Keresés

Részletes keresés

víztorony Creative Commons License 2002.12.27 0 0 504
A legfontosabb: minél közelebb menni!
Olykor mást is fotózom, mint víztornyokat: Bëlga koncert :))
Ezek is G2-vel készültek természetesen, tök vegyes beállítással.
Egy része full automata, aztán van egy csomó P-s és M-es, vaku nélkül, vagy épp sok-sok vakuval.
Nem egyszerű, főleg ha az ember közben táncol is a tömeggel:)))
Dino_ Creative Commons License 2002.12.27 0 0 503
Jajajaj, elszúrtam, elfelejtettem a linket lezárni, sorry. Az igazság az, hogy először megírtam a hozzászólás nagy részét, aztán a gépem lefagyott, így kezdhettem az elejéről az egészet, ezek szerint másodjára már nem sikerült odafigyelnem... (Tényleg, van itt az index fórumon valaki, aki az ilyen hibákat néha korrigálni szokta, vagy túl nagy már ez a fórum ahhoz, hogy ilyennel foglalkozzanak?)
Előzmény: Dino_ (502)
Dino_ Creative Commons License 2002.12.27 0 0 502
Először is csatlakoznék Pompihoz és Sokához, egy másik topicból disp tanácsára én is ezt használtam nyáron a Szigeten: manuális beállítás, 1/50-es rekesz, 2.0-ás blende, a későn kezdődő koncerteknél pedig 400-as ISO érzékenység. Az eredményekből itt láthatsz néhányat (A 2002-es fotók azok).
Fontos, hogy nagy memóriakártyával kezdj neki a dolognak (nálam egy 340-es Microdrive volt), és amíg engedik, fotózz megállás nélkül (ja, persze a vakut tiltani szokták ilyenkor), hogy amikor megnézed és észreveszed, hogy a képek fele-kétharmada használhatatlan, még mindig legyen köztük elég megfelelő minőségű.
Ezek voltak amúgy az első koncertfelvételeim G2-vel, így biztos vagyok benne, hogy van még hova fejlődni :) Igazából a legnagyobb gondot a gyorsan változó megvilágítás okozta, meg a sok szembefény, de néha ezekkel együtt is tök jópofa hangulatú kép lett az eredmény (ld. The Cure).
Amit még hozzátennék: A Nightwish kivéltelével emlékeim szerint a képek nagy része ISO 400-al készült, utólag viszont Corel Photo Paintben a webre történő kicsinyítés során megszűnt a zaj nagy része. Amúgy papírképeket (10*15) is csináltattam a legjobb képekből, azokon se volt zavaró a zaj (igaz, arra már nem emlékszem, hogy a beadás előtt medián szűrőt használtam-e a képeken). És valószínűleg világosítást (gamma korrekció, brightness/contrast vagy tone curve, esetleg ezek együttes állítása) is végeztem rajtuk.
Amúgy a dobos okozza a legtöbb problémát a koncertfotózásnál :) Ld. pl. a tavalyi Arzte képeket. Ezek nem tudom már, milyen beállítással, egy Kodak DC265 géppel készültek, igaz, egy részük vakuval. Tényleg, az se rossz, ha le tudsz könyökölni a színpadra, megtámasztani a gépet, igaz, ez nagyon függ a színpad felépítésétől is...
Kb. ennyi jutott elsőre eszembe, sok sikert a kísérletezéshez, és ha valami jó extra beállításra jönnél rá, oszd majd meg velünk :)
Előzmény: Tomo99 (498)
Soká Creative Commons License 2002.12.27 0 0 501
Még annyit, hogy ha éjszaka fotózól, akkor az automata állás értékeit érdemes korrigálni (exp.korrekció), hiszen a gép nem tudja, hogy éjszaka van és ő igyekszik egy átlagos világosságú képet előállítani. De ez sokmindentől függhet.
Koncertfotónál pedig érdemes manuálfókuszban dolgozni, hogy ne szenvedjen a gép és hogy azonnal tudj exponálni.
Előzmény: Tomo99 (498)
Soká Creative Commons License 2002.12.27 0 0 500
Pompi ajánlatán túl, én még annyit fűznék hozzá, hogy mindenképpen keress valami fiksz pontot amire rátámaszthatod a gépet. Nem tudom persze, hogy milyen koncertekre gondolsz, ha popzene, akkor persze nehéz az ügy, hiszen mindenki áll, sőt ugrál. Igyekezz minél közelebb kerülni a szinpadhoz, mert tele állásban nyilván még nehezebb kitartani hosszú záridőt. 400-on meg sajna nagy lesz a zaj mértéke :-( Szóval állvány nélkül csak mázlival sikerül. Arról már nem is beszélve, hogy a világítás miatt olyan nagy a kontraszt amit a digitálisok nem képesek átfogni.
Én a múltkor a Zeneakadémián befészkeltem magamat a kórusállásba az Il Gardino Armonico koncertjén (olasz barokk)"nyomattam" a képeket RAW-ba de jóformán alig volt köztük elfogadható. Igaz én szenvedtem az élességállítás nyavalyáival is. Felrakok három képet, három különböző koncertről a tárra Ezek most itt negatív példák, tehát úgy tessék kritizálni :-))

