Keresés

Részletes keresés

Hát ne éljen Eduárd? Creative Commons License 2008.03.17 0 0 8531
Civilizált helyen ez a senkiházi ilyentájt a villanyoltást várná a fegyházban.
Évek óta.
Előzmény: csakazértis FRADI (8530)
csakazértis FRADI Creative Commons License 2008.03.17 0 0 8530
Ezt láttátok? Egy ilyen után civilizált helyeken már lemondatták volna a minisztert.
Kevin Creative Commons License 2008.03.17 0 0 8529
Szabó Máté, az állampolgári jogok országgyűlési biztosa az adatvédelmi biztos irodájával közösen vizsgálatokat folytat a rendőrök azonosíthatóságának ügyében. Eltérő számokat láttak ugyanis március 15-én egyes rendőrök sisakján, bevetési ruházatán és jelvényén. Kérdésként vetődik fel az is, hogy összeegyeztethető-e az alapvető jogokkal, ha egy állami rendezvényen nem a rendőrség, hanem egy őrző-védő magáncég végzi a résztvevők biztonsági ellenőrzését.
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.17 0 0 8528

Van már összeállítás is a Kolozsvárott történt magyarverésről.

 

http://www.youtube.com/watch?v=c3DrLSPGm34

 

 

Kevin Creative Commons License 2008.03.17 0 0 8527
Törvényt sértett az őrző-védő a motozással a nemzeti ünnepen


"Törvénysértő módon igazoltatták és motozták meg az embereket őrző-védő magáncégek emberei a fővárosban a március 15-i eseményeken. A rendőrségi törvény értelmében hivatalos intézkedésre nincs joga sem az In-Kal Security, sem más biztonsági vállalkozás tagjainak, kizárólag a rendőröknek."

MHO
csakazértis FRADI Creative Commons License 2008.03.17 0 0 8526
Pontosan. Nem volt véletlen az sem, hogy Budaházy körözés alatt vígan grasszált Pesten.

Az viszont baj, hogy meg lehet vezetni ezzel az embereket.
Előzmény: Törölt nick (8524)
Matt Creative Commons License 2008.03.17 0 0 8525

teljesen logikus amit írsz, én is hasonlóan gondolkodom.

Előzmény: Törölt nick (8524)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.16 0 0 8523
sajnos nagyon igazad van
Előzmény: Matt (8513)
csakazértis FRADI Creative Commons License 2008.03.16 0 0 8521
Azért ez bonyolultabb kicsit: a Budaházy ugyanúgy 'küldött', mint Szabó Albert meg a Dianánk volt...
Előzmény: Matt (8516)
Matt Creative Commons License 2008.03.16 0 0 8517
de azért érzed, hogy erre vajmi kevés esély van ugye?
Előzmény: Törölt nick (8515)
Matt Creative Commons License 2008.03.16 0 0 8516
"amilyen az ország első embere olyan maga az ország is"

ez nem igaz, ezzel saját magunkat minősítjük.
csak meg kellene mutatni, hogy tudunk különbözőek lenni.
de az állandó randalírozással a tüntetők nemhogy különbek lennének, elvesztik az erkölcsi alapját annak, hogy a miniszterelnököt távozásra szólítsák fel.
a Kossuth téri tüntetős időszak még teljesen más volt.

"jobbldal helyett talán illdomosabb lenne szélsőjobb oldalről beszélni"

