Keresés

Részletes keresés

Beatrix2002 Creative Commons License 2007.12.18 0 0 56

Tisztelt Tulajdonosok!

A vasúti sínek felöli zajvédő fal , illetve a szelektív hulladékgyűjtés megtárgyalásával kapcsolatosan a közös képviselet bejeletkezett az Önkrmányzathoz.

Az alábbi választ kaptuk:


Bejelentkezés vezető tisztségviselők fogadóóráira

Kérését továbbítottuk.

A fogadóóra pontos időpontjáról értesítést küldünk.


Amit tájékoztatnak bennünket az időpontról , a közös képviselet is tájékoztatja Önöket.

Üdvüzlettel ,


B
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.18 0 0 55
A házban a Mtelekom vezetékes telefonszolgáltatása elérhető GSM adapteres megoldással.

1412-es rövid telefonszámon lehet telefonszolgáltatást vagy áthelyezetést kezdeményezni ügyfélszám megadásával.

 

Com. unique a házban az olimpia csoport által kiválasztott szolgáltató, aki vezetékes telefon, internet szolgáltatást illetve kábeltévé szolgáltatást nyújt.
801 2000-es telefonszámon lehet szolgáltatást rendelni vagy a
www.comunique.hu weboldalon.

Árak az alábbi linkek tekingetőek meg: http://www.comunique.hu/com.php?com=calc

Ettől eltérő speciális akciókról a SZVB tagok is tudnak segíteni.

 

UPC szolgáltatása is hamarosan elehető lesz Kovács Ella tájékoztatása szerint.

Elsősorban azoknak lesz kedvező, aki több kommunikációs szolgáltatást is igénybe kívánnak venni.

Beatrix2002 Creative Commons License 2007.12.18 0 0 54

Összefoglaló a 2007. december 18.-ei számvizsgáló bizottsági ülésről.

1 ) Kalácska Gábort értékeli a közös képviselet munkáját és utalványozza.

2) Keresztesné Szita Annamária értékeli a takarítók és biztonsági szolgálat munkáját és utalványozza.

3) Albertné Bíró Margit havonta ellenőri pénzforgalmat.

4) Éder János Lóránt ellenőrzi műszaki gondnokságot és utalványozza. Valamint környezetvédelmi ügyekben segíti a közös képviselet munkáját.

5) Minden szerződést csak a számvizsgáló bizottság jóváhagyásával köthet a közös képviselet.

6) Kérjük, hogy a szelektív hulladék gyűjtők ügyében ismételten intézkedni. Mind a szelektív hulladék mind a használt olajgyűjtésben elkészíteni a kiírásokat.

7) Közös áram fogyasztást ne átalány alapján történjen, ha nem tényleges leolvasás alapján, ugyanez a víz, csatorna.

8) Házirend elkészítése és kifüggesztése a januári teljesítés feltétele. Melyet a számvizsgáló bizottság véleményez és hagy jóvá. A közös képviselet 2007. december 28.-i ülés előtt két-három nappal elküldi az SZVB tagjainak.

9) Sima gondnokot megszüntetjük, ha a takarító vállalkozó vállalja, hogy a gondnoki feladatokat is ellátja.

10) Számvizsgáló bizottsági ülés 2007. december 28. 16: 00 órakor lesz, ekkor lesz kiválasztva a portaszolgálatot biztosító cég, és szükség esetén az új takarítást végző vállalkozó. Ezzel egy időben döntenek, arról, hogy kiépítheti ki a társasház kamera rendszerét.

11) A mai napon a közös képviselet elkezdte átvenni a társasház közös területit. Több oldalas hibalista kijavítása szükséges, melynek többsége esztétikai hiba. Az teljes átadás, akkor fog megtörténni, ha minden esztétikai hiba ki lett javítva. Az olimpia csoport 2008. február 28.-ig tervezi befejezni a társasház közös területeinek átadását.

12) Az első lakógyűlésen megígért vagyonbiztosítást az olimpia csoport hamarosan megköti.

13) Postaláda feliratokat január 15-ig elkészíti a közös képviselet.
Beatrix2002 Creative Commons License 2007.12.18 0 0 53

Tisztelt Tulajdonosok!

