Keresés

Részletes keresés

Alváskultúra Creative Commons License 2021.12.19 0 1 14550

Kedves Vebber,

 

ez valóban egy hosszú cikk rengeteg RENGETEG!!!! téves és félrevezető információval. Tényleg csak egy-két példa:

 

Miért van a vlies töltőanyag a matrachuzatban?

Nagyon röviden és tömören: azért van benne, hogy a huzat jobban bírja a strapát és lágyabb, puhább tapintású legyen.

Valóban kapunk egy felületi komfortot, de a legfontosabb feladata a nedvességszabályozás, az éjszakai testpára befogadása és gyors elpárologtatása. Természetesen ez egy plusz munkafolyamat, plusz 2 alapanyag, plusz idő és plusz pénz. Persze vannak steppeletlen matrachuzatok, de ezek nagyon vastag és funkcionális alapanyagból vannak (lásd pl: Tempur)

 

Tehát az megbeszéltük, hogy kell bele valamennyi vatta. De nem mindegy, mennyi. Nagyon sok matracos azt játsza, hogy telerakja ilyen töltőanyaggal a matracot, hogy megemeljék a magasságát.

Az átlagosan Nyugaton is elfogadott érték mosható matrachuzatok esetében a flíz mennyisége 300gr/m2, szinte bármelyik német márka mosható termékeiben ezt az értéket találjuk. És igen műszál. A világon mindenhol. És ez így jó, így lesz mosható, alaktartó, csomósodás-mentes. Mosható matrachuzatokban ne keressünk nagyon természetes anyagokat. Nem azért mert bárki is spórolna, hanem mert nem alkalmasak a mosásra. Persze van tencel, Lyocel, bamboo, corn, minden is van:-), de inkább csak jelzés-értékkel.

 

Tehát az megbeszéltük, hogy kell bele valamennyi vatta. De nem mindegy, mennyi. Nagyon sok matracos azt játsza, hogy telerakja ilyen töltőanyaggal a matracot, hogy megemeljék a magasságát.

Hogy ki milyen és mennyi töltőanyagot használ azt szerintem bízzuk a gyártókra. Persze természetes, hogy ha valaki csak steppelés és töltet nélküli huzatot árul, akkor azt fogja domborítani. Hogy pl egy rugós matrac esetében ki milyen komfortréteggel, milyen steppelésű vagy tűzésű huzatot használ az minden esetben egy szakmai döntés és a legutolsó esetben sem általánosítanék, hogy ez vagy a megoldás jobb vagy rosszabb.

 

Vannak olyan matrachuzatok, ahol egy vastagabb töltet kerül rögzítésre a huzat belsejében, majd a matrac bizonyos pontjain ezt az anyagot mélyen lesteppelik. Én azt ajánlom, hogy ezt a fajta steppelést kerüljük el

Ez szerintem egyszerűen hülyeség! A világ legjobb minőségű, a felső kategória legismertebb termékei, a tradicionális boxsping és kontinental ágyak-matracok kivétel nélkül KIVÉTEL NÉLKÜL ezzel a tűzött megoldással készülnek. A képen egy kb 15 000 000 forintos (tizenötmillió) matrac van és mondjuk nem tíz éve kezdték, hanem 1850 körül, amikor Petőfi Sándor még a pusztában kardozgatott). Annyira azért csak nem lehetnek tapasztalatlanok és idióták...

 

Ez tényleg csak pár gondolat, végig lehetne menni a cikken, de így vasárnap délelőtt szerintem ennyi ízelítő mindenkinek elég lesz ebéd előtt:-))

 

Kellemes vasárnapot mindenkinek!!

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Vebber (14544)
Alváskultúra Creative Commons License 2021.12.19 0 0 14549

Kedves Laciun06,

 

érdemes lenne rászánni egy kis időt és kipróbálni a szóba jöhető termékeket. F120 keménységét sajnos nem ismerem, de amennyiben lehetőség lenne próbálgatni, úgy nem is fontos. Amennyiben személyesen is el tudnak menni, úgy érdemes lenne azokat a termékeket próbálni, amik készleten vannak (leginkább Isbir termékek a zsákrugós kategóriában)

 

Másik lehetőség, hogy keresünk a teljes szortimentől egy tökéletes megoldást függetlenül attól, hogy van-e készleten (így jelentősen bővülnek a lehetőségek: Isbir, Swisstech, Billerbeck, Sealy, Ergo, stb) és segítünk abban, hogy egy ideiglenes matrac 30-án kiszállításra kerüljön, amíg a megrendelt termék megérkezik.

