Keresés

Részletes keresés

anblock_italia Creative Commons License 2008.08.20 0 0 1425
A Po deltáján átjöttünk, átvezet rajta az út, a férjem nagy madárrajongóként remélt valami csodát, de gyakorlatilag semmi érdekeset nem láttunk, csalódás volt. Fürdeni arra nemigen lehet, nagy a hajódforgalom, de ha ráérősek vagytok biztos találni érdekes helyeket, ahol madarakat is lehet látni. Sajnos mi csak átutazóban voltunk arra, kis települések ebbe az időbe végképp nem fértek bele. Arrafelé van Faenza, azt szívesen megnéztem volna!!! Részemről ennyi a tudományom sajnos. Ravenna templomai egyébként nem sorolhatók a 100-ba, azok egyedülállóak. Általában keveseknek van idejük arrafelé a környék felderítésére, bár szépnek tűnik a dolog, de annyi egyéb csoda van Olaszországban, akinek kevés a pénze, az inkább a hazai vidéken nézelődik... :-( Persze jómagam is ebbe a kategóriába tartozom, sem tengeri pancsolással, sem vásárlással, sem vidéki kóricálással nem töltöm az időt. Amúgy az a környék szerintem nem is igazán érdemli meg a sok nézelődést, Umbria, Toszkána mellett elég halvány.
Előzmény: sz_barbara (1423)
gyzozo Creative Commons License 2008.08.20 0 0 1424
Sziasztok! Igen , jól emlékszel Én jártam San Marinóba is!!! A Lidó környéke nemvalami nagy szám, de Lido di Spina ott az egyik legjobb hely, nekem jobban tetszett, mint Porto Garibaldi. Porto Garibaldiba , mikor beérsz a benzinkut mellett van egy nagy diszkot áruház Talán, PIU , ott betudtok vásárolni!!! Ne felejsteke le venni Capuccino poharas jégkrémet, mert az isteni finom. Igaz ezt mi a Coop-áruházba vettük.
Előzmény: anblock_italia (1421)
sz_barbara Creative Commons License 2008.08.20 0 0 1423

Sziasztok,

 

Köszi a segítséget, vissza olvasgattam a régebbi hozzászólásokat, volt bennük egy jópár segítség.

A nagyobb városokon kívül érdekelnének még pl. a Ferrara környéki kisebb városok is pl. Mesola (ahol elvileg nemzeti park is van- volt már ott valaki?), Tresigallo stb. Végülis nem csak a 100. templomot szeretném látni Olaszországba, hanem az egész vidéket, környéket. A Pó deltánál szétnézett már esetleg valaki? Mennyire megközelíthető mondjuk kocsival? És mennyire tudok arrafelé lemenni a partra és mondjuk fürödni egyet?

 

Köszi,

 

Barbara

anblock_italia Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1422
Most megnéztem a keresőben Ravennát, meglepően sok topicban említik, de a mi topicunk hozzászólásait feltétlen olvasd el. És a többi városról is, igyekeztünk az ismereteinktől telhető legjobban kibeszélni őket. Remélem tudtam segíteni, annak is örülnénk, ha majd Te is mesélnél az élményeidről!
Előzmény: sz_barbara (1419)
anblock_italia Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1421
Ravennáról én írtam már elég hosszan a topicban és részletesen szó volt Ferraráról és Bolognáról is. Ha beírod itt baloldalon a keresőbe a városok nevét, majd rákattintasz a "hozzászólások között"re, akkor biztos kidobja a fórum. Azt nem ígérhetjük, hogy ebben a melegben újra leírunk mindent. San Marinóról is írt gzozo, ha jól emlékszem.
Előzmény: sz_barbara (1419)
gyzozo Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1420
Olvass vissza a 300 utáni hozzászollásaimat, ez mind a Lidok környékéröl szólnak!!!
sz_barbara Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1419

Sziasztok,

 

Szeptember első felében megyünk Ravenna környékére 7 napra. Jó lenne, ha valaki tudna ajánlani látnivalókat, hova érdemes elmenni,mit érdemes megnézni. Annál kicsit bővebb információt szeretnék kapni, hogy Ravennát, Ferrararát, San Marino-t, Bolognát stb. Egy városnév nem igazán elég, mert ezt én is ki tudtam nézni a térképről :) Eddig már én is eljutottam, de azt hogy ezeken és a hasonló helyeken mit érdemes megnézni, hogyan lehet eljutni oda, ezekben szeretném, ha tudnátok segíteni. 6 éves gyerekkel megyünk, szóval nem igazán lesz alkalmunk maratoni túrákat tenni az egyes városokba gyalog, de az érdekességeket szívesen megnéznénk. Kocsival megyünk, úgyhogy nem jönne rosszul a parkolási helyzet sem az adott helyeken. Nem csak a  nagyobb városok érdekelnének, hanem a kisebb látnivalók is pl. szép halászfalu, szép kis tó vagy egy jó kis vidéki olcsó étterem. stb.....