Ezúton szeretnék minednkit tájékoztatni, hogy a mai napon átvettük a ház központi gázóráját.
Kollegáink a mai napon este 21:00 - kor leolvassák az egyéni elbetétekhez tartozó mérőórákat ( Éder János SZVB tag jelenlétében).

Üdvözlettel ,

Horváth Beatrix
Begi1982 Creative Commons License 2007.12.18 0 0 52
Sziasztok!

Tok jo dolgok amiket irtal, csak 1 kerdesem lenne. Ez majd minden lepcsohazra ervenyes lesz?
Mert oszinten en nem tartom fontosnak a portaszolgalatot. Lepcsohaz ajtok magneszarasak/ koddal nyithatoak. Bejarati ajtok eleg masszivak.
Igaz en majd csak a D epuletben fogok lakni, ha egyszer elkeszul:), de most azert legyen 15-20ezer Ft-os kozos koltseg, hogy legyen portaszolgalat, nem tudom, de nekem nem eri meg.
Keri1974 Creative Commons License 2007.12.17 0 0 51

Gondnokság: -munkaköri leírás
Rendszeresen elvégzendő feladatok :

a ház külső területeinek ( telekhatárig ) történő seprése , nedves tisztítása adott esetben a tér díszköveit nem károsító vegyszer alkalmazásával.
Hulladékgyűjtő edények mozgatása , ürítésre történő előkészítése azok rendeltetésszerű visszahelyezése.
Az el nem szállított, nem kommunális jellegű hulladék ideiglenes rendezett módon történő tárolása illetve annak elszállításában történő segítségnyújtás. ( az ingatlankezelő által biztosított konténerben való elhelyezése )
Hulladéktároló felseprése, nedves vegyszeres fertőtlenítő tisztítása.
Külön szakértelmet nem igénylő, műszaki jellegű feladatok késedelem nélküli ellátása ( izzócsere , meglazult alkatrészek rögzítése )

Téli időszak :

- A Társasház külső és belső szabadtéri területeinek hó , jég és akadálymentesítése mely munkafázis legkésőbb az alábbi időpontok szerint elvégzésre kell , hogy kerüljön:
Reggel 6h – 7:30h valamint délután legkésőbb 17h – 18:30h között
- Víztelenítés és légmentesítés az alábbi épületgépészeti elemek vonatkozásában:

- kültéren elhelyezett vízvételezésre alkalmas csapok , záró szelepek , teremgarázs területen elhelyezett vízvételi lehetőséget biztosító fagykár veszélyének kitett ( hőszigetelő borítással el nem látott ) leeresztő golyóscsapok , strang-leeresztők légtelenítése.

Nyári időszak :
- A Társasházhoz tartozó zöldfelület a hulladék és lomb eltávolítása, gépi fűnyírás , gyomirtás és a zöldfelület szükség szerinti locsolása. ( napi két alkalommal locsolás kora reggeli és esti órákban )
- Hulladékgyűjtő tartályok heti egyszeri fertőtlenítő takarítása.

Szükség szerinti ütemezésben elvégzendő feladatok
-A teremgarázs területén elhelyezett zsomb összefolyó akna fertőtlenítő jellegű tisztítása melyre vonatkozóan gondnok tudomásul veszi , hogy az ott képződött iszap és egyéb jellegű szennyeződés az úgynevezett kiemelten magas veszélyes hulladékok körébe tartozik , annak tisztítását és a hulladék eltávolítását az idevonatkozó munkavédelmi előírások maradéktalan betartása mellett végzi el és ennek időpontjára köteles ingatlankezelőt előzetesen értesíteni.

- Lomtalanítás időszakában köteles a lomtalanításban részt venni a tulajdonosok ez irányú tevékenységét segíteni.


A gondnok, gondnoksági munkanapló vezetésére köteles.








Műszaki gondnoki munkaköri leírás:

Napi / Heti feladatok :
Köteles számozott eseménynaplót vezetni , amelyben bejegyzésre kerül a hibabejelentés, hibajavítások elvégzése és a tulajdonosi bejelentések.

Napi felvonó ellenőrzés ( biztonsági berendezések , fülkeajtók , ajtóérintkezők )

Az épületen végzett javítási , karbantartási munkák a kivitelező által végzett munkafázisok ellenőrzése, azok visszaigazolása .( készre-jelentés)

A társasház állagának, felszerelési tárgyainak ellenőrzése, kapcsolók , vészvilágítási rendszer , szellőző-berendezés (szükség esetén a szaktudást igénylő feladtok elvégeztetése, azok visszaellenőrzése.)

