Keresés

Részletes keresés

aquamarine Creative Commons License 2006.11.16 0 0 610

Kedves Kheiron!

 

27. hetes kismamaként (második gyermek) a következő leletet kaptam:

Lat.ventr.ls:9-10 mm, agyköpeny 11mm. A szonográfus felhívta a figyelmeme, hogy mielőbb konzultáljak az orvosommal, tőle választ még nem kaptam. Ezért szeretnélek megkérni, hogy a mellékelt kép alapján mondj véleményt az "esetről", amennyiben lehetséges. Mi ez az elváltozás tulajdonképpen, kell-e aggódni, ha igen, akkor miért, mi okozhatta az elváltozást, mit lehet ellene tenni. A gyermek egyéb méretei, a korának megfelelnek.

 

Köszönöm: aquamarin

kheiron Creative Commons License 2006.11.15 0 0 609
Ez az. :-)
Előzmény: zözmi (608)
zözmi Creative Commons License 2006.11.15 0 0 608
Sikerült beilleszteni.
zözmi Creative Commons License 2006.11.15 0 0 607

Kedves Kheiron!

 

14-hetes vagyok,ma voltam ultrahangon,és meglepetésemre az orvos azt mondta a baba biztos fiú lesz. Ilyen korán ez már megállapítható? Ezt a képet nyomtatta ki.

 

MrsN Creative Commons License 2006.11.15 0 0 606

Köszi Kheiron! Próbálok nem foglalkozni ezzel. Ha hétfőn úgy látjuk, hogy minden - arányaiban - az eddigiekhez képest fejlődik, akkor megnyugszom, mert maximum tényleg rövid lába lesz :) 

Előzmény: kheiron (605)
kheiron Creative Commons License 2006.11.14 0 0 605
Kedves Ági!

Nyugi. :-) Ha baj van, érdemes majd akkor elgondolkodni a továbbiakon.
Előzmény: MrsN (604)
MrsN Creative Commons License 2006.11.14 0 0 604

Kedves Kheiron!

 

Köszönöm szépen az infókat, bár nem nyugtattál meg.. :) hisz Neked is gyanús az érték. Mostmár teljesen felpörgettem magam, sikerült eljutnom a csontképződési zavarral járó fejlődési rendellenességtől az achondroplasiáig.. szóval most nem vagyok megnyugodva. Jövő héten megyek hétfőn egy 4D-s UH-ra, amire egyébként is akartunk menni és szerencsére egy genetikus fogja végezni, úgyhogy talán okosabb leszek. Bár nem tudom, hogy mit reagálnék, ha 23 hetesen kiderülne, hogy mondjuk törpe lesz a gyermekem. Ezen még nem gondolkoztam, csak szeretnék többet tudni. Addig meg próbálok nem gondolni az egészre és reménykedni abban, hogy ez nem számít kórosnak, vagy már azóta utolérte a többi értéket.

 

Ági

Előzmény: kheiron (600)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.13 0 0 603
Köszönöm.. egy kislány nagyszerű lesz baknak is, vajúdni úgysem fogok, egyszóval látom, nincs miért aggódnom.
kheiron Creative Commons License 2006.11.13 0 0 602
Kedves hmerike!

Igazán nem tartom valószínűnek, hogy konkrétan a vizsgálat során kifejtett nyomás okozta volna a mostani szurkálásokat.

De neked is csak azt tudom mondani, hogy ha nagyon foglalkoztat a dolog, akkor érdemes lehet újra megnézni téged ultrahanggal - elég röviden, célzottan a szurkálás helyére.

És bocs, hogy mindenkinek csak a "nézzetek rá", meg "lássuk meg, mennyit változik" jellegű válaszokat adom, de mivel óhatatlanul csak töredékinformációkat kapok tőletek, nem tudok teljes bizonyossággal nyilatkozni, csak általánosságokra tudok szorítkozni.
Előzmény: hmerike (597)
kheiron Creative Commons License 2006.11.13 0 0 601
Kedves ecccsi!