Bocs, de nem rakom fel, mert a tár éppen az igazak álmát alussza.

Előzmény: Tomo99 (498)
_Pompi_ Creative Commons License 2002.12.26 0 0 499
Alacsony záridő, amit még kézből meg lehet tartani pl 1/30, 1/45, nagy rekesz pl f2 és ha kell akkor nagyobb ISO.
Előzmény: Tomo99 (498)
Tomo99 Creative Commons License 2002.12.26 0 0 498
Éjszakai akcióképek készítéséhez, pl. koncertfotók stb. tudna valaki beállítási tanácsokat adni. Volt már ilyen próbálkozásom, de teljes kudarc! A neten meg olyan G2-vel készült képeket látok, hogy nem hiszem el!
SzGyuri Creative Commons License 2002.12.24 0 0 497
No igen. Igy jar az aki nem olvassa el figyelmesen a szolgaltato felhivasait. Ugyanis a X MB-nal nagyobb fajlokat a freeweb rendszere a feltoltes pillanataban torli. Igy letre kellett hoznom egy uj oldalt, ahol mar bizonyosan megmaradnak a kepeim. No a benasagrol ennyit. Remelem az uj cimen mar minden rendesen megjelenik... bocs! Es szep es tartalmas fotokban gazdag Karacsonyt es Ujevet mindenkinek!

A cim pedig:

http://kep.tar.hu/szalergy/

A kepek a korabban emlitett modon, naprol napra kusznak fel zepen lassacskan.

Előzmény: handras (493)
maci29 Creative Commons License 2002.12.23 0 0 496
Hi!

"Ha jól tudom, akkor ebben (?) a kategóriában a Fuji 602-ese képes arra, hogy "korlátlan" - csak a memória mennyiségétől függő - hosszúságú filmet vegyél föl vele. De ez csak rémlik, nem vagyok benne biztos!"

Az S602-es 30f/sec 13perc, 15f/sec 37 perc folyamatos feleveteli lehetoseggel bir 1GB os microdrive-ra!!!

Előzmény: xgab76 (480)
handras Creative Commons License 2002.12.23 0 0 495
Nem lehet :-), arra külön vegyél egy satyakot.
Előzmény: madlee (494)
madlee Creative Commons License 2002.12.22 0 0 494
Még egy buta kérdés:

Ha rajta van a gépen az UV-szűrő, kikapcsolás után még rá lehet rakni az objektívvédő sapkát? Magyarán folyton le kell venni a szűrőt vagy nem?