Havi feladatok :

Tárgy hó elseje és ötödike között a közösségi villanyórákat , vízalmérőket leolvasni , az órák állasáról jegyzőkönyvet készíteni , mely jegyzőkönyvben foglalt adatok hitelességéért korlátlan felelőséggel tartozik. ( Ezt köteles ingatlankezelő részére jelenteni.)
Minden hónap utolsó napján köteles a fent említett almérők záró állásait a fentiek szerint regisztrálni.

Egyéb feladatok :

Tűzrendészeti bejárás , melynek keretében köteles a Társasház teljes elvi osztatlan közös tulajdonába tartozó területeket az érvényben lévő tűzrendészeti szabályok
Keri1974 Creative Commons License 2007.12.17 0 0 50


Takarítás: - takarítói munkaköri leírás
Bejárat nedves vegyszeres tisztítása minden nap.
Ismétlődően elvégezendő feladatok: ( hetente 2 alkalommal )
Közlekedők, kapualj, folyosók, lépcsőház felseprése, nedves vegyszeres tisztítása
A felvonók takarítása, felmosása, tükör és üvegfelületeinek tisztítása, portalanítani a lépcsőházi korlátokat, kapaszkodókat.
Hetenkénti feladatok:
A korlátok, párkányok, közlekedők, könyöklők nedves vegyszeres tisztítása, közös helységekben a pókhálók eltávolítása
Havonta egyszer:
Szükség szerint, de havonta egyszer a közös használatú helységek, kapualjak üvegből készült felületeinek tisztítása ( lift ajtók )
A teremgarázs felseprése ( félévente egyszer nedves vegyszeres tisztítása)
Éves feladat:
Évente két alkalommal megbeszélt időpontban a lakókkal egyeztetve az épület nagytakarítása ( tavasszal- ősszel ) Lemosni a lámpaburákat, az épület bejárati kapuit, közös használati helységek nyílászáró szerkezeteit, felvonó ajtókat, lépcsőházi korlátokat, csempével burkolt földszinti felületeket, valamint a teljes épületben a pókhálók eltávolítása, szükség szerint az épület felszerelések és eszközök megbontásával.
Lépcsőház teljes területének gép , nedves vegyszeres takarítása egytárcsás súrológép alkalmazásával.
Egyéb rendelkezések :
Kötelessége a munkavégzés során észlelt meghibásodásokat, rendellenességeket a közös képviselőnek haladéktalanul jelezni.
Kötelessége a kapualjak, lépcsőházak és közlekedők megvilágításában észlelt hiányosságokat biztonságtechnikai szempontból a közös képviselőnek jelezni.
Köteles a tűz és munkavédelmi előírásokat maradéktalanul betartani.
Köteles munkanapló vezetésére amelyet köteles ingatlankezelő megbízottjának hetente kétszer bemutatni.
Köteles a munkavégzést a munkaköri leírás alapján maradéktalanul elvégezni az ingatlankezelő által meghatározott ütemezés szerint.

