Keresés

Részletes keresés

azata Creative Commons License 2006.05.04 0 0 294
Köszönöm a kritikát.
Igazad van, a zöld növényzeten látszik leginkább a szűrő hatása. Az anyag minőségétől függően más-más színezetet ad a fa kérge, a beton vagy téglafal, a terméskő, a föld és a kék ég is. És megváltoztatja a napsugárzás erőssége és iránya is az eredményt. Épp ezért izgalmas ez a területe a fotózásnak.
garfieldka Creative Commons License 2006.05.04 0 0 293

Nemes egyszerűséggel csak úgy összedobtad. :))

Hát... dobálózhatnál sűrűbben!

 

A pesti képek tetszenek, a növényzeten jön ki igazán a szűrő hatása.

De a zsámbéki templom első két képe is szép. A belsőn kevésbé érvényesül az infra (vagy csak várja az ember a sok fehéret, de hát ott nincs zöld).

 

Sok külföldi képet láttam, besorolhatsz közéjük nyugodtan.

Előzmény: azata (292)
azata Creative Commons License 2006.05.04 0 0 292
Sziasztok!

Összedobtam egy oldalt néhány infra képpel.
Nézzétek meg és mondjatok véleményt róla:
http://infrared.foto.googlepages.com/
Kuulpix Creative Commons License 2006.05.04 0 0 291

Ez az általánosságban használt és ajánlott Hoya R72 megfelelője.

 

Wratten   Schott    B+W   Hoya   Tiffen   0%         50%       Remarks

#89B       RG695    092    R72     -          680 nm  720 nm   Almost "black"

Előzmény: kulikov (290)
kulikov Creative Commons License 2006.05.04 0 0 290

Üdv mindenkinek:)

 

Van egy feleslegessé vált B+W 092-es infraszűrőm 52 mm-es csatlakozó menettel. Kb. 690-700 nm-nél vág. Ha valakit érdekel, szóljon nekem..

 

 

garfieldka Creative Commons License 2006.04.25 0 0 288
80x80mm-es piros infra fóliaszűrőm van. És venni is tudok, ha érdekel. Ez sem olcsó és sajnos nincs semmi jellemzője megadva. Világos vörös, tehát az alsó infra trtományban dolgozik.
Előzmény: Törölt nick (281)
madgie Creative Commons License 2006.04.24 0 0 286
Ja, aktfotókra világbajnok (beltérben ugye...) a NS+IR szűrő páros. Gyönyörű alabástromszerű lesz tőle a bőr, próbáld ki....
Előzmény: Törölt nick (284)
madgie Creative Commons License 2006.04.24 0 0 285
Megmondom őszintén, a cirkuláris polárt gyakorlatban nem ismerem. De elméletben pont az a lényege, hogy a cirkuláris polárszűrőből kilépő fény ne legyen már polarizált, ezáltal ne zavarja meg mondjuk a féligáteresztő részét a tükörnek/fénymérést.
Előzmény: Törölt nick (284)
madgie Creative Commons License 2006.04.24 0 0 283
Csillagász ismerős nincs? Nekik van, tuti...
Előzmény: Törölt nick (281)
madgie Creative Commons License 2006.04.24 0 0 282

A fene tudja, a Fuji Super CCD-je hogyan reagál az infrára :(

Amúgy is csak bizonyos anyagú szöveten látsz át... hogy min, azt nemtom...

 

Én a polárszűrőt amúgy nem így értettem. Van két polárszűrőd? Próbáld ki azt, hogy a két szűrő hatásos tengelyét egymással merőlegesen helyezed el, tehát az egyik vonal monnyuk 90 fokban, a mögötte lévő polár 180 fokban álljon.

Na látod? Nem látod... gyönyörű szépen besetétít mindent. Ahogy forgatod az egyik szűrőt a másikhoz képest, úgy világosodik elvileg a kép.

Előzmény: Törölt nick (280)
madgie Creative Commons License 2006.04.24 0 0 279

No! Gratula a melóhoz!!! AF megy rendesen?