Nem hiszem, hogy a terhesség felénél érdemben meg lehetne ítélni, hogy mekkora lesz a magzat a 9. hónap végén. Még nagyon sok idő van addig, számtalan olyan körülmény adódhat, ami befolyásolja a "végereményt".

Ja, álmodozni lehet, aztán a gyerek akkorára nő, amekkorára csak akar. ;-)
Előzmény: ecccsi (596)
kheiron Creative Commons License 2006.11.13 0 0 600
Kedves Ági!

Így pusztán a számok alapján valóban nehéz lenne eldönteni, hogy mi az oka a többinél kisebb FL-nek. Annyira kilóg a többi közül, hogy első pillanatban mérési hibára gyanakszom, de ahogy írod, hogy nem vagytok magasak, talán még abba is belefér. Azt tudnod kell, hogy ezek a mérések mind plusz-mínusz 6-15 napos tűréssel készülnek, szóval önmagában a kisebb FL sem mutatja, hogy bármi baj lenne a magzatotoknak.

De ha nagyon mardos a kétség, akkor talán érdemes lehet nemsokára újra megmérni a babátok méreteit, és akkor - ha még mindig megvan ez az eltérés, de semmi más nem látszik - okosabbak lesztek.
Előzmény: MrsN (595)
kheiron Creative Commons License 2006.11.13 0 0 599
Kedves freezia!

Fontosság sorrendben. :-)

A méhszájat fedő lepény ilyen korán még nem jelent semmit, mivel az előttetek álló 28 hétben még bőven van idő arra, hogy a lepény visszahúzódjon a méhszájról, szóval érdemben majd a szülés előtti ultrahangon lesz érdemes megítélni a lepényed tapadását.

A méret meg jó, 1-2 milliméteren nem kell aggódni.
Előzmény: freezia (594)
kheiron Creative Commons License 2006.11.13 0 0 598
Kedves zicsorka!

Hadd ne mondjak millimétert, mivel nem tudok efféle "határ" létéről. Inkább csak az összkép az, ami alapján azt mondhatjuk, hogy hegszétválás fenyeget. A hegszétválás nem túl gyakori, de létező veszély egy császármetszés után, szóval nem csak riogatás és túlbiztosítás.
Előzmény: Törölt nick (592)
hmerike Creative Commons License 2006.11.12 0 0 597

Kedves Kheiron!

 

Kérdésem szokatlan lesz, de reménykedem. 16 hetes terhes vagyok (második gyerekkel), az utolsó ultrahangon  (3 nappal ezelőtt) az orvos úgy belemerült a képernyő szemlélésébe, hogy a kütyüjével közben egyre jobban nyomta vagy "szúrta" a hasam - oly mértékben, hogy végül is felszisszentem, hogy hagyja abba. Mindeddig teljesen problémátlan volt a terhességem, egy árva görcsöt sem tapasztaltam. Azóta viszont, érzésem szerint teljes mértékben a nyomás helyén időnként belenyilall a hasamba. Lehetséges-e, hogy az a "szúrás" valami gondot okozott? Érdemes-e utánajárni? (Mert ritka és nem túl heves nyilallásokkal nemigen hajlandó senki foglalkozni. Nekem is csak azért gyanús, mert oly mértékben ehhez a vizsgálathoz kötődik.)

 

Köszi a választ: hmerike   

ecccsi Creative Commons License 2006.11.10 0 0 596

Kedves Kheiron!

MrsN. kérdéséhez kapcsolódik az enyém: a 16-20 hetek körüli ultrahangok értékeiből lehet bármilyen szinten következtetni arra, hogy születéskor milyen hosszú (combcsont-értékből való következtetésre) lesz a baba, ill. hogy a feje mekkora lesz?