 

A másodikat én jobb megoldásnak gondolnám, nagyobb mozgástérrel, pontosabban eltalálva a legmegfelelőbb komfortot.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Laciun06 (14546)
GIGAMATRAC (X) 2021.12.18 0 0 14548

Kedves Webber,

 

Mint reklám link partner megtehetem/megtehetjük az "önreklámot"!

 

Hogy mi a konstruktív hozzászólás egy matrac vagy huzat ajánlásakor: mindenkinek más és más, sokszor a kevesebb a több.

Rengeteg tényező befolyásol egy matrac/huzat választást, ahogy az Ön esetében is, aztán megtörténik a döntés ami vagy jó vagy nem. De nem a huzat anyaga lesz az elsődleges szempont!

 

Alapvetően egy matrac minőségét már a bemutatóteremben a termék látványa (a huzat anyaga) is egy valamilyen mércére állítja. Akárhonnan is megközelítjük egy bizonyos minőségi szint felett: legyen szó egy normál habról, aminek magas a sűrűség tartama vagy latex, vagy egy HR hab, de tovább megyek egy zsákrugós matrac esetén is, a matrac huzat anyagát minden esetben a magasabb minőségből oldják meg: Pl: egy tencel, viszkóz, vagy egyéb más funkcionális szövetből. Itt mindegyiknek meg van a maga sajátossága. Aztán jön a töltőanyag ami szintén egy fontos pl., ha izzadékonyak vagyunk.

És innen aztán nincs vége, mert ahány matrac annyi féle. 

 

 

Lényegében, bárki bármit leír, akár Ön vagy én is, a felelősségteljes döntést, szerintem, csak úgy tudjuk meghozni, ha elmegyünk, megtapogatjuk, kipróbáljuk, és utánaolvasunk amit az eladó mondott. Legyen szó bármelyik kereskedésről, de igen nálunk a Gigamatracnál sok, az üzleteinkben akár 100 féle matrac egyidejűleg kipróbálható. Ezt szerintem Magyarországon nem sok kereskedő mondhatja el magáról. És miért ne húzna haza a szívem?

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

 

Előzmény: Vebber (14547)
Vebber Creative Commons License 2021.12.18 0 0 14547

Az újabb önreklám mellett -aminek nem ez a helye-, érdemben is hozzászólhattál volna valamit.

Pl. amennyiben a reklámod alapján nálatok is vannak, talán leírni, melyikkel mik a tapasztalatok?.

Már csupán azért is, hogy konstruktív lett volna az a hsz.

 

Melyik nem nyúlik, melyik nem bolyhosodik, stb.

Előzmény: GIGAMATRAC (14545)
Laciun06 Creative Commons License 2021.12.18 0 0 14546

Sziasztok! (Habár választ a hozzászólásomra főleg Pálinkás Józseftől várok.:) )

 

Matracot keresünk.

 

Még tavaly tavasszal vettünk egy Isber Hypersense matracot. Nem bánjuk alapvetően, de úgy érezzük azért, hogy egy picit valószinűleg kevésbé kemény matracot kellett volna választanunk, de ennek ellenére jól aludtunk benne, de mostmár magunk mögött is hagytuk egy másik lakásban.

 

Viszont most újra matracra lenne szükségünk. Jelenleg egy Jysk F120-as matracot használunk, és alapvetően nagyon szeretjük, de ez egy picit puha nekünk, habár már lassan 3-4 éves, vagyis biztosan ez is hozzájárul ehhez, és lehetséges, hogy az ágyrács sem a legmegfelelőebb hozzá ami a jelenleg az ágyunkban van.

 

Viszont a problémánk, hogy a matracra szükségünk lenne házhozszállitva december 30.-án.

 

Vagyis a kérdésünk a következő lenne:

- Milyen matracot tudnátok ajánlani a fentiek figyelembe vételével? Vagyis az Isbir Hypersense-től legyen puhább, a Jysk F120-től keményebb. Valószinűleg egy IKEA ágy lenne alatta, de ahogy láttam vannak normális ágyrácsaik.

- Árban elég rugalmasak vagyunk, mivel 1 gerincünk van, és szerencsére megtehetjük, hogy alapvetően ne a keret alapján válasszunk.

- 180cm széles matracban gondolkodunk.

GIGAMATRAC (X) 2021.12.17 0 0 14545

Üdv mindenkinek,

 

Egy jó kis cikk a huzatokról.

