Keresés

Részletes keresés

donjuan1984 Creative Commons License 2015.04.14 0 0 49173

Itt az Ősagárd- Becske szakaszról készült képek albumának linkje: 

http://indafoto.hu/collectioneditor/659085

csg65 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 49172

Na, sikerült megint belefutnom valami új infóba. Tehát lesznek új bélyegzők? Mikor, mennyi, milyen? És a két éve - úgy tudom partizánakcióban - kitett dunántúli új gumis bélyegzők is mennek a kukába? Tud valaki valami hiteles infót erről?

Előzmény: rozaa (49161)
Kékdroid Creative Commons License 2015.04.13 0 0 49171

Aránytalanul sok kép két rövidke túráról, melyekről talán még beszámolót is fogok írni:

 

OKT Bélapátfalva - Szarvaskő

 

OKT Pilisszentkereszt - Rozália-téglagyár

 

És bónuszként íme két régi kék sáv, ínyenceknek:

 

 

 

Jámbor Creative Commons License 2015.04.13 0 0 49170

"Minden természetjáró és természetkedvelő figyelmébe!

Sokunk örömére, elkészült a Nyugati-Mátra egyik ékkövén, a Nyikom- csúcsán magasló,

Nyikom-bérci Gortva-Jójárt kilátó.

A kilátó ünnepélyes avatására 2015. április 12-én. 13 órakor kerül sor.
"

 

 

A Nyikom-nyeregben mindezt egy "MAGÁNTERÜLET, TÜZET RAKNI TILOS!" tábla jelezte.

Előzmény: jzp2107 (49169)
jzp2107 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 49169

Mátrabérces irományban olvastam, de az nem volt benne hogy csak ők

 

úgy akartam feltenni a kérdésem, hogy a Nyikomon eddig is volt kilátó, régebben?

Előzmény: qentar (49168)
qentar Creative Commons License 2015.04.13 0 0 49168

Úgy tudom, még nem adták át. Szombaton azok mehettek fel, akik a Mátrabércen és résztávjain részt vettek (akart fölmenni a rosseb, örültem, hogy élek :D). És ha nem hallucináltam, a Nyikomon volt kilátó.

Előzmény: jzp2107 (49164)
V43 1279 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 49167

Lesz még unalmasabb is ha a kétbodonyi rész az volt.

Előzmény: donjuan1984 (49149)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 49166

Nézd Hobó, aki lusta az nem is érdemli meg azt a panorámát :) Az OKT nem teljesítménytúra, hogy csak és kizárólag a jelzésen szabad menni.
Még mindig nem értem, hogy miért szerencsétlen Mária-forrásra fogod a terelést :)

Előzmény: Törölt nick (49165)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.13 0 0 49165

Te felmentél Szandavárba, vetted a fáradtságot, de hidd el 10-ből 8 kéket járó turista nem fog ezután felmenni, mert

-meredeknek találja és plusz 100 méter szint nem kell neki a túrába

-el kell érni a buszt

-amúgy sem arra megy a kéktúra, minek menjek arra?

 

Hülyeségnek is tűnhet ez, de hidd el így működnek az emberek.

 

És ezzel elérték azt akik módosítottak hogy egy a kéktúra kezdetei óta meglévő útvonal kikerüljön a túrából, továbbá hogy egy ilyen panoráma helyett:

 

 

Egy ilyet fog nézegetni cserébe az átlag-kékező:

 

 

Nagyon nem mindegy!

De nekem most már végül is  mindegy, nem tervezem harmadszorra a kéket, csak nem tetszik és szóvá teszem, ha valahol akkor ezt  itt lehet! :-)

 

Egyébként azt még egyszer megerősítem hogy az útvonal-vezetés Szandaváraljától a Mária-forrásig pazar, az a szakasz lényegesen szebb mint a régi út volt.

 

 

1. az új útvonal itt indul a vár felé

1.-2.-3.-4. és ilyen kacskaringós, ligetes, szép kilátásokkal tarkított szekérúton éri el az erdőhatárt és a forrást

 

 

 

Előzmény: donjuan1984 (49150)
jzp2107 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 49164

azt olvastam, hogy szombaton átadták a galyatetői kilátót

 

buta kérdés: a Nyikomon volt kilátó?

mert arról is regéltek hogy kész (és legutóbb Ágasváron meresztettem is a szemem, hogy ni mi az ott?)

