is ismerünk néhány olyan rokkantat,aki irigylésre méltó helyzetben van.Miattuk sikerült ellenünk hangolni a közvéleményt.

Szerintem semmit nem tudsz tenni ellene.

Előzmény: nemesvarazs (524)
Creatív Creative Commons License 2011.05.14 0 0 532

http://www.fn.hu/makro/20110514/durvulhat_orban_csomag/

 

 

Sajna ezt is most találtam....

Előzmény: Törölt nick (531)
lokcomotiv53 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 530

Ezzel a "szösszeneteddel" csak egy bajom van: általában a tényleg betegek hullanak ki a rostán! Aki tud dolgozni,meg tudta fizetni, az élni fog ezután is mint Marci a hevesen! Tisztelet a kivételnek!

Előzmény: sziporka66 (528)
sziporka66 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 529

 

Így helyes, hogy rokkantnyugdíjas 

A  „rokkant” szót zárójelben akartam írni.

Előzmény: sziporka66 (528)
sziporka66 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 528

Jónak találom, hogy felülvizsgálják a rokkant nyugdíjasokat.

Rengeteg ember nyugdíj mellett dolgozik, és jobban keres mind egy diplomás.

Nyugdíj + 6-órás munka. A 4-órát még megértem.

Aki 52%-os rokkant vagy afölötti %-os rokkant nyugdíjas, hogy tud elmenni, dolgozni 6-órában??

Teljesen mindegy, hogy irodai vagy fizikai munka.

Jogosnak találom, hogy elveszik, a nyugdíját vagy adnak lehetősséget, hogy vagy az egyiket vagy a másikat válassza.

Annyira beteg, rokkant, hogy el tud menni 6-órába dolgozni? Na ne má. Ez vicc.

Az összes rokkant nyugdíjas ismerősöm dolgozik, feketén vagy bejelentve. És szerintem nem csak az én ismerős köreimben lévő rokkant emberek.

Ráadásul a 80%-os rokkant szomszéd 12-órában vigyáz az ügyvéd úr gyerekeire.

Már előbb kellet volna ez a visszahívás és felül vizsgálat.

Lásd rokkant kártya!

http://www.rtlklub.hu/musorok/reggeli/cikk/364471

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

szucsimary Creative Commons License 2011.05.14 0 0 527

Egyik kutya ,másik eb! :):)

nemesvarazs Creative Commons License 2011.05.14 0 0 526

Az a baj hogy többek között én sem rájuk szavaztam,még is mi is szívjuk.

Előzmény: lokcomotiv53 (525)
lokcomotiv53 Creative Commons License 2011.05.14 0 0 525

......"most már sokan a fidesz ellen vannak"........ Késő bánat ,eb gondolat!

Előzmény: nemesvarazs (524)
nemesvarazs Creative Commons License 2011.05.14 0 0 524

Összekéne fogni az embereknek,mert amíg csak egymásnak panaszkodunk nem fog változni semmi.

Mostmár sokan a Fidesz .ellen vannak

Előzmény: Creatív (523)
Creatív Creative Commons License 2011.05.13 0 0 523

Hááááááát nem is tudom mit is írjak! Olvassátok el....http://www.fn.hu/belfold/20110513/totalis_tamadas_nyugdij_ellen/

Szorgos Creative Commons License 2011.05.13 0 0 522

Most olvastam csak a hsz-od többi részét, köszönöm, hogy idemásoltad! :)

Előzmény: sziporka66 (519)
Szorgos Creative Commons License 2011.05.13 0 0 521

Szia!

Igen ajánlottak egy munkát most kb. 2 hónapja ahova el is küldtem az önéletrajzot amire aztán semmi válasz nem érkezett. Tanfolyamot pedig most 2 hete, de heti 5 nap 4 óra lett volna a Hűvösvölgyben, na most én nem tudok ennyit utazni naponta Újpestről.

A mentor most beígérte, hogy szerez telefonálós melót ( az is az lett volna amire nem válaszoltak), ha bírom idegekkel, mondtam mindegy, csak itthoni meló legyen.

Előzmény: sziporka66 (519)
Szorgos Creative Commons License 2011.05.13 0 0 520

Szép napot Mindenkinek!

 

Köszönöm szépen! Én is keresgéltem itt a topikon, de nem leltem rá. Majd lehet az egészet átmolyolom. Ezek szerint a mentor jól tudja. :)

Előzmény: ugyeugye (517)
sziporka66 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 519

Szia Szorgos!

Nekem 1-év múlva jár le!

