Keresés

Részletes keresés

Bobby75 Creative Commons License 2005.05.14 0 0 389
Tisztázzuk! Ogányó= Feri?

Amúgy az E-300 váz és az E-1 váz nem kérdéses. Inkább az, hogy az E-300 két obival, vag az E-1 egyel? De utóbbira szavazok inkább.....:)
Előzmény: toth-abri (386)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.14 0 0 388
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.14 0 0 387
Szerintem félnek tőlem. A sokk miatt lemerednek. :D
Amúgy imádok minden állatot, kicsit sajnáltam is, amikor egyszerre 8 szemébe villantottam vakuval. :D
Előzmény: toth-abri (385)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.14 0 0 386
Bobby az intershparos fotoholban, most van Oly 300-as. Ogányó ott dolgozik. AZt nem tudom, hogy mikor van ő. Ma dolgozott.
toth-abri Creative Commons License 2005.05.14 0 0 385
Roboter! Ez meg milyen űrlény? :-) Te a makrók nagymestere vagy, komolyan mondom! Hogy bírtad rávenni arra, hogy "pózoljon" neked?
Előzmény: DIE_ROBOTER (384)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.14 0 0 384
Pár perccel ezelőtt jött felém az "illető", megkegyelmeztem neki, nem permeteztem le:

A biztonság kedvéért beírom, mert az előbb nem ment a link:

http://free.x3.hu/dieroboter/store/sp.jpg

pom-pom lány
toth-abri Creative Commons License 2005.05.13 0 0 383
Sok szerencsét hozzá! Az Oly biztos, hogy nem rossz döntés!
Előzmény: Bobby75 (382)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.13 0 0 382
Nos... Úgy néz ki megrendeltem egy Oly-t... Még nem tudom, hogy lesz meg rá a pénz, de mindent összehasonlítva ez nyert egy hajszállal.. Bár még mindíg vannak kétségeim.. Ha nem lenne olyan kicsi a D350 váza, éne gondolkodnék rajta egy percet sem...
toth-abri Creative Commons License 2005.05.13 0 0 381
Szerintem csak Budapesten! Az extreme digital Erzsébet körúti üzletében vettem a kézbe 350D-t. Nagyon kicsi! A jobb keed ujjait nem tudod szeépen a markolat köré fonni! Az Oly-t meg a Westendben a Pálvölgyinél nézheted meg.
Előzmény: Bobby75 (380)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 380
Más! Hol van a közelben egy olyan üzlet, ahol van rá esély, hogy kézbe tudom fogni a Canon D350-et, a Nikon D-70-et, és az Olympus E-1-et? Szeretném őket nem csak tesztek alapján megismerni, mielőtt döntök!
Előzmény: toth-abri (379)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.12 0 0 379
Csak akkor, ha a Tescoban járunk, de feltétlenül méltatom a szitut, ha erre kerül sor! Örülök, ha alakul a dolgod!
Előzmény: Bobby75 (377)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 378
LAssan szervezem a vacsora időpontját...:)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 377
toth-arbi! Mennyire gyakran szoktál a nejemmel összefutni? Legközelebb fejezd már ki a részvétedet a fényképező miatt, és finoman puhatolózz, az új gép ügyében...:))
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 376
Egy ismerős cég ajánlotta, hogy annyiért ideadják. Gondolom nem tesznek rá semmit...:)
Előzmény: toth-abri (375)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.12 0 0 375
A D70-t? Hol?
Előzmény: Bobby75 (374)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 374
Ráadássul már 200 alatt meg lehet venni Kit-ben...:)
Előzmény: toth-abri (373)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.12 0 0 373

Bobby, te aztán jó reklámot csináltál annak a D100-asnak a másik topikban! Ezek szerint nem nagyon hajlassz rá, mert akkor nem szereztél volna licitáló versenytársakat magadnak! :-)

 

Figyelj! A D100-ast én még ennyiért sem venném meg, mivel 3 év a digitális technikában már matuzsálemnek számít, még akkor is, ha egy jó gép.

 

Úgy tűnik, hogy az év végére a Nikon legalább is bejelenti (ha nem is hozza ki) a D100-as utódját, ami valószínűleg kb. félmillió Ft lesz, de akkor is új konstrukció. Szóval ha már Nikon, akkor inkább D70-es. (Akarom mondani D70s, mivel állítólag a D70-t már nem gyártják.) Ez csak az én szerény és szubjektív véleményem.

Bobby75 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 372
Még nem döntöttem... Lehet ezzel a dologgal végképp hazavágtam a gépet, és akkor annak az árára sem számíthatok, amire most nagyon szükségem lenne... Amúgy ha Canonost kérdezek, a D350-et ajánlja, ha Nikonost a D100-at (még így használtan is) a többiek meg az Olympus E1 vagy E-300-at. Szóval nem nagyon tudom, és kicsit el is keseredtem, miután most sikerült elszalasztanom egy vevőt. Amúgy, ha jól tudom a nem garis gépeknél az Oly. szervíz kicseréli az egész belét, tehát elviekben, ha kisütöttem, akkor is megoldját. Max. azt írják a munkalapra, hogy rövidzárlat. És így már nem is annyira sok az 50 ezer.. Végül is egy új géped lesz, régi palástban.
Előzmény: toth-abri (371)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.11 0 0 371

Köszi Bobby, rendes vagy!

 

Ja, mármint vacsora feleségeddel? Na áruld el hogy döntöttél!

 

A hétvégén hova kell/lehet menni fotózni? Remélem jó lesz az idő!

