Keresés

Részletes keresés

szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.09.05 0 0 12334

Tessék, itt van nektek fogmuffin. :))

 

Maxxxika Creative Commons License 2012.09.05 0 0 12333

Köszi, azóta már től vagyok a dolgon, már kész is a fogam, úgy érzem megérte a macerát.

(Egyébként bevettem egy felet, a doki azt mondta, hogy nem lesz baj)

 

Már csak az a kérdésem, hogy az ínyem az befog nőni rendesen a cirkon koronák közé? Mert most ott kus lyukak tátonganak, míg a többi fogamnál teljesen elfedi a közöket.

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12332)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.09.04 0 0 12332

Lehet, hogy már késő, de azért leírom. Leírtak már enyhe lidocain mérgezést, mert benzodiazepin családba tartozó gyógyszer blokkolta a lido lebontásban szerepet játszó egyik enzimet. Sőt egyéb gyakran használt helyi érzéstelenítő (pl. Articain) mellett sem ajánlott a Xanax!

Szóval én azt mondom, hogy ne vegyél be előtte Xanax-ot, semmiképpen sem a nagyobb dózisút, és ha igen, akkor mindenképp szólj róla az orvosnak!

Előzmény: Maxxxika (12330)
fáj a bokám Creative Commons License 2012.08.28 0 0 12331

Az Elmex géltől én is hámlottam, de pár éve megszűnt és azóta semmi bajom tőle. :)

Maxxxika Creative Commons License 2012.08.23 0 0 12330

Lehet bevenni xanaxot lidocain előtt?

Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.08.22 0 0 12329

A fluor tartalmú ecsetelők a fogakon helyileg használatosak (kb. mint a fehérítő ágansek) szóval ha nem kerül kontaktusba a szád töbi részével, használhatók. De minek neked fogkrém? Egy kedves hozzászóló többször is ajánlotta, hogy elég csak fogpiszkálni és fogselymezni. Hajrá, hajrá...:-)

Előzmény: szaguldo kacaj (12327)
kalika000 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 12328

Szeptemberben mindenképp:)

Csak azért kérdezem, mert én általában halálra idegesítem magam azalatt a pár nap alatt, amíg oda nem érek, hogy mi lesz hogy lesz:D és jobb lenne egyszerre többet letudni, nem kéne annyit parázni.
Valamelyik este fogmosás közben észrevettem két metszőfogam között egy kis fekete pöttyöt, majd szívbajt kaptam hogy az is elkezdett szuvasodni... aztán rájöttem hogy csak egy mákszemXD 

Előzmény: szaguldo kacaj (12326)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.08.17 0 0 12327

Na, ez jó. Kereshetek magamnak fluoridmentes fogkrémet. Ezek szerint az elmex gél is kilőlve. Akkor azért volt attól még nagyobb a "hámlás". Egyébként ártalmas dolog ez hosszú távon?

Előzmény: Lándzsa Erőskar (12324)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.08.17 0 0 12326

Akár négyet is. :))

 

Mi az? Csak nem mész végre fogorvoshoz?

Előzmény: kalika000 (12325)
kalika000 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 12325

Hello mindenki! 

Szoktak egyszerre, mármint egy alklommal két fogat betömni?

Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.08.15 0 0 12324

Erről a jelenségről a bőrgyógyászat már az 50-es évek óta tud, de kb. a 60-es évek közepéig nem jöttek rá, hogy a fogkrémmel lehet kapcsolatban. Nem tehetsz mást valóban, kerüld a pirofoszfát és fluorid tartalmú fogkrémek használatát.

Előzmény: mirla (12322)
Lándzsa Erőskar Creative Commons License 2012.08.15 0 0 12323

Minden kérdéses betegem in-office fehérítést kapott és több rendszerrel dolgoztak rajtuk (valamiért mind fel tudta idézni, nem "csak" is valamiért, hanem mert a reklámnak ekkora ereje van). A szakszerűség semmit sem garantál (csak az íny védelmét). Az emberek bizonyos százalékánál megmarad a fogérzékenység, másoknál nem. Van akinél robbanásszerűen megnő a carieses fogak száma - furcsamód a kezelt felületen, másoknál nem. Én, orvosként sosem fehéríteném a vitális fogam (legalább is a ma használt módszerek egyikével sem) és nem is ajánlom senkinek. A vakítóan fehér fog, nem mindig egyenlő az egészséges foggal. Ha hentest akarnak, menjenek máshová.