A Gigamatracnál a többsége ki is meg is tekinthető!

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Vebber Creative Commons License 2021.12.16 0 0 14544

Tartalmas cikk matrachuzat anyagokról:

https://matracpedia.hu/wiki/matrachuzatok/

Alváskultúra Creative Commons License 2021.12.14 0 0 14543

Kedves Kdandan87,

 

mint minden terméknél, itt is előfordulhat és fordult is már elő garanciális probléma. Minden matrac a használatba vétel után átmegy egy alakulási folyamaton, igazodik a használójához, formálódik. Ez eddig normális is. Amennyiben ez kényelmetlenséget okoz, úgy érdemes garanciális bejelentést tenni és akkor kivizsgálásra kerül, hogy valóban a termékkel van-e a probléma.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: KDandan87 (14542)
KDandan87 Creative Commons License 2021.12.13 0 0 14542

Kedves Mindenki!

 

Tapasztalt-e bárki Levital matracnál problémát? Sajnos a miénk 10 hónap után mind a két oldalon szabályosan megsüllyedt. A feleségem 55kg én 98kg, bőven a súlyhatáron belül használjuk, ráadásul a kisebb terhelésű oldalon is jelentős a változás. Az ágyrács fix bordás és bőven több mint 70%-os az alátámasztása, illetve szintén 10 hónapos. Letettük a padlóra, hogy ott mit mutat, de teljes alátámasztás mellett is már érezhető "gödör" van benne.

 

Ez matrac sajátosság, vagy garanciában gyorsan lépni kéne valamit?

 

Sajnos már nem pihentető rajta aludni...

 

Köszönöm!  

Alváskultúra Creative Commons License 2021.12.09 0 0 14541

Kedves Hamburdfun,

 

szerintem a világon sehol nem ismerik, de lehet, hogy tévedek. Minden esetre én még soha nem hallottam erőről a márkáról. Szerintem ebben az országban más sem -de ezt nem tudhatjuk biztosan... A spanyoloknak még az alváskultúráját sem ismerem, azt hiszem Spanyolország talán nem a matracairól a leghíresebb. Ettől persze még lehetnek jók.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: hamburgfun (14540)
hamburgfun Creative Commons License 2021.12.09 0 0 14540

Kedves Mindenki! Kedves Pálinkás László!

 

Érdeklődnék, hogy valaki ismeri-e a Dolce Confort táskarúgós matracait illetve kíváncsi lennék Pálinkás úr véleményére az említett gyártóval kapcsolatban.

 

Előre is köszönöm.

 

 

GIGAMATRAC (X) 2021.12.06 0 0 14539

Kedves Drawdog,

 

Várjuk Önt az üzleteink valamelyikében.

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: drawdog (14538)
drawdog Creative Commons License 2021.12.06 0 0 14538

Még egyszer köszönöm a választ! Hétvégén ellátogatunk valamelyik üzletükbe és kipróbáljuk, talán tényleg nem lesz akkor különbség a két oldal között, mint amekkorát feltételezek.

Előzmény: GIGAMATRAC (14537)
GIGAMATRAC (X) 2021.12.06 0 0 14537

Kedves Drawdog,

 

A műszaki információ lemaradt, bocs!

 

Íme:

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: drawdog (14535)
GIGAMATRAC (X) 2021.12.06 0 0 14536

Kedves Drawdog,

 

A Signum Infinity szerintem jó lehet, bár nem "mono", ahogy fogalmazott, de mind a két oldala köszönhetően a HR habnak komfortosnak tartott.

Az alábbiakban egy kis érdekesség a paraméterek, a hat értékbeli keménységkülönbség ellenére is megérne egy próbát, amennyiben van rá lehetősége az üzleteink valamelyikében.

 

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: drawdog (14535)
drawdog Creative Commons License 2021.12.05 0 0 14535

Köszönöm a választ! Az ajánlott termékekkel az a gondom, hogy különböző keménységűek a zónák. Forgatni szeretnénk a matracot, ezért keresek egy magas sűrűségű mono HR  matracot. De ilyen szinte nem is létezik, vagy én nem találok.

Előzmény: GIGAMATRAC (14534)
GIGAMATRAC (X) 2021.12.05 0 0 14534

Kedves Drawdog,

 

Ezen termékeink időszakosan voltak elérhetőek, meghatározott darab számban. 

 

Hasonló termékeket, sajnos magasabb árban, a következőkben küldöm Önnek:

RelaXx Signum HR Climatic hideghab matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

RelaXx Signum Infinity hideghab matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: drawdog (14533)
drawdog Creative Commons License 2021.12.05 0 0 14533

Kedves Gigamatrac!

