Keresés

Részletes keresés

gurtnis Creative Commons License 2019.08.25 0 0 201412

Ebben különbözünk Spenóttal. Én fogom a banán, amikor kell kibontom a héjából, aztán jól belenyomom a sóba. Nagyon sós lesz, ezért szoktam is mondani, hogy csak akkor kell és lehet alkalmazni, ha már kezd kialakulni a hiánya. Ha induláskor ilyet ennék, örökre megutálnám, de jó másfél óra mozgás után éppen jól esik, sőt szeretem! A mennyiség, mármint a banáné, pedig a pulzustól függ (illetve az emésztéstől-oxigénszállítástól a gyomorban), ha nagyon nyomom akkor csak egy negyedet szabad egyszerre megenni. Aztán jó 5-10 ütésenkénti csökkenés esetén lehet növelni, duplázni a mennyiséget. Aerob extenzív zónában már mehet az egész banán is. 

 

Más jellegű esettanulmányom. Hoka CarbonX (carboflex) cipő. Vettem, kipróbáltam egy 13 kilométeres közepes-lassú futásomon. Ez egy versenycipő, mint kiderült számomra. olyan hálóba bújsz szinte bele a cipőn belül, meg nincs igazi tartása a sarkának sem, mint egy Bondinak, vagy Cliftonnak. Úgy kell fogni a sarkát, különben összelapul teljesen. Kicsit keménynek éreztem, semmi extra. Gondoltam is, hogy sokmindenre nem lesz jó, ilyen is lesz a lábamon. aztán szombaton megint elvittem egy 25 kilométeres körre. Baktattam benne, aztán 15 kilométer környékén volt egy lejtősebb kilométeres szakasz, ahol picit elengedtem a lábaimat. gyerekek, hát eről szól ez a cipő! Kell neki a sebesség: 3:50-4:00 perces tempó körül olyan dinamikus lesz, csak úgy adja az aszfaltról az erőt! Aki tud 4 perc alatti kilométerekkel futni, annak melegen ajánlom (semmi célzás Spenót homokos pártjára :) )!  Szerintem tényleg jó cipő, csak nem hiszem, hogy 1000 kilométert ez kibír, de lehet tévedek. Őserőt éreztem azon a rövid szakaszon. utána viszont visszaállt az eredeti érzés. Nem 5-7 perces ezrekhez lett kifejlesztve.  Holnap, ha időm engedi cipő szelektálás (majdnem selejtezés, de inkább csak félretevés) lesz. Képet szeretnék készíteni róluk, emléknek, hogy melyikben mennyi kilométer van és milyen a talpuk. Érdekes napnak ígérkezik a holnapi pihenőnapom! 

Előzmény: 323d (201407)
Spenót Creative Commons License 2019.08.25 0 0 201411
Megpróbálom Erzsi edző tanácsait megfogadni. Hátha másnak is hasznos:
https://youtu.be/eSGD-LHStT8
Spenót Creative Commons License 2019.08.25 0 0 201410
Rendes tőled, hogy kipurcantál. Így a sebességed sem annyira zavaró. Persze, csak nem annyira. ;-)
Nekem pont azért volt meglepő a kipurcanás, mert tök lassan mentem. Két hete simán ment 6:10-zel. Nem futottam el.
Most is olyan vagyok, mint akit kiköptek. Érdekes...
Előzmény: Asztrofizikus (201408)
Spenót Creative Commons License 2019.08.25 0 0 201409
Nemtom hány fok volt, de korán indultam, aztán be is borult. Ezzel nem volt gond vagy nem íreztem.
Sós banán Gurtnis ötlete. Én bedörzsölöm alaposan sóval a megpucolt banánt. 4 darabba töröm és külön folpackba csomagolom a darabokat, majd uzsonnás zacsiba teszem. Volt már, hogy leturmixoltam és soft kulacsba tettem.
Zsákot félmaratonra és hosszabbakra viszek.
Előzmény: 323d (201407)
Asztrofizikus Creative Commons License 2019.08.25 0 0 201408

Spenót, velem is majdnem pont ugyanez történt épp ma. Szerintem fogjuk rá az időjárásra, vagy valami :)

32 km-t írt elő az edzésprogramom 5:30-as tempóval (bocs ;) ), és a háromnegyede szépen le is ment 5:20-ban, bár 20k után már érzékeltem, hogy a vége kemény lesz. 24-nél viszont teljesen szétestem, egyre többet kellett sétálnom frissítés ürügyén, aztán már emelkedőn is. Fel akartam adni. Aztán valahogy elvánszorogtam 30 km-ig, és ott ki is szálltam. Nem volt értelme a maradék 2 km-t megsétálni (1 km-es köröket futok, így bármikor ki tudok szállni, ami nem feltétlenül jó dolog, viszont hasznos). Ugyanakkor nekem nem a frissítéssel volt gondom. Az iso+szénhidrát italomat megittam, gélt meg energiaszeletet nem is kívántam + ittam 1,5l vizet. Csak simán elfutottam az elejét, mint majdnem mindig. 5:30-cal kellett volna kezdenem és negatív splitre játszani, az valószínűleg sokkal jobb lett volna. Vicces, hogy így is 4 perccel megjavítottam a 30k egyéni rekordomat. Egy érzelmi hullámvasút volt ez a futás.