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.13 0 0 49163

Szia Random!

 

Tavaly én direkt választottam ezt a régi kék ösvényt, mert Rokiék is ezen mentek be anno Városlődre, meg akartam nézni milyen út is volt ez.

 

Az eleje nagyon jól járható volt, meglepően jó minőségű kék jelzésekkel, (ez csaphatott be titeket is), de később, Városlőd előtt a régi kisvasút töltését már full benőtte a gaz, így aztán a nagy vasúti síneken értem be Városlődre:

 

Írtam róla akkoriban:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130142640&t=9012640

Előzmény: Random- (49153)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.13 0 0 49162

:-))

 

Később kiderült hogy visszatették a szigorúan és nagy dérrel-dúrral leszedett "kalóz" bélyegzőmet is, a lenyomatát betette valaki a bélyegzőhelyek fórumára.

Aztán azóta azt is elcsumizták...

 

Előzmény: annyi baj legyen (49155)
rozaa Creative Commons License 2015.04.13 0 1 49161

Most már nem fognak kirakni gumisat sehova ahol van fém - azaz az új bélyegzőkig csak a fémekkel lehet maszatolni.

Előzmény: annyi baj legyen (49155)
annyi baj legyen Creative Commons License 2015.04.13 0 0 49160

Pecsételőhelyes fórumban néztem meg, hogy mióta vannak panaszok a bélyegzőkre, és ott láttam, hogy írtál.
Én Kőszeg vá. Andalgó - Hétforrás - Tábor-hegy - Keresztkúti laktanyák - Kincs pihenő - Kőszeg vá vonalon voltam nagyjából. Nem kékezési, hanem barangolási, és némi térképezési célból:
https://www.endomondo.com/workouts/502263897/3824049

Kincs pihenő, és vonzáskörzete (H. forrás-Óház-tető) jól tele volt, de a távolabbi részeken, csend, és nyugalom

Előzmény: csg65 (49159)
csg65 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 49159

Igen, volt egy Velem-Kőszegfalva köröm. Ezek szerint össze is futhattunk valahol?

És honnan látod? Szoktad böngészni az adatbázist, hogy ki mikor merre kószál?

Előzmény: annyi baj legyen (49156)
olahtamas Creative Commons License 2015.04.13 0 0 49158
Előzmény: Random- (49157)
Random- Creative Commons License 2015.04.13 0 0 49157

A régi jelek se voltak annyira kopottak, ezért se kapcsoltunk azonnal. Ez kis kitérő amit ciánnal jelöltem, csak 740 méter nem nagy plusz, volt már nagyobb benézés is. :) Mikor rácsatlakoztunk újra a helyes útra, akkor visszafelé nézve nem eltéveszthető.

 

Volt egy térkép, ahol valaki felvezette a korábbi útvonalakat, ott ez nem látszik? Egyértelmű volt, hogy régen arra vitt a kék, mert szépen becsatlakozott újra. A változás annyi, hogy az egykori kisvasút vonalára máshol csatlakozik rá a kék, vagy csatlakozik le. Nézőpont kérdése. :D Ezen a képen a sötétkék az aktuális jelzés a világoskék a régi jel ami ottmaradt. Nem veszélyes, sőt nekem jobban tetszik a régi, mert többet halad a patak parton.

 

Előzmény: Güsziológus (49154)
annyi baj legyen Creative Commons License 2015.04.13 0 0 49156

Csg, ahogy látom, te is tegnap voltál arra :)

Előzmény: annyi baj legyen (49155)
annyi baj legyen Creative Commons License 2015.04.13 0 0 49155

HB, el kellene nézned a Hétforráshoz, most már fél éve csak a dobozra rögzített fémmel lehet pecsételni. Ha te megjelensz ott, akkor úgyis hamar megjelennek az illetékesek beszedni a gerilla bélyegzőt, nehogy össze-vissza nyomkodják a túrázók az illegitim tintafoltokat, és talán viszenk magukkal hivatalosat.

Előzmény: Törölt nick (49147)
Güsziológus Creative Commons License 2015.04.13 -3 0 49154

 

"Azért megtévesztő, mert nem festették le a régi jeleket..."

 

Nem tudom, milyen régi jelek vannak arrafelé, de a kék a "gáton" halad nagyon-nagyon régóta, egy kicsit "mászni" kell, irányba.

Lehet, hogy még azok a jelek maradtak, amelyek az egykori kisvasút nyomvonalán vezettek Városlődre?