Keri1974 Creative Commons License 2007.12.17 0 0 49
Összefoglaló a 2007. december 5.-ei számvizsgáló bizottsági ülésről.
1 ) Elfogadtuk a takarítók feladat leírását. Megállapodtunk abban, hogy minden munkalapot hitelesíteni kell.
Hitelesítő személynek megválasztottuk a Keresztesné Szita Annamáriát.
2) Megállapodunk abban, hogy minden második alkalommal a számvizsgáló bizottság a munkaidőn kívül találkozunk.
A közös képviselő feladata az időpont egyeztetése a számvizsgáló bizottsági tagokkal.
3) Figyelmezető jelzést adtunk a közös képviseletet ellátó Nagy és Társa Bt.-nek, hogy novemberi teljesítésüket nem tekintjük hibátlan teljesítésnek, ezért csak 90%-os díj lehívását engedélyeztük.
a) Minden olyan esetben, ha 3. felszólításra sem sikerül egy ügyet megnyugtatóan rendezni, akkor a közös képviselet köteles írásban értesíteni a számvizsgáló bizottságot az adott ügyről. Az értesítéssel egy időben minden levél, fax, e-mail váltást a kérdéses ügyben a közös képviselet a számvizsgáló bizottságnak rendelkezésre bocsájt.
b) A közös képviselet jövőben minden ügyet határidőre vállal és próbál meg elintézni, mert határidők nélkül minden feladta számon kérhetetlen.
4) Megállapodtunk, hogy a communique helységére villanyórát szereltetünk fel a kivitelezővel 2008. január 15-ig.
5) Megállapodtunk, hogy a közös képviselet értesíti a számvizsgáló bizottságot a közös területek műszaki átadásról.
6) Megállapodtunk, hogy a számvizsgáló bizottság legközelebbi ülése 2007. december 28. 19 órakor találkozunk.
7) Tervek szerint 2008. január 1-jétől lesz porta szolgálat 1 fővel.
8) Figyelmeztettük a közös képviseletet, hogy még mindig nem juttatta el az ajánlatokat a portaszolgálatról, és a kamra rendszerről. A számvizsgáló bizottsági tagok 2 db ajánlatot átadtak a közös képviseletnek kamera rendszerről.
9) Közös képviselet tájékoztatott, hogy a takarítás ára drasztikusan fel fog emelkedni a jövő évtől. A számvizsgáló bizottsági tagok jeleztél, hogy ők is hoznak ajánlatokat a takarításra és a portaszolgálatra a következő számvizsgáló bizottsági ülésre.
Pumuckly Creative Commons License 2007.12.13 0 0 48

Most vettem csak észre, hogy az a KHT igazából az eredeti olipmiás értékesítő cég (Thököly-Udvar Kft.)

 

Legújabb értesülés szerint a címünk:

1115 Budapest, Bartók Béla út 98-102.

Előzmény: Pumuckly (47)
Pumuckly Creative Commons License 2007.12.12 0 0 47
Mandarinban a csúszás a http://www.rkbepito.hu/  csődjének köszönhető. Most a http://www.nanette.co.hu/ vette át a kivitelezést.

 

Érdemes egyébként kikérni a tul.-i lapot. Meg az alapító okiratban is lehet pár érdekes bejegyzés, ami később fejtörést okozhat. Bár ezeket a jobb ügyvédek alapból átnézik. A vételárat érdemes ügyvédi letétbe helyezni, így probléma esetén könnyebb hozzájutni a befizetett pénzhez.

 

Az a KHT egy közvetítő cég, aki pár százalékot még rárak az árra?

 

Összeesküvés elmélet rajongóknak itt egy link:

http://index.hu/gazdasag/magyar/izrbf071212/

 

Előzmény: inda-b (41)
ppp123 Creative Commons License 2007.12.12 0 0 46
Koszonom a valaszt. Ezek szerint a cim: 1115 Budapest, Bartók Béla út 102.
Ha jol ertettem mindent. (A szomszedban levo biztositonak pedig peldaul mar 1114 az iranyitoszama.)
Előzmény: Pumuckly (45)
Pumuckly Creative Commons License 2007.12.11 0 0 45

Szerintem ez azért lehet, mert valahol még a régi ingatlan nyivántartást nézik.

Az új szerint a telekingatlan: Az ingatlan-nyilvántartásban Budapest XI. kerület 4350 helyrajzi szám alatt felvett, belterületi, 7.732 négyzetméter nagyságú, természetben Budapest XI. kerület Bartók Béla út 102. szám alatt található ingatlan 1/1 tulajdoni hányada, mely a Budapest, XI. kerület, 4350, 4351, 4352, 4353, 4356, valamint 4357 hrsz-ú ingatlanok telekegyesítésének eredményeként jött létre.

 

 

Itt még látható a régi nyilvántartás:

http://www.intermap.hu/eforte/11ker/

 

Ha a keresőbe írod, hogy Bartók Béla 102, akkor a 4350 hrsz-hoz a Hamzsabégi út 41-et adja ki.

Előzmény: ppp123 (44)
ppp123 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 44
Sziasztok! Nem tudja valaki veletlenul, hogy most vegulis mi a pontos postacimunk? Mar lattam Bartok Belas es Hamzsabegis valtozatot is. Elore is koszonom.
pipeti Creative Commons License 2007.12.07 0 0 43
Szia!