Arra gondolok, hogy a 16. héttől kezdődően a babámnál következetesen kicsi (menzesz-kornál 3-6 nappal kisebb) BPD-t, de 6-10 nappal nagyobb FL-t mérnek.

Ebből lehet-e egy könnyű szülés relatíve kisfejű, hosszú babával, vagy ne álmodozzak egyelőre? :o)

Előzmény: MrsN (595)
MrsN Creative Commons License 2006.11.10 0 0 595

Kedves Kheiron!

 

Jelenleg 21 hetes terhes vagyok az első babámmal, a legutóbbi 18. heti genetikai UH értékeivel kapcsolatban szeretném kérdezni a véleményedet. Egy icipicit beparáztam most. Az adatok a következők:

 

AC 135  mm 19w1d

BPD 47,8 mm 19w2d

OFD 58,7 mm 19w4d

HC 176 mm 19w3d

FL 26,8 mm 18w1d

 

Az orvos szerint minden rendben van. Én viszont azon gondolkodtam el, hogy az FL értéke egy héttel el van maradva a többitől... A többi adat szerint idősebbnek mutatja az UH, végülis az FL érték lenne normális a terhességi időhöz képest. De a többi adatnál csak 1-2 nap különbség van, itt viszont egy hét. Ez nem túl sok szerinted? Az adatokat kerekítették a papíromon, érdekes módon mindet lefelé, viszont az FL-t felfelé. Viszont felvetettük videóra is és onnan megnéztem a pontos adatokat, ami ezeket írta. Lehet, hogy csak annyiról van szó, hogy nem lesz magas, hosszú lábú a gyermek? Nem vagyunk túl magasak a párommal, ez mondjuk igaz, de úgy tudom, hogy ez a combcsont hosszát mutatja, ami ugye elméletileg a baba leghosszabb csontja kellene legyen.

 

Ha van rám egy kis időd, előre is köszönöm a válaszodat.

 

Ági

freezia Creative Commons License 2006.11.07 0 0 594

Kedves Kheiron!

 

 

Én múlt pénteken voltam ultrahangon, ahol megállapították, hogy 12. hétben vagyok.

 

BPD: 23,8 mm

NT: 1,9

Méhszájat fedő lepény.

Jó magzati szívműködés.

 

Ezeket az eredményeket írták rá a papírra.

Pocaklakóm a 3. babám lesz, eddig simán szültem mindkét gyermekemet. Mennyi az esély arra, hogy a 3. babámat is simán tudjam megszülni? A BPD nem sok kicsit? Itt a hozzászólásoknál kevesebb értékeket láttam a baba korához képest.

VKOrsi Creative Commons License 2006.11.07 0 0 593
bocs a belepofért. a császár után szabadon topikban vannak tapasztalatok.
a hegszétválás nem mese, több embernek is volt.
Előzmény: Törölt nick (592)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.07 0 0 592

Kedves Kheiron!

 

Két nap múlva töltöm a 29. hetet, január vége felé vár rám a negyedik császárom.

Csakhogy: az előző császárom tavaly december 30.-án volt, vagyis a két műtét között alig több, mint egy év lesz.

 

Az orvosom azt javasolta ne nagyon éljem bele magam a vízöntő gyerekbe, ugyanis kérdéses, hogy bírja-e a heg január végéig?

 

 Kérdésem a következő: hány mm-es vastagság számít "vékony" hegnek, megítélhető-e ez reálisan UH vizsgálattal?

 

 Láttál-e már valóban veszélyesen elvékonyodott heget, vagy a sebszétválással való riogatás is csak a szokásos szülészeti túlbiztosítás része?

rain city Creative Commons License 2006.11.04 0 0 591

Kedves Kheiron!

 

Köszönöm a választ. Ahogy írtam is, nem nagyon akarom magam izgatni ezen, csak gondoltam megkérdezem, és biztos vagyok benne hogy úgyis szólna az orvos, ha valamit úgy ítélne meg, hogy nem jó.