ez egymásra mutogatás, az a politikus feladata, hogy minden népréteget megszólítson. itt akarat nincs arra, hogy ezt az őrületet megfékezzék. a balosoknak jó, mert a van kire mutogatni, a másik oldalnak meg olyan mindegy, ráfogják a szélsőségesekre oszt jóvan. az egyszerű, pártszimpátia nélküli állampolgár meg dühönghet és szégyenkezhet. már megint.
Előzmény: Törölt nick (8514)
Matt Creative Commons License 2008.03.16 0 0 8513
számomra érthetetlen és elfogadhatatlan ami ebben az országban megy.
kordon kordon hátán, rendőrautók hada, lezárva a fél város egész nap.
primitív módon szétfütyült tüntetések, köztörvényes bűncselekmények a nemzeti ünnepen.
ez az ország nem tisztel már senkit és semmit, a baloldal morális csődje után a jobboldal ugyanoda jutott.
nincsennek elvek, erkölcsi gátak, nihil van, könnygázgránátok és Molotov-koktélok.
megvert fotósok, széttört üvegek egy dicső forradalom 160. évfordulóján.
nem kell a Nemzeti dal, ott van az elkúrtad, meg a Gyurcsány takarodj.
nem bonyolult a szöveg, könnyen megjegyezhető tojásdobálás közben is.
a jobboldali vezetők meg pont nem néznek oda mikor a Budaházyhoz meg Torockaihoz hasonló őrültek a mikrofonhoz lépnek.
és valamiért senki nem vonja felelősségre a két jómadarat hogy ugyan miért hívjátok sétálni őket, mikor úgyis tudjátok mi lesz a vége.
aztán meg jól eltűntök a balfenéken.
2004 óta nem énekeltem a magyar Himnuszt, idén már a kokárdát sem tettem ki.
kiért, miért?
hányok ettől az egésztől.
Előzmény: Törölt nick (8511)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.16 0 0 8511
Ebben igazad van. Az utóbbi 2 évben valamennyi ünnepnapon a csőcselék randalíroznak Budapest utcáin.
Előzmény: Matt (8510)
Matt Creative Commons License 2008.03.16 0 0 8510
leég a pofámról a bőr, faszom kivan ezzel az országgal úgy ahogy van.
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.15 0 0 8508

Orsós: legyen minden ingyen. Legyen népszavazás arról, hogy NE fizessünk e adót. 90% persze hogy igennel szavaz.

Akkor inkább 3. kurcsány kormány.

Prentin Creative Commons License 2008.03.15 0 0 8507
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.14 0 0 8506
Kókler fogja kiejteni a szadeszt a parlamentből.
Előzmény: Törölt nick (8505)
Prentin Creative Commons License 2008.03.14 0 0 8502

Ritkan olvasok vegig hosszu irasokat,ilyeneket kopizni nem is nagyon szoktam,de La Fontaine...

(Remelem,meg nem volt ez.)

 

La Fontaine: A tücsök és a hangya (mai magyarra aktualizálva).



 Jean de La Fontaine tanmeséiröl, fabuláiról volt híres már korában, a XVII. században is. Népszerüsége ma is töretlen, történetein generációk nönek fel.

 Íme egy örök klasszikus, mai magyar viszonyokra "hangolva".

 A tanmese körlevélben terjed a neten, szerzöje ismeretlen.

 Egy nagy rét kellös közepén éldegélt a tücsök és szomszédja, a hangya. A hangya szorgalmasan dolgozott,hisz tudta jól, hogy munkájának gyümölcsét
 élvezheti majd szabadidejében.

 A tücsök? Ö ugyan nem! Táncolt, dalolt, mulatozott. Aztán, egyszer csak beköszöntött az ínséges idö. A hangyának megvolt mindene, hiszen megteremtette létbiztonságát. A tücsök, hogy ne kopjon fel kicsiny álla, a hangyák vezetöihez fordult segítségért.

 Ök szemügyre is vették a tücsök nyomorát, és úgy döntöttek, hátrányos helyzetünek nyilvánítják tücsök komát. Tücsök koma megörült, örömében be  is
 rúgott a kocsmában a kapott segítség egy részéböl, majd a többit a játékgépbe dobálta. Gyermekei otthon várták az élelmet, meleg ruhát, egyikük éhen is halt. Tücsök koma ismét a hangyákhoz ment, ismét kapott segítséget.

 Nem ám szépen megköszönte, toppantott egy nagyot. Kikérte magának az alamizsnát. Hiszen ö is teljes jogú tagja a rét közösségének, ezért neki több jár! És mivel hátrányos helyzetü, gyermekei sem lehetnek mások: - "Tessék szépen kiszámolni, mennyi is jár nekem, és gyermekeimnek!" - rendelkezett.

