Keresés

Részletes keresés

Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2008.08.27 0 0 518
Nem állítottam, hogy jön be a széles kijelző, ha nagyobb a monitor, mint a korábbi hagyományos!
És mint írod, Nálad most ez a helyzet!

Amúgy - véleményem szerint - a TFT monitorokat a gyártó által ajánlott felbontás kell(ene) használni ...
Előzmény: KTTech (514)
balá Creative Commons License 2008.08.27 0 0 517

Rájöttem hogy a 20" kevés nekem, most inkább az eizó 2231w vagy a dell 2407-el szemezgetek. Szerintetek ? Egyébként köszönőm a válaszokat.

balá

taminol Creative Commons License 2008.08.27 0 0 516
megneztem, tenyleg dontheto
Előzmény: KTTech (513)
Képkovács Creative Commons License 2008.08.27 0 0 515
A 16:10 arány az alig hosszabb, mint a képek szokásos 1.5:1 aránya. Jobbról balról csak egy keskeny csík marad le képnézegetéskor, az arány emiatt szinte ideális.

Bármelyik valamirevaló wide képernyő függőlegesre is állítható, ez sem gond általában.

A 4:3, vagy az 5:4 arány (1280X1024) messze nem olyan ideális képszerkesztési célra, mint a 16:10.

Egy 26"-os wide monitoron pl. elfér egymás mellett két életnagyságú A4 kép szövegszerkesztéskor, képnézegetéskor pedig a 30x45-ös kiállítási méretű képek teljes élet nagyságukban viríthatnak.
KTTech Creative Commons License 2008.08.26 0 0 514
22"-os wide-ban kapható 1920x1200-as felbontású S-PVA monitor is (Lenovo L220x), csak éppen az a gond, hogy olyan miniatűrök a kiírások, hogy szétfolyik az ember szeme... 24"-osban meg ez az alap felbontás...

Egyébként én 19"-os 4:5 arányúról váltottam át 16:10-esre, és nem bántam meg, akkora helyem maradt szerkeszteni, mint amikor a 19"-oson semmilyen eszköztár nem volt, pedig most az eszköztár is ki van rakva...
Előzmény: Bíborkékhóvirág (510)
KTTech Creative Commons License 2008.08.26 0 0 513
Mutassak? :D Itt van az asztalomon, Eizo S2231W a neve, csak 1 példának, de van még jópár...
Előzmény: taminol (511)
madgie Creative Commons License 2008.08.26 0 0 512
Naná, csak egy 22" wide annyiba fáj, mint alig egy éve egy "sima" 19"...
Előzmény: Bíborkékhóvirág (509)
taminol Creative Commons License 2008.08.26 0 0 511
Szeles monitoron rossz dolgozni (word/prog), mert csak keves sort latsz. Munkahelyen sokan elforgatjak a monitort (PVA), es egy allo A4 lap meretu monitoruk van (az index fooldala pl egyben megjelenik). Probaltam en is, de nem tudtam megszokni.

Fotohoz is csak addig jo a wide, amig nem portre modban fenykepezel, mert elforgathato wide monitort meg nem lattam.
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2008.08.26 0 0 510
Ez igaz, de fotó feldolgozás esetén sem árt, ha valaki utána néz annak, hogy akkor az adott coll esetén mennyi a felbontása és az elég lesz-e neki!
Előzmény: elhart (508)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2008.08.26 0 0 509
Az a baj a széles képernyőkkel, hogy függőlegesen rövidebbek, így - én - csak akkor ajánlom a megvételüket, ha a függőleges felbontás legalább akkora, mint amekkora a korábbi monitor volt ...

(egy 20" monitor esetében a 4:3 felbontáskor 1600 x 1200, a széles felbontáskor pedig csak 1680 x 1050 a felbontás, így "rosszabbul jár az utóbbit választó!)
Előzmény: madgie (507)
elhart Creative Commons License 2008.08.26 0 0 508
Alapvetően a szemnek kellemesebb (kényelmesebb) a 16:9 arány, mint a 4:3.
Előzmény: madgie (507)
madgie Creative Commons License 2008.08.26 0 0 507
Már miért kéne 4:3 arányú monitor? Képszerkesztéshez szvsz sokkal jobb a 16:10 (16:9), a csúszkáknak a széleken jut hely, középen meg kitölti az egész képernyőt a fotó.

(mondom ezt úgy, hogy a saját monitorom - még - nem wide)
Előzmény: Bíborkékhóvirág (505)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2008.08.26 0 0 506
A link helyesen:
http://flatpanels.dk/panels.php
Előzmény: Bíborkékhóvirág (505)
Bíborkékhóvirág Creative Commons License 2008.08.26 0 0 505
Nem (csak) a monitor számít, hanem a benne található panel!!!

Amúgy sem értem, hogy fotózáshoz miért széles kijelzővel rendelkező monitor lett választva (16:9, 16:10 helyett inkább 4:3 arányt kell választani!!!) ... :-(

DE, hogy segítsek is, itt van egy cím, ahol magad is tudod ellenőrizni, hogy az adott monitor milyen panellel rendelkezik!
http://flatpanels.dk/

(Fotózáshoz a legjobb a PVA vagy az IPS panellel rendelkező monitor!)
Előzmény: balá (503)
Képkovács Creative Commons License 2008.08.26 0 0 504
TN + film, azaz csak nagyon korlátozottan.
Előzmény: balá (503)
balá Creative Commons License 2008.08.22 0 0 503

Sziasztok !

