Keresés

Részletes keresés

Midnight Princess Creative Commons License 2016.11.02 0 0 142728

De aranyos vagy, Életképem. 😊 Szerencsére ma minden redben volt, a vv eredményem minden értéke sokkal jobb. Így pénteken punkció. ☺ Nagyon örülök, hogy így alakult. ☺😊

Előzmény: életképem (142725)
dohonyiz Creative Commons License 2016.11.02 0 0 142727

Sziasztok!

Mi a nyári sikertelen beültetés után most ugrottunk Neki a második körnek a feleségemmel. A gyógyszerezés kicsit más lett - elmaradt a Bemfola, a Merional helyett pedig egy másik "több az 1-ben" injekciót kell szúrni.

 

Kérünk sok drukkot, Mikulásra egy pozitív tesztet szeretnénk :)

 

 

csip84 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 142726

Sziasztok.

Jó règen nem voltam erre... voltunk a soten 2 hónapja, h nem jött a babyke természetes úton ezèrt szeretnénk inszemet kèrni. Lombikosok voltunk, hereviszerem volt, megműtöttek 14 hónapja.  Èn kis naìv vittem a SPG + HBA+ Dns fragmentácios leleteket, hogy majd elèg lesz az is, nem kèrnek be egy ÚJ SPG-t (57 ezerbe került). Erre páron elment, erre kiìrtak újabb spg re...😠😠. Nagyon ideges voltam mert, nem értettem miért. Ez volt 1 hónapja. Október végére kaptam időpontot. Feleségemnek 10.31 kellett volna megjönnie erre 28. án jelentkezett a vèrzès.Tiszta kèszek vagyunk, mert 6 napig van meg neki, ma van a 6. Nap 😭😭 lehet h csúszunk megint 1 hónapot? Vagy belefèr mèg, h elkezdjèk a stimut inszemre?!

Üdv:

I

életképem Creative Commons License 2016.11.01 0 0 142725

Szoritok! Majd irj, hogy mi volt!

Előzmény: Midnight Princess (142724)
Midnight Princess Creative Commons License 2016.11.01 0 0 142724

Sajnos nálunk sem alakul jól a mostani lombik. Ilyen még nem volt, lehet, hogy le kell állnunk, annyira nem reagálok a gyógyszerekre. :-( Szombaton voltam vv-en és UH-on (7. ciklusnap), volt 2 nagyobb és sok 8,5-ös tüszőm. Alacsony volt az ösztrogénem is és magas az FSH-m. :-( Holnap megyek megint dokihoz, de azt hiszem, ez sem a sikeres körünk lesz. :-(

 

A 2. napi vv eredményeim jók voltak - különben el sem indultunk volna, azt hiszem, nehéz ezeket a kis petesejteket kipréselni belőlem. :-( Szombat óta nem is kell szúrnom magam, így abba sem tudok kapaszkodni, hogy majd beindulnak a szuriktól. Annyira izgulok, és persze a 4. napos "pihenés" sem jött így össze, mert ezen izgulok, hogy mi lesz holnap. Küldjétek a pozitív energiát, Csajok!!!!

gyvanita Creative Commons License 2016.10.31 0 0 142723

Bizony kellene... az energia, a remény amibe kapaszkodhatunk!

Veled/veletek mi újság életképem?

Előzmény: életképem (142722)
életképem Creative Commons License 2016.10.31 0 0 142722

Szerintem is lehet baba, csak kicsit lassan kapaszodott meg.

Mikor kell visszamenned a dokihoz?

En szerdan tutira csinaltatnek a helyedben egy privat hcg merest. De most tesztelgethetsz is, hogy erosodik-e a csik.

Nagyon drukkolok! Kellene ide mar egy friss sikersztori! 😉

Előzmény: anneszka (142720)
gyvanita Creative Commons License 2016.10.30 0 0 142721

Szia! Nekem 1 éve ilyenkor ET+14 a hcg 55 a progeszteron 10 volt. Ebből még lehet baba, drukkolok Neked. Mennyi progeszteront szedsz? Vissza kell menned valamikor vérvételre?

Előzmény: anneszka (142720)
anneszka Creative Commons License 2016.10.29 0 0 142720

Sziasztok! Ma voltam et+12 napi vérvételen a hcg szintemre azt mondták elég alacsony 59 a progeszteronra azt mondták jó. Szerintetek ez lehet baba? 2 embriot kaptam vissza 3 naposakat.