 A hangyák sóhajtottak egy nagyot. Igyekeztek intelligensen kezelni a helyzetet, így hát megadták a tücsöknek, amit kért. Tücsök koma úton hazafelé ismét jól berúgott, majd másnap reggel magához térvén elgondolkodott, hogyan tehetne szert még több segítségre: - "Hohó! Saját magamat nem sokszorozhatom meg... no de
 gyermekeimet...!" -rikkantotta.

 Így hát féktelen és felelötlen szaporodásba kezdett, hiszen gyermekeinek sanyarú sorsa jó érvnek bizonyult, valahányszor visszament a hangyákhoz.

 A hangyák megadóan bólintottak, ismét segítettek, ám néhányan közülük elégedetlenkedtek a kialakult helyzettel:
 - "Miért adunk a tücsöknek? Miért nem teremti elö magának, ha szüksége van rá?"

 Erre a tücsök agresszívan visszavágott:
 - "Mit mondtál? Tücsöknek neveztél??? Az én nevem ízeltlábú hegedüvirtuóz! Jó, ha megjegyzed, barátom!"- mondta fenyegetöen, majd útjára indult.

 Napokig forrongott magában. "Még hogy tücsök... teremtsem elö... nem tudják ezek, ki vagyok én!!!" Ezzel útnak indult, megkereste fajtársait.
 - "Össze kell fognunk, meg kell védenünk magunkat ellenségeinkkel szemben!" - duruzsolta társai fülébe.

 Így is lett. Megegyeztek, ki lesz közülük a szószóló. Neki nincs más dolga, csak fülelni. Ha azt meri mondani valaki, hogy tücsök, rá kell vágnia hogy rasszista és kirekesztö.

 Taktikájuk bevált. A buta hangyák nem akartak rasszistának tünni, így mind több és több segítséget nyújtottak. Közben dolgoztak keményen, hogy a saját számláikat is be tudják fizetni. Fel is tünt ez a tücsköknek. Úgy gondolták, nem szép dolog a hangyától, hogy csak magára gondol, amikor pluszmüszakot vállal. Valahogy ezt is el kéne venni töle...

 Így hát elkapták a hangyát az éjszakás müszakból hazafelé, kifosztották, és jól elverték. A hangya, a törvények szerint a rét rendfenntartóihoz fordult:
 - "Segítsenek, kirabolt egy csapat tücsök!"

 A rendfenntartók csak csóválták a fejüket:
 - "Honnan tudod, hogy tücskök voltak? Annak vallották magukat?"

 A hangya inkább legyintett, és hazament. Napokig emlegette barátainak, hogy csúnyán elbántak vele a tücskök. A barátok csak bólogattak, hiszen velük is ugyanez történt. A rémhír gyorsan terjedt a rablókedvü tücskökröl, míg az éppen mulatozó tücskök fülébe nem jutott:

 - "Miiii? Már megint tücsköznek? Tanítsuk móresre öket!"

 Ezzel elindult egy soha nem látott eröszakhullám a réten. A tücskök raboltak, fosztogattak, vagy puszta kedvtelésböl verték félholtra a hangyákat. Erröl nem is szólhatott a fáma, mert a tücskök szószólója résen volt, valahányszor felröppent egy kósza hír, ö habzó szájjal  üvöltötte "RASSZISTAAAA!"

 A hangyák mindenféle dologgal próbálkoztak. Megalapították a hangyagárdát, de ezt még saját fajtársaik is lehurrogták. Fegyveresen egy hangya sem merte megvédeni magát, hiszen egy tücskökkel teli börtönben nem sok jó várt volna rá. A tücskök (hm, elnézést ízeltlábú hegedüvirtuózok) senkit sem kíméltek. Öreget, fiatalt, nöt, gyereket egyaránt megtámadtak, szemrebbenés nélkül. Még egy köztiszteletben álló hangyatanárt is meggyilkoltak sok más hangyával együtt. A hangyák csak türtek, dolgoztak, hiszen a rét komoly gazdasági válságba sodródott.

 Közben a tücskök csak szaporodtak, egyre több volt az éhes száj. A hangyák etették öket, míg a kis éhes szájakból kifejlett tücsökbünözök nem cseperedtek. A hangyák egyre demoralizáltabban élték hétköznapjaikat. A tücskök egyre többen lettek. Végül az egész rét fölött átvették az irányítást. Elszennyezték a rétet, feléltek minden tartalékot, büntetlenül kaszabolták le az utolsó hangyát is.