 

Egyébként pedig, én magam 190cm magas, vastagcsontú vagyok, párom 202cm magas, ugyancsak nem vékonyka. :) És látod, ettől még nincs óriásbébia szívem alatt - egyelőre - . :)

 

Mégegyszer köszönöm a választ!

r.c.

Előzmény: kheiron (590)
kheiron Creative Commons License 2006.11.04 0 0 590

Kedves rain city!

 

Itt milliméterekről van szó - az FL és az AC nálatok 6 milliméterrel nagyobb -, és ez már középen van a szóráson belül.

 

Mindig a fejlődés dinamikáját kell ilyenkor nézni: egy kisebb, vékony csontú szülőpárnak a gyereke is kisebb lesz, mint egy nagydarab párnak. Ha egy magzat folyamatosan az alsó határon mozog, akkor semmi gond. Ha egyszer csak kicsit visszaesik a növekedés üteme, na akkor kell elgondolkozni, hogy az mitől lehet.

Előzmény: rain city (589)
rain city Creative Commons License 2006.11.03 0 0 589

Kedves Kheiron!

 

Szandi03 beírása/kérdése késztet engem is írásra.

 

Én 31 hetes terhes vagyok, és a héten voltunk 32-dik heti ultrahangon. A doki azt mondta hogy pont annyinak látja a baba korát, mint amennyinek számoljuk: 31+4-nek. Aztán a vizsgálat végén azt mondta, összeségében 31 hetesnek felel meg.

Amiért írok, az az, hogy nekünk is majdnem pontosan azokat az értékeket mérték mint szandi03 kisbabájának.

 

BPD: 80mm, HC: 291mm, AC: 246mm, FL: 60mm. Súly: 1480gr.

 

Akkor a mi babánk is kisebb mint kellene? Vagy tényleg jó 31 hetesnek? A sülyára rákérdeztem, azt mondta az asszisztensnő, hogy igen, megfelelő súly.

 

Nem akarok (és nem is fogok) ezen parázni, van még ideje hogy fejlődjön, csak érdekes, hogy majdnem pont ugyanolyanok a méretek, amire azt mondtad hogy lehet kicsit picike.

 

Köszönöm!

r.c.

szandi03 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 588

 

Köszönöm a valaszt.

 

mona77 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 587

Kedves Kheiron!

 

Köszönöm a gyors választ!

Mona

Előzmény: kheiron (583)
ecccsi Creative Commons License 2006.11.03 0 0 586
Köszönöm! :)
Előzmény: kheiron (584)
kheiron Creative Commons License 2006.11.03 0 0 585

Kedves szandi!

 

Az általad beírt adatok alapján a babád tényleg egy cseppet lassabban nő az ideálisnál. A magaztvíz mennyiségének megítélése az esetek nagyobbik részében szubjektív dolog, a "kis" eltéréstől nem kell megijedned szerintem. 2 nap alatt nem hiszem, hogy sokat változhatott volna a magzatvíz mennyisége.

 

Először is nyugi. A következő vizsgálatot még várd meg, és ha azon is kisebbnek látszik a magzatod, akkor érdemes minél hamarabb beszélned a szülészorvosoddal.

Előzmény: szandi03 (582)
kheiron Creative Commons License 2006.11.03 0 0 584

Kedves ecccsi!

 

Az adataidat elnézve (beleértve az utolsó két vizsgálatot is) erősen mindkettő a 18. héten készült (18, illetve 18+1).

Előzmény: ecccsi (579)
kheiron Creative Commons License 2006.11.02 0 0 583
Kedves Mona!

A lelet végén ugyanis az olvasható, hogy az érvényben lévő szakmai protokoll szerint végzett vizsgálat során durva eltérésre utaló jel jelenleg nem észlelhető. Ez azt jeletheti, hogy van eltérés, de nem jelentős?

