Keresés

Részletes keresés

szabjoz Creative Commons License 2009.03.05 0 0 43
Elküldöm a számom mail-ben, aztán ha késik a repcsi, akkor tudunk együtt menni!
Előzmény: vantot (40)
Bbeeaa Creative Commons License 2009.03.05 0 0 42

www.rocarservice.com

Megízatóak! 40+Áfáért /44 Eur-ért vittek novemberben négyőnket a Termini melletti szállodába.

Frajti Creative Commons License 2009.03.05 0 0 41

"De 40-ért a RocarService is elviszi hármókukat, házhoz!
Mi is Velük megyünk kedden, meg csütörtökön :)
Neten foglalható (rocarservice.com), a viszautat meg ledumálod a sráccal az első alkalommal.
Mercedes kisbusz, néha hangos a zene, de villámgyorsan odaér bárhová :)
Sofőrnek kell fizetni."

 

keress rá erre a RocarService-re, olcsóbbnak tűnik, mint amit mondasz.

Előzmény: vantot (40)
vantot Creative Commons License 2009.03.05 0 0 40
Ha sokat késik a gép azért beszéljünk róla hisz nem nagy kerülő a Termini.
Úgy hallottam az árat (50-60 Euro/autó) nem km re mondják így lehet hogy elvisz minket ennyiért ?!
Tóth László
Előzmény: szabjoz (29)
vantot Creative Commons License 2009.03.05 0 0 39
Köszönöm a gyors válaszod !

Tehát az utolsó vonat indulásáig nyitva van. Jól gondolom?
A vissza útra szóló jegyet is meg tudom ott venni?
Láttam képet egy hozzászólásban a dobozról így késő este már nem kell keresgélnem
Köszönöm Tóth László
Előzmény: Catella (31)
100holdas Creative Commons License 2009.03.05 0 0 38

Nem tudom, tudjátok-e, de a Wizzair már elindította a római transzferszolgáltatást. Fiumicinóról a Terminire 2800 Ft. itthon megrendeled, kifizeted, és mivel csak a wizzair járathoz jár a dolog, hát valószínű, hogy megvárja a busz a gépet, bármennyit késik is:-DD

 

http://mogyoro.hwstudio.hu/pair/

 

Cserében egy kérdés Szilvi35-höz: oké, hogy utazási irodában 6200 Ft a RP, de melyikben? Vagy ez titok?

 

 

Catella Creative Commons License 2009.03.05 0 0 37
Valamelyik héten én is megteszem, a kiállításra nagyon kiváncsi vagyok:)
Előzmény: Frajti (36)
Frajti Creative Commons License 2009.03.05 0 0 36
Olyan, mint kint? Teljesen olyan? Mert akkor be kell néznem... :)
Előzmény: régi vendég (27)
Frajti Creative Commons License 2009.03.05 0 0 35
A Termini útbaesik a Nomentanahoz...
Előzmény: szabjoz (29)
Frajti Creative Commons License 2009.03.05 0 0 34
bocs, látom, javítottad.
Előzmény: zoldmandula33 (25)
Frajti Creative Commons License 2009.03.05 0 0 33

én is belejavítok: FCO-ról, ahogy a webem is van, nem csak a LEONARDO-val lehet bejutni, átszállással, a másik, olcsóbb vonattal is.

 

Eszembe se jutott fagyizón kívül fagyit venni... :/

Előzmény: zoldmandula33 (17)
Frajti Creative Commons License 2009.03.05 0 0 32
:) A két Spar ill. ott Despar nem új, mindkettő már másfél éve is megvolt. :)
Előzmény: vélemény (13)
Catella Creative Commons License 2009.03.05 0 0 31
És a jegyet érvényesíteni kell felszállás előtt !! (sárga "doboz", mint a pesti metróban: bedugod a jegyet, balra igazítva, és lepecsételi)
Előzmény: Catella (30)
Catella Creative Commons License 2009.03.05 0 0 30
Abban a (nem nagy) csarnokban, ahonnan a vonat indul -> ott van jegypénztár.
Előzmény: vantot (28)
szabjoz Creative Commons License 2009.03.05 0 0 29
Mi is 14.-én este utazunk! Csak nekünk a Termininél lesz a szállásunk, így nekünk a Nomentana nagyon távol van.
Előzmény: vantot (28)
vantot Creative Commons License 2009.03.05 0 0 28
Sziasztok!

Elég sokat olvastam az őstopicot de szeretnék párat kérdezni biztos ami biztos
14.-én utazom az esti Wizzair géppel az FR-1 el mennénk Rómába ha nem késik a gép
Hol tudok jegyet venni rá a leggyorsabban FCO-n este 22 körül?
Késés esetén ha taxival kell mennünk társulna-e velünk valaki (50-60 Euro/taxi)?
Mi ketten vagyunk és a Nomentana megállónál (FR1 Tiburtina utáni megálló) foglaltuk az első éjszakai szállást
Előre is köszönöm ha tudtok segíteni!
Tóth László
régi vendég Creative Commons License 2009.03.05 0 0 27
régebben a zuram próbált bizniszelni velük (más témában) és szintén nagyon kedvesek és nagyon elutasítóak voltak. nem olyan kezdeményezők és befogadók mint a francia intézet. (ezt a programjaik öszevetése alapján, illetve a kult életben való részvételük alapján értem inkább) illetve amiért még nem lepett meg az h nem támogatták a honlapot azért talán, mert a mi városunkról mi tudjuk a legtöbbet és majd mi... nemá hogy ilyen hobbisták... :-) de ezt csak én gondolom.