 

Alaposan benézhettétek!

 

Az jó, hogy kikeveredtetek a völgyből, az egykori töltésen vezető út valóban kellemes, és meghökkentő, hogy mennyit kubikoltak elődeink, hogy a vasút eljusson a völgyben, ahová eltervezték.

Előzmény: Random- (49153)
Random- Creative Commons License 2015.04.13 -1 1 49153

Mint korábban írtam behúztuk hétvégén a Nagvázsony-Zirc szakaszt. Vagyis Zircig nem jutottunk, mert eléggé leszívott minket a Nagyvázsony-Németbánya etap, ezért másnap a Zirc helyett csak Borzavárig mentünk.

 

Amit a szakaszról röviden el tudok mondani, hogy a jelzések jók voltak, szép frissen festett. Lehet előttünk járnak a festők mindig, mert annyira frissek a festések. :D A Bakonybél-Kőris-hegy szakaszon konkrétan csak fehér négyzetek voltak még a kék sáv hiányzott.

 

Városlőd után benéztünk egy szakaszt a Torna-pataknál. Itt biztos valami útvonal módosítás lehetett. Gondolom a rutinos túrázók tudnak erről, csak nekünk kezdő kékesenek új ez. Haladtunk a jelzésen és egyszer kicsit elbizonytalanodtunk. Megnéztük a mobilon a térképet és azt láttuk letértünk a jelzésről. Nem értettük, mert pár méterre a fán még ott virított a festés, bár nem volt olyan szép új. Mindenesetre ketten két felé mentünk és próbáltunk jelet keresni. Végül ráleltünk a jelre és egy kis vargabetűt leírva becsatlakoztunk a frissen festett jelzésbe ami a Városlőd - Gerencepuszta kisvasút nyomvonala volt. Nem mellesleg, csodás szakasz! Térképen azért bejelöltem merre kanyarogtunk el világoskékkel. Azért megtévesztő, mert nem festették le a régi jeleket és könnyen benézhető. Arra se emlékszünk, hol volt az a pont, ahol az új szakaszra kellett volna térnünk. Lehet a patak csodálása elvitte a figyelmünk és ezért mentünk tovább.

 

donjuan1984 Creative Commons License 2015.04.13 -1 1 49152

Egyelőre facebookon van, a teljesítmény túra, illetve túra-társ kereső, valamint OKT csoportokban osztottam meg, de ide is tervezek majd pár képet :)

Előzmény: Jesper Olsen (49151)
Jesper Olsen Creative Commons License 2015.04.13 0 0 49151

Jó lesz ez, csak így tovább! :-) (Fényképalbum lesz?)

Előzmény: donjuan1984 (49149)
donjuan1984 Creative Commons License 2015.04.13 -1 2 49150

2. nap: Cserhátsurány- Becske

 

