Keresés

Részletes keresés

cirrocumulus Creative Commons License 2016.03.29 0 0 6030

Szívmelengető látvány :o)

 

és már van ilyen is :o)))

 

Előzmény: Dzsibzon (6029)
Dzsibzon Creative Commons License 2016.03.29 0 0 6029

.. prog kínálat Japánból ..

cirrocumulus Creative Commons License 2016.03.28 0 0 6028

Újabb interjú Attilával, ugyanebben a műsorban!

 

Erről ezt írta Attila a Fb-on:

"Egy másik negyedórás riport Március 30-án, szerdán a Katolikus Rádióban, ezúttal Solaris zenékkel fűszerezve! Téma: Solaris - Marsbéli Krónikák Balett bemutató az Erkel Színházban: Április 21-23-28. !!!"

 

http://www.katolikusradio.hu/musoraink/680

 

cirrocumulus Creative Commons License 2016.03.24 0 0 6027

Attila nemrég ezt tette ki a FB-ra:

 

"Húsvét Hétfő délután, 13.04-től kerül adásba a Magyar Katolikus Rádióban - FM 102.1 - a Balogh Tibor műsorában velem készült riport - fókuszban az Invocatio Musicalis és a Progrock '55 szerzői lemez!"

 

http://www.katolikusradio.hu/musoraink/680

 

 

Dzsibzon Creative Commons License 2016.03.10 0 0 6026

cirrocumulus Creative Commons License 2016.03.06 0 0 6025

 

 

Marsbéli krónikák - balett! 


Bemutató előadás április 21-én!
Jegyek ERRE az előadásra itt: 

http://btf.hu/program?id=72587
és itt: http://goo.gl/m7pCef 

vásárolhatók!


További előadások: április 23-án és 28-án!
Ezekre itt vásárolhattok jegyet: https://goo.gl/eQwDaa

Mindhárom este élőben játszik a Solaris együttes a balett alatt!

 

cirrocumulus Creative Commons License 2016.02.20 0 1 6024

Újra itt van a kettős szülinap napja! :o)))

 

 

Isten éltesse Kedvenceinket még nagyon sokáig, alkotóerőben, egészségben!

Gömör Lacinak duplán is kijár a köszöntés, hiszen Ő is ezen nap szülötte :o)

 

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT, SRÁCOK!

 

 

 

cirrocumulus Creative Commons License 2016.02.16 0 0 6023

Ez pár órán belül lesz aktuális :o)))

Mai friss a FB-ról!

 

Itthoni idő szerint most éjfél után 01:00-kor itt, ezen a brazil adón is felcsendülnek a 2014-es Solaris koncert dallamai :o))
http://rstradiorock.com.br/

Attila pedig nemrég ezzel egészítette ki ezt az infót:
"Mindenkinek.....! , ...aki lemaradt volna róla 2014. Október 26-án! Azért Carlos barátunk borzasztó korrektségéhez egy fontos adalék: tegnap megkérdezett bennünket, hogy leadhatja-e a progrock rádiójában? Naná, hogy IGEN-t mondtunk! Thank you Carlos Vaz Ferreira! Gooooo prog-rock, gooooo! Welcome brazilian Solaris fans and all over the world!"
A hozzászólását itt találjátok:

https://www.facebook.com/attila.kollar.357/posts/1248886751792435

 

cirrocumulus Creative Commons License 2016.02.13 0 0 6022

 

Most nézem....
Az előbb megadott jegyvásárlási link már nem él valamiért :o(

Ez viszont működik:

http://www.opera.hu/musor/megtekint/space-fantasy-megbolydult-bolygo-marsbeli-kronikak-2015/8398729a576a405ca90905f789a7a5d5/

 

 

Előzmény: cirrocumulus (6021)
cirrocumulus Creative Commons License 2016.02.13 0 0 6021
Előzmény: cirrocumulus (6017)
Tompoxx Creative Commons License 2016.02.07 0 0 6020

Tompox nosztalgiakoncert Óbudán. 2016.02.19. péntek. 20 óra
Itt kezdtünk 2008-2009-ben.

ülünkahordótetején Creative Commons License 2016.02.06 0 0 6019

Fuvola és analóg(?) szinti + szólógitár és a mérhetetlen világűr...

A szám második fele, 5:15-től kifejezetten érdekes lehet Solaris rajongóknak.

 

 

ülünkahordótetején Creative Commons License 2016.01.31 0 0 6018

Kedves Felhőcske, sajnálom, ha megsértettelek, kérlek ne törődj velem, túl kritikus vagyok, mert a Solarisszal szemben mindig is hatalmas elvárásaim voltak, amely elvárásokat a nagylemezeik (és a szólólemezek) mindig be is váltottak.