A honlapon szerepel SwissDream HR Ultra matrac 160x200-as méretben," Nem rendelhető felirat" nélkül, viszont kosár nem tartozik a termékhez, nem lehet megrendelni. Van rá esély, hogy a közeljövőben érkezik még a termékből?

Üdv. Károly

Előzmény: GIGAMATRAC (14532)
GIGAMATRAC (X) 2021.12.03 0 0 14532

Kedves Vebber,

 

Vásárlói tapasztalatokat írtam le, nem pedig, hogy mely termékek jók vagy rosszak!

Természetesen a szívem haza húz, de mindentől függetlenül nem arra hegyeztem ki a bejegyzést, hogy mi általunk forgalmazott termék/termékek a legjobb választás az Ön számára.

 

Amit leírtam Önnek néhány jellemzőt ami alapján is lehet pl. különbséget tenni, de nem tisztem azt meghatározni, hogy mely matrac kényelmes/kényelmesebb. Korrekten igyekeztem hozzáállni, hogy pl egy 2 éves jótállási idő vagy kontra 10 vagy 12 év jótállási idő vagy pl., hasonló felépítésű termék további ajánlása. 

 

Továbbiakban, ahogy tájékozódtam a leírtak alapján egy kemény hab matracot kíván vásárolni, melyre egy ár/érték arányban, terhelhetőség/garancia/vastagság (csak néhány jellemzőt kiragadva és direkt típus nélkül), igyekeztem egy alternatívát is kínálni. 

 

Remélem, hogy sikerül meghoznia a legjobb döntését, bárhol is fog vásárolni!

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: Vebber (14531)
Vebber Creative Commons License 2021.12.03 0 1 14531

"Több éves tapasztalat mellett bármilyen termékről is legyen szó soha sem szoktam más gyártó termékeit minősíteni."

 

Ehhez képest mégis megtetted. Mindezt úgy látom, hogy oly módon, hogy a saját kínálatú terméked ajánlgatod, a másoké fölé helyezve, úgy, hogy az minden paraméterében rosszabb.

Előzmény: GIGAMATRAC (14530)
GIGAMATRAC (X) 2021.12.03 0 0 14530

Kedves Webber,

 

Több éves tapasztalat mellett bármilyen termékről is legyen szó soha sem szoktam más gyártó termékeit minősíteni.

De szinte mindennap a frontvonalban vagyok és szembesülni kell vagy pozitív vagy negatív tekintetben a vásárlói tapasztalatokkal ezért írtam az előzőt.

 Pl. hasonló termékek, mint a mi kínálatunkban a Wool Extra matrac is kapott már hideget meleget, kemény,  túl kemény, stb, de tény, hogy megbízható és jól teljesít, kiszolgálja amire hivatott.

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

 

Előzmény: Vebber (14529)
Vebber Creative Commons License 2021.12.02 0 1 14529

Még valami, a Best Dream a leírtaknak megfelelően olcsóbb is. Az ára az egyetlen ami úgy tűnik mellette szólhat.

Előzmény: Vebber (14528)
Vebber Creative Commons License 2021.12.02 0 1 14528

Kedves Gigamatrac!

 

A Best Dream Wool's matrac anyag minősége elmarad a HD Premium, és mindkét Revotica matracétól.

A Best D. matrac véknyabb, alacsonyabb sűrűségű. Ezeken túl ennek nem levehőt, így nem tisztítható a huzata sem. 

Miért lehet véleményed szerint mégis tartósabb, ajánlott termék?

Előzmény: GIGAMATRAC (14527)
GIGAMATRAC (X) 2021.12.02 0 0 14527

Kedves Vebber,

 

A felsorolt termékek közül a Best Dream Wool's matrac ami több oldalról is megközelítve: garancia, teherbírás, megbízhatóság, ajánlott termék.  

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: Vebber (14526)
Vebber Creative Commons License 2021.12.02 0 0 14526

Leszűkítésre került a kör, ezek a mtaracok jöhetnek számításba.

Szívesen vennék róluk véleményeket, eseleg tapasztalatokat.

 

Matrackuckó: Hard Premium,

Revotica: Onyx23 Vitality, Onyx 24 Zen,

Best Dream: Wool's,

Jysk: Gold F95 Dreamzone.

Utóbbi Jysk csak poliéter, mindenesetre próba alkalmával jók voltak a benyomások, amiből nem lehet következtetni arra, meddig fog tartani.