Felhivtam a szamot, onnan a pontos menupontra mar nem emlekszem, de lakossagi fogyasztokig eljutottam, elmondtam mit akartam, es atkapcsoltak a megfelelo helyre. :)
Innen mar csak tenyleg annyi volt hatra, hogy bekerte az adatokat (utca, hazszam, emelet, ajto, oraszam, meroallas, szemelyigazolvanyszam, telefonszam). Ezutan bekerultem a "rendszerbe", es majd felveszik a kapcsolatot, utana kijonnek atirni, onnan masfel/ket honapot mondott a holgy, amig a tenyleges atiras eltart. Utana lehet fizetni.
Kb. ennyi.
Előzmény: Revon (42)
Revon Creative Commons License 2007.12.07 0 0 42
Sziasztok!

Próbáltam bejelenteni a villanyórát telefonon, de nem sikerült, és a hsz-ekből úgy tűnik, mindenki másképp csinálja :) Szeretnék valakit - akinek sikerült "sima" úton elintéznie - megkérni, ha nem nagy gond, ossza meg velem - velünk - ennek módját itt a fórumon. Köszönöm!
inda-b Creative Commons License 2007.12.07 0 0 41

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

Kinéztem egy lakást a Városliget Apartmanházban (beruházó: Olimpia Group), elvileg szerdán megyek aláírni a szerződést, de napok óta a fórumon lógok és baromira elbizonytalanodtam attól, amit az Olimpia referenciáinak nevezett lakóparkok topikjaiban olvastam.

 

Alapból azért esett a választásom erre a beruházásra, mert 2008. június 30-i átadással hirdetik a lakásokat és ez valóban hihetőnek tűnik, mivel már áll a ház. Kockázatosnak tartanék egy olyan beruházásba beszállni, ahol a telken még az alap sincs kiásva, annak ellenére, hogy 2008. év végi átadással hirdetik a lakásokat. Van olyan projekt (Egressy Park), amit úgy hirdetnek, hogy októberben kezdik az építkezést és 2008. decemberre ígérik a lakások átadását, ennek ellenére november végén a telken működő kocsma van.

 

A Városliget Apartmanház korábbi I. és II. ütemében épült ház lakásaiban már laknak, nem nyitottak topikot (még?). Lehet, hogy minden rendben van náluk? Létezik egyáltalán olyan, hogy valaki vesz egy újépítésű ingatlant és minden időben, pontosan történik és nincs gond? Nem tudom, hogy szerdán aláírjam-e a szerződést, amit persze előtte egy ügyvéddel át kell nézessek, mert eléggé egyoldalúnak tűnik (nem a vevő javára). Számomra az is különös, hogy az ingatlan adás-vételi szerődését Thököly-Udvar és Ingatlanforgalmazó és Hasznosító KHT-vel kötöm, akinek a székhelye Nagykökényes. Lehet, hogy túlaggódom a dolgot, de sokat kellett spórolnom ahhoz, hogy jelen helyzetben lakást tudjak venni.

 

Valaki  közületek utánanézet a fórumon az Olimpia korábbi beruházásainak, mielőt aláírta a szerződést?

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

Keri1974 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 40
Szia!
Én ezt az egészet nem értem én is átvettem a villanyórát és tőlem nem kértek adásvételit és semmilyen más papirt,igaz én telefonon jelentettem be.Én úgy tudom ,hogy már egy páran bejelentkeztek ide(az egész lakópark 1 helyrajzi számon van nyilvántartva),ezt egyébként a Beatrix is megerősítette(mármint, hogy be lehet jelentkezni).


Panni
Előzmény: Törölt nick (37)
Keri1974 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 39
Kedves Golaci55!


A UPC most folytat tárgyalásokat valószínüleg nem fogja átterhelni,de ezt bővebben Kalácska Gábor tudja pontosan mível ő van kapcsolatba velük.
Egyébként úgy néz ki,hogy a Comunique is ad akcíós ajánlatokat mint azt lejebb is olvashattad.