Előzmény: Bobby75 (370)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 370
HA téged is a "nagy" fotóriporterek közé sorollak, akkor nem használok idézőjelet...:)) Amúgy lassan lehetne tippeket adni vacsora helyszínre, ahol bejelenthetem az új gépet...:) Más. Hétvégén városnap! Jön valaki fotózni.. Én nem sajna...:(( Illetve fotózni nem fogok, amúgy ügyi vagyok....
Előzmény: toth-abri (368)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 369
Az asszony ki is akadt, mikor reggel elmondtam....:))
Előzmény: toth-abri (368)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.11 0 0 368

Bobby, ilyeneket ne éjjel 1-kor csinálj! :-)

 

Egyébként a másik topikban a nikonos "nagy" fotóriporterek közé engem is besoroltál? :-) Köszi, köszi...

 

Egyébként ez az ár a D100-asért tényleg gyanusan olcsó! Mindenképp ellenőrizd, hogy nem lopott-e, pl. a www.fotovilag.hu -n!

 

Még egy segítség a döntéshez: én a helyedben inkább az Oly felé pislognék, mivel Roboter képei azért igen meggyőzőek. Az Oly hátránya egy fotóriporternek a kedvezőtlen jel/zaj arány magas ISO-nál, de csak nézd meg a HVG-t: olyan zajos képeket hozz le, hogy lehidalok néha! Szóval ez nem biztos, hogy - ahogy az inglisek mondanák - egy isú. :-)

 

Az Oly másik szubjektív hátránya a Nikonnal szemben a kisebb CCD miatti nagyobb mélyésgélesség adott fókusztávolságnál, de ez nem olyan nagy gond.

 

Én mindenképp az új gép felé orientálódnék!

 

És még valami: nyugodtan döntsél: nem ez lesz az utolsó géped, ha később kiderül, hogy nem választottál a legjobban, semmi gond. Eladod, és veszel másikat. (Tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, de néha a fotósok olyan jelentőséget tulajdonítanak a gépvásárlásnak, mint minimum a párválasztásnak!)

 

Jó döntést, és sok szerencsét!

 

Ja és éjjel ne szedd szét a gépedet! :-)

 

Előzmény: Bobby75 (367)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 367
Sikerült szétszednem a gépet, de űgy tűnik nem tudok hozzájutni a hiba forrásához.. Ráadásul mikor szétkaptam valemi egy kisülés szerű hangot adott, és ráz is a belseje... Pedig nincs benne az akksi...:(
Előzmény: DIE_ROBOTER (365)
madgie Creative Commons License 2005.05.10 0 0 366
Tudom, nagyon OFF, de nem tudnál nekem ilyet Sony F-828-hoz szerezni???
Előzmény: DIE_ROBOTER (365)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.10 0 0 365
Bobby75:

Itt az E-10 részletes robbantott rajza (bár lehet megvan neked is, akkor bocsi)

Így talán könnyebb lenne megjavítani, ha esetleg mégsem a szervízbe viszed:

ITT
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.07 0 0 364
Hát... Én azért bevállalnék egy ilyen képet a gyűjteményembe, mint saját alkotást...:)
Előzmény: DIE_ROBOTER (363)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2005.05.07 0 0 363
Én hetek óta elküldtem az igényemet a cseh Olympushoz, de már szerintem nem tudnak több adaptert küldeni, mert én sem kaptam.
Azt viszont el tudom mondani, hogy az adapter használatával képkivágás történik, ami igen komoly követelmény az objektívekkel szemben. A felsőkategóriás 35mm-es rendszerre épített OM Zuiko objektívek horror árban vannak, persze lehet elcsípni 1-1 darabot jó áron.

Ma ezt alkottam: nyírségi szörny

Totál elrontottam az expót, de mentségemre szolgáljon, hogy éppen betonoztam. :)
Nem jó ennyire direkt napfényben csillogó felületű dolgokat fényképezni, lágyítani kellett vona kicsit rajta.
Előzmény: Bobby75 (362)
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.07 0 0 362
Roboter!

Te mit tudsz erröl?

"OM -> 4/3 E-System adaptert alternativkent csak a Cameraquest gyart es forgalmaz http://www.cameraquest.com/adaptnew.htm cc. 175 dollarert... jooo draga!



Viszont az E-System (E-1, E-300) vasarloinak ingyen biztositja az Olympus... na nem a magyar kepviselet, ok meg nem is hallottak rola... En a cseheknek irtam mailt, benne nemzetkozi garancialevel masolataval, par kedves szoval majd ra 5! napra megjott az adapter ugy, hogy kozben megjarta Nemetorszagot is. Gondosan becsomagolva, kek selyembetetes dobozkaban, hasznalati utmutatoval. Mindez ingyen, postakoltseg nelkul!"

Egy topicban olvastam....
Bobby75 Creative Commons License 2005.05.07 0 0 361
Lehet azt fogom csinálni, hogy megjavíttatom az e-10-et, így arra adnak 6 hónap garit, aztán eladom az összes cuccával, vaku nélkül. Aztán veszek vagy egy e-300, vagy egy e-1-et, diákkal. Így nem bukuk az üzleten akkorát....
Előzmény: toth-abri (360)
toth-abri Creative Commons License 2005.05.07 0 0 360
Nem rossz ár, bár az állapot is lényges. Ez a D100-ason - biztos tudod, de azért leírom - kisfilmes formátumra vonatkoztatva egy 27-52,5 mm-es objektv látószögének felel meg (ha jól számolom.) Csak annyit vegyél figyelembe, hogy azért egy 50 mm-es 4.5-ös objektiv nem olyan nagy szám, de legalább lenne nagylátósögűd (27 mm).
Előzmény: Bobby75 (359)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!