handras Creative Commons License 2002.12.22 0 0 493
Köszönkük a képeket, de nekem csak a thumbal-ok jelennek meg, a nagy képek nem :-(
Előzmény: SzGyuri (492)
SzGyuri Creative Commons License 2002.12.22 0 0 492
... es persze a cim: szalergy.fw.hu ... egyenlore. (Az oldalt egy programmal generatam.)
Előzmény: handras (490)
SzGyuri Creative Commons License 2002.12.22 0 0 491
Na szoval. A gepem lassan egy honapja van meg, de kepek alig keszultek vele, mert egy olyan munkat kaptam, ami minden percemet lefoglalta egy honapig. Nem beszelve arrol, hogy kb. harom honapig semilyen hozzaferesem nem volt a nethez, igy meg akkor sem tudtam voltna kepeket, ha lett volna mit.
Tegnap elott azonban vettem egy modemet es az eddig elkeszult kepeimbol valogattam nehanyat kedvem szerint.
Mindegyik kep vagatlan, teljesen erintetlen, allvany nelkul keszultek, kezbol kitartva. Kommenteket es egy normalis oldalt azert meg mindig nem hoztam ossze, de az EXIF adatokbol azert lehet a korulmenyekre es a beallitasokra kovetkeztetni.
A felveteleket szep lassan toltom fel, naprol napra (2k/sec), de elobb utobb felernek es a vegere meg magyarazatokat is fuzok majd hozzajuk.
Ha valakinek van valamilyen kerdese, kerese, tegye fel! Szivesen keszitek olyan felveteleket, hogy igy, vagy ugy allitsam be a gepet es fotozzam le ezt, vagy azt - osszehasonlitaskeppen pl. egy G2-vel (persze figyelembe veve a feltoltesi sebessegemet tudom teljesiteni a dolgot). A szunetben azert ennek a feltolteset meg tudom oldani.
Ha pedig megneztetek a kepeket, igazan orulnek nemi kritikanak, velemenynek. Nem fotoztam meg eddig es kivancsi lennek, mit tudok es persze hogyan javitani, hogy minnel tobbet hozhassak ki a gepembol.
Előzmény: handras (490)
handras Creative Commons License 2002.12.20 0 0 490
Szgyuri: Láthatnánk végre egy-két G3 képet?
Előzmény: SzGyuri (489)
SzGyuri Creative Commons License 2002.12.20 0 0 489
.. es en mind a hanggal, mind pedig a felvetelek minosegevel meg vagyok elegedve (persze azt figyelembe veve, hogy ez egy fenykepezo)
Előzmény: madlee (479)
SzGyuri Creative Commons License 2002.12.20 0 0 488
A kisebbik es a nagyobbik felbontasban is 180 masodpercet tud felvenni a G3 termeszetesen hanggal egyutt.
Előzmény: madlee (479)
SzGyuri Creative Commons License 2002.12.20 0 0 487
na jo.. 3-4mb :-)
Előzmény: Soká (380)
_Pompi_ Creative Commons License 2002.12.19 0 0 486
Srácok bocsi a hirdetésért, de hátha érdekel innen valakit.
Eladó a Canon Speedlite 380EX vakum 45ezres irányáron. Tökéletesen együttműködik a G2-vel. Akit érdekel dobjon egy mailt.
handras Creative Commons License 2002.12.19 0 0 485
Neeeem tom, pont az élesség állítási kunsztjai tetszenének a G3-nak, na de ha pont a végeredményen nem látszik. :-(
petya001 Creative Commons License 2002.12.19 0 0 484
Mivel ez a G2 Fan Club ha jól láttam, én is maradok kedvencemnél, bár sajnos az utód még nem volt a kezemben.

Péter

xgab76 Creative Commons License 2002.12.19 0 0 483
Én is a G2 mellett maradtam... :)
Előzmény: madlee (481)
handras Creative Commons License 2002.12.19 0 0 482
Nem mindenki perfekt angol (én sem), ezért álljon itt a dpreview G3 tesztjének egy részének a fordítása:

A G2 és G3 által készített felvételek közötti különbség azonnal szembetűnik. Első pillantásra a G3-al készített kép kevésbé éles, de a képek tüzetes vizsgálata során megállapítható, hogy a G3 legalább olyan jó teljesítményt nyújt, mint a G2. A látható különbséget a képalkotó algoritmusok finomítása okozza, melyeket a G3 esetében kevésbé agresszívan hangoltak be. A finomítás célja, az egyes G2 tulajdonosok által jelzett úgynevezett "fehér pötty" effektus csökkentése.

Ahogy az várható is volt, a G3 nagyjából hasonló felbontású képeket készít, mint a G2. Úgy tűnik a Canon eldöntötte, hogy a moiré (?) csökkentése érdekében feláldoz valamicskét a felbontásból. Ez a döntés valószínűleg sokak tetszésével találkozik. Más négy megapixeles kamerákhoz képest a G3-nak rendkívül jó felbontása van, simán állja az összehasonlítást a legjobbakkal (pl.a Sony's DSC-S85-el.) Nem érdemes arról beszélni, hogy a Canon kép élesítő algoritmusa nem szűri ki eléggé az 5° -os vonalak "fűrészfogait".