Előzmény: Spenót (201399)
323d Creative Commons License 2019.08.25 0 0 201407

Hány fok volt? Mi a párommal is futottunk aszfalton, vagy harminc fokba értünk haza. Amúgy mindig viszel zsákot vagy csak terepre? A sós banánt hogy készíted?

Előzmény: Spenót (201399)
Spenót Creative Commons License 2019.08.25 0 0 201406
Sok erőt és türelmet! Remélem, bejön! Ez azért nem egy rettenetesen lassú tempó, simán kibírható.
Előzmény: Bohanon (201404)
Bohanon Creative Commons License 2019.08.25 0 0 201405

ezt még hozzáakartam rakni

Bohanon Creative Commons License 2019.08.25 0 0 201404

Én csak 11K-t futottam, DE kipróbáltam a Run Walk Run-t, és azt kell hogy mondjam, elsőre nem is volt rossz. 114m emelkedő 137es pulzus átlag, 7:28-as idő. (Z2 nagyjából). 1 perc futás 30s séta mondjuk idegölő picit, de az óra szól.  Kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz a 12. hétre, ez így nem tűnik rossznak

Spenót Creative Commons License 2019.08.25 0 0 201403
Kólát kerestem, de abból csak zéró volt. Az volt a furcsa, hogy futás közben soha nem vagyok éhes és még utána sem igazán órákig. Most meg olyan éhség tört rám, hogy befaltam egy csomó Squeezy gumicukrot is. Akkor.jöttem rá, hogy valami nagyobb löket nem ártana. Pozitívum viszont, hogy sikerült rávenni magam újra a futásra. Asszem, ilyen még nem nagyon volt.
Előzmény: rrroka (201402)
rrroka Creative Commons License 2019.08.25 0 0 201402
Értem. Amikor jön az éhség már késő. A magnum + fanta jó választás, én utóbbi helyett kólát, vagy gyümis nullás sört szeretek bedobni, sőt most rászoktam, h itthon futás után isoval higítom a mentes sört.
Előzmény: Spenót (201401)
Spenót Creative Commons License 2019.08.25 0 0 201401

Vittem, csak annyira alacsony volt az intenzitás az elején, hogy nem jutott eszembe, hogy a banánon kívül kellene. Amikor éreztem, hogy baj lehet, megettem egy gélt, de már nem volt hatása.

Az lehetett a gond, hogy tegnap túl jól sikerült a "diétám". Alig ettem és futottam egy intenzívet. Nehéz összeegyeztetni a fogyást a futással. A rövidebb távok sokkal jobban mennek, a hosszúnál viszont lehetnek gondok...

Előzmény: rrroka (201400)
rrroka Creative Commons License 2019.08.25 0 0 201400

egyébként miért nem vittél elve valami kaját? zsákba nem elfér?
múltkor olvastam, hogy Muhari Gábor elment egy laza Schneeberg trail pályabejárásra fusiban, 3-4 óra, és konkrétan semmit sem vitt, ő is vett kólával mentette az életét. :) tőle is kérdeztem, hogy miért nem, azt mondta amúgy sosem szokott megéhezni.

nálam mindig van vitatigris, valami szelet, víz, meg tizes papírzsepi, úgyis szokni kell hogy zötyög a hátamon.

Előzmény: Spenót (201399)
Spenót Creative Commons License 2019.08.25 0 0 201399
Na, ezt a mai futást jól elcsesztem.
Tegnap elég keveset ettem és a mai futásra csináltam 2 sós banánt, de kevésnek bizonyult. 32km@6:27 lett volna a cél. 24km-nél végem lett, mint a botnak. Be kellett menjek egy boltba valami cukrosért. Egy Magnumot és egy Fantát vettem. 2km séta után újra tudtam kocogni, de nem esett jól. A 32-t azért megcsináltam, de baromira nem volt jó érzés és így lassabb is lett.
Szajrés Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201398
Végül 26km-t futottam. Az első bő huszat meg kellett nyomni a fitt familys pontokért és az elég sokat kivett belőlem. Az első 20 átlaga 4:51 lett, az egészé meg 5;01 úgy, hogy egy szűk 1.5 kmes kört a még 4 éves sincs kisfiammal futottam.
Bátyám kijött megnézni. A végén mondtam neki a lábfájásomat, szerinte tuti, hogy harántboltozat süllyedésem van. Neki is ugyanígy fájt huszonéves korában, orvosi javaslatra vett harántemelő betétet és három nap múlva nem fájt a lába. Pedig csak napközben hordta, nem abban futott.
Előzmény: Bohanon (201397)
Bohanon Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201397

van.

