Keresés

Részletes keresés

Spenót Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201385
Én a sposrtsshoes.com és runningwarehouse.eu oldalakról rendelek.
Ezeken a visszaküldést is.kipróbáltam. gyors volt és ingyenes. (Bár lehet, hogy azért, mert a szállítás is ingyenes volt)
Legnagyobb kockázatot a Magyar Posta nevű förmedvény okozza a láncban.
Neha futárral szállítanak, de nem jöttem rá, hogy mitől függ és elárulni sem akarják/tudják.
Előzmény: Peet14 (201383)
323d Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201384

Sztem a sokadik cipő után már el tudjuk dönteni, hogy melyik kell majd. De addig én inkább fizetek egy kicsivel többet és felpróbálom. Erre jó a Decatlon vagy a többi ilyen áruházlánc. Mondjuk ha ugyanolyat veszel mint az előző, akkor ez nem gond. Talán érdemes is felpróbálni olyanokat amik korábban képbe se kerültek, ha elmész olyan futóversenyre ahol vannak próbacipők akkor ezt ingyen is megteheted. (Pl. Hokkat is szoktak hozni ide a Császtaira, gondolom a Bódva völgyin is lesz). Ezt maga Bogár János javasolta a Cserépi trapp futamon a múlt héten. Webshopot az előbb is írtak itt, de a ecipo is lehet egy alternatíva, majd a kevésbé amatőrök mint én megmondják neked.

Előzmény: Peet14 (201383)
Peet14 Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201383

Szia, jelenlegi cipőmet láb vizsgálat után vettem, így tudom, hogy neutrális rá van szükségem, bár az tény, hogy a különböző márkák különböző méretkiosztása kockázatossá teszi az online vásárlást próba nélkül. Van bevált külföldi shop? Runnerinn-t ismerem.

Előzmény: 323d (201381)
O/O Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201382

Köszi! Aszfaltos lesz szinte végig a kerékpár úton. Zoknit nem szoktam cserélni, de mindig viszek vízhatlan tasakban. Igen, én mentem egyszer fiammal a Verkoron gyalog 50-nél felakartam adni, mikor megpróbáltunk futni és olyan jól esett hogy vigyorogva értünk be :) Szerintem nagy részt futok l, melegben gyaloglok meg majd ha már nem tudok futni, akkor azt is élvezni fogom :)

Előzmény: Mr Long (201380)
323d Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201381

Szia! 

Üdv a klubban. Mivel én sokkal régebb óta futok (január), így már rengeteg jó tanáccsal tudlak ellátni. 

Ha teheted menj el egy olyan boltba ahol segítenek a cipő választásában (Spuri). Bár így elsőre drágább, de elkerülöd a fölösleges köröket, meg a rosszul választott cipőket és ezzel spórolsz. Gratulálok a fogyásodhoz, csak így tovább! Spenóttal ellentétbe mi még lehetünk barátok (bocs Spenót).

Egyébként jön valaki a Baradlára? 

Előzmény: Peet14 (201378)
Mr Long Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201380

Ruhara kb az iagz, mint futasnal, kenyelem es kenyelem. Zoknit nem tudom milyen gyakran cserelsz ultran, azt szerintem erdemes 25-30 kilinkent cserelni gyaloglaskor, de inkabb azt mondom 4-5 orankent, mert ki tudja mennyit futsz. Celszeru keznel tartani a dolgokat, hogy ne kelljen megallni pakolaszni. Az eleje gyorsan telik, aztan a sitetedes ol terepen, ”varosban” talan mashogy mukodik, a deli part egy nagy varos, nem leszel egyedul. Kulonben ez aszfaltos lesz? Nni mehet minden, persze fosatosat keruld, meg a nagyon megterhelot is, ha nem birod. A gyaloglas elonye, hogy kenyelmesen lehet beszelgetni, ami celszeru is, mert egy ido utan en pl unom magam hosszu tavon. Szerintem nem kulonbozhet nagyon, csak hosszabb es a helyen kell kezelni a sebesseget (g**i lassu gyalog). Jut eszembe, nem te mondtad anno, hogy nem tudnal egy K100-at gyalogolni, mert annyi ideig nem menne a seta? Vagy Ermak volt? Szerintem O tobb tanacsot tud adni, nekem eddig csak egy verkor van a labamban 50+ tavon. (De mar van tervem :) )

Előzmény: O/O (201369)
Spenót Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201379
Üdv itt!
Senkit sem szeretek, aki gyorsabb nálam, így kevés barátom van. Te fiatalabb is vagy és kevesebb futásból kihozod ezt a sebességet, szóval... :-)
Cipőt én már szerintem csak webshopból veszek, amikor akciós.
Előzmény: Peet14 (201378)
Peet14 Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201378

Sziasztok,

 

bemutatkozólag, idén januárban kezdtem leadni a felesleget és futni 37 évesen. Tavaszra ledobtam 14 kilót. A kezdeti 3-4 km-eket, az áprilisi Vivacitta 10km (56:35) majd  a szeptemberi FM fogja követni, melyen 1ó50p lenne a célidő. Mostanra heti  átlag 3 futással 25-35km-t gyűjtök, főképp késő esti futásokkal, amit a 8 hónapos lányom mellett meg tudok engedni. Lelkes futó és fórum olvasó vagyok.