Van is egy hentes topik, melyben a területi képviselő agitál. :-)

Előzmény: Pipicz Sándor (12303)
mirla Creative Commons License 2012.08.06 0 0 12322

Jajjjj, dehogyis! Másnap, fluormentes fogkrémmel fogat mosva semmi bajunk! Akkor hova lett a "fertőzés"?!?!

Kizárólag a fluoros fogkrém használata után tapasztaltunk ilyet, méghozzá 15-30 perc elteltével máris kezdődik a nyálkahártya-leválás....

És ha ilyen általad leírt gombás fertőzés lenne a szánkban (mindhármunknak!), akkor azért azt már észrevettük volna más jelekből is, nemde?!?!

Előzmény: Pipicz Sándor (12321)
Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.08.05 0 0 12321

Szerintem amiről beszéltek, az orális candida fertőzés. Pár száz forintos borax-glicerin ecsetelőtőll elmúlik. 

szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.08.05 0 0 12320

Ilyen nekem is szokott lenni. Sokszor ijesztő mennyiséget is le tudok "húzni". Egyszer azt mondta valaki, hogy egy pirofoszfát nevű összetevőtől van ez. Nem tudom. De akármilyen fogkrémet használok, mindegyiknél előjön, csak a mennyiség változik. Meg van időszak, amikor egyáltalán nem tapasztalom ezt a jelenséget.

Előzmény: mirla (12318)
Maxxxika Creative Commons License 2012.08.05 0 0 12319

Hmm, ez a tünet ismerős nekem, én Amodentet használok.

Ez még eszembe sem jutott, hogy a fluorid miatt lehet.

Előzmény: mirla (12318)
mirla Creative Commons License 2012.08.05 0 0 12318

Én speciel - és családtagjaim - kizárólag a Parodontax kék (fluoridmentes) változatát használjuk, emberemlékezet óta....

Próbálkoztunk mindenféle márkával, ami fluoridot tartalmazott, de nem tudtuk használni.

A fluoridos fogkrémektől érdekes módon mindegyikünknek (fiúnknak is) használat után kis idővel "kezd leválni" a szájában a bélés.... A nyálkahártya annyira lemaródik, hogy kis csíkokban lejön, kézzel szedem ki a számból a "cafatokat".... Lehet, hogy ez egy fajta allergia, de mindenesetre furcsa, hogy mindenki a családban így reagál ezekre a fogkrémekre, pedig különféle génállományunk van, szóval mi már sosem veszünk olyat. Én meg vagyok róla győződve, hogy lehet, hogy a fognak jót tesz, de a számban más is van, aminek viszont nagyon nem.....

Előzmény: Pipicz Sándor (12304)
csocsó353 Creative Commons License 2012.08.03 0 0 12317

Köszönöm az ajánlást de nem pesti vagyok sajna:( Van egy fogorvos akinek a honlapja tetszik bár tartok, hogy csak egy jó reklám.

Zsuzsa az iskolatitkár Creative Commons License 2012.08.03 0 0 12316

üdv Mindenkinek!

Elnézést,hogy ismeretlenül hozzászólok a témához,de ha valaki magán fogorvost keres,csak őszinte szívvel tudom ajánlani a VI.ker.Király utcai SOS Dent fogászatot.Az árai meglehetősen húzósak,de lelkiismeretes munkát végeznek,van olyan felépített fogam amit egy másik fogorvos valódinak,épnek és sértetlennek látott.

szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.08.03 0 0 12315

A honlapokkal óvatosnak kell lenni, ott mindig egy kicsit jobb színben tüntetnek fel mindent, mint amilyen a valójában. Viszont, ha vannak képek a munkatársakról, rendelőről, akkor esetleg valamelyik - nem tudni, miért, de valamiért - szimpatikus lehet első (második, harmadik, stb) látásra. Én a helyedben a megérzéseimre hagyatkoznék.

