Keresés

Részletes keresés

Bobby75 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 380
Más! Hol van a közelben egy olyan üzlet, ahol van rá esély, hogy kézbe tudom fogni a Canon D350-et, a Nikon D-70-et, és az Olympus E-1-et? Szeretném őket nem csak tesztek alapján megismerni, mielőtt döntök!
Előzmény: toth-abri (379)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.12 0 0 379
Csak akkor, ha a Tescoban járunk, de feltétlenül méltatom a szitut, ha erre kerül sor! Örülök, ha alakul a dolgod!
Előzmény: Bobby75 (377)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 378
LAssan szervezem a vacsora időpontját...:)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 377
toth-arbi! Mennyire gyakran szoktál a nejemmel összefutni? Legközelebb fejezd már ki a részvétedet a fényképező miatt, és finoman puhatolózz, az új gép ügyében...:))
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 376
Egy ismerős cég ajánlotta, hogy annyiért ideadják. Gondolom nem tesznek rá semmit...:)
Előzmény: toth-abri (375)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.12 0 0 375
A D70-t? Hol?
Előzmény: Bobby75 (374)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 374
Ráadássul már 200 alatt meg lehet venni Kit-ben...:)
Előzmény: toth-abri (373)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.12 0 0 373

Bobby, te aztán jó reklámot csináltál annak a D100-asnak a másik topikban! Ezek szerint nem nagyon hajlassz rá, mert akkor nem szereztél volna licitáló versenytársakat magadnak! :-)

 

Figyelj! A D100-ast én még ennyiért sem venném meg, mivel 3 év a digitális technikában már matuzsálemnek számít, még akkor is, ha egy jó gép.

 

Úgy tűnik, hogy az év végére a Nikon legalább is bejelenti (ha nem is hozza ki) a D100-as utódját, ami valószínűleg kb. félmillió Ft lesz, de akkor is új konstrukció. Szóval ha már Nikon, akkor inkább D70-es. (Akarom mondani D70s, mivel állítólag a D70-t már nem gyártják.) Ez csak az én szerény és szubjektív véleményem.

Bobby75 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 372
Még nem döntöttem... Lehet ezzel a dologgal végképp hazavágtam a gépet, és akkor annak az árára sem számíthatok, amire most nagyon szükségem lenne... Amúgy ha Canonost kérdezek, a D350-et ajánlja, ha Nikonost a D100-at (még így használtan is) a többiek meg az Olympus E1 vagy E-300-at. Szóval nem nagyon tudom, és kicsit el is keseredtem, miután most sikerült elszalasztanom egy vevőt. Amúgy, ha jól tudom a nem garis gépeknél az Oly. szervíz kicseréli az egész belét, tehát elviekben, ha kisütöttem, akkor is megoldját. Max. azt írják a munkalapra, hogy rövidzárlat. És így már nem is annyira sok az 50 ezer.. Végül is egy új géped lesz, régi palástban.
Előzmény: toth-abri (371)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.11 0 0 371

Köszi Bobby, rendes vagy!

 

Ja, mármint vacsora feleségeddel? Na áruld el hogy döntöttél!

 

A hétvégén hova kell/lehet menni fotózni? Remélem jó lesz az idő!

Előzmény: Bobby75 (370)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 370
HA téged is a "nagy" fotóriporterek közé sorollak, akkor nem használok idézőjelet...:)) Amúgy lassan lehetne tippeket adni vacsora helyszínre, ahol bejelenthetem az új gépet...:) Más. Hétvégén városnap! Jön valaki fotózni.. Én nem sajna...:(( Illetve fotózni nem fogok, amúgy ügyi vagyok....
Előzmény: toth-abri (368)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 369
Az asszony ki is akadt, mikor reggel elmondtam....:))
Előzmény: toth-abri (368)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.11 0 0 368

Bobby, ilyeneket ne éjjel 1-kor csinálj! :-)

 

Egyébként a másik topikban a nikonos "nagy" fotóriporterek közé engem is besoroltál? :-) Köszi, köszi...

 

Egyébként ez az ár a D100-asért tényleg gyanusan olcsó! Mindenképp ellenőrizd, hogy nem lopott-e, pl. a www.fotovilag.hu -n!