Futócipőm lassan cserére szorul, lehet valahogy egészségpénztárra (Premium) intézni? Tudom, hogy a sportszerek, sorteszközök adókötelesek, de hátha van valami járható út. Illetve ki honnan szokta beszerezni? Télre városban, betonon van valami spéci cipő tipp? 

O/O Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201377

Bors vagy paprikaspré mindig van nálam. 2x mentett meg éles helyzetben. Bár magamat is többször befújtam vele. Alap még, hogy otthon mond meg merre mész mikor vagy várható! Vigyázz magadra,, ne terheld a helyi kollégákat :)

Előzmény: magyarpityu (201372)
magyarpityu Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201376

Köszönöm :))) Én is úgy gondolom, hogy a nem futás nem opició! Reggel (korán) tervezek futni.

Előzmény: Spenót (201373)
Spenót Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201375

Celeb lettél! Ez van!

Képzeld, engem is hívtak a helyi rádióba, mert látták, hogy futkosok. Persze, nem mentem, de azt hiszem mégis bemegyek, ha hívnak újra és rólad fogok beszélni. Úgy legalább nem alszanak el a hallgatók. :)

Előzmény: O/O (201371)
Csempa Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201374

Gázspré mindig van nálam, ha a természet lágy ölén futkosok. Abból még baj nem volt.

Előzmény: magyarpityu (201372)
Spenót Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201373

Én kutyák ellen gázsprayt viszek magammal. Egyszer mgtámadott egy Kaukázusi-Armageddon keverék. Hozzá akartam vágni a flakont. Látta, hogy veszélyesen hülye vagyok, így visszavonult. :)

Vaddisznók ellen sípoltam egy darabig, de egyiket rohadtul nem érdekelte, úgyhogy most már inkább kussolok és fülelek.

Én reggel indunék, mert már korábban sötétedik. Ismeretlen helyen nem barát a sötétség.

A nem futás nem opció! :)

 

Előzmény: magyarpityu (201372)
magyarpityu Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201372

Sziasztok!


Hosszú hétvégét készülünk eltöltetni egy gyönyörű tolnai faluban, és reggelente futnék egy kicsit, már ki is néztem egy remek kört (Györköny - Pusztahencse - Bezzegpuszta - Nagydorog - Györköny). Ezek jellemzően faluszéli aszfalt utak (négy számjegyű, valószínűleg kicsiny forgalmú utak), itt-ott részben földutak. Abban szeretnék tanácsot kérni, hátha valaki ismerős arrafelé, hogy mennyire kutyás az a vidék, azaz kell-e számítani faluszélen kóborló ebekre?


Általánosságban, ti hogyan készültök egy ilyen alkalomra, mikor ismeretlen helyen (településeken, és települések között) akartok futni (kora reggel, vagy késő délután, esetleg esetefelé)? Ne parázzak ezen, csak menjek, aztán meglátom? Vagy hanyagoljam a futást ezen a pár napon? Eddig még nem támadott meg kutya, de nem egyszer volt bajom faluszéli kutyákkal, csak hát nem biztos, hogy előbb-utóbb nem kapnak el...

O/O Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201371

Na, ez már komoly motiváló infó! Ha olyat tudok, amiről lehet beszélni, megemlíteni, bár vakok között félszemű a király :) Egyébként ezzel a biciklizéssel tök celeb lettem a lakóhelyemen. Egy szűk csoportba írt beszámolómat, megosztotta egy minden lében kanál több ezer ismerőssel. Azóta az utcán gratulálnak, megállítanak stb. Székesfehérvári rádió akart velem interjút készíteni, na nemáááá! :) Szerintem az UB-n lefutott 140 km-em, vagy a Fertő-tó kör, na meg az UTH sokkal nagyobb dolog, teljesítmény volt, na mindegy :) Egyébként érdekes, hogy ha nem futókkal beszélgetek ilyen nekünk megszokott dolgokról azt vettem észre, hogy mindegy hogy 20-30 km vagy 100+km-ről van szó nem tudnak különbséget tenni, mert mindkettő számukra lefuthatatlan, elképzelhetetlen futva. Hungaroring utáni hétfőn a főnökömnek panaszkodott az egyik szállító, hogy kemény napja volt 600 km-t vezetett, a főnököm csak félvállról megjegyezte neki "a Béla meg annyit biciklizett" hát nem aranyos :) 