Köszönöm ha válaszoltok

életképem Creative Commons License 2016.10.27 0 0 142719

Edes istenem! Ez nagyon durva! Sok erot, kitartast!

Milyen jo, hogy van mar egy kisfiad!

En nem hallottam meg ilyenrol a lombikozos palyafutasom alatt.

Előzmény: Törölt nick (142717)
Midnight Princess Creative Commons License 2016.10.26 0 0 142718

Gondolj arra, hogy legalább a férjed eredményei jók - én is erre szoktam. Sokkal nehezebb dolgotok lenne, ha nála is gond lenne. Nekem az is segített abban, hogy feldolgozzam a lombik kérdését, hogy arra gondoltam, hogy még millióan vannak hasonló cipőben, mint én. Sajnos egyre többen küzdünk lombikkal a babákért. Engem az még ma is szíven szokott ütni, ha a környezetemben valaki spontán terhes lesz (nem rokonok, hanem ismerősök, barátnők), na, azt a fájdalmat és dühöt is nehéz ám feldolgozni. Mi már sajnos elég sok mindenen túl vagyunk, 3 nőgyógy műtét+6 lombik, ahol egy baba sem ágyazódott be, összesen kb. 6 éve küzdünk. Egyébként most hétfőn kezdtem el a hetedik lombik stimulációját.

Előzmény: Dóri1181 (142716)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.26 0 0 142717

Sziasztok!

Bocs, hogy kissé ismeretlenül (nekem ti nem vagytok, azok, mert passzív résztvevője voltam egykor a topiknak) jövök, de lenne egy kérésem/ kérdésem:

Ez év februárjában egy inszeminációt követően (6 napra rá) életmentő műtét kertében ki kellett venni a méhemet. Az esetet feldolgozni és elfogadni nagyon nehezen megy nekem. Második baba lett volna a 6 éves kisfiam mellé. Csak annyi lenne a kérdésem, járt-e valaki hasonló cipőben. Nem szeretném ennyiben hagyni a dolgot. Az életem gyökeresen felfordult, nagyjából olyan, mintha azóta valaki más életét kellene élnem. :-(

Köszönöm, ha tudtok segíteni.

Dóri1181 Creative Commons License 2016.10.26 0 0 142716

Szia! Köszönöm a bíztató szavakat. Nagyon el vagyok keseredve, de nem akarom a családom (túl)terhelni vele. A férjem könnyen elfogadta, hogy akkor lombik én nem tudom. Valószínűleg azért, mert nálam van a baj.

Előzmény: Midnight Princess (142715)
Midnight Princess Creative Commons License 2016.10.25 0 0 142715

Szia Dóri. Nagyon sajnálom, mindannyian átérezzük a helyzetedet, én is le voltam sokkolva, amikor megmondták, hogy csak a lombik lehet a megoldás. Rengetegen vagyunk, sajnos. Kitartást, ha pedig kérdésed van, vagy egyszerűen csak kiírnád magadból, próbálunk segíteni mindenkinek.

Előzmény: Dóri1181 (142712)
Midnight Princess Creative Commons License 2016.10.25 0 0 142714

Én ilyesmit találtam, a dokid tudja majd megmondani az eredményeid alapján.

http://www.hazipatika.com/betegsegek_a_z/inzulinrezisztencia/765#chapter-5

Előzmény: LJudit75 (142713)
LJudit75 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 142713

Sziasztok,

 

Köszönöm a hozzászólásokat.

Fogok kérni 3 pontos vizsgálatot.

Egyébként az IR-eseknél milyen eredmények jönnek ki, amiből erre a betegségre következtetnek? Mert nagyon sok cikk szól erről, de sehol se láttam leírva, hogy IR esetén milyen értékek jönnek ki ebből a vizsgálatból.

Előzmény: Midnight Princess (142709)
Dóri1181 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 142712

Sziasztok! Új vagyok itt. Nagyon nehéz napon vagyok túl, ma tudtam meg, hogy mindkét petevezetékem teljesen el van záródva, ha van is esély arra, hogy kisbabánk legyen az csak lombikkal lehet. Próbálom úgy felfogni, hogy legálabb kiderült, hogy miért nem jött eddig össze, de még nem jutottam el erre a pontra.