 

Itt böngészgess, itt vannak vélemények is: (meg egyáltalán , ha bármilyen krém)

 

https://kremmania.hu/kremek/egyeb-flector-gel?activesubtab=1&page=2#reviewstab

Előzmény: Szajrés (201396)
Szajrés Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201396
Már.egy 10 napos szünetet tartottam, akkor el is múlt, csak harmadik futás után jött elő, október közepén meg itt a.Panoráma trail. Lehet, hogy ma kicseszek magammal, de legalább eldönti a dolgot. Flectornak is van belsőleg alkalmazott változata? Na rákeresek mindjárt.
Előzmény: Bohanon (201395)
Bohanon Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201395

Ami beválik. Nekem most a flektor vált be, (diklofenak porban). De máskor meg más. Nem tudom mitől függ. A dolgit max még egy jó gyógyszer 800mg. Ha nem nagyon fák felezd meg. De valószínűleg inkább pihentetni kellene, (ahogy nekem is.......)

Előzmény: Szajrés (201393)
Bohanon Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201394

Miert nem revoluttal fizettek vagy transferwise-al? Esetleg Curve-el?

Ha kell bármelyikhez meghívó irjatok küldök, vagy kérjétek meg az ismerősötöket, hogy küdljön meghívót. Curve és revolut esetén kaptok visszatérítést.

 

Az elmúlt 2 hónapban külföldön csak ezekkel fizettem, sokkal jobban jártam velük

 

Szajrés Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201393
Én Visaval vettem. A szállítási díj változását nem is néztem a pénznem fúggvényében, csak a cipő árát. Így aktuális Cib árfol!amon egy ezressel kb olcsóbb volt fontban.
Sérülés esetén mi a tapasztalatotok? Érdemes.Voltarent belsőleg alkalmazni? Esetleg valami gyulladás csökkentő tapasz? Most Flectorral kenegetek, jegelek, hengerezek, de.már megint érzem a lábam. Ráadásul olyan elcseszett helyen, hogy fogalma sincs mitől lehet. A jobb sarkam külső oldala fáj a talpél felett, kb a bokacsont hátsó harmada alatt. Ma.este harmincat terveztem futni Run for nighton, 21-et minimum kellene, nem tudom mi lesz. Futás közben nem szokott fájni.
Előzmény: Ati_66 (201391)
Spenót Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201392
Én most Hongkongból rendeltem valmi vasat. 5000 volt a szállítás, de már másnap pontosan megmondták, hogy mikor kapom meg. Fel nem tudom fogni, hogy a mi postánk mit tud ezzel bénázni. Kérjenek több pénzt, de ne kelljen hetekig imádkozni...

Sajna már a NOK trükk sem megy és lőttek az ingyenes szállításnak, de nem tudom, hogy a visszaküldés most ingyenes-e.
Előzmény: Ati_66 (201387)
Ati_66 Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201391

Az a baj a kártyás vásárlást nem igazán lehet előre kiszámolni. Ez a beterhelt összeg így hétvégén egy előzetes szám csak ami jó esetben nem változik, mert a tegnapi árfolyamok alapján határozták meg.

Ha VISA kártyát használ az ember annak dollár az elszámolási árfolyama, szóval ha nem dollárban vásároltál akkor van egy font dollár váltás majd a számlád megterhelése egy dollár forint váltás eredménye. 

 

Ráadásul ha PayPal-lal vásárolsz és nem figyelsz akkor nem a bankod vált hanem ők váltanak és akkor forintban terhelik meg a kártyádat nem túl jó árfolyam alkalmazásával.

 

Ennek apropóján megnéztem mi lenne ha USA dollárban vásárolnék de akkor pl Saucony cipőket nem lehet vásárolni náluk. Gondolom a pénznem beállítás miatt azt feltételezik, hogy az USA területéről vásárolsz. 

 

Mondjuk ezek egy ilyen 80-100 EUR közötti vásárlásnál csak pár 100 forintos különbségek, akkor kell nagyon figyelni ha komolyabb összeget költ az ember.