Még előző nap, a busszal való beérkezést és zuhanyzást követően körbejártam a községet, megtekintettem a Jánossy- kastély kissé már romló állagú épületét, és a 2 templomot is. Másnap az előző napinál kevesebb, kb. 18 km várt rám, ami nem is volt baj, mivel vállaim még jajgattak az előző napi móka után. A Terénybe induló szakasz első része még simának mondhat, azonban amikor a jelzés kiér a köves útra figyeli kell mert el lehet kavarni, ha rossz irányt választ az ember. A jelzések nagyon ritkák ezen a pár km aszfalton, és van köztük átfestett is, ami egyenes út ide vagy oda, kissé el tudja bizonytalanítani az embert; jó magam is rá-rápillantottam a GPS-re megerősítésként :) Terény aranyos kis falu a templomaival, palóc tájházaival és orsós magnó múzeumával együtt :) Elhagyván a települést kiérünk a földekre, innen is jól látszik már a Szanda vár..de még várnia kellett rám egy kicsit :)) A Szandával "szemben" lévő elágazásban a jelzést tartalmaz kis faoszlop véleményem szerint rossz helyen van, mert a balra való továbbhaladásra invitál, miközben a jobbra kanyarodás a helyes út; nem mertem arrébb tenni, majd az illetékes megteszi, ha egyetért velem :) Ezt követően Szandaváraljáig ez mezei nyuszt láttam, de mire bekapcsoltam volna a masinám gyorsan eliszkolt a védelmet nyújtó erdőbe. Ahogyan már Hobó is írta, ugyanaznap rendezte a BTHE egyesület a szokásos Andezit teljesítmény túráját és az említett ellenőrző ponton - ugyan csak versenyen kívül- de én voltam az első :) a pontőr nagyon kedves volt és megengedte, hogy használjak egy kicsit a bodza szörpből :) A pihenőm alatt érkezett két versenyző akik aznap az elsők voltak a ponton. Nekivágtam az új szakasznak, ami nekem nagyon tetszett emelkedőstől, rétestől, forrásostól. Nem ismerem a régit, de az a személyes véleményem, hogy egy működő (!) forrás a túra során sosem jön rosszul, másrészt a várba továbbra is fel lehet menni a nem kicsit bokatörő úton, nincs tiltva, szóval nem igazán értem a morgást :) A várból gyönyörű a panoráma, le is pihentem az egyetlen megmaradt fal tövében a kötelező fotózást követően és falatoztam kicsit, mivel pont delet ütött az óra. Ezután belevágtam a maradék bő 4 km-be, amit elég gyorsan sikerült megtenni és máris Becske utcáin találtam magam, majd pedig a fagyizóban ahol nem kis tömeg volt az említett túra okán. Mivel még bőven volt időm a fél hármas buszig, egy két gombócos fagyi kíséretében meglátogattam a helyi Megvilágosodás sztúpát újabb 2 km-t tévén a tappancsaimba. A busz pár perc késéssel érkezett, de már négy előtt beért Hatvanba, ahol a váróba beérvén meglepve tapasztaltam, hogy 1 perc múlva autópályás busz indul Budapestre! Szerencsére sikerült elérnem, így némi villamosozást és metrózást követően máris otthon voltam a jól megérdemelt zuhany alatt :)

donjuan1984 Creative Commons License 2015.04.13 -1 2 49149

Némi erőgyűjtést - alvást - követően következzen egy kis beszámoló az elmúlt hétvégéről; bocs, ha nem olyan profi mint mondjuk Hörpöliné, de még kezdő vagyok :)