 

Még egy segítség a döntéshez: én a helyedben inkább az Oly felé pislognék, mivel Roboter képei azért igen meggyőzőek. Az Oly hátránya egy fotóriporternek a kedvezőtlen jel/zaj arány magas ISO-nál, de csak nézd meg a HVG-t: olyan zajos képeket hozz le, hogy lehidalok néha! Szóval ez nem biztos, hogy - ahogy az inglisek mondanák - egy isú. :-)

 

Az Oly másik szubjektív hátránya a Nikonnal szemben a kisebb CCD miatti nagyobb mélyésgélesség adott fókusztávolságnál, de ez nem olyan nagy gond.

 

Én mindenképp az új gép felé orientálódnék!

 

És még valami: nyugodtan döntsél: nem ez lesz az utolsó géped, ha később kiderül, hogy nem választottál a legjobban, semmi gond. Eladod, és veszel másikat. (Tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, de néha a fotósok olyan jelentőséget tulajdonítanak a gépvásárlásnak, mint minimum a párválasztásnak!)

 

Jó döntést, és sok szerencsét!

 

Ja és éjjel ne szedd szét a gépedet! :-)

 

Előzmény: Bobby75 (367)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 367
Sikerült szétszednem a gépet, de űgy tűnik nem tudok hozzájutni a hiba forrásához.. Ráadásul mikor szétkaptam valemi egy kisülés szerű hangot adott, és ráz is a belseje... Pedig nincs benne az akksi...:(
Előzmény: DIE_ROBOTER (365)
madgie Creative Commons License 2005.05.10 0 0 366
Tudom, nagyon OFF, de nem tudnál nekem ilyet Sony F-828-hoz szerezni???
Előzmény: DIE_ROBOTER (365)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.10 0 0 365
Bobby75:

Itt az E-10 részletes robbantott rajza (bár lehet megvan neked is, akkor bocsi)

Így talán könnyebb lenne megjavítani, ha esetleg mégsem a szervízbe viszed:

ITT
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.07 0 0 364
Hát... Én azért bevállalnék egy ilyen képet a gyűjteményembe, mint saját alkotást...:)
Előzmény: DIE_ROBOTER (363)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.07 0 0 363
Én hetek óta elküldtem az igényemet a cseh Olympushoz, de már szerintem nem tudnak több adaptert küldeni, mert én sem kaptam.
Azt viszont el tudom mondani, hogy az adapter használatával képkivágás történik, ami igen komoly követelmény az objektívekkel szemben. A felsőkategóriás 35mm-es rendszerre épített OM Zuiko objektívek horror árban vannak, persze lehet elcsípni 1-1 darabot jó áron.

Ma ezt alkottam: nyírségi szörny

Totál elrontottam az expót, de mentségemre szolgáljon, hogy éppen betonoztam. :)
Nem jó ennyire direkt napfényben csillogó felületű dolgokat fényképezni, lágyítani kellett vona kicsit rajta.
Előzmény: Bobby75 (362)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.07 0 0 362
Roboter!

Te mit tudsz erröl?

"OM -> 4/3 E-System adaptert alternativkent csak a Cameraquest gyart es forgalmaz http://www.cameraquest.com/adaptnew.htm cc. 175 dollarert... jooo draga!



Viszont az E-System (E-1, E-300) vasarloinak ingyen biztositja az Olympus... na nem a magyar kepviselet, ok meg nem is hallottak rola... En a cseheknek irtam mailt, benne nemzetkozi garancialevel masolataval, par kedves szoval majd ra 5! napra megjott az adapter ugy, hogy kozben megjarta Nemetorszagot is. Gondosan becsomagolva, kek selyembetetes dobozkaban, hasznalati utmutatoval. Mindez ingyen, postakoltseg nelkul!"

Egy topicban olvastam....
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.07 0 0 361
Lehet azt fogom csinálni, hogy megjavíttatom az e-10-et, így arra adnak 6 hónap garit, aztán eladom az összes cuccával, vaku nélkül. Aztán veszek vagy egy e-300, vagy egy e-1-et, diákkal. Így nem bukuk az üzleten akkorát....
Előzmény: toth-abri (360)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.07 0 0 360
Nem rossz ár, bár az állapot is lényges. Ez a D100-ason - biztos tudod, de azért leírom - kisfilmes formátumra vonatkoztatva egy 27-52,5 mm-es objektv látószögének felel meg (ha jól számolom.) Csak annyit vegyél figyelembe, hogy azért egy 50 mm-es 4.5-ös objektiv nem olyan nagy szám, de legalább lenne nagylátósögűd (27 mm).
Előzmény: Bobby75 (359)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.06 0 0 359
Nikon 18-35/ f3.5-4.5 AF, IF, ED optika-33 ezerért.. Ezt adják még a 120-as D-100-hoz.
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.06 0 0 358
Hoppsz!