viszont a kávé náluk a legjobb bp-en ez fix, és emiatt minden "bűnüket" megbocsátottuk! :-)
Előzmény: Catella (26)
Catella Creative Commons License 2009.03.04 0 0 26
Ismered őket?:)
Előzmény: régi vendég (24)
zoldmandula33 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 25
ezt elbénáztam, javítás:
leonardo az expressz neve a terminihez a reptérről természetesen.
Előzmény: zoldmandula33 (17)
régi vendég Creative Commons License 2009.03.04 0 0 24
szuper ez a topic! :-) köszi!

a kult. intézet reakcióján nem lepődtem meg túlzottan... :-(
Előzmény: krisssz (4)
Szilvi35 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 23
Itthona RP utazási irodában március 31-ig 6.210 Ft-ba kerül, előre megrendelhető, indulás 1 héttel érdemes megrendelni.
Előzmény: shamrock (5)
zoldmandula33 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 22
nahát ez egy mai topic, most veszem csak észre.
micsoda csoda, h ez volt felül:)
zoldmandula33 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 21
értem. ez esetben nem volt szerencsénk.
nem valami egyszerű kiigazodni azon a táblán, amire fel vannak tüntetve a hónapok, meg hogy mikor is van akkor most nyitva. mindenesetre jó nagy sorok lehetnek ott is, a kordonok erre utalnak a fal mentén legalábbis:)
Előzmény: andiH (20)
andiH Creative Commons License 2009.03.04 0 0 20
Elnézést, hogy bele javítok, de a vatikáni múzeum a három vasárnapot leszámítva (az utolsó vasárnap nyitva és ingyenes) általában nyitva van egész hónapban.
Előzmény: zoldmandula33 (17)
andiH Creative Commons License 2009.03.04 0 0 19

Jó ötlet volt ez a fórum :-)

 

Előzmény: krisssz (18)
krisssz Creative Commons License 2009.03.04 0 0 18
Azt szeretném kérni, hogy ha valaki olyan infót talál a roma-szenvedely.eu oldalon, ami már megváltozott, az írja meg nekem (legjobb lenne emailben, mert akkor, amíg nem javítom, biztos ott van) , hogy mindig a legfrissebb legyen fent. Belépőjegyek, múzeumok, közlekedés stb.
Szállás és étteremajánló is jöhet linkkel és akár fotóval együtt.
Köszi:)
zoldmandula33 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 17
amúgy sztem megéri, csak reggel 10 előtt kell menni, különben elég nagy lesz a sor, így mi csak 20 percet álltunk sorba, a forumba viszont már a sor mellett mentünk be, hiszen volt jegy.
ami még eszembe jutott: napijegy most 4 EUR/fő, éjfélig érvényes, szóval nem valódi 24 órás, viszont mi a termini mellett laktunk a palladiumban, ami remek volt, és gyakorlatilag első nap gyalog mentünk mindenhova, el is fáradtam. talán este visszafelé jöttünk két metrómegállót.
terminire bejutni a reptérről (FCO) csak a michelangeloval lehet, 11 EUR/fő/irány, 32 perc alatt bent van. visszafelé előre megvettük a pályaudvaron kártyával automatából.
vatikán ingyenes, viszont a vatikáni múzeum szívás, mert nagyon ritkán van nyitva talán 3 vasárnap/1 hónapban, és elég hamar be is zár, így oda nem jutottunk be, mert nem volt most nyitva.
ha a 10 előtt ér az ember a székesegyházhoz, nagyjából 15 perces sorban állás után átjut a biztonsági kapukon, bent semmi nem volt fizetős, csak a treasury lett volna (6EUR). viszont beengedtek a misére is előre (10. sor:-), csak meg kell ígérni, hogy nem fényképezünk. a pápa (minden?) vasárnap délben megjelenik az ablakban és elég karneváli hangulat alakul ki, ahogy köszönti sok nyelven a népeket, azok meg kiabálnak neki:-)
kaja nekünk annyira nem jött be, a pizza extravékony (mint a roti), és egy előétel, két pizza meg némi víz 24,5 EUR volt 2 főre.
trevi kútnál a kötelező pénzdobálás után a nutellás crépes 3,5 EUR/fő, de csak 10 EUR felett lehet kártyával fizetni, ez elég sok helyre igaz volt.
szóval a közlekedés a városban naponta 4EUR/főből megoldható, a kaja meg olyan 15-20 EUR-ból, bár nekünk volt reggelink.
ajándékot nem sokat vettünk, ezt-azt, őrölt kávé 4,9 EUR/250gr volt, vatikánban apróságok családnak 3-5 EUR/db. a fagyi viszont lehúzás, nem szabad a látványosságok közelében venni, és egyáltalán, indiai mindenholottvagyokazegyenlakókocsimmal-árusoktól sem venni, mert pl. a colosseum közelében egy nyamvadt gombóc 4EUR (!) volt, míg rendes fagyozóban 3 gombóc 3-4 EUR.
hát remélem, ez segít valakinek, nagyjából ennyi jutott most eszembe.
Catella Creative Commons License 2009.03.04 0 0 16

Ezen le vagyok döbbenve:((

Hogy még fotózás ügyben se segítettek... Nem hiszem, hogy pénzükbe került volna.

Előzmény: krisssz (4)
zoldmandula33 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 15
haho:)
na csak gondoltam mivel vasárnap jöttem haza rómából, meg tudom erősíteni, hogy 12 EUR a colosseumi belépő, ami érvényes a forum romanumra és a palatinus dombra is.
elvileg úgy van kiírva hogy 9 a colosseum és 3 a palatinus, de gyakorlatilag nem adják külön, csak tájékoztatás.
Catella Creative Commons License 2009.03.04 0 0 14
Nem fog megváltozni, tavaly tavasszal lett fizetős a Forum:(
Előzmény: shamrock (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!