A méretek alapján egy jól növő magzatot hurcolsz. :-)

A kérdésedre: mivel nincs 100 %-os biztonságú vizsgálat, minden leletben szerepelnie kell ennek a kb. szabványmondatnak.

A femr hossza teljesen beleillik az összképbe, néhány tized milliméteren nincs értelme görcsölni.
Előzmény: mona77 (581)
szandi03 Creative Commons License 2006.11.02 0 0 582

Kedves Kheiron!

 

Tanacsodat szeretnem kerni, kezdek most mar egyre jobban megijedni.32+0 hetes terhes vagyok. A 19. heten azzal kezdtek a vizsgalatot, hogy je, miert ilyen kicsi ez a baba? A 28. heten, hogy a BPD-nel van egy kis elteres + miert ilyen pici ez?, a mai 32. heti UH-n pedig a szonografus azt mondta, hogy kicsi es sovany es keves a magzatviz.

 

Az UH leletek a köv.voltak:

 

10+0 het: CRL: 25 mm

12+0 het: BPD 22 mm, nyaki redö:2,1 mm

19+0 het: BPD:41 mm, AC:131 mm,FL:28 mm Sulybecsles:246 gr

28+0 het: BPD:66 mm, AC:230 mm, FL: 48 mm, Sulybecsles: 1006 gr.

4D UH 10.31.: BPD: 80, FL:57, norm.menny.magzatviz

32+0 het (11.02.): BPD: 79 mm, AC: 240 mm, FL: 54 mm Sulybecsles: 1460 gr, magzatviz atlagosnal kevesebb, Flow.:Aorta, KZS norm.

 

Lehet, hogy ket nappal ezelött a magzatviz meg norm.mennyisegü volt? Mennyire van lemaradva a pici es mitöl lehet, hogy nem fejlödik rendesen, ha a flow. vizsgalatnal rendben talaltak mindent? Az normalis, hogy az AC erteke a 4 het alatt 230-rol csak 240-re nött?

 

2 het mulva kell mennem kontrollra, de addig nem birom ki, elmegyek egy ujabb 4D vizsgalatra, de nem tudom mennyire bizzak benne, a 10.31-i 4D-n a szonografus azt mondta, hogy nagyon szep, formas kisbaba es minden rendben van vele.

 

Elnezest a sok kerdesert, csak egyre jobban kezdek bepanikolni.

 

Elöre is köszönöm a valaszt.

 

Üdv

mona77 Creative Commons License 2006.11.02 0 0 581

Kedves Kheiron!

 

13 hetes terhes vagyok, visszaolvastam a hozzászólásaidat és szeretném én is a szakmai segítségedet kérni.

Tegnap (nov. 1-jén) voltam 12 hetes ultrahangon (pontosan a 12. hét utolsó napján) és az ultrahang alapján az eredményeim a következők:

BPD:21,3 mm, AD1:18,2 mm, Femur: 7,6mm, OFD: 25,9mm, AC: 55,1mm, Bms: 75 gramm, HC: 76,0mm, CRL: 63mm, NT:1,9mm

Szeretném kérdezni, hogy az erdmények alapján lehet-e valamilyen eltérés. A lelet végén ugyanis az olvasható, hogy az érvényben lévő szakmai protokoll szerint végzett vizsgálat során durva eltérésre utaló jel jelenleg nem észlelhető. Ez azt jeletheti, hogy van eltérés, de nem jelentős?

Illetőleg - ha nem tartalak fel nagyon - az is érdekelne, hogy mit jelent a Bms, ugyanis ezzel a rövidítéssel sehol nem találkoztam még. A baba súlyának a kismamakönyvem szerint egyelőre még sok lenne a 75 gramm.

A Femur hossza szerinted megfelelő a baba többi méretéhez képest?

 

Hálás köszönet a segítségedért, várom válaszodat!

Mona

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!