 

Egyébkén Lido di Spinába,  a Spina Camping Village-be fogunk lakni egy mobilházba...Ha valaki volt már itt, örülnék, ha tudna róla mondani pár dolgot. A vacansoleil irodával megyünk. Velük voltunk tavaly is Olaszországba, igaz akkor kicsit feljebb Velence környékén. A mobilház szuper volt, olyan tisztaságot sosem láttam még, ami ott fogadott....Nem mondom, hogy hatalmas volt, de hármunknak tökéletesen megfelelt a 2 szobájával, konyhájával, fürdőjével. A camping is igazán színvonalas volt, remélem ez is az lesz....

Ha vacansoleil-el utazott már más is, jó lenne tapasztaltot cserélni.....

 

Előre is köszönöm,ha valaki hozzá tud szólni a kérdéseimhez...

 

Barbara

viharboszorka Creative Commons License 2008.08.17 0 0 1418

Sziasztok,

 

Pescara környékén milyen látnivalókat tudtok ajánlani?

3 napot leszünk azon a környéken, ebből 1 nap Róma lesz,ami biztos. Merre érdemes onnan elautózni?

 

Köszi előre is a tippeket!

:)

Frajti Creative Commons License 2008.08.07 0 0 1417
unokatesómnak akartam örömet szerezni egyetemkezdésig, mert akkor eltolja arcát vidékre és megint jövő nyárig nem látom :D
Előzmény: Catella (1416)
Catella Creative Commons License 2008.08.07 0 0 1416
Szerintem nem (esetleg vmi spéci olasz-kaja üzletben), de őszig már kibírod, nem? :)
Előzmény: Frajti (1415)
Frajti Creative Commons License 2008.08.07 0 0 1415
durva kérdés ezek után: lehet itthon kapni? :)
Előzmény: Frajti (1414)
Frajti Creative Commons License 2008.08.07 0 0 1414

most már biztos, hogy ez az a leírások alapján, mert arról beszélt unokatesóm, hogy rendbe teszi a gyomrát. :)

köszi viharboszi! :)

Előzmény: Frajti (1413)
Frajti Creative Commons License 2008.08.07 0 0 1413

Én hülye nem kérdeztem rá, hogy írják, elhittem, hogy Csínó (Cino). Szóval szerintem ez lesz az. :)

Na mindjárt megsasolom jobban a képet, meg utánakeresek :)

Előzmény: Catella (1412)
Catella Creative Commons License 2008.08.07 0 0 1412

Ha ch, akkor viszont kino-nak kell ejteni.

Egyébként nem emlékszem, hogy találkoztam volna vele, vagy csak nem maradt meg.

Előzmény: viharboszorka (1411)
viharboszorka Creative Commons License 2008.08.07 0 0 1411

Jut eszembe Fanta Chino változata is van á'lá Coca Cola, ezt aztán tényleg mindenütt lehet kapni. Tavaly nyáron ezt kóstoltam.....valami rettenet volt, nekem nem jött be. De állítólag az olaszok nagy Chino rajongók....

 

viharboszorka Creative Commons License 2008.08.07 0 0 1410

Talán ez lesz az?:

http://theitalianjob.freeblog.hu/archives/2007/06/08/Chino/

 

Már nézegetem egy ideje, mert macska van a borítóján......az meg nekem nagyon tetszik ám ;) De ha jól emlékszem, mindenütt van belőle.

Szeptember elején veszek egy palackkal és élménybeszámolhatok, ha gondoljátok.:))

Előzmény: Frajti (1408)
viharboszorka Creative Commons License 2008.08.07 0 0 1409
Naná, nem lehet visszautasítani :D Az olaszok ugye :D:D:D
Előzmény: il1321 (1403)
Frajti Creative Commons License 2008.08.07 0 0 1408

Nem. Biztos, hogy nem pepsi termék :) Valami olasz ital :)

És Csínónak van ejtve. :) De furcsa, mert én se hallottam még róla sose, viszont érdekel.

Előzmény: Catella (1407)
Catella Creative Commons License 2008.08.07 0 0 1407
Nem lehet, hogy erről van szó? http://kispad.hu/bilagit/200610/pepsi-cino.html  Persze, ha üdítő...
Előzmény: Frajti (1405)
Catella Creative Commons License 2008.08.07 0 0 1406
Közelebbit nem tudsz róla, mondjuk, hogy miből készül?
Előzmény: Frajti (1405)
Frajti Creative Commons License 2008.08.07 0 0 1405

Hejho :)

 

Unokatesóm mesélt nekem valami italról, amit ő nagyon szeret, állítólag Cino a neve és fekete üvegbe van. Valaki tud erről valamit? Lehet itthon kapni?