Kérdeznék tőled. Neked ajánlottak fel munkát vagy tanfolyamot, amíg tartott a Rehab járadék? Nekem nem.

A „mentor” majd küld összefoglaló jellemzést, hogy együttműködő voltál vagy sem. (minden félév után, jellemzik a Rehab járadékost.)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Másolás!

orka66

válasz | megnéz

2010.10.03 09:58:39 © (244)

Szia Avandia!

 

A rehab járadéknál mindenkinek saját magának kell kezdeményeznie a felülvizsgálatot!

Nem a munkaügyi hivatal, hanem az egyén!

A rokkantsági nyugdíjnál van az, hogy a hivatal automatikusan bekéri a beteget! De a rehab

járadékos mielőtt lejárna neki az időpont, kell  kérnie a nyugdíj folyositó igazgatóságnál egy új időpontot, hogy megvizsgálják. És majd ott eldöntik, ki mit kap és mennyit!

Nekem direkt kiemelte a doki, mielőtt rehab járadékos lettem, hogy mielőtt lejár az időpont; mondjuk május. 14., akkor legalább már márciusba el kell indítanom, mert nem mindjárt és azonnal nem fognak megvizsgálni.

 

 

Másolás!

rehabilitációs járadékban részesülő személy egészségi állapotának rosszabbodása esetén mely szerv kezdeményez felülvizsgálatot? A rehabilitációs járadékban részesülő egészségi állapotában történt tartós rosszabbodás esetén az állami foglalkoztatási szerv a nyugdíjbiztosítási igazgatási szervnél felülvizsgálatot kezdeményez. A nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv a felülvizsgálat során megkeresi a rehabilitációs szakértői szervet a komplex minősítés elvégzése céljából. Amennyiben a szakértői szerv szakvéleménye szerint a járadékos rehabilitációja nem javasolt, és rendelkezik az egyéb feltételekkel, részére a járadék helyett rokkantsági nyugdíjat lehet megállapítani.

 

Vannak jogi fórumok! Mindenkinek ajánlom!

 

http://www.jogiforum.hu/forum/31/17151#axzz11G5TlLUE

 

 

http://www.jogiforum.hu/forum/16/11498.2.0#axzz11G60tmrx

 

 

http://www.jogiforum.hu/munkajog#axzz11HMmjfRE

 

 

http://www.weborvos.hu/egeszsegpolitika/rehabilitacios_jaradekellatas_szabalyai/104633/

 

 

 

sziporka66

válasz | megnéz

2010.10.03 10:23:36 © (245)

Most olvastam, Másolás!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

gattaga #   2010.09.14. 07:58

Mindenkinek

Tegnap voltam a munkaügyi központban.Te­lefonon kerestek meg előtte,hogy legyek szives befáradni.Furcsának találtam,mivel nem egészen 3 hete beszéltem az ügyintézővel,hogy mikor kellene megjelennem,de a válasz az volt,hogy a mentoron keresztűl rálátása van a „páciensre“.Ki­derült: félévente mindenféleképpen jelentkezni kell kötelező jellegel,függe­tlenűl a mentori szolgáltatás igénybevételétől.
Erősen érdeklődtek a mentori szolgáltatás minősége iránt,miszerint többen panaszkodtak,hogy a mentor telefonon sem elérhető nem még teljes valóságában. Én ilyet nem tapasztaltam,ezt közöltem a velem kapcsolatot tartó ügyintézővel.Az aktámat nem találta (megint),lehet,hogy magát is vizsgálják „föntebb“ kijelentéssel egy papírdarabra írta le a bejelentkezésemmel kapcsolatos dolgokat,misze­rint:Ekkor és ekkor megjelent,orvosi rehabilitáció folyamatos,ese­tlegesen indúló képzésen szivesen részt venne újból,stb.Ami meghökkentett egy pillanatra az a kijelentése volt: mostmár szivesen vennék majd,ha egyéni álláskeresést is tudnék felmutatni a kiskönyvben.Erről eddig nem kellet gondoskodni,de mostmár igen.Mivel a szakorvosi vizsgálatok,kórházi ápolást igénylő beavatkozások,és egyéb „fajsúlyosabb“ műveleteket NEM írják bele (teljes elutasítást kaptam az orvos felől,miszerint a lelet,zárójelentés maga az igazolás)a kiskönyvbe,ezért az ügyintéző „bemutatásos“ alapon elfogadja az időpontokat,hiszen a személyiségi jogok miatt még csak le sem másolhatja őket,az esetlegesen postai úton beküldödd igazolásokat pedig megkell semmisíteniük,ter­mészetesen jegyzőkönyvi szinten.
És ezek után közölt egy nagyon fontos tényt:
Kötelező visszahívás nincs!!!
Kitárgyalva ez a következőket jelenti:
Amenyiben valakinek lejár a rehabilitációs járadékának időtartama,valóban meghosszabítható a teljes 36 hónapra az ellátási forma de csak újabb ORSZI procedúra után !!! Saját magának kell elindítania az embernek az ONYF-nél !!! Amennyiben „elege“van a rehabjáradékos herce-hurcából és állapotrosszabodás címén kíván rokkantnyugdíjas ellátási formába kerúlni(a járadék letelte után),szintén saját magának kell elindítania a dolgokat a fentebb vázoltak szerint !(Ebben az esetben új igényként kell indítani. )
A rokkantnyugdíj feléledésére indított kérelem elindítása a rehab határidő letelte után szintén az „egyéni“ kategóriába tartozik !( Itt már számoltatni kell az időközbeni kötelező emeléseket,a kiegészült szolgálati idő beszámolását stb. )
Tehát a határidőket nagyon észben kell tartani,és természetesen NEM megvárni a rehab lejártát,hanem előtte a megfelelő időpontban beadni az igénylést !!!
Ez a tény,írásban,törvé­nyben etc. nem jelent meg,a munkaügyi központból az ügyintézők kényszerítették ki „magas“ helyről ezt az információt,mert mostmár kezd szorítani a csizma nekik is,hiszen megjelennek (jelentek)a letelt idejű rehabjáradékosok és nem tudtak érdemi információval szolgálni nekik !