Thx.

 

GIGAMATRAC (X) 2021.11.28 0 1 14525

Kedves Sodrat,

 

Általában a végén szoktam matracot ajánlani, de most előre teszem:

Ceriflex Wool Extra Vákuummatrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

Gumotex Platinum hideghab matrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

Ceriflex Levander Vákuummatrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

Gumotex Diamond Queen Mono kemény matrac, Gumotex matrac, extra kemény habmatrac - GigaMatrac Factory&Outlet. Matrac, ágykeret, ágyrács outlet

 

Néztem a küldött linket is és jelentős az árkülönbség... De ismét a kókusz, ami a döntést valamelyest befolyásolja, szerintem, szakmailag nem egy előnyös felépítés.

 

Összességében a végeredmény, ha egy tartós jó minőségű, persze ilyenkor ismerni kell az adott "versenytárs" műszaki paramétereit is, a fenti árkategóriában fogjuk megtalálni a megfelelő minőséget, ide értve a konkurens gyártókat is.

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: Sodrat (14518)
GIGAMATRAC (X) 2021.11.28 0 0 14524

Kedves Rage,

 

Hatalmas készletekkel rendelkezünk, érdemes ellátogatni hozzánk, mert szó szerint tessék érteni, mindenre van megoldásunk!

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: rage. (14523)
rage. Creative Commons License 2021.11.28 0 0 14523

Köszönöm. A párom kb 60kg én kb 80kg vagyok.

Az elérhetőség szempontjából mire kell készüljek így év végén?

Előzmény: GIGAMATRAC (14520)
Alváskultúra Creative Commons License 2021.11.28 0 0 14522

Szia Sodrat,

 

 

Kézzel készített magas minőségű matrac Ez nagyon szépen hangzik. Konkrét típust nem tudok ajánlani, mert rákoppintanak az orromra:-) Érdemes olyan terméket keresni szerintem, ahol tudni lehet a származási helyet (az általad linkelt az leginkább cseh, szlovák vagy lengyel lehet) és minimum elvárás lenne, hogy a habok tömegsűrűségét meg lehessen ismerni a vásárlás előtt. hideghab-kókusz  Ez nem hideghab, hanem normál hab. 5 zónás ebben a matracban egyetlenegy értelmes, valódi, használható zóna sincs. 120kg-ig terhelhető Ez a matrac 16cm magas (vagy alacsony), ami huzat nélkül ca. 14cm mag. Egy gyereknek, kamasznak szerintem ok. Egyébként nem találtam meg a garanciális feltételeket. cipzáras-mosható huzat  ez cool. körkörös cipzár, szétválasztható a két huzatfél egymástól? (egybe nem fog beférni semmilyen mosógépbe...) dupla mennyiségű klímaszállal steppelt a "dupla" szerintem nem SI mértékegység. A 300gr/m2 vagy ilyesmi az egy adat, azzal már lehet mit kezdeni. A kókuszrétegről és általában a szivacs.kókusz matracokról van egy külön kis irományom ha érdekel valakit:-) Matracok és hüjeségek: hideghab-kókusz matracok

 

Érdemes lenne még futni egy-két kört. Legyen nyilvános adat:

 

- felnőtt embernél szerintem 20 cm alatt nem érdemes matracot venni. Már ha nem átmenetileg keresünk megoldást

- alapanyag (ok) fajsúlya

- alapanyagok fajtája (hideghab, normál hab)

- ha kicsit tartósabbra törekszünk habmatracban, akkor szerintem a 120-150 kategória alatt nem érdemes

 

Egyébként 200 alatt már vannak egészen jó zsákrugós matracok akár most Hilding matracok között BF féláron.. Kicsit körül kell nézni.  Érdemes!

 

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: Sodrat (14518)
GIGAMATRAC (X) 2021.11.28 0 0 14521

Kedves Vebber,

 

Kereskedéseink csak Budapest és vonzáskörzetében érhetőek el, ahol biztos, hogy ki tudja próbálni a kérdezett matracokat.

Amennyiben esetleg össze tudja kötni egy más budapesti programmal akár hétvégén is várjuk Önt az üzleteinkben. Hétvégén is hosszabb nyitva tartással, egyes üzleteink: szombaton 20 óráig, vasárnap pedig 18 óráig várják Önöket.

 

Tisztelettel:

 

Gigamatrac online szaktanácsadás

www.gigamatrac.hu

Előzmény: Vebber (14517)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!