 

Köszi mindenkinek, aki bármilyen infot tud nyújtani, hát még, ha képpel is tud szolgálni, remek volna!

il1321 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 1404
A lányom most jött haza, néhány napot a Torinó fölött lévő hegyekben is eltöltött, és azt mondta, hogy bizony kellett reggel és este a meleg ruha. Félóránként változik az idő, reggel sokszor szinte párában mész, vagy akár a felhőben. Ugyanakkor a hegyi túrákon napközben mindenképpen vigyetek fejrevalót, mert 1500m felett eléggé intenzív a napsugárzás. Egy gyors eső meg bármikor kerekedhet. Erre is érdemes készülni.
Előzmény: Heesh (1393)
il1321 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 1403

Nehéz kérdés is ez. Mert kérem ez még csak egy egyszerű citromos ital. Nade amikor az a kérdés, hogy milyen grappát kérsz, akkor baj van. És igazán. Mert üvegen kívül nehéz dönteni, ahhoz kóstolni kell. Na itt a baj, mert visszautasítani meg nem lehet. Firenzében már a második estétől törzsvendégnek számítottunk.

 

 

 

 

Első sorozat.

 

 

 

 

 

 

Második sorozat, csak picikét, ezek jók, hisz mind én készítettem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tu sei pazzo!!! Hagyd már őket, nem tudnak enni!!:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Micsoda??!! Ecco!! Ha ezt megsütöm nekik, ez felszívja majd.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A tetthely

Előzmény: viharboszorka (1399)
Kobzoska Creative Commons License 2008.08.06 0 0 1401

Tévéműsorajánlat azoknak, akik éppen nincsenek Olaszországban: Európa csodái madártávlatból

 

Ma este negyed 9-től, a Dunán. A téma Olaszország.

Catella Creative Commons License 2008.08.06 0 0 1400
:))
Előzmény: il1321 (1397)
viharboszorka Creative Commons License 2008.08.06 0 0 1399

Gondold el: álltam a boltban a polc előtt, amin a Limoncellok és Limoncinok sorakoztak...4-10 euróig és azon filóztam, melyik az igazi? :D

Most ott csücsül a kamrában az üveg és felbontásra vár ;)

Előzmény: il1321 (1398)
il1321 Creative Commons License 2008.08.06 0 0 1398
No meg persze nem összekeverendő az asszonyoknak való limoncinoval, ami "kontyalávaló":)
Előzmény: il1321 (1397)
il1321 Creative Commons License 2008.08.06 0 0 1397

Hááát? Ahogy Antonio Puca barátom mondta, nemis igazi ember aki tisztaszeszből készíti, és égre földre megesküdött, hogy csak grappából lehet készíteni. Citrom csakis kizárólag nápolyi lehet, de az  biztos, hogy lehetőleg San antoniói. Lehetőség szerint a nagypapa kertjéből. (jobb híján jó a sógoréi, is de az nem teljesen megbízható. mert annak a parton lidója van és azok már a külföldiek miatt "tisztátalan" dolgokra is képesek:) Bele kell vágni az egészet, és nem baj, ha a cukor kiválik belőle a pohár szélén, mert az asszonynak lehet mondani, hogy csak egy kis cukrot nyalogattam.

Amúgy ember legyen a talpán (ha bír állni) aki eldönti melyik az igazi jó limoncello. (Antoniónak meg nem is merném mondani, hogy nem az övé, mert a multjában vannak sötét foltok:)))

Előzmény: viharboszorka (1396)
viharboszorka Creative Commons License 2008.08.06 0 0 1396

Hoztam egy receptet, Limoncello ;)

 

 

"A legjobb, ha sorrentói citromból készül. Ha nem találunk ilyet, a biopiacon beszerezhetünk tizenkét másmilyen kezeletlen citromot, melyet krumplihámozóval vékonyan meghámozunk, belülről kikapargatjuk a fehér részeket. A sárga héjat üvegbe tesszük, felöntjük egy liter 95%-os alkohollal, jó alaposan lezárva három-négy hétig szobahőmérsékleten állni hagyjuk, közben időről időre megrázogatjuk.

 

Hatvan-hetven deka cukrot egy liter vízzel összefőzünk szirupnak, lehabozzuk, kihűtjük. A citromos alkoholt átszűrjük, hagyjuk lecsöpögni. Összekeverjük a sziruppal, tiszta üvegbe töltjük. Alaposan lezárva egy évig eltart.

 

Nápolyban sokan készítik házilag, s van olyan családi recept is, amelybe nyolcadolják a citromot, kimagozzák, majd keresztbe vékonyra szelik. Így a citrom kesernyésebb fehér héjrészét és a húsát is beáztatják a szeszbe.

Tiszta alkohol helyett használhatunk vodkát vagy törkölyt, ez esetben az alkoholfokkal arányosan változtatni kell a mennyiségeken. A jó limoncello 40-42 fokos, a pontos receptet mindenki maga kísérletezi ki otthon. Jegesen fogyasztjuk."

 

(A forrás a Bűvösszakács blog, a teljesség kedvéért)

viharboszorka Creative Commons License 2008.08.06 0 0 1395

Igen, szerintem is a legrövidebb út volt megadva és szerinte ez volt az :D Végülis igaza volt és átevickéltünk a városon, de a fene se gondolta hogy hegyi macskaköves brutál utacskára visz. Azért megtanultuk a leckét: a nyavalyás gépet beállítjuk majd, hogy melyik útra mehet és melyikre nem. :)

 

Előzmény: lborli (1384)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!