By
gattaga

 

 

 

 

 

Előzmény: Szorgos (515)
Biri53 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 518

Köszönöm, megírtad a határozatod eredményét, s az is nagyon jó, véglegesítettek, és már nem kell többet felülvizsgálatokra járnod.

 

Szorítok neked a kórházhoz, és neked is a körülményekhez képest a legjobbakat kívánom.

Előzmény: ugyeugye (516)
ugyeugye Creative Commons License 2011.05.13 0 0 517

Láttam itt a fórumon erre vonatkozó bejegyzést ,de  az korábbi és nem találom most. Annyit tudok,hogy nem értesitenek ki ,hanem a 3 hónapnál nem régebbi leletek zárójelentések stb. papirjaiddal kell beadnod és kapsz róla elismervényt mit vettek át és ezután kiértesitenek majd.  Biztos lesz aki ettől pontosabban tud válaszolni. Elnézést  csak picit segiteni szerettem volna.)))

Előzmény: Szorgos (515)
ugyeugye Creative Commons License 2011.05.13 0 0 516

Megkaptam határozatot:  maradtam a III.csop.r.nyugdijas kategóriába és véglegesitettek. Felülvizsgálat nem szüks.  Cardiovasculáris és Magasvérny. Szivelégtelenség 40%   reumatológiai : 15%  psiche: 15%     . A hónap végén dől el mikor kell mennem kórházba  : koponya terhelés stb. vizsgálatokra .  Mindenkinek a legeslegjobbakat kívánom.

Szorgos Creative Commons License 2011.05.12 0 0 515

Szép jó estét Mindenkinek!

 

3 éves rehabot kaptam, 50%- értékeltek. Novemberbe kéne mennem felülvizsgálatra, de nem tudom, hogy kiértesítenek e vagy nekem kell jelentkezni. A mentorom (mert nekem olyan is van, akinél havonta meg kell jelenni plusz a munkanélküli irodán is.)azt mondta, hogy 3 hónappal előtte el kell kezdeni begyűjteni az orvosi leleteket aztán időpontot kérni. A házi orvosom nem tudja mi az eljárás.

Tudna nekem valaki pontos felvilágosítást adni?

pamacska1970 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 514

Szia! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat ez egy kicsit megnyugtató, hogy megfogják kapni már csak a határozatra vártak mert minden el volt intézve neki, csak sajnos nem érhette meg a leszázalékolását. Elég szomorú ez az egész.:(

Előzmény: marel13 (512)
marel13 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 513

Kérlek benneteket, ha valaki tud segíteni a nyugdíj melletti munkavállalás témában akkor irjon! Nagyon fontos lenne.

Előre is köszi!

marel13 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 512

Szia!