A topic nélküled a szívét veszti el, úgyhogy dobogj csak tovább!!!   

cirrocumulus Creative Commons License 2016.01.31 0 0 6017

És akkor itt van még ehhez Attila tegnapi megjegyzése is a FB-on :o)))

 

Előzmény: cirrocumulus (6016)
cirrocumulus Creative Commons License 2016.01.31 0 0 6016

Végre, végre, itt van a Marsbéli krónikákból készülő balett első előzetese :o)))

 

Jegyek itt: http://www.opera.hu/musor/megtekint/megbolydult-bolygo-marsbeli-kronikak-2015/eloadas-201604281900/

 

 

Istenhozottazelmémben Creative Commons License 2016.01.24 0 0 6015
Szerintem semmi elkeserítő dolog nincs sem az én írásomban,sem ülünkahordotetején írásában! Csak magamat tudom ismételni megvettem a DVD-t,és nagyon tetszik a két kis apróságtól eltekintve az ominózus LP változaton megjelent vokál kórus hangzás,és a beszélő Alien kis szövegelésének hiányát leszámítva,de ezt is feltételesen jegyeztem meg,mert mint írtam, Attila jól megoldotta fuvola szólammal a kórust helyettesítendő.
Hogy ezért nem Írtak volna ebbe a topicba azt kétlem! Kritikát,véleményt miért ne lehetne írni! Ráadásul sem az én írásom,sem a másik nem kritika!
Előzmény: cirrocumulus (6014)
cirrocumulus Creative Commons License 2016.01.24 0 0 6014

Szerintem nem a FB az oka ennek a nagy csöndnek, hanem "köszönhető" ez 2 db hozzászólásnak, amelyek engem olyannyira lelohasztottak, elkeserítettek, hogy képtelen vagyok bármit is írni, kitenni (egyelőre). :o(((((((((

Gyanítom, nemcsak én vagyok így ezzel........

localhost Creative Commons License 2016.01.22 0 0 6013

Én magam is sajnálom egy kicsit.
Minden héten több alkalommal is benézek, de inkább csak olvasok...
Más idők, más szelek.

Előzmény: ülünkahordótetején (6011)
Youwine Creative Commons License 2016.01.21 0 0 6012

 

DVD : szép, jó, remek

 

koncert : megbetegedtem, a 10 eFt-os jegy ment a kukába, egyetlen ismerősömnek se kellett

 

Előzmény: Istenhozottazelmémben (6010)
ülünkahordótetején Creative Commons License 2016.01.20 0 0 6011

Én is sajnálom, hogy a topic így leállt... ennek oka szerintem a FB, gyakorlatilag a diskurzusok átvonultak a közösségi médiára, így szanaszét szóródva lehet csak követni a dolgokat. Kár, mert ez a topic segített lineárisan megőrízni a Solaris körüli eseményeket.  

Istenhozottazelmémben Creative Commons License 2016.01.15 0 0 6010
Nagyon leállt,és lefagyott ez a topic!!! Ez azt jelenti hogy semmi sem történik a Solaris háza táján? A tavalyi megjelent új koncert DVD,CD is mintha nem is lenne! Senki sem írta le a véleményét vele kapcsolatban! Nagyobb volt a füstje mint a lángja? Tudjuk hogy majd lesz a balett változata a Marsbéli Krónikáknak de erről sem tudható sok minden! Vagy tényleg kis zőld emberkék fognak piruletezni balerina szoknyában?

Youwine Creative Commons License 2015.11.23 0 0 6009

 

Részletes beszámoló:

 

http://www.hardrock.hu/?q=node/30471

 

Hogy ez mennyire 70-80%-ban a tavalyi, döntse el ki-ki maga.

 

Előzmény: ülünkahordótetején (6007)
Istenhozottazelmémben Creative Commons License 2015.11.20 0 0 6008
Most lehet hogy engem is megköveznek de egyetértek veled!
Én megrendeltem az új Solaris Live DVD-t és maximálisan elégedett vagyok vele! Nekem apróságok hiányoznak de ez megbocsájtható a zenekarnak elvégre nehéz lett volna egy Magyar Rádió kórust hirtelen elővarázsolni! Arra a bizonyos kórus karra vártam a MK 1.most meg nem mondom hányadik tétel,de ezzel a kórussal is zárul a MK szvit! Vártam hogy felcsendül az a jó kis oroszos kórus, de sajnos nem! Attila helyette nagyszerűen megoldotta fuvola szólammal,de nekem ez mégis nagyon hiányzott! Nem tudom a Gerdesits Ferenc,Demeter György,Ulmann Zsuzsa a kisujjukból rázták volna ki azt a kórus részt de ez most elmaradt! Biztos van rá magyarázat! A másik dolog ami nagy űrt hagyott bennem az amikor a nyitányban a "hülye nevetések mellett,nem szólaltak meg az "alienek"az az ominózus :"megrepedt tükrök,kormos acélfalak,halott szeméthegyek,és szennyes tavak.Te azt mondod hogy itt élt valaha az ember!" na ez nekem szintén hiányzott!
Előzmény: ülünkahordótetején (6007)
ülünkahordótetején Creative Commons License 2015.11.19 0 0 6007

Igen, a WTMB az nagyon érdekes lenne!!! Nem tudom, egy olyan fura érzésem van, hogy a zenekar nagyon nehezen engedi el az új dolgokat. Helyette inkább a biztosra mennek... a koncerteken is...  A vasárnapi koncerten nem voltam, de a repertoár alapján 70-80%-ban a tavalyi koncert újrajátszása volt. Biztos megköveztek ezért, de a Solaris és társzenekarai munkásságában a Live CD-k, DVD-k is túlontúl szép számmal vannak. Én az utóbbi két koncertet és a Live DVD-t simán becseréltem volna a WTMB-re...