Midnight Princess Creative Commons License 2016.10.25 0 0 142711

Ezt találtam róla:

Kókuszvirág cukor

Nagy újdonságnak számít a kókuszcukor, vagy más néven, a kókuszvirág cukor. Glikémiás indexe 35, tehát alacsonynak számít, de egyelőre még annyira újdonságnak számít, hogy sok vizsgálatot még nem folytattak le a szervezetre gyakorolt hatásával kapcsolatban.

Valójában kókuszvirág (más néven pálmacukor) nektárjából készült hagyományos cukorról van szó. Nagy része (80%) szacharóz – kettős szénhidrát -, 3-9%-a szőlőcukor – egyszerű szénhidrát. A benne lévő kalória és szénhidrát mennyisége közel azonos a répacukoréval, ám tartalmaz kevés inulint (növényi rost) és „magas” az ásványi anyag és vitamin tartalma is. Éppen ezért lehet alacsony a glikémiás indexe, de magas szénhidrát tartalma miatt nem kifejezetten ajánlható szénhidrát anyagcsere problémával küzdőknek.

Midnight Princess Creative Commons License 2016.10.25 0 0 142710

Tegnap láttam a dm-ben kókuszvirág cukrot. Szerintetek IR-esek ehetnek belőle? Rövid magyar címke volt rajta, ott nem tüntették fel, hogy cukorbetegek is ehetik. A hosszabb német szöveget pedig nem értettem. Mit gondoltok, próbálta már valaki az IR-esek közül?

Midnight Princess Creative Commons License 2016.10.25 0 0 142709

Szia Judit,

valóban szükséges a 3 pontos vizsgálat, hogy abból a doki biztonsággal megállapíthassa, hogy van-e inzulinrezisztenciád. A cukrod hamar leesik, nálam is visszaesik az éhgyomri alá, csak nálam kevésbé drasztikus: 4,9-ről 4,1-re (120 percnél, 90 percnél egyébként normális 5,8).

Ha szoktad úgy érezni nap közben, hogy most azonnal be kell kapnom valamit, különben "elájulok", na, ez ettől az értéktől van. Biztosan fogják mondani majd neked is, hogy 3 óránként egyél, hogy ne eshessen ennyire vissza, plusz lassú felszívódású szénhidrátokat kell majd előnyben részesítened. De ezeket dietetikus részletesen elmondja neked, mert mindenkinek egyénre szabott, hogy hány gr szénhidrátot ehet, és ebből melyik étkezésnél milyen arányban legyen lassú és gyors szénhidrát. Hozzáteszem, hogy mindezt a saját eredményeimből szűrtem le neked, és nem vagyok orvos, mindez amit írtam, rendkívül felületes, de azért talán képet tud adni arról, amit kérdeztél. Tehát én elmennék egy 3 pontos vizsgálatra, hogy legyen egy 60 perces eredményed is, és a glükóz mellett az inzulint is nézzék meg, utána endokrinológus és dietetikus.

Előzmény: LJudit75 (142707)
életképem Creative Commons License 2016.10.25 0 0 142708

En nem nagyon ertek hozza, mert nalam jo volt. De azt tudom, hogy 3 pontost kertem 0-60-120 perc es cukor+inzulin. Ebbol lehet jol latni az eredmenyt. Szerintem ez igy meg nem kielemezheto.

Előzmény: LJudit75 (142707)
LJudit75 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 142707

Sziasztok,

 

Ma lett meg a terheléses vércukor eredményem. Az éhgyomori első az teljesen jó, 5,25. A 120 perces viszont 2,03, ami jóval a referencia érték alatti.

Szerintetek ez mit jelent?

 

 

Beepemp Creative Commons License 2016.10.19 0 0 142706

Szia!

 

Köszönöm a kedves és biztató soraidat, nagyon jól esett!

Próbálok talpra állni,bár sokkal jobban megviselt, mint gondoltam!

Tudom, mennem kell tovább,nem tehetek mást, igazából a korom miatt aggódóm leginkább!

A többi dolgot az ember kibírja a cél érdekében!

A következőig megcsináltatjuk az immunológiai és genetikai vizsgálatot,és szerintem benevezünk a fizetősre, mert az idő megy...