Én tudok neked válaszolni! A halál után a rokonokat be fogják hívni az Önkormányzathoz hagyatéki leltárt felvetetni. Természetesen jár neki a táppénz a halál időpontjáig és a rokkant nyugdíj is ha már folyamatban volt. Ezeket irassák be az önkormányzatnál a hagyatéki leltárba és ha van más is akár ingóság akár ingatlan akár bankszámla akkor azt is.

Az Önkormányzat segít a temetésben (köztemetés) de ha van hagyaték akkor utólag vissza kell fizetni ezt a költséget az Önkormányzatnak.

 

 

Előzmény: pamacska1970 (511)
pamacska1970 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 511

Igen sajnos elég morbid de ezt az élet produkálta :( és a hozzátartozóknak egy huncut vasuk sincs eltemettetni és ezért volt a kérdés. Valaki tudna valami tanácsot adni?

Előzmény: Törölt nick (510)
pamacska1970 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 509

Sziasztok! Szerintetek ha valakinek el van indítva a leszázalékolása mert rákos beteg és időközben elhunyt a betegségéből kifolyólag akkor megkapja e a hozzátartozó a nyugdíját visszamenőleg

lokcomotiv53 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 508

UI:lemaradt az idő-egység: mind összesen 5 perc!!!!!!!!!!/ajtó nyitástól-zárásig!/

Előzmény: lokcomotiv53 (507)
lokcomotiv53 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 507

Csak ugy,mindenkinek! Dplgoznak a"vitya-vitézek"! Ma megjött a várva várt első foku határozat! 16 év után több felülvizsgálatra nem tart igény az OB. Hurrá! Igaz a százalék 50 alá süllyedt,alig 46%.ra!Nem tudom hogy jött ki nekik mert 3 féle betegség-csoportra adtak százalékokat! Ideg-neu-depire összesen 31-t,izület-reuma-gerincsérv össszesen 13 és egyéb bajokra szintén 13! A végösszeg: 46%! Érdekes! Még 1 apróság! Leültettek az ajtó mellé,tőlem 3 m-re voltak az iróasztalnál és  vizsgálati lapon szerepel: vérnyomása:120/90! HÁROM méterrről! NO comment!Ez egyébként szexuárd,hogy a jó édesanyját is megszexuálhatja az ilyen OB.

marel13 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 506

Sziasztok!

 

Szeretnék tanácsot kérni. 10 év vagyok leszázalékolva, 9 évig 100 % ill. 80 %-os voltam, most levettek szeptemberben 61 %-osra!

Szeretnék dolgozni menni, de félek, hogy esetleg elveszik a nyugdíjamat! Olyan munkát szeretnék találni amit max 4 órában el tudnék látni. Már az utolsó 2 felülvizsgálaton is kitöltettek velem kérdőivet "Nyilatkozatot" hogy mit és mikor dolgoztam utoljára, milyen képzettségeim vannak, mit szeretek csinálni szabad időban, stb. stb.

Félek, hogy ha munkába állok akkor esetleg elveszik a rokk. nyugdíjamat. Érdeklődtem a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóságnál, de ők csak azt tudták megmondani, hogy igen, dolgozhatok! Azt nem, hogy az ORSZI ilyen esetben úgy találja-e, hogy igen, dolgozik, akkor elvesszük a nyugdíjat és visszavezetjük a "munka világába" Ez nem is lenne baj, de én már nem tudok napi 8-10 órát dolgozni, és akkor a két pad közül a földre csücsülök nem beszélve arról, hogy manapság nincs élet végéig biztosított munkahely. 

Kérlek segítsetek, hogy valós-e a félelmem, vagy mit tegyek, mert a nyugdíjam igen kevéske, a férjem is nyugdíjas és a gyerek még tanul nem beszélve a költségekről amik igen magasak.

Szóval nagyon jól jönne az a pár ezer forint amit mellette kereshetnék (ha találok munkahelyet) de kockáztatni nem merek.

Még annyit, hogy 55 éves vagyok, jövő évben 2012 szeptemberében kell újra felülvizsgálatra mennem. Többször vártam, hogy levéglegesítenek, de a mostani jogszabályok szerint ez már nem is lesz lehetséges.

És mi van akkor ha jövőre azt mondják, hogy munkaképes vagyok és nem találok munkát?

Jár nekem valamiféle munkanélküli vagy egyéb járandóság?

Köszi előre is a választ.

luci71 Creative Commons License 2011.05.07 0 0 505

Szeretném megkérdezni,mert egy ismerősöm hamarossan megy felülvizsgálatra és nem a Vajda Péter utcába kell mennie hanem a XIV.Tököly útra.Valószinű hogy itt már azzal a bizonyos géppel mérik fel az állapotot?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!