Asszem az S5000 tud rawot, fotózz abban, utólag nagyon szép dolgokat lehet egy jó rawkonverterrel kihozni rawból.

amúgy mi a csudával vágtál le olyan pici darabot az R72-ből? Csempevágó? :)))

Előzmény: Törölt nick (278)
madgie Creative Commons License 2006.04.24 0 0 276
Vajon miért gondolom úgy -a linkelt képeidet látva- hogy a női ruhákon akarsz "átlátni" ? :DDD
Előzmény: Törölt nick (274)
madgie Creative Commons License 2006.04.24 0 0 275

Ahh, így már tisztább picit :)

 

A 093 nem fejez ki szűrési tartományt nanométerben, az egy szabvány számozás a szűrő színeire vonatkozóan. Míg az Hoya R72 esetében a 72 a 720 nanométert jelzi. Az alatt elvileg semmit nem enged át.

 

Neked végülis az a gondod, mint amire én is gondoltam/én is jártam. Szűrővel NS nélkül több másodperc kellene az expóhoz, NS-el meg mindig túlexpós lesz.

Mivel a Digital8 kamerádból tuti nem tudsz több másodperces állóképet kihozni, így marad esetleg megoldásként egy erős ND szűrő. Az ND szűrők lényege, hogy arányaiban egyformán ereszti át a színeket, viszont mindegyiket azonos mértékben csökkenti, tehát sötétebb képed lesz NS-el.

Vagy veszel két lineáris polárszűrőt, és azt kersztbe fordítod egymásnak. Na ez meg már kifejezetten nagy pénzverés a polárszűrők árát tekintve :)

Előzmény: Törölt nick (274)
madgie Creative Commons License 2006.04.23 0 0 272

1.: Sony-n a Nightshot funkció le van korlátozva. Nappali fénynél nem fogod tudni használni, a legrövidebb záridő 1/40 és 1/20 s között van típustól függően. Hogy ez miért van, arról sok pletyka van/volt. A lényeg, hogy nem megy.

 

2.: Nemtom, milyen az a 93-as IR szűrő. Elvileg X-Ray szűrőként, meg IR szűrőkeént emlegetik egyben? A kettőnek nem sok köze van egymáshoz... Szerintem max arra gondolnam, hogy egy mezei infraszűrő + Sony Nightshot funkció kombinálva képes lehet egyes vékony szöveteken úgymond "átlátni". Pl. nálam itthon egy hangszórót borító vékony szöveten át a fenti kombinációval láthattam a hangszórókat. De ez nem Röntgen (X-Ray), ahhoz szeritem semmi köze.

 

Én most egy Suntek 77mm-es IR szűrőt várok az ebay-ról. Nemtom, milyen lesz, elvileg olyan, mint a Hoya R72. Csak ez 11 ezer forint 77 mm-esben, a Hoya meg 65 ezer...

Előzmény: Törölt nick (271)
madgie Creative Commons License 2006.04.18 0 0 270

Hát próbáld ki...

Ha fehér a fa, meg fekete az ég, akkó' jó :)))

Előzmény: Törölt nick (269)
madgie Creative Commons License 2006.04.17 0 0 268

Nyertél a lottón? :)))

Vitz félre: ha van IR vágószűrő (Hotmirror) a gépben, akkor tök felesleges az RM90. Meg amúgyis 700 nm-től van infra, felesleges kizárni a képalkotásból 200 nm-t... tökjó az R72. 

Előzmény: notanywho (267)
notanywho Creative Commons License 2006.04.16 0 0 267

Sziasztok!

 

Hoya RM90-essel is probalta mar valaki?

Dimage Dani Creative Commons License 2006.03.21 0 0 265
Most próbáltam Hoya R72-vel (ami ugyan máshol vág), (Super)Nightshot módban száraz és vizes fürdőruhával, de semmi eredménye nem volt.
Előzmény: halacska23 (264)
halacska23 Creative Commons License 2006.03.21 0 0 264

ödv

ilyen xray filter vennék, sony trv 15 kamerához.