Előzmény: Szajrés (201389)
Ati_66 Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201390

Megnéztem és valóban.

Közben eszembe is jutott, hogy valamelyik rendelésemnél csodálkoztam is rajta, hogy a szállítás díja függ a pénznem beállítástól is. Mert számolgattam, hogy milyen pénznemben lenne érdemes rendelnem, mert fontban talán kicsit olcsóbb lett volna, forintra számolva, de a több szállítási költség miatt maradtam az eurós vásárlásnál.

 

Pár éve norvég koronában vásároltunk, mert úgy a 80 EUR körüli cipők még ingyenesen jöttek, miközben euróban akkor is 100 EUR volt a határ. Most már ezt a kiskaput bezárták és megemelték a norvég  korona limitet.

Előzmény: Szajrés (201388)
Szajrés Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201389
Így 26 178.- forintot zárolt a bank egy Guide Isoért szállítással együtt.
Előzmény: Szajrés (201388)
Szajrés Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201388
Én 5 perce rendeltem és 10 fontért szállítanak nem expressz. Remélem nem nyomorodok ma le és használhatom a cipőt, ha megjön.
Előzmény: Ati_66 (201387)
Ati_66 Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201387

Most néztem, hogy már csak ide szállít ingyenesen a sportsshoes 100 EUR felett:

For orders over €100.00 - Standard delivery is FREE* in Germany, Spain, France and Italy. 

 

Hozzánk már csak 4 EUR kedvezményt adnak a 7.95 alap árból.

Viszont már lehet 17.25 áron express szállítást kérni ami gondolom a futárszolgálatot takarja és így 10-14 nap helyett 7-10 nap alatt itt lehet a cipő. (És nem küldi vissza a posta )

 

Előzmény: Spenót (201385)
Ati_66 Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201386

Szia!

 

Valóban érdemes csak olyan cipőt rendelni neten ami már volt a lábadon, bár azonos gyártmányok új szériái esetében is előfordul hogy valamilyen újítás miatt változik a cipő lábfej kialakítása, ami főleg a széles lábfejűeknél, mint én is vagyok, nehezíti a megfelelő méret kiválasztását. 

Én eddig csak innét rendeltem :

sportsshoes.com

Nekem minden megjött eddig, viszont volt akinek nem érkezett meg tőlük a cipőt, mert egyszerű nyomkövetés nélküli postai csomagként adják fel. 

 

Mivel a gyártók évente változtatnak a cipőkön is, innét szoktam tájékozódni, hogy mi a vélemény a kinézett cipőről:  runrepeat.com

 

Aszfaltra télen is azt a cipőt használom amit nyáron. Kivéve ha nagy hó van, mert akkor terep cipőt veszek :-)

 

Előzmény: Peet14 (201383)
Spenót Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201385
Én a sposrtsshoes.com és runningwarehouse.eu oldalakról rendelek.
Ezeken a visszaküldést is.kipróbáltam. gyors volt és ingyenes. (Bár lehet, hogy azért, mert a szállítás is ingyenes volt)
Legnagyobb kockázatot a Magyar Posta nevű förmedvény okozza a láncban.
Neha futárral szállítanak, de nem jöttem rá, hogy mitől függ és elárulni sem akarják/tudják.
Előzmény: Peet14 (201383)
323d Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201384

Sztem a sokadik cipő után már el tudjuk dönteni, hogy melyik kell majd. De addig én inkább fizetek egy kicsivel többet és felpróbálom. Erre jó a Decatlon vagy a többi ilyen áruházlánc. Mondjuk ha ugyanolyat veszel mint az előző, akkor ez nem gond. Talán érdemes is felpróbálni olyanokat amik korábban képbe se kerültek, ha elmész olyan futóversenyre ahol vannak próbacipők akkor ezt ingyen is megteheted. (Pl. Hokkat is szoktak hozni ide a Császtaira, gondolom a Bódva völgyin is lesz). Ezt maga Bogár János javasolta a Cserépi trapp futamon a múlt héten. Webshopot az előbb is írtak itt, de a ecipo is lehet egy alternatíva, majd a kevésbé amatőrök mint én megmondják neked.

Előzmény: Peet14 (201383)
Peet14 Creative Commons License 2019.08.24 0 0 201383

Szia, jelenlegi cipőmet láb vizsgálat után vettem, így tudom, hogy neutrális rá van szükségem, bár az tény, hogy a különböző márkák különböző méretkiosztása kockázatossá teszi az online vásárlást próba nélkül. Van bevált külföldi shop? Runnerinn-t ismerem.

Előzmény: 323d (201381)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!