 Minden La Fontaine mesének van tanulsága. Ennek is. Nem mondjuk ki. Nem vagyunk rasszisták.

 forrás: internet

 U.I. a nyolc éven aluli magyarországi lakosság fele(!!!) tücsök!

 

Kevin Creative Commons License 2008.03.13 0 0 8501
Két ellenőrző ponton kell áthaladniuk azoknak, akik a Magyar Nemzeti Múzeumnál kívánnak emlékezni az 1848-as pesti forradalomra március 15-én. Juhász Gábor államtitkár szerint balesetveszélyesek a két négyzetméternél nagyobb zászlók, tilos továbbá a rendezvények területére üvegpalackot, illetve egy méternél hosszabb és három centiméternél vastagabb rudat bevinni.
Prentin Creative Commons License 2008.03.12 0 0 8500

Na most:Szereztem kerexamot,vagy nem?

 

Hajra FRADI!

pranzo Creative Commons License 2008.03.12 0 0 8499
akkor biztos kezelésen találkoztunk:)
Előzmény: Tamas(Ottawa) (8498)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2008.03.12 0 0 8498
Ápolt esetleg?
:-)
Előzmény: pranzo (8497)
pranzo Creative Commons License 2008.03.12 0 0 8497
ki mondta h orvos vagyok?
Előzmény: Törölt nick (8495)
LBN.85. Creative Commons License 2008.03.12 0 0 8496
Nem ezt írtam,de ennyi erővel rakjunk egyetemet Karmacsra meg Tolvajpusztára is. Annyit mondtam,hogy amennyiben alacsony a képzési szint, akkor nincs rá szükség. De pl Debrecenben,Veszprémben,Pécsett,Győrben, stb maradhatnának.
Előzmény: pranzo (8493)
pranzo Creative Commons License 2008.03.12 0 0 8494
hogy a rektorok mit akarnak az egy dolog de végeredményben rajtuk fog múlni nagyon sok dolog - és lehet megint népszavazni ellenük
Előzmény: Ljungberg (8485)
pranzo Creative Commons License 2008.03.12 0 0 8493

tehát vegyük el a szegény sorsó régióktól a felsőoktatást?

menjen a nyíregyházi egyszeri ember Budapestre albérletbe vagy kollégiumba? fizessen azért mert a környezetében nincs egyetem?

hát hol itt az egyenlőség?

 

ettől függetlenül valóban nem kellenek értelmetlen egyetemek, a kredites fizetés pedig olyasmi amit a kormány akart - az én olvasatomban mármint hogy utólag a tanulm,ányi eredmény alapján határozzák meg

 

 

Előzmény: LBN.85. (8490)
pranzo Creative Commons License 2008.03.12 0 0 8492

ez is egy válasz

elsüllyedek mert nem tudok úszni nincs ezzel baj

Előzmény: Törölt nick (8484)
pranzo Creative Commons License 2008.03.12 0 0 8491

voltam

 

a német rendszer most olyan ahogyan írtam

legalábbis a bajor részen a többit nem tudom

USA ügyben egy mérnök emberről volt szó soha nem volt kisiparos - New Jersey-ben 3 éve történt a dolog

Előzmény: Tamas(Ottawa) (8482)
LBN.85. Creative Commons License 2008.03.12 0 0 8490
Mérje fel az igényeket, ne legyen nagy túlképzés. És rangsorolja be az egyetemeket/főiskolákat a képzés minősége szerint. Majd ezután határozza meg,hogy hol mennyit és mit támogat. Fizessen mindenki a nem teljesített kreditek után meg akkor, ha egy nagyon pocsék átlag alá kerül (ami jelzi,hogy lusta, vagy nem oda való). De ezt az átlagot egyetemenként/karonként határozzák meg. És tandíj ne legyen.

Ebben a "jóléti állam" típusú rendszerben így korrekt.
szaltósGera Creative Commons License 2008.03.12 0 0 8489
igazad van
Előzmény: LBN.85. (8488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!