Üdv:

Keri1974
Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.06 0 0 38
HOL VAGY PUMUCKLY? FEDD FEL MAGAD! KÖSZÖNJÜK NEKED EZT A FÓRUMOT!
JA ÉS BOLDOG MIKULÁST MINDENKINEK!
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.06 0 0 37
Néhány megjegyzés az alábbiakkal kapcsolatban.
A villanyóra átvételkor az alábbi iratok kellenek: adásvételi szerződés másolat, több tulajdonos esetén azok hozzájárulása a mérőt átvevő tulajdonos részére két tanúval aláiratva, (ugyanis csak egy névre kerülhet a mérő) és a birtokbaadáskori jegyzőkönyv. De még lehet, hogy villanyóra ügyben is lakcímváltozást kell bejelentenünk majd az ELMŰ-höz, ugyanis ez a cím még nem végleges. Tegnap akartam bejelentkezni az okmányirodán s ott azt mondták ez a ház még nem létezik! Pontosabban, mivel három utca által határolt, ezért lehet, hogy három különböző címünk lesz (ti.: Bartók, Benedikt és Hamzsabégi) Most van döntögetés alatt az ügy, ezért még bejelentkezni sem lehet. Ott gyűlik a lista az okmányirodában és majd ha eldől, mindenkit értesítenek.
A Nanett-ről csak annyit, hogy szerintem az egész cég kb. annyi, amennyi a honlapjáról kiderül: http://www.nanette.co.hu/hu/company.html
Annyit tudunk, hogy ki a két ügyvezető. Hogy aztán van-e más is rajtuk kívül, azt nem lehet tudni! A honlap nem sugall ilyet. Pedig már több mint egy éve épülgetnek. Megint csak a nagy duma, mint már megszokhattuk a mai vállalkozásoktól. A sok nagyarcú dilettáns….. Visszaülhetnének az iskolapadba, ha egyáltalán már ültek ott: Hogy kell egy projektet megvalósítani mindenki, főleg a vevők megelégedésére. Mert ugye a vevő a legfontosabb!

Egy kérdésem is van Keri1974-hez:: mit jelent az, hogy albetétenként 3500 Ft-ért bérelheti a UPC a Comunique hálózatát? Akkor a UPC vagy ráfizet, vagy velünk fizetteti meg és így ugyanott vagyunk nem?

Még frissebb hír: a kertépítők nem dolgoznak, csak dolgozgatnak…! Ilyen enyhe időben már rég kész kellene legyen!

Golaci55
pipeti Creative Commons License 2007.12.06 0 0 36
Sziasztok!

Most gyujtottem be azt az infot, hogy jovo ev elso negyedevere varhato az ideiglenes hasznalatbaveteli engedely.
Keri1974 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 35

Szia!

 

A törzslapot a Beatrix intézi.

Egyenlőre csak az Elműnél lehet bejelenteni.

 

Horváth Beatrix tel.száma:06-20-494-8410

Előzmény: Revon (33)
Keri1974 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 34

Szia!

 

 

A jövő héten lesz egy megbeszélés a közösképviselettel,mivel több probléma is felmerült velük kapcsolatban.

 

Az észrevételeidet ide is írhatod,vagy e-mailben is elküldheted nekem,vagy a Kalácska Gábornak(címek az iwiwen-Mandarinkert-találsz).Jó lenne ha a jövő csütörtökig mindenki jelezné,ha valami problémája van(pl.:takarítás stb).

A lakásokkal való gondokat a Kis Varga úrnál kell jelezni,ő majdnem mindig az építkezésen tartózkodik(tel száma lejebb megtalálható).

 

 

 

A 3. pontot úgy pontosítanám,hogy a novemberi gázszámlát ő fizeti,a közösköltséget csak az eladatlan lakások után.

Csekket már kellett volna kapnia mindenkinek a közösképviselőtől(nála kell reklamálni!). 

 

Ígyekszünk mindenkinek válaszolni.de pontosabb válaszokat csak a jövő héten az egyeztetés után tudunk adni.

Előzmény: Törölt nick (32)
Revon Creative Commons License 2007.12.06 0 0 33
Sziasztok, én is most költöztem be. A lakógyűlésen mondta HB, hogy törzslapot kell majd kitöltenie minden lakónak, kérdésem lenne, hogy ez ügyben ő fog megkeresni, vagy nekem kell utánajárni? És utóbbi esetben milyen számon lehet őt elérni? Illetve, hogy csak az Elműnél kell eljátszania mérőórás játékot, vagy a Vízműnél is?
Köszi! Ildi
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.05 0 0 32

Sziasztok!