 

Azt szeretném megkérdezni tőletek hogy a DELL 2009 WFP monitor mennyire jó fotó feldolgozáshoz.

balá

y3k Creative Commons License 2008.07.26 0 0 502

Maguknak a videokartyaknak az analog kimenete ami eleg gazos tud lenni, mar nem olyanok mint a regi Matrox-os idokben.

Előzmény: Képkovács (501)
Képkovács Creative Commons License 2008.07.26 0 0 501

Pl. Dell 2407 WFP_HC, vagy NEC 2690WUXi is elég szépen elmegy analóg kimenetről is, ha az támogatja ezt a az 1920X1200-as felbontást, egy cseppet sem gáz.

 

A kulcsszó az, hogy ez a felbontás beállítható-e natívan az analóg kimenetre.

Előzmény: optikus (494)
y3k Creative Commons License 2008.07.26 0 0 500
Hanem minden, 6bitet tudnak csatorankent, es nagyon durvan valtozik a kontraszt a betekintesi szog fuggvenyeben. A megadott kontraszt meg egy dolog, a kerdes az, hogy mennyi marad mikor kalibraljuk. S ez csak a panel, ezt meg vilagitani is kell, no meg az elektronika se mindegy ami mogottuk van.
Előzmény: taminol (499)
taminol Creative Commons License 2008.07.26 0 0 499
Hanem mi?

Mostanaban hasznalt 19-es S-PVA paneles monitorokat nezegettem, aminek 1000:1 a kontrasztja, mert annak jo a feketeje. (Legalabbis eddig ezt szurtem le a topicbol. :)
Most meg ugyanezt tudja egy TN???
Előzmény: y3k (498)
y3k Creative Commons License 2008.07.25 0 0 498
Nem a kontraszt azoknak a baja..
Előzmény: taminol (497)
taminol Creative Commons License 2008.07.25 0 0 497
Tudom, hogy TN es Benq, de azt irjak, hogy 1000:1 a kontrasztaranya (nem dinamikus, mert az 4000:1). Ennyire feljavultak a TN monitorok?

http://prohardver.hu/hir/ujabb_szeles_monitor_a_benq-tol.html
KTTech Creative Commons License 2008.07.25 0 0 496
Az 1080i = 1920x1080 képpont, de nem interpolálva, hanem interlaced, tehát váltottsorosan... ez a FullHD, a FullHD Cinema ugyanez, csak 24 képkockával, progresszív scan-ben. A TV-knél mindíg a függőleges felbontást adják meg, ha rövidíteni akarnak. (a PAL szabvány is ezért 576i a 720x576 helyett).
Előzmény: optikus (495)
optikus Creative Commons License 2008.07.25 0 0 495
full hd? en ezt olvasom az m2 hd honlapjan:
"Év elején megkezdte az intézmény az előkészületeket, s lépéseket tett azért, hogy a HD 1080i"
ez csak 1080 es az is interpolalt.
Előzmény: KTTech (490)
optikus Creative Commons License 2008.07.25 0 0 494
ha csak analog kimenete van a laptopodnak akkor az eleg gáz lesz...
Előzmény: w221 a szerzetes (489)
y3k Creative Commons License 2008.07.24 0 0 493

En is ezt irtam, csak az analog kimenettol felek.

Előzmény: KTTech (492)
KTTech Creative Commons License 2008.07.24 0 0 492
Azért nekem az FX5200 128MB csúnyán megszenvedett a 2231-el :D igaz, videót akartam nézni egy nem túl erős procival (1.3 PIII Tualatin)... de 2D alkalmazásokban nem volt gond vele (PS, LR). Ha erős a CPU nem lesz gond azon a 64-es kártyán sem (csak legyen tényleg erős a CPU...)
Előzmény: y3k (491)
y3k Creative Commons License 2008.07.24 0 0 491
Szerintem menni fog siman, nagyobb baj, hogy ekkora felbontasnak komoly rizikoja van analog modon hajtva.
Előzmény: w221 a szerzetes (489)
KTTech Creative Commons License 2008.07.24 0 0 490
FullHD: 1920x1080-as felbontás (a "síma" HD az 1280x720). Szabványos felbontás a videotechnikában mindkettő :) Pl. az Olimpiát az M1 és M2 már FullHD-ben közvetíti, persze csak megfelelő vevőegység esetén és megfelelő megjelenítőn fog így megjelenni.
A HDReady cuccok azt tudják, hogy ezeket a felbontásokat meg tudják jeleníteni, leméretezéssel, átméretezéssel.
Előzmény: w221 a szerzetes (489)
w221 a szerzetes Creative Commons License 2008.07.24 0 0 489

Mi is az a Full HD? 10 éve olvasom  Segítsetek.. mert nem megy minden hónapban valami új cuccot venni... 24" -ra tervezett /eizo  2410/, monitort egy 64 Mb-s grafikus kártyával rendelkezö laptoppal  /2Gb RAM/ tudom majd használni? 

Milyen megoldás javasolt?

 

Előzmény: KTTech (487)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!