1. nap: Ősagárd- Becske
Szóval miután senkit sem sikerült elcsábítanom magammal, április 11-én magányosan indultam el Budapestről előbb Vácra, majd onnan tovább Ősagárdra. A tervek már majdnem Vácon romba dőltek, mert odafelé elég sok helyen meg kellett állni és 3 perces késéssel értünk be, így maradt 2 perc a jegyvásárlásra és a buszra szállásra, ez szerencsére sikerült, így 8 előtt 1-2 perccel szálltam le Ősagárdon és nyomban be is tértem a kocsmába pecsételni, ahol a törzsközönség már aktívan hangolt az aznapi munkára :) Gyors pecsét és egyéb teendők elvégzése után neki is vágtam, egyelőre még kabátban a távnak, és  mivel szombaton Becskéig kellett eljutnom - kb. 33 km - bizony nem henyélhettem, 10 kilós zsák ide vagy oda. Először jártam ezen a részen, de nagyon tetszett a lankás dombokkal telitűzdelt táj, szép volt a panoráma a Galamb- hegyről is. A jelzések rendben voltak, a kedvencem az volt, amikor egy tüskés bokor egyik ágán volt a jelzés, de még a tüskék is kék-fehérben pompáztak :) Felsőpetényre beérve előbb elhaladtam a földeken dolgozók népes csoportja mellett, majd a pecsételőhelyet vettem célba. Ezután indultam is tovább, mert ugyan jó időben voltam - bő 5-ös átlagot sikerült menni - de tervben volt egy kitérő így nem lazsálhattam. Az Andrássy kastélyból a fák miatt sajnos nem láttam sokat, de még előtte áll egy romos, több szintes épület, ami alatt átfolyhatott anno a patak is, ha valaki tudja a történetét az megoszthatja majd. Útban Alsópetény felé a magasfeszültségű vezeték nyiladékában tartottam lefelé, amikor megugrasztottam 3 muflont, már éppen elkezdtem bosszankodni, hogy na erről is lemaradtam, de aztán elnéztem jobbra fel a dombra és ott állt egy család, majd balra, és ám ott is 3 gyönyörű állat :) Így tehát meg lettek örökítve, vidáman folytattam utamat Alsópeténybe, ahol igaz, hogy csak kívülről, de megcsodáltam a fantasztikusan szép Prónay- kastélyt, a templomot, a haranglábat - ez utóbbi mellett a Werbőczy- gúlát-, majd pecsételtem az autóbusz fordulóban. Ez után következett a meredek kaptató a Romhány-hegy irányába; egyetlen pozitív oldala talán az volt, hogy lenyűgöző panorámát adott a településre. Az egyik elágazásban lévő keresztnél kavartam el majdnem, mert csak a kereszt mögötti fán láttam a jelzést, így azt gondoltam egyenesen kel menni, de kiderült, hogy valójában balra; ide elférne egy nyilazott jelzés, mert a fán csak sima volt. Maga a Romhány-hegy szép része a túrának, érdekessége a szakasznak a Kékesi erdész ház. Hamarosan elértem az erdészet kérésre végrehajtott tereléshez, ahol majdnem rátapostam egy napozó siklóra, de mivel észrevettem meg is örökítettem :) Ezután találkoztam az első és egyben utolsó emberekkel a túra folyamán, ők Romhányból indultak, ahová én tartottam. Már épül a településre bevezető út előtt a pihenőhely, jellegzetes fenyő illat lengte be a levegőt utalva a felhasznált anyag típusára. mivel az időbe belefért kitértem a Rákóczi törökmogyoró fához, ahová a kék +, illetve a zöld jelzés is bevisz és készítettem róla pár fotót. Ezután visszatérve a kékre, beérkeztem Romhányba és tiszteletemet tettem a romos gyárépülettel szemben helyezkedő Lilla presszóban pecsételés céljából. Mentem is tovább, elhaladtam a helyi 56-os emlékmű és a Fáradt Vándor Panzió mellett is és máris ott voltam Kétbodonyban, ami egy becsapós település, mert amikor azt hinné az ember, hogy már vége, akkor a kék befordul balra és kiderül, hogy korán sincsen :) A Hangi presszóban bélyegeztem, ahogy illik, majd rövid pihenő után következhetett az aznapi utolsó bő 11 km Becskéig. Nem akarok túlozni,de eddigi kéktúrás pályafutásom talán legunalmasabb szakasza volt ez, az elején hosszú, véget nem érni akaró emelkedővel, majd a fák között kanyargó jórészt szintező úttal. Egyetlen örömöm az volt, hogy sikerült lekapnom a "bicskei gyors" lassan döcögő szerelvényét :) Azt gondoltam, hogy sikerül megúsznom a Hörpölin által is emlegetett terepmotorosokat, amikor a Becskére bevezető út előtt kb. 300 méterrel 2 példányuk feltűnt és elrobogott mellettem, de intéssel megköszönték az elengedést így végül barátok maradtunk :) Ezután már csak egy viszonylag rövid aszfalt várt rám a Mader fagyizóig, ahol az aznapi célom volt. Jól elfáradtam, de még várt rám egy átszállós buszozás Cserhátsurányba, ahol az aznapi szállásom volt a Flamingó presszóban. 

HEV Creative Commons License 2015.04.13 0 0 49148

Mecseki Zöldtúra 3. (Éger-völgy - Orfű)

 

/ mert van élet a kéken túl is :-) /

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.12 0 0 49147

Írtam én is egy beszámolót amelyben szólék vala a Szandai terelésről, és a kéktúra új útvonaláról.

A mai napon jártunk erre egy ttúra keretében:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=134551816&t=9001551

donjuan1984 Creative Commons License 2015.04.12 -1 0 49146

Nos, sikeresen abszolváltam az Ősagárd- Becske, illetve a Cserhátsurány- Becske szakaszokat :) Sikerült nagyon jó időt menni és 1-2 kitérőt is beletenni az etapokba. Kicsit részletesebb beszámoló és fotók kicsit később.

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.12 0 0 49145

Semmit, csak azt hittem, azért kérsz telefonszámot, mert ezeket nem találtad meg :) Én is a túrabázisról szedtem, mást sajnos nem tudok. Szerintem egy próbát megér, hátha mégis tud valamit, vagy legalább azt, hogy kihez kell fordulni, ha ő már nem csinálja.

Előzmény: Czimbály (49144)
Czimbály Creative Commons License 2015.04.12 -1 0 49144

Köszi! - valahol olyat is olvastam, hogy ö már nem kompetens a mozgalomban, ezért nem ezekkel a túrabázison is szereplö számokkal kezdtem; te mit tudsz erröl...? :-)

Előzmény: Törölt nick (49143)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!