 

Én is a C-ben lakok, és lenne pár kérdésem a számvizsgáló bizottsági tagokhoz.

 - Mikor veszitek át a közös helyiségeket? Mert lenne pár észrevételem.

 - Ha valami nem tetszik, akkor a közös képviselőhöz forduljak, vagy kérdezhetek tőletek is? Gondolok itt ilyenre például, hogy tudjátok-e miért nincs takarítás? Hogy áll a bekamerázás? Hogy van a portaszolgálat, 2 ember vagy csak egy?

 

Keri tőled azt szeretném kérdezni, hogy az előző hozzászólásodban a 3-as pont pontosan mit jelent?

Helyettünk fizetnek? Mert én nem kaptam csekket, akkor ezért?

 

Üdv:

Béci

Keri1974 Creative Commons License 2007.12.05 0 0 31
Összefoglaló a 2007. december 5.-ei számvizsgáló bizottsági ülésről.
1 ) Comunique tájékoztatást adott, új árairól és arról, hogy nem csak két hanem 3 éves hűség nyilatkozattal is lehet velük szerződést kötni és ez esetben sokkal kedvezőbbek 1 Mbps-es csomagjuk ára 2990 Ft hároméves hűség nyilatkozat esetén; 10 Mbps csomagjuk ára 5490 Ft három éves hűség nyilatkozat esetén.
2) Comunique felajánlotta, hogy albetétenként havi 3500 Ft-os áron az UPC bérelheti csillagpontos hálózatát.
3) Real-Prop House Kft a hőmennyiség mérőóra állások felszereléséig vállalta a gázszámla és a közös költség megfizetést. Utána rendes tulajdonosként fizeti a hőmennyiséget és a közös költséget. (A Real-Prop House Kft eddig még nem utalt a társasház számlájára.)
4) Megállapodtunk, hogy minden hibát írásban jelentünk be a közös képviseletnek és ezzel párhuzamosan eljuttatjuk a Nanette Construction Hungary Kft. -nek is, szükséges esetben Kricsfalussy Tamás úrhoz is.
5) Kricsfalussy Tamás tájékoztatást adott, hogy az ajtókra behúzó és kapu nyitás csak 80%-os beköltözés után lesz elérhető. Addig csak felcsengetésre szolgál a kapu csengő a kulcsra zárt ajtót nem tudja kinyitni.
6) A számvizsgáló bizottsági tagok december 13-án 14 óra találkoznak a Nagy és Társa Bt. Dandár utcai irodájában.
(1095 Bp. Dandár utca 19-21.)
7) Real-Prop House Kft vállalta, hogy szerver helységre külön villanyórát szerel fel. A Comunique vállalta, hogy a valós áram fogyasztását megfizeti és e-mellet díjmentesen nyújtja a vészhívó szolgáltatást a liftekben.
8) Most is van alternatíva a communique szolgáltatására:
a) Telefonszolgáltatás: Magyar Telekomnak, mint egyetemes szolgáltatónak szolgáltatási kötelezettsége van, tehát bárkinek köteles telefonvonalat szolgáltatni. Ezt GSM adapter segítségével teljesíti jelenleg.
b) Kricsfalussy Tamás tájékoztatást adott, hogy bármilyen parabolás szolgáltatást el lehet helyezni az épületen kívül egyedül, azt kéri, hogy ne a homlokzatra legyen felszerelve, hanem az erkély korlátra, hogy esetleg a végleges használatba vételi engedély előtti bejáráson le lehessen szerelni, ha azt a hivatalnokok kérik.
pipeti Creative Commons License 2007.12.05 0 0 30
Friss hir: a kertepitok dolgoznak! :)
Keri1974 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 29
Csak az óraátvételi jegyzőkönyv(óra száma,mérőóraállás),szem ig kell,hogy kéznél legyen.
Előzmény: pipeti (28)
pipeti Creative Commons License 2007.12.04 0 0 28
Hat ez nagyon jo... :)
Valami specialis dolog kell, vagy csak az a halom papir, amit birtokbaadaskor osszeszedtunk?
Előzmény: Keri1974 (26)
Keri1974 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 27
Nem akarlak ijesztegetni,de sok jót ne várj tőle!Akkor inkább a Kiss Vargával probálj kooperálni.
Előzmény: Begi1982 (25)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!