Minden jót kívánok neked is és sok szerencsét!

Amúgy én is kutyaterápián leszek a hétvégén!

A 4 napos ünnep alatt meg elutazunk a párommal valahová kicsit kikapcsolódni, erőt meríteni!

Muszáj most megállni egy pillanatra...

Szép napot neked! :-)

Előzmény: Midnight Princess (142702)
Bodza15 Creative Commons License 2016.10.18 0 0 142705

Az Inofolicban folsav és myoinozitol van, ezt is a petesejtek javítására ajánlják, főleg PCO-ban és inzulinrezisztenciában. A Femibion komplexebb vitamin, de myoinozitol nincs benne.

 

Előzmény: LJudit75 (142703)
Midnight Princess Creative Commons License 2016.10.18 0 0 142704

Mellette fotoszintetizálok.... :-D :-D :-D

 

Mindkettőben van folsav, de nem tudom, hogy mennyire ugyanaz a vitamintartalmuk. A Femibiont mindig szedtem az összes lombiknál. Az inofolicot csak az elmúlt 3 lombik óta. Lehet, már csak megszokásból is. :-)

Előzmény: LJudit75 (142703)
LJudit75 Creative Commons License 2016.10.18 0 0 142703

Te jó isten, akkor már mást nem is eszel, csak vitaminokat? :)

A Femibion és az Infolic nem ugyanolyan jellegű komplex vitamin?  Én Fertilivit F 35 pluszt szedek, és Omega3-at, és fogok most venni Q10-et is.

Előzmény: Midnight Princess (142701)
Midnight Princess Creative Commons License 2016.10.18 0 0 142702

Szegény, nagyon sajnálom. :-( :-( :-(  Ez is egy veszteség érzés, idővel egyre könnyebb, most gyászold meg nyugodtan, ami történt, és próbálj kikapcsolódni, DVD-z, vagy bármi, amivel kicsit könnyebben átvészeled ezt a nehéz időszakot. Sajnos nekem az eddigi lombikokból a múltkorinál sikerült csak 1 db embriót lefagyasztani, így nekünk sem volt soha ott a fagyis-vigasztalás, így annyira meg tudlak érteni. Én is mindig végig zokogom, van, hogy már napokkal az eredmény előtt érzem, hogy meg fog jönni, és egész nap csak sírok aznap. Engem a kutyuskáink szoktak vigasztalni, annyira megérzik, hogy szomorú vagyok. A legutolsó tavaszi sikertelen lombikunk után konkrétan úgy éreztem, hogy öngyilkos leszek, mert ezt már nem bírom ki lelkileg. :-( Aztán csak nehezen, de túlléptem önmagamon. :-( Bevallom, nagyon bízok a dokimban, ez tartja még bennem a lelket.

Előzmény: Beepemp (142691)
Midnight Princess Creative Commons License 2016.10.18 0 0 142701

Nagyon sokan szokták a méhpempőt is ajánlani, olyanok, akiknek sikerült. Én ebben a lombikos körben most a méhpempőt kezdtem el eszegetni, egyáltalán nem olyan vészes, mint ahogy többen mondták, kicsit csípős, de semmi extra. Mellette Femibiont, omega 3-at (ezt a férjem is), Inofolic-ot, D-vitamin-t szedek. Q10-et még nem szedtem, de lehet, hogy hozzácsapom a többihez, végül is, ártani nem árt. :-) Mi most arra várunk, hogy megjöjjön, és kezdjük a szurikat.

Előzmény: LJudit75 (142700)
LJudit75 Creative Commons License 2016.10.18 0 0 142700

Így hogy már van egy lányod, azért sokkal könnyebb a helyzeted, mint nekem, akinek még egy sincs, és a tét az, hogy egyedül maradunk-e vagy nem.

Előzmény: Beepemp (142698)
életképem Creative Commons License 2016.10.18 0 0 142699

Bio-quinone q10 100mg, en ezt szedtem, napi 1-2. Sejtmegujito hatasa van, mivel nem vagyunk fiatalok igy a petesejtjeink se azok, de ez talan segit, hogy jobb minosegu legyen. Mert ugye sok mulik azon...

Plusz omega3!

Előzmény: LJudit75 (142697)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!