Előzmény: csocsó353 (12314)
csocsó353 Creative Commons License 2012.08.03 0 0 12314

Ebben van valami ;) De mondjuk egy idegen fogorvosról ha van honlapja szerinted el lehet dönteni, hogy jó vagy nem?

Előzmény: szaguldo kacaj (12313)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12313

Hát, szerintem sehonnan. Meg kell tapasztalni. :) 

 

Előzmény: csocsó353 (12312)
csocsó353 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12312

Őket már kérdeztem, mivel ők is hozzá járnak így ez kilőve. De honnan lehet tudni melyik magán fogorvos jó?

Előzmény: szaguldo kacaj (12310)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12311

Persze, nem hallgatok én rájuk. Elégszer olvastam már a Preventív fogászat c. (régebbi és legújabb kiadást is) könyvet ahhoz, hogy ne dőljek be. Nem is foglalkoztam vele, amíg barátnőm rá nem kérdezett.

Előzmény: Pipicz Sándor (12305)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12310

Ha a helyettes kilőve, akkor muszáj lesz választanod valahogy a többiek között. Helyi ismerősidtől kérdezősködj, vagy keress a neten. Végül is bármelyikhez elmehetsz.

Előzmény: csocsó353 (12309)
csocsó353 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12309

Igen csak a helyetteséhez nem akarok menni, mert egyszer már elrontotta a fogtömésemet. Mosonmagyaróváron lakom, de nem tudom kihez menjek.

Előzmény: szaguldo kacaj (12307)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12308

Ez már durva. :) Könnyen le tudtad beszélni az ékszerről?

Előzmény: Pipicz Sándor (12303)
szaguldo kacaj Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12307

Persze, hogy mehetsz. Mindenki oda megy fogorvoshoz, ahova akar. Csak a körzetén kívül ugyebár fizetős.

 

A dokid, aki nyaral, úgy értelmezem, körzeti. Biztos van helyettese, akinek el kell látnia, mivel fájdalmad van.

Előzmény: csocsó353 (12306)
csocsó353 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12306

Sziasztok! A véleményeteket szeretném kikérni! Begyulladt a fogam és gyökérkezelésre kell mennem. A fogorvosom sajnos nyaralni megy így ő most nem válalta el csak utánna. De szerintem addigra saját kezűleg fogom kihúzni. Ezért én szeretném minnél előbb "elintézni". Szerintetek mehetek magán fogorvoshoz? Hisz időpontot nem kaptam.

Pipicz Sándor Creative Commons License 2012.08.02 0 0 12305

A bejegyzésedben az első bekezdés, ami ugye egy idézet, nos minden mondatban legalább egy ordas nagy hazugság található. 

 

A fluoridot valamiért úgy állítják be, mint ami megvéd a fogszuvasodástól -- nem úgy állítják be, tényleg megvéd.

 

a fluorid egy ipari melléktermék, amely mérgező - a fluorid a 9-es rendszámú elem, nem ipari melléktermék. bizonyos vegyületei erősen mérgezőek (fluorsav), de például nézzük a konyhasót (NaCl) - a klórgáz egy méreg, a nátrium meg spontán gyullad levegőn elemi állapotban, ionkötésben azonban az egyik leggyakoribb "fűszer", a kémia már csak ilyen. Poli-tetrafluor-etilén = teflon, mindenkinek van otthon, sütünk főzünk benne, azzal meg ugye semmi baj nnincs. 

 

Egyes országokban a csapvíz fluorozásával is próbálkoztak, ez azonban nem javította a lakosság fogainak állapotát. - De, javította.

 

Állítólag egy tubusnyi fogkrém halálos adag fluort tartalmaz - Ha van otthon egy pármilliós laborod, és kivonod a fogkrémből a fluort, elemi, gázhelmazállapotú fluort hozol létre, akkor lehet. De akkor megintcsak citálnám a sót. Abban meg klór (klorid ion)van. Az is mérgező lenne.

 

Ez a "biológiai", vagy "holisztikus" megközelítés, ahogyan mondani szeretik magukról egyhetes tanfolyamot végzett értékesítők. Én nem hallgatnék rájuk.

 


  

Előzmény: szaguldo kacaj (12301)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!