Ennek ellenére legőszintébb tiszteletem és elismerésem a zenekaré, hiszen minőségi minden, amit előadnak/kiadnak, csupán én továbbra is azt gondolom, hogy a sok életműkoncert és múltidézés végén már a jövőbenézés senkit sem érdekel.... Lehet, hogy én túl fiatal vagyok, de megnézném végre a Solarist egy leszakadt bárban, cigifüstben, és civilizálatlanul, verejtékben úszva, elborultan játszva, egy valódi rockkoncert formájában... na ezt a múltat kellene egyszer még feltámasztani...

   

cirrocumulus Creative Commons License 2015.11.19 0 0 6006

WTMB ...

Csak Robi a megmondhatója, hogy ez most éppen milyen fázisban van és végre mikor jelenik meg! Milyen régóta vágyakozunk már utána :o)

 

Viszont nagy dícséret is illeti a Srácokat!

Mert ilyen még soha nem fordult elő a pályafutásuk során, hogy rekordgyorsasággal, a koncertet követően 1 évvel máris megjelentetik a koncertjük kép- és hanganyagát!

Márpedig most ez történt: a vasárnapi koncerten már meg is vehettük az idén tavasszal Artisjus-díjjal kitüntetett tavalyi Marsbélis koncertjük DVD-jét és CD-jét :o)))
Csodálatos kiadványok, mindenféle értelemben!

 

És már a honlapon is megrendelhetőek!

 

 

Az Artisjus-díjról pedig itt találtok egy képgalériát:

Artisjus-díj 2015: Az év könnyűzenei produkciója
MARSBÉLI KRÓNIKÁK koncert 2014 - (MűPa, 2014.10.26.)

"Az év könnyűzenei produkciója díjat a Solaris zenekar kapta, amely harminc éve megjelent Marsbéli krónikák című lemezének anyagát mutatta be újra a Művészetek Palotájában. A koncert három egységet alkotott: a legendás progresszív rock lemez híres szerzeményei, jól ismert Solaris dalok, valamint néhány szerzemény az együttes új, Marsbéli krónikák 2 című albumáról. Az 1980-ban alakult Solaris zenekar előbb lett igazán híres progrock zenekar külföldön, mint idehaza. 1984-ben jelent meg első nagylemezük, amely Ray Bradbury klasszikus kisregényének zenei víziója. A lemezt néhány évvel később egy japán kiadói szerződésnek köszönhetően Magyarországon kívül is terjeszteni kezdték, és hamarosan a progresszív rock klasszikus darabjává vált. Méltatásában Szabó Áron „Vasaló” így fogalmazott: „…zenéjük nem a megszokott pop-rock sémákat követi, de még csak nem is egyszerűen a progresszív rock bevett elemeit használja, hanem a klasszikus zenétől, a hanggeneráláson át effekteken keresztül mindent, amit csak a zenei ínyencek megkívánhatnak.” "

Előzmény: Istenhozottazelmémben (6005)
Istenhozottazelmémben Creative Commons License 2015.11.16 0 0 6005

Nagyon Szuper! A szimpla DVD változat már most hozzáférhető?

Egy nagyon fontos kérdésem maradt és ez a nick nevem is!Senki nem beszélt arról hogy végül is mi lett a tényleg "hányattatott"(ezt a jelzőt a Solaris honlapon olvastam a lemez beharangozójában) sorsú Erdész Robi szólóanyaggal? Valami szeptemberi megjelenés volt ígérve,de a koncertre való készülődés miatt ez elcsúszni látszik! Bakelit lemezt tudjuk jövőre várhatjuk úgy mint Attilla Progrock 55 szülinapi lemezét is! Ezek mind nagyszerű dolgok,és tényleg nem szeretném a telhetetlenségnek még csak a látszatát sem adni .

Előzmény: cirrocumulus (6002)
T. Thick Creative Commons License 2015.11.16 0 0 6004

cirrocumulus Creative Commons License 2015.11.14 0 1 6003

Ez hihetetlen! 

Nem tudom nem kitenni - maximális tiszteletem a Srácoknak ezért az együttérzésért, a Párizsban történtek miatt!

 

Ma délután 14 óra 23 perckor megváltoztatták a FB-Oldaluk borítóképét!!!

 

 

Előzmény: cirrocumulus (6000)
cirrocumulus Creative Commons License 2015.11.13 0 1 6002

Dedikáltatni valóóók :o))))

A DVD+CD változat november 25-ére lesz kész.

 

Epsilon Creative Commons License 2015.11.12 0 0 6001
Koszi az infot. Sajnalom hogy meg tovabb kell varni.
Előzmény: cirrocumulus (5999)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!