Pálvölgyi: E-300 Kit 240 ezer, E1 Kit: 230 ezer!!!!! Azér, ez elég jó árnak tűnik...:)
Előzmény: toth-abri (357)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.06 0 0 357

Bobby! Mi újság veled?

 

Más:

 

Nézegetem a dpreview-t, egy újabb aranyos amcsi bugyutaság. Sokan panaszkodnak (nos legalábbis ha nem sokan, néhányan) mostanában arra, hogy a Nikon legújabb profi gépe, a D2X fókuszával bajok vannak. (Megjegyzem, hogy amikor kipróbáltam a gépet Bp-en, ugyanezt tapasztaltam.) Jön az amerikai gáj 6000$-os szerkóval és beír, hogy baj van: a D2X-em életlen képeket csinál:

 

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1030&message=13381149

 

Beszúr egy linket is, ahol meg lehet nézni a képeket:

 

http://www.pbase.com/mstudio/d2x

 

Rögtön kiszúrja valaki, hogy a képek 1/10 és 1/15 sec záridővel készültek. Gondoljatok bele: 6000$-os cucc és azt sem tudja, hogy ilyen hosszú záridővel, állvány, vagy képstabilizátor nélkül nem lesz éles a kép.

 

Erre valaki azt mondta, hogy ez olyan, mintha vett volna egy Ferrárit, de azt sem tudja, hol a váltó az autóban! :-)

 

 

 

 

toth-abri Creative Commons License 2005.05.05 0 0 356

Figyelem!

 

Erre érdemes pályázni:

 

http://www.edigital.hu/palyazat/

toth-abri Creative Commons License 2005.05.05 0 0 355
A pálvölgyinél volt E-1-es, itt a telefonszámuk: 06-1-238-72-72. Tíztől nyitnak
Előzmény: Bobby75 (350)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.05 0 0 354

Nem hangzik rosszul, de mérlegelned kell, hogy a d100-as már 3 éves konstrukció! Nem biztos, hogy érdemes megvenned. Ráadásul objektíved nem lesz, ami főleg nagylátószögnél gond. Ha a d70-et vennéd, akkor a hozzá adott 18-70mm-es objektívet nagyon jó áran beszerzed. Persze a kit ára pl. az artworkphotonál 250ezer, ami még mindig sok. Ha megveszed ezt a D100-ast 120 ezerért, akkor a 18-70-es objektív még egy 100-as hozzá, bár mondjuk még így is csak 220ezernél tartasz. Végül is, ha nincs baja a gépnek kifejezetten jó vételnek tűnik. D100-asa van a keletmatyis fotósók közül Sipeki Péternek és Racskó Tibornak is.

 

Én a helyedben az Oly mellett maradnék, mivel már ilyen géped van/volt, mert ismered a márkát. De ha arra gondolok, hogy fotóriporter vagy, és így fontos a jó jel/zaj arány, akkor lehet, hogy Canont kellene venned. A 300D jó gép, bár kicsit butácska, és most olcsó is: 180ezer nagylátószögű objektívvel együtt (artworkphoto)!

 

Egyébként most a Westendben a Pálvölgyi fotónál láttam Oly 300-ast és az volt oda írva, hogy diákigazolvánnyal kedvezményes ár. Sajnos az ár nem volt feltüntetve, és nem is kérdeztem meg. De lehet, hogy érdemes felhívnod őket, elég korrektek.

Előzmény: Bobby75 (353)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.05 0 0 353
Nikonosok!

1 éves Nikon D100 + MB100 elemtartó + 2 db EN-EL3 akku+ 1GB IBM Microdrive, 121 ezerért jó vétel?
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.05 0 0 352
Mail ment!
Előzmény: DIE_ROBOTER (351)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.04 0 0 351
Én használtan vettem egy még garanciális darabot. De neked most sok dolgot kell mérlegelned. Ott az E-300 big kit, ami a legjobb vétel szerintem. Bár igaz, az E-10/E-20 kiviteli minőségéhez inkább az E-1 hasonlít. Küldj mail-t a címemre, és ellátlak információval.
Előzmény: Bobby75 (350)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!