Előzmény: Spenót (201370)
Spenót Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201370

Sajnos sörözni nem tudok, mert mediterrán diétát javasolt az orvosom, így majd pizzázni fogok. :)

Tanácsot nem tudok adni, mivel nem csinálok olyan őrültségeket, mint te. :) Te vagy az egyik olyan ismerősöm, aki állandó beszédtémával szolgál társaságban. Amúgy csak kukán ülnék, de így tudok pl. a nemnormális 600km-es brigázásodról beszélni. :)

Ez a Balatonkerülés is ilyen lesz. Remélem, nem simán körbefutod. A bringázásod túl sima volt beszédtémának. Azt 3 mondatban összefoglalom.

Most tegyél ki magadért és talán szenvedhetnél is kicsit. ;)

Én drukkolok!

Előzmény: O/O (201369)
O/O Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201369

3 hét múlva indulok egy Balaton körre, futva terveztem, de felkészületlenül állok. Mivel ez egy TT lesz, így bőven beleférek a szintidőbe és nem is volt konkrét időterv csak körbeérni, akár gyalogolva (Nico-Nico pulzus edzésnek) kocogva, négykézláb, bárhogy. Az ébrenlétem idejét szeretném kitolni aktív mozgás közben ez eddig 36 óra volt benne 24 óra folyamatos sport. Most 36-40 óra lenne a folyamatos mozgás, hát nem tudom. Long, ebben Te vagy a nagymenő, miben más egy túrázás kis futással, mint egy futás kis gyaloglással? Felszerelés, kiegészítők? Frissítés nem gond, túra miatt talán 10 km lesz állomás, szinte semmit nem kell vinnem, egy kulacs, meg a titkos összetevők, na meg a miegymások. Hogy legyen, adjatok tanácsot. Már csak azért is, mert a felkészülés hiánya miatt lassan lemondok az indulásról, most kezdeném ráhangolni magam, érzem, hogy lenne kedve, szívesen küzdeném végig magam, de most a penge élén imbolyog az indulás, erősítsetek meg, és majd sörözzetek a fotelben nyugodt lelkiismerettel, mikor odasülök az aszfalthoz :)

O/O Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201368

Na, azért! :) Én is híztam 2 kilót, és alig tudok futni........

Előzmény: Spenót (201367)
Spenót Creative Commons License 2019.08.23 0 0 201367

OFF

Nyaralás óta nem figyeltem annyira a kajálásomra és baj lett. Ráadásul az otthon facsart lé helyett tegnap dobozos 100%-os levet ittam. Reggelre lénap után vissza szokott esni a súlyom, de most nem tette. Múlt héten így 80dekával több lettem.

Elvileg ez a lé mást nem tartalmaz, csak a gyümölcsöt és pasztőrözik. (az a csapos fajta...) Lehet ekkora különbség az általam facsart és a pasztőrözött között? Vagy simán híztam...

Na, mindegy. Mostantól megint komolyabban veszem. A baj csak az, hogy rohadtul meguntam a présgépet takarítani minden alkalommal, szóval maradna a dobozos lé, ha működik ezzel is a fogyás. Rajta leszek. Nem a maraton előtt kellene hízni. Sőt...

ON

Bohanon Creative Commons License 2019.08.22 0 0 201366

Abba belehalnék :D

 

Elkezdtem futni az új 10-es wide-os Saucony Omni Iso- ban, teljesen jó, ebben nem zsibbad a lábfejem, valami 3m a különbség szemre észre sem lehet venni.

 

Jó akciós még mindig, kar hogy csak usa-ban.

 

https://www.saucony.com/en/omni-iso-wide/32710M.html?dwvar_32710M_color=S20443-2&details=complete

Előzmény: O/O (201363)
lkcar Creative Commons License 2019.08.22 0 0 201365

peter89x, Bohanon,

 

Köszönöm a válaszokat,

Sajnos nem futok 4perces km-eket. :-(

 

Mindkét óra tetszik, valszeg ebay-en Angliából venném vagy az Angol amazonról, mert jóval olcsóbb, hacsak nem lessz itthon valami jó kis akció.

No persze gari érvényesítés esetén neccesebb, de a TomTom runner Cardio-m sem adta meg magát.

 

TomTom runner-rel azzal szórakoztam, hogy fura ábrákat rajzoltam a trackloggal, pl. fűrész fogas útvonal, vagy egyszer-csak elkezdtem keresztbe futni az úton úgy, hogy az út két szélétől mindig visszafordultam, hogy kb 1m legyen az oda és visszaút között, és figyeltem, mennyire adja vissza a tracklogon az ábrát, nem mellesleg a hirtelen irányváltások egész más izmokat mozgattak meg.