A PS G2 még mindíg rendkívül népszerű, és kivívta magának a megfelelő tiszteletet a saját súlycsoportjában. Ez nem meglepő, ha figyelembe vesszük, hogy hogy az értékelések szerint a legjobb képminőséget, a manuális beállítások lehetőségét, az opcionális tartozékok széles választékát kínálja, és mindennek a tetejében még a hozzá adott tartozékok is kiváló minőségűek (jó akkuk). Az emberek azért is szeretik a G2-t, mert a pillanatfelvételek készítésétől kezdve a sokkal kreatívabb, beállított felvételek készítésére is alkalmas, és az eredmény szinte minden esetben kiváló.

Azt azért nem mondjuk, hogy tökéletes, a lencsék például mutatnak némi kromatikus torzítást maximális, vagy ahhoz közeli appertura állásban, de őszinén szólva, ez már közel sem olyan lesujtó probléma mint a múltban volt (lásd a G1-ről korábban írt cikkemet.), és csak szélsőséges beállítási körülmények között észlelhető. A zajszint elfogadható úgy ISO 50 szinten, de (a G2-nél) nem éri el az ISO100 szintet. Bár a kamera érzékenyebb, mint a specifikált ISO érték, de nem olyan érzékeny, mint az összehasonlításhoz használt Coolpix 4500.

Hogy melyiket ajánljuk? Ezt a kérdést naponta felteszik nekem, de a döntést nem nekem kell meghoznom. Viszont az egyes szempontok jobb megvilágítása érdekében a szokásos kiértékelő cikk mellett létrehoztam néhány kapcsolódó linket is, amelyeken az egyes olyan témákat beszélhetjük majd meg, melyekre e hasábokon valamiért nem kerítettünk sort.

madlee Creative Commons License 2002.12.19 0 0 481
Sajnos ez a gép sem tökéletes :) Ha videózni szeretnék a fényképezőgépemmel :) akkor biztos, hogy a Fujit választanám. Azért maradtam végül a G3 mellett, mert a képei jobb minőségűek (nekem jobban tetszik), és a ZOOM funkciót nem használnám annyira, hogy amiatt érje meg. Mellesleg sokkal kisebb, ami nem hátrány. A G3-mal ellentétben az S602Z-t biztosan nem vinném magammal pl. egy buliba.
Előzmény: xgab76 (480)
xgab76 Creative Commons License 2002.12.19 0 0 480
Nekem ugyan csak G2-m van, de szerintem:
- lehet használni a Microdrive-ot video-ra és fényképezésre is
- korlátozott a felvehető idő, így például G2 alatt 30 vagy 120 másodpercet lehet egyszerre rögzíteni.

Ha jól tudom, akkor ebben (?) a kategóriában a Fuji 602-ese képes arra, hogy "korlátlan" - csak a memória mennyiségétől függő - hosszúságú filmet vegyél föl vele. De ez csak rémlik, nem vagyok benne biztos!

Előzmény: madlee (479)
madlee Creative Commons License 2002.12.19 0 0 479
Sziasztok!

Erősen gondolkodom egy digitális fényképezőgép vásárlásán. Leginkább a G3 tetszik, csak az nem világos, hogy lehet-e vele Microdrive-re videózni, illetve milyen hosszan. Tudom, hogy rossz minőségű, nem ez a fő szempontom, csak érdekel.

madjoe Creative Commons License 2002.12.18 0 0 478
Kosziiiiiiiiii.
(egyeb magyarazkodast lasd az anyatopicban)
Előzmény: _Pompi_ (477)
_Pompi_ Creative Commons License 2002.12.18 0 0 477
Ezeket a nyelveket tudja, szinte biztos vagyok, hogy csak át kell állítani, ha megnézed ezt a listát, akkor látszik is, hogy ittvan minden ami "számít".
English, Deutsch, Francais, Nederlands, Dansk, Suomi, Italiano, Norsk, Svenska, Espanol, Chinese, Japanese.
A setup menüben a 14. menüpont.
Előzmény: madjoe (475)
petya001 Creative Commons License 2002.12.18 0 0 476
Milyen nyelvű? Egy csomó nyelvet tud gyárilag, csak át kell állítani. Mivel vadi új a gép szerintem egyelőre frissítés nem nagyon van hozzá.
Előzmény: madjoe (475)
madjoe Creative Commons License 2002.12.18 0 0 475
Haho!

Eredetileg a digitopicban kerdeztem, de lehet, hogy itt lakik a valasz:

;-)

SOS HELP:

Holgyek, Urak! Lehet-e szoftvert cserelni a Canon G3-ason? (azaz ha eredetileg nem angol nyelvu, feltenni ra egy angolt)

Kossz.

byte
madjoe

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!