 

 

 

http://cgi.ebay.com/30mm-Infrared-XRay-Filter-SONY-DCR-HC96-94-65-90-PC1000_W0QQitemZ7595899450QQcategoryZ20333QQcmdZViewItem

 

jól megfizetném:

 

emoboy@freemail.hu

 

 

EOS-Bandi Creative Commons License 2006.03.09 0 0 263

Egy kis elmelet, es az atalakitasrol par szo, meg kepek tablazatok:

http://www.fototipp.hu/irdslr

 

Előzmény: pitman (261)
szőri Creative Commons License 2006.03.03 0 0 262
Off
Infraszűrők eladók:
Suntek, 720-ig szűr (mint a Hoya R72). Vadi újak, bontatlanok.
A 67-es 12 ezer, a 72-es ára 15 ezer (kb. a Hoya fele...). Egy-egy db. van.
On
pitman Creative Commons License 2006.03.02 0 0 261
Közben végigolvastam a linkedet és igazad van. Amit én láttam az más volt, ott a hotmirror helyére átlátszó szűrőt tett vissza. Így normál fénynél külső infraszűrő nélkül fals színeket adott a gép, külső infra szűrővel csak az infra tartományt rögzítette ugyanilyen záridőkkel, mint itt. Ha pedig külső hotmirror szűrőt használt, akkor a gép úgy viselkedett, mint átalakítás nélkül.
Előzmény: EOS-Bandi (259)
garfieldka Creative Commons License 2006.03.02 0 0 260
Köszi szépen. Akkor maradok a külső Heliopan IR szűrőnél, legalább a későbbiekben is használhatom többféle géphez. Az öreg 300D meg nem lesz megbuherálva.
Előzmény: EOS-Bandi (258)
EOS-Bandi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 259
Nem. Kulso hotmirrorral akkor hasznalhato ha nem teszet a belso hotmirror helyere semmit. Viszont akkor IR-re is csak kulso szurovel lehet hasznalni.  Ennel jobb megoldas a dedikalt IR.
Előzmény: pitman (257)
EOS-Bandi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 258

Kb az eredeti hot mirror filter fele, aza ugy 1.8-2mm vasatag, uveg. Ahogy szamolgattam pont olyan vastag, hogy IR-el jol fokuszaljon vele a gep :)

 

Foliaszurovel nem igazan lehet helyettesiteni, mivel ott az AF mar hasznalhatatlan lenne, es a tisztitas is komoly problemakata vet fel. Raadasul a CMOS es a szuro kozott van egy kb .2mm-es legres, gondolom a newton gyuruk elkerulese erdekeben. A legrest egy ontapados tomites biztositja.

 

Szoval imho a folia nem jarhato ut.

 

 

Előzmény: garfieldka (256)
pitman Creative Commons License 2006.03.02 0 0 257
Illetve egy külső hotmirror szűrővel használaható úgy mint régen. Mintha valamamelyik átalakítós oldalon áttam volna ilyesmit.
Előzmény: EOS-Bandi (254)
garfieldka Creative Commons License 2006.03.02 0 0 256

Mennyire vékonyka ez a 95 dolcsba kerülő szűrőlap? Nem lehetne ezt egy "hétköznapi" IR fóliaszűrővel helyettesíteni? Az ugyanis jóval olcsóbb, nagyobb, méretre vágható. De fogalmam sincs, hogy a vastagabb volta és egyéb tényezők miatt használható-e ilyen átalakításra?

 

A "gyári" adhéziós módon tapad az érzékelőre? Vagy csak egyszerűen rá kell tenni és szilikonnal lezárni a szélét? Hevenyészve futottam még csak át az instrukciót.

 

Tudnál valami okosat mondani?

 

 

Előzmény: EOS-Bandi (251)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 255
Hja, ha majd egyszer be tudok ruházni egy komolyabb gépre lehet, hogy a d50 is hasonlo sorsra jut. De ez évek kérdése.......
Előzmény: EOS-Bandi (254)
EOS-Bandi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 254

Igen, pontosan ez a lenyege. Normal zaridokkel, kezbol, AF-et es a keresot hasznalva. Viszont igy dedikalt lesz a gep, csak IR-t lehet vele fenykepezni.

 

 

Ps. Mivel a 10D-t normalis aron eladni nem lehet, es miota megvettem az 1D-t azota csak a polcon allt. igy logikus lepesnek tunt atalakitani.

 

 

Előzmény: .Pecarobi (253)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 253
Hmm, miután englisül nem tudok: ennek az a lényege, hogya hot mirrort kicseréled egy infraszüröre? Gondolom ezután csak infrafotozásra lessz alkalmas a gép. (?)
Előzmény: EOS-Bandi (251)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!