Jó móka volt, ezért is keresek jó minőségű órát.

 

 

 

 

peter89x Creative Commons License 2019.08.22 0 0 201364

Én FR45-t használok lassan három hónapja, teljesen elégedett vagyok a gps pontossagaval. Erdős részen sem dobalja el a jelet, megbízhatóan működik. A kapcsolódás sebessége is rendben van szerintem. Tegnap este jött az órára frissites, valamit pont a gps-el molyoltak a garminos fejlesztők.

 

Bármely más funkciójában is tökéletesen elégedett vagyok vele különben, amire és ahogy én használom, tökéletesen kiszolgal. Nem érzem a fejlettebb funkciók hiányát. Talán annak örülnék, ha a szijat standard szijra tudnám cserélni kedvem szerint, de ez legyen a legnagyobb problémám az életben. :-)

Előzmény: lkcar (201346)
O/O Creative Commons License 2019.08.22 0 0 201363

Akkor viszont kellenek azok a 4 perces kilik ;)

Előzmény: Bohanon (201362)
Bohanon Creative Commons License 2019.08.22 0 0 201362

ha szereted az érintőset akkor  vivoactive 3-at.

Zergenel amikor vettem, azt mondta, ha nem futok 4 perces kilometereket, akkor elég a vivo3 nem kell a 645.

Ár/Érték arányban amúgy megéri!

A 645 jobb sokkal (softveresen, nem hardveresen), lehet, hogy én is hamarosan megveszem :D

Ugyanannyira pontosak

Előzmény: lkcar (201346)
O/O Creative Commons License 2019.08.22 0 0 201361

Kormányon ;) defektről talán még annyit, hogy gyorsan felpumpáltam és betekertem a boxba, ott volt szerelés.

Előzmény: Törölt nick (201360)
O/O Creative Commons License 2019.08.22 0 0 201359

Köszi! Egyébként ti (itt jó páran) rohadtul értetek hozzá én meg csak látom amit rögzít, azért is mutattam meg. Jogos a tempó észrevétel, igen, ez nem futás volt, lényegesen gyorsabb, ezért egyenesebb is, erre nem is gondoltam. Az auto pause miattam volt kikapcsolva, mert bruttó átlagsebességet figyelve tudtam nézni a kitűzött céltervet, számomra ez volt a legegyszerűbb. Hiába láttam az eltelt időt, km-t, vagy nettó átlagot, azokból tovább kellett számolnom. Itt meg tudtam, hogy 25 km/h alá nem mehet, akkor jó vagyok :) Nálam Fenix5 az auto pause-t én állítom és 1-30km/h közötti tartományba lehet, normál esetben ez nekem 5 km/h-ra van beállítva, kereszteződések, lámpák, autósok miatt. ;)

Ati_66 Creative Commons License 2019.08.21 0 0 201358

Összehasonlítani két készüléket csak ugyanakkor ugyanott van esetleg értelme ;)

 

Egyetértek veled. 

GPS pontosság tekintetében tényleg csak az olyan összehasonlításnak van értelme, ahol felcsatolod ugyan arra a karodra az összehasonlítandó órákat és egyszerre rögzíted velük ugyan azt az útvonalat.

Még a különböző időpontban teljesített azonos útvonal esetén sem biztos, hogy azonos a jel erősség, mert annyi minden hatással van rá.

Előzmény: O/O (201354)
Mr Long Creative Commons License 2019.08.21 0 0 201355

Ha van speed sensor a bringan, akkor nem kellene gubancolodnia a jelnek, ha nem tekersz, vagy igen?

Előzmény: O/O (201354)
O/O Creative Commons License 2019.08.21 0 0 201354

GPS pontosságról jut eszembe :) már sokszor volt nem is szeretnék erről diskurzust, de had mutassak valami pozitív dolgot is a pontosságról. 

138x mentem el ugyanott, egyik képen defekt, másikon pisilés. Ha jók, ideálisnak a körülmények ez a pontosság tökéletes egy kis órától. A harmadik ugyanaz a készülék sz@r viszonyok között box beton bunkerben.

Összehasonlítani két készüléket csak ugyanakkor ugyanott van esetleg értelme ;)

Peet14 Creative Commons License 2019.08.21 0 0 201353

szia, V3 Music-ot használok, és tökéletesen meg vagyok elégedve vele. Korábban telefonnal futottam, ami sokszor eldobta a GPS jelet és ezáltal hibás adatok alapján számított távolságot és időt. Az órával nem fordult elő még ilyen. 